Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  51 członków

Koda Klub
IGNORED

Klub Koda


suluben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

planuję zakup zestawu 5.0 w kwocie do 2000 zł. Zastanawiam się pomiędzy Koda K-5200 a M-AUDIO HRS-75. Słabo znam te firmy, co Waszym zdaniem jest lepszym wyborem? Wiem, że jesteście fanami Kody, ale proszę o szczere porównanie. Czy to prawda, że Koda zwija interes i że może być problem z dostępnością?

 

Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hmmm tak bez złośliwości, a ze zwykłej ciekawości:

 

Jeśli ta Koda to rzeczywiście taki dobry produkt w przedziale 800-2000 zł i nie jest to kolejne bajkopisarstwo dystrybutora i opłaconych reklam, pardon, testów w prasie drukowanej to czemu producent, a właściwie importer ucieka od marki ?

Na całym świecie jak firma krzak wyrobi sobie markę ( a każda zaczynała jako krzak) to jest to dobro najcenniejsze, czyli na logikę powinni nadal robić pod znaczkiem Koda. Chińczykom to obojętne. A tu ucieczka od Kody. jakby sprzedali ile mogli byleczego i uciekają pod nową firmę, bo już nie ma łosi na obecną. Takie to robi wrażenie....

Nie rozumiem tego...

Wiem że Koda/Taga zrobiła jeden model dobrych kolumn i jadą na opinii tego modelu, ale tak robi wiele firm i nie zmienia barw..

Czemu Ci ? Wie ktoś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak bez złośliwości, a ze zwykłej ciekawości:

 

Jeśli ta Koda to rzeczywiście taki dobry produkt w przedziale 800-2000 zł i nie jest to kolejne bajkopisarstwo dystrybutora i opłaconych reklam, pardon, testów w prasie drukowanej to czemu producent, a właściwie importer ucieka od marki ?

Na całym świecie jak firma krzak wyrobi sobie markę ( a każda zaczynała jako krzak) to jest to dobro najcenniejsze, czyli na logikę powinni nadal robić pod znaczkiem Koda. Chińczykom to obojętne. A tu ucieczka od Kody. jakby sprzedali ile mogli byleczego i uciekają pod nową firmę, bo już nie ma łosi na obecną. Takie to robi wrażenie....

Nie rozumiem tego...

Wiem że Koda/Taga zrobiła jeden model dobrych kolumn i jadą na opinii tego modelu, ale tak robi wiele firm i nie zmienia barw..

Czemu Ci ? Wie ktoś ???

Witam Też zastanawiam się co jest powodem wycofania marki sam między innymi posiadam kolumny tej firmy a konkretnie model CV 20F i nie są najgorsze w swojej cenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się pomiędzy Koda K-5200...

 

Jeśli jeszcze się nad nimi zastanawiasz to koniecznie posłuchaj. Cena dobra, recenzje dobre, jakiś czas temu poważnie się nad nimi zastanawiałem. Prawie kliknąłem kup teraz. W ciemno. Na szczęście zabrakło mi wtedy troszkę gotówki, pojechałem do Polpaku posłuchać. Zatargałem tam nawet swój wzmacniacz. Wyleczyłem się z tych wstęg natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga polecam,solidniejsze od Kody,w swojej cenie nie maja wcale konkurencji.mAudio,Jamo przy nich śmiech na sali.Polecam Taga 606 v3, 806 v3,i jeszcze lepsze Platinum.Słuchałem wszystkich i za każdym razem zdziwienie mnie ogarniało.Miałem już trochę kolumn.Tonsil,Stx,B&W,Tannoy,Kef,Mordaunt Short.Wszystkie jednak dość drogie,Taga nie ma się czego wstydzić.Zapraszam niedowiarków aby wzięli je pod uwagę i posłuchali,a na pewno kupią jakiś model.i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie masz znaczka branża ?

 

Ja np. słuchałem Taga 506 / 606 (ver 2 i 3) i nikomu bym ich nie polecił. Wydają dźwięki - tyle mogę powiedzieć - acz cenę mają zawyżoną. W ich obecnej cenie jest już dużo grających lepiej ( a przynajmniej tak samo) produktów. Na pewno w przedziale 500-600 zł. na tle vk wyglądają nieźle, a nawet super. Ale już w cenie 900 zł - sorry Winetou...

Acz pełne uznanie za mądrą i piękną politykę promocyjną - brawa (co zresztą przełożyło się na cenę zestawu, czyli opłaciło się , a inni niech się uczą)

Ale ja bym ich nie kupił, ani do stereo (żart) ani do KD. Ale to oczywiście kwestia gustu. Czytałem już peany pod adresem kolumn z biedronki za bodajże 119 zł (za 2 sztuki). I pewnie jakaś część tych pochwał była szczera. Podobnie z Tagą - mnie bolą zęby jak to słyszę, ale inną osobę dźwięk może zachwycić. Także zostawmy gusta na boku.

 

Ja nadal nie otrzymałem odpowiedzi, czemu KODA nagle zrobiła się tak mocno niekoszerna iż trzeba było uciec od marki ???

Przecież pod adresem Kody nie takie pieśni pochwalne jak mojego przedmówcy były śpiewane. Cud miód i orzeszki, odkrycie, biją na głowę kolumny za 10 k, (czego ja nie czytałem), udało się wypracowano markę - Koda jest odbierana pozytywnie (za czym idą pieniądze)

I nagle co - buumm.......... i do piachu ???

Wiem, że w tle takiej decyzji są pieniądze, jak zawsze, ale ciekawi mnie czemu tak, a nie inaczej ???

Edytowane przez Shrek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję pojechać do dystrybutora i posłuchać kolumn czy to Tagi czy Kody.Samo to,że marka Koda znika z rynku nie oznacza,że kolumny wychodzące z pod tej marki są do niczego.Koda ma kilka produktów które śmiało mogą konkurować z innymi markami na rynku.Bardzo dobre konstrukcję to Koda K5000,5200,5300.Dlaczego znika?Tego się nigdy nie dowiemy a prawda jest taka,że wśród Tag są konstrukcje podobne do dawnych Kod.Chociażby porównajmy Kodę k5200 z Tagą tav906. Na pewno grają inaczej ale wspólnym mianownikiem jest zastosowanie wstęgi.Być może chodzi o ujednolicenie marki,znika Koda ale podobne produkty powstają pod marką Taga. Nie wiem,nie wnikam a kolumny Taga/Koda polecam.Sam zakupiłem ostatnio Kody K5200 z subem i jestem zadowolony.Zarówno wykonanie jak i jakość dźwięku mnie zadowalają.Sam sub waży chyba coś koło 28kg co już pozwala wierzyć,że nie jest to licha konstrukcja a w kinie pie*****ęcie ma konkretne.

Tu jakiś gość testuje te kolumny.Oczywiście z filmiku niczego wywnioskować się nie da ale można chociaż coś zobaczyć.

Edytowane przez conan1891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@conan ja nie twierdzę iż Koda/Taga nadaje się wyłącznie na rozpałkę do grilla - co pewnie ze względu na chemię w skrzyniach mogłoby się zakończyć zatruciem grilowicza... :P

 

Po prostu byłem ciekawy czemu się uśmierca markę. A gdzie można zadać to pytanie jak nie w klubie ? Fani wiedzą wszystko....

 

A co do kolumn Taga/Koda, w najtańszym przedziale wypadały nieźle (półka vk, biedronka, eltax, jamo, itd) Im wyżej tym konkurencja ostrzejsza i zakup staje pod znakiem zapytania (delikatne określenie). Mając np. już kupić jakąś tagę 606 za 1200 zł wolę kupić używaną parę kolumn stereo które językiem tego forum zjedzą w/w Tagi na śniadanie. A wraz ze wzrostem ceny rośnie wybór... A chyba nie jestem w tym zdaniu odosobniony bo obserwując na Allegro liczbę aukcji zakończonych bez ofert zakupu....

 

Ok. Temat czemu ubili Kodę można uznać za zamknięty - nie liczę już na odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie posiadaczy w/w produktów, pracowników działu marketingu (pracusie ;P ) I wszystkich pozostałych.

Dużo zadowolenia z muzyki życzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo,że jak poszukać to można znaleźć fajne używane kolumny znanych marek no ale tu już trzeba troszkę znać rynek.Szary kowalski szuka nowego i tu raczej stosunek jakość/cena ma znaczenie.Jak toś ma pieniądze to na Kodę,Jamo,Quadral Quintas 5000 nawet nie zerknie a będzie szukał w Monitor Audio czy Kefach gdzie para kolumn kosztuje tyle co zestaw 5.1 firm nazwijmy budżetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz teraz cokolwiek kupujesz musisz mieć wiedzę, takie czasy. Inaczej możesz kupić kiełbasę z konia, albo komplet mebli do kuchni który będzie Cię truł rakotwórczo 10 lat ;)

 

A co do zestawów budżetowych 5.0 to skoro Taga 606 kosztuje od 1200 zł (+/-) to zastanowiłbym się np. na polskim STX - nowy 5.0 - 1040 zł.

Obie firmy pod W-wą, także w ciągu jednego popołudnia można obie zaliczyć. STX nie słyszałem co prawda - ale jeśli gra porównywalnie (śmiałbym się jakby część głośników obu firm była robiona w tej samej chińskiej fabryce) - wziąłbym STX - polska firma - zawsze mając towar tej samej jakości namawiam na polskiego producenta. Ale to teoretyczne rozważania. przy zestawach za 2-4 k. zł opcje wyboru są już konkretne i tutaj Taga nie ma szans..

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka nie została uśmiercona i nikt od niej nie ucieka, po prostu producent przerzucił swoje moce przerobowe na produkty, które generują większe obroty (i co za tym idzie zyski), takie jak akcesoria multimedialne do smartfonów, odtwarzaczy muzycznych itp. na które ma duży zbyt na rynku np. amerykańskim.

 

Nie oznacza to, że nie będzie już kolumn pod marką KODA, ale na pewno nie będą pojawiać się regularnie i w wielu modelach.

 

Teoretycznie o gustach się nie dyskutuje, ale ja jestem zdania, że dopóki kupujący jest zadowolony z kolumn, które kupił (czy będą to TAGI, KODY, VK, STX czy cokolwiek innego), oznacza to, że kupił produkt dobry (dla niego właśnie).

 

Łatwo jest powiedzieć, że jak nie masz 10k, 100k, 1000k PLN, to nie masz czego szukać, bo wszystko poniżej jest fe, ale smutna prawda jest taka, że nie każdy dysponuje takim budżetem.

 

Ostatecznie i tak o wszystkim decyduje Twoje ucho i jeżeli ono mówi Ci, że głośniki z biedronki za 19PLN grają audiofilsko, to znaczy, że tak grają, bo to Ty wydajesz pieniądze na sprzęt audio, Ty będziesz go słuchał i Ty powinieneś być z zakupu zadowolony.

 

Moje 5 groszy.

 

pzdr

zikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich . Ja również uważam że Koda to nie jest kiepski wybór. Osobiście posiadam model SL 600F wypadł w teście niby 8-9 /10 może przez reklamę może coś innego. Zastanawiałem się nad mocniejszymi SL-800 ale gorzej wypadły. 600tki kosztowały 1500 a ja je trafiłem ostatnie za 599 i uważam że w tej cenie to bdb. wybór . Kolumny są duże bo aż ponad metr wys. i dość głębokie a co najlepsze sztuka to prawie 25 kg ! Najważniejsze, że mi się podoba dźwięk mojego zestawu bo chyba o to chodzi. Jedynym minusem kolumn jest ich kolor :/ młodzieżowy srebrny. Z odsłuchów mogę powiedzieć jedno. Najlepiej sprawdzają się w muzyce rozrywkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki podpięte są pod Onkyo a-5vl. Na chwilę obecną mam problem bo nie mam odpowiedniego źródełka i troszkę, w nie których utworach zbytnio sssyczą . Uszy bolą. Podpięte mam dvd lg jak na razie, kablem cyfra coaxial. Ale już zbieram fundusze na zmianę CDka. Myślałem że może okablowanie (wireworld luna) ale z laptopa na dvd jest znaczna różnica no i jednak wypada na źródło. Czas pokarze muszę przetrwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Problem rozwiązany ze źródłem nic już nie nosi zapiaszczenia i słucham na direct`cie bo regulacja barwy psuje wszystko, ale co kto woli :) Panowie a miał ktoś styczność z kolumienkami kody cv-65f ? słyszał je ktoś ? całkiem całkiem z wyglądu zaokrąglone ścianki i łade bi-wire ciekawe czy grają tak jak wyglądają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ze źródłem nic już nie nosi zapiaszczenia i słucham na direct`cie bo regulacja barwy psuje wszystko, ale co kto woli :) Panowie a miał ktoś styczność z kolumienkami kody cv-65f ? słyszał je ktoś ? całkiem całkiem z wyglądu zaokrąglone ścianki i łade bi-wire ciekawe czy grają tak jak wyglądają .

 

Cześć Zgadza sięCV65F wyglądają całkiem całkiem Mam w posiadaniu model CV 20F który też ma zaokrąglone ścianki i chyba takie same terminale głośnikowe być może są zbudowane na tych samych obudowach. Słyszałem tylko model 702F i CV20F które posiadam. Cena 65F jest dosyć atrakcyjna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam akurat 702 ma od kilku lat znajomy, grają mu pod denonem pma-495r i szczerze mogl bym powiedzieć, że gdyby nie loudness to pod tym wzmakiem to te kolumny nie zagraja nawet dobrze w jakimkolwiek gatunku muzycznym. Najlepiej sprawdziły się w rozrywce pod pma. Rock pop ... o pomstę do nieba. Słuchałem dłuższy czas też pod starymi pięknymi Kodami ap802 (wygląd na co najmniej 2500-4000 tyś.) każdy rodzaj muzyki. I tu okazało się, że grają tak jak wyglądają. Ale niestety najlepiej w młodzieżowce. Rap hip hop techno itp. a były podpięte pod totalnie zbasowany technics su-v620 a potem właśnie pod denona. :) takie odczucia miałem. Osobiście posiadałem małe podstawkowce ex-686t. Wpierw technics su-v500 = tragedia wysokich i basu :) potem denon bez louda zle z loudem jak w samochodzie. Wszystkiego nadmiar. Z yamaha było ładnie ale... no właśnie zawsze coś. Potem cambridge audio uspokoiło maleństwa. Ale pozbyłem się ich bo okazaja były te co teraz posiadam. Pytam o cv65f bo może grają lepiej w czymś oprócz techno jak inne kodziaki :) taka ciekawostka, ładne skrzyneczki kultura... bi wire. A w czym najlepiej wypadają twoje ? Moje najlepiej grają w reggae dub jungle rap . radzą sobie w rozrywce dance trance progress i nie nazekam na rock rock&roll pop jazz itp. Pod co masz je podpięte ? może głośniki są w cv65f z tego same materiału co u ciebie ? ciekawe

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Głośniki w moich CV 20 są z polipropylenu no i miękka kopułka. Grają obecnie z Rotelem 04se ale nie daje sobie rady z poprawnym ich napędzeniem mają strasznie niską efektywność. Mam zamiar kupić Yamahe AS500 i spróbować jak zagrają. W sumie fajnie słucha się na nich wokali i Rocka no i klasyka też całkiem dobrze wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Polipropylen... CV 65 maja plecionke kewlar. Moje dla odmiany alu. Ciekawi mnie roznica w jakosci oddawanego dzwieku pomiedzy tymi wynalazkami poli kewlar i alu. Dziwi mnie, ze twoj rotel slabo napedza twoje kodziaki. Niby slupki maja 88db skutecznosci tak jak w moich. Nie powiem moje onkyo a-5vl (w trybie direct) ladnie gra w tandemie z kodami jak na swoje 45w/8ohm. Ale do robienia imprezy sie nie nadaje. Glosniej zagra fakt (nie traci rozdzielczosci, bez zapiaszczenia itd.) w tym przedziale cenowym, ale nie na impreze badzmy szczerzy. Choc kolumny sa do tego stworzone bo graly pod starym technicsem su-v620 mk2. - ok 85w. prawie dwa razy tyle. Ale jakosc dzwieku niestety ustepuje onkyo. Cos za cos. Widzialem na twoich zdjeciach zrodelko technicsa. Jaki to model ? SL-PG 590? akurat sluchalem dosc dlugi czas z tego modelu muzyki (z drogiej reki) przy technicsie su-v500, denonie pma 915r. i yamaha ax550rs. i stwierdzam jak dla mojego ucha cd bylo zbasowane pozbawione detali. Cos jak by wycofane za mgla. Zwykle dvd firmy lenco :D dawalo glosniejszy przekaz :) ale ... no wlasnie glosniej nie znaczy lepiej. Takie porownanie. ..... kurcze masz glosnik srednio tonowy :D przydal by mi sie taki dodatek w moich, choc nie nazekam na ich brak :D pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak z innej beczki ... czy ktos mial stycznosc z Kodami Harmony K5200F ? Poczytalem starsze fora wypowiedzi i w zasadzie niczego sie nie dowiedzialem :/ Opinia jednych, ktorzy nie slyszeli a widzieli to ze g..., a innych to bdb w tym przedziale cenowym. Jest ktos kto mial stycznosc odsluchy z tymi slupkami? Nie interere mnie palowanie sie ze swoimi racjami w tym temacie. Nie chce kolumny w tym budrzecie do napierdzielanki . Te lata za mna, minely. Do testow podchodze - przeczytalem wystarczy. Zasiegne opinii kolegow bardziej doswiadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Polipropylen... CV 65 maja plecionke kewlar. Moje dla odmiany alu. Ciekawi mnie roznica w jakosci oddawanego dzwieku pomiedzy tymi wynalazkami poli kewlar i alu. Dziwi mnie, ze twoj rotel slabo napedza twoje kodziaki. Niby slupki maja 88db skutecznosci tak jak w moich. Nie powiem moje onkyo a-5vl (w trybie direct) ladnie gra w tandemie z kodami jak na swoje 45w/8ohm. Ale do robienia imprezy sie nie nadaje. Glosniej zagra fakt (nie traci rozdzielczosci, bez zapiaszczenia itd.) w tym przedziale cenowym, ale nie na impreze badzmy szczerzy. Choc kolumny sa do tego stworzone bo graly pod starym technicsem su-v620 mk2. - ok 85w. prawie dwa razy tyle. Ale jakosc dzwieku niestety ustepuje onkyo. Cos za cos. Widzialem na twoich zdjeciach zrodelko technicsa. Jaki to model ? SL-PG 590? akurat sluchalem dosc dlugi czas z tego modelu muzyki (z drogiej reki) przy technicsie su-v500, denonie pma 915r. i yamaha ax550rs. i stwierdzam jak dla mojego ucha cd bylo zbasowane pozbawione detali. Cos jak by wycofane za mgla. Zwykle dvd firmy lenco :D dawalo glosniejszy przekaz :) ale ... no wlasnie glosniej nie znaczy lepiej. Takie porownanie. ..... kurcze masz glosnik srednio tonowy :D przydal by mi sie taki dodatek w moich, choc nie nazekam na ich brak :D pzdr.

 

 

88 db to CV 20 mają na tabliczce a w rzeczywistości mają tylko 84 db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.