Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  51 członków

Koda Klub
IGNORED

Klub Koda


suluben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Nieświadomy to ja nie jestem:-)takie pytanie prowokacja.Ja wiem które są dla mnie lepsze ale pytam się innych o zdanie.Zadałem pytanie dlatego ponieważ obie marki na różnego typu forach są pomijane,wyśmiewane itd. itp.Co do Kod to miałem okazję słuchać w warunkach domowych tak samo jak o Tonsile Siesty i dla mnie werdykt jest jeden:Koda wygrywa.Sam się przymierzam do kupna 5200 set 5.1 tyle,że jeszcze bym chciał ich posłuchać i porównać z Tagą Platinium ale jakoś czasu brak żeby do Polpaku się wybrać.

Jak znasz kody to jaką elektronikę byś polecił do tych głośników i jak Twoim zdaniem nadają się one do rockowej,ostrej muzyki?Pozdrawiam.

Edytowane przez conan1891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jeśli dla zestawu 5,1 to chyba przyjrzałbym się baczniej amplitunerom ONKYO.

Nie jestem zwolennikiem tej marki ale, na dzień dzisiejszy mają moim zdaniem najlepszą wartość.a i poradzą sobie z wysterowaniem tych głośników bez problemu.

Taga Platinium, jest naprawdę niezła, polecam posłuchać. To naprawdę jedna z lepszych konstrukcji KODY i jedna z niewielu tak dobrych dostępnych w Polsce.

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Onkyo to podziękuje,słuchałem parę sprzętów tej marki i najzwyczajniej w świecie mi nie podchodzą.Skieruje się raczej w stronę H/K.Nie wiem czy nie będzie to AVR460 ale jeszcze przemyślę sprawę.Uważam,że razem z K5200 będą stanowić udany zestaw a i w stereo zagra to znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam milosnikow i prosze o rade . Zamierzam kupic Koda D858F na wyspach oto oferta

 

http://www.hifi-tower.co.uk/HI-FI_EQUIPMENT/Speakers/Floorstanding/Koda_D858F_5-Way_Floor_Standing_Hifi_Speakers_200W_RMS_Pair_i121_2660_0.htm

 

postanowilem sprawdzic ten model na stronie producenta

 

http://www.koda.com.cn/eBusiness/gb/product_detail.asp?catalogid=3&productid=63

 

i razaco sie obydwa roznia : chodzi dokladnie ze na stronie prod impedencja w opisie wynosi 8ohm zas w sklepie 4 ohmy

oraz na stronie sklepu niskotonowce sa lakierowane. Pytanko czy te kody to nie podrobki i czy ktos moze je slyszal ???? warto inwestowac????? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Przez przypadek kupiłem KODA K-5200S, które miały posłużyć jako surround do systemu 7.1... Niestety... podłączyłem niewygrzane do AA MAP 105, żeby porównać jak wypadną w zderzeniu z "dużymi" SIESTAMI. Doznałem szoku!!! O co chodzi z tymi Tonsilami? Kosztowały 1600 PLN a grają dużo gorzej od KODY za 479 PLN! Malutka KODA schodzi dużo nizej, bas brzmi nareszcie jak bas, a góra... każde uderzenie w talerz wybrzmiewa w inny sposób, wreszcie słyszę smaczki, nie ma dziur, instrumenty brzmia naturalnie a nie jak drżąca papka. Prosze zauważyć, że piszę o niewygrzanych "kolumienkach"! Co znaczy dobry marketing... ja też kiedyś uwierzyłem w "wybitną jakość" polskiej tandety. Niewiedza kosztuje i to słono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADUL co do Taga Platinum.

 

http://www.koda.pl/public/files/reviews/PLATINUM_F_HIFI_CHOICE_03_2011.pdf

 

crimmie nie jestem jakby specjalistą od tego tematu, ale K-5200F to naprawdę niezłe głośniki, za te pieniążki.

Co prawda do tych 5200, można mieć zastrzeżenia do basu(w rozumieniu wielkości)ale przestrzeń i barwa jest OK .

Osobiście pomijając braki w dynamice wolę jednak prezentację stereo w wykonaniu K-5000F lub K-2000B, ze względu na barwę instrumentów i lekkie ocieplenie przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nie tylko te tanie taką mają. Seria harmony ma już ok. Gadałem kiedys z NEEL w sprawie tuningu Koda K-5000F i mówili że nie ma sensu bo jest tak dobra że już się na lepiej nie poprawi.

 

Nie ma co się czarować masz jedne z najtańszych konstrukcji. Dla przykładu w M-Audio w tej cenie zwrotnic nie ma wogóle.

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nie tylko te tanie taką mają. Seria harmony ma już ok. Gadałem kiedys z NEEL w sprawie tuningu Koda K-5000F i mówili że nie ma sensu bo jest tak dobra że już się na lepiej nie poprawi.

 

Nie ma co się czarować masz jedne z najtańszych konstrukcji. Dla przykładu w M-Audio w tej cenie zwrotnic nie ma wogóle.

Byłem zszokowany tym co usłyszałem z M-Audio, zestaw kina domowego 5.0, ojciec kiedyś kupił. Kupił, pojęcia nie miał co kupuje i dlaczego, było to i wziął razem z jakimś amplitunerem i DVD Onkyo za chyba 2, albo 3 tyś złotych. Po podłączeniu, autokalibracji poprzez mikrofon dołączony do zestawu (poważnie) i małych korektach, ojciec zadowolony jak małe dziecko, (nie ma co się dziwić jak do tej pory grał na Amatorze i ZG-10), ale ja też nie narzekałem, oczywiście na filmie z DVD, bo z CD jest średnio. Byłem doprawdy pełen podziwu po tym co da się z tego zestawu wycisnąć. Spodziewałem się totalnej porażki, bo przecież u mnie grają znane i cenione duńczyki, a tu takie zaskoczenie!

 

Wszystkie nie tylko te tanie taką mają. Seria harmony ma już ok. Gadałem kiedys z NEEL w sprawie tuningu Koda K-5000F i mówili że nie ma sensu bo jest tak dobra że już się na lepiej nie poprawi.

 

Nie ma co się czarować masz jedne z najtańszych konstrukcji. Dla przykładu w M-Audio w tej cenie zwrotnic nie ma wogóle.

A co do zwrotnic, to nie wiem, bo M-Audio nie rozkręcałem bo i po co, szczerze to strach trochę. No ale kolega Boras1 to się myli, wysokotonówka bez filtra chociażby, tego jednego kondensatora, raczej nie pożyje za długo:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kolega pokazał niby zwrotkę od F-51 wersja 1 czyli jak się nie mylę produkowane z 8 lat temu, a może i jeszcze wcześniej. Dzisiejsze konstrukcje troszkę inaczej wyglądają, w środku, a i jakościowo poszło znacznie w górę.

Rynek inny niż dawniej, a i wymagania wzrosły niepomiernie.

 

Poza tym czy te głośniki tego wymagają, znasz parametry głośników ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono,mam mały problem.Posiadam kolumny podłogowe AV 702 wraz z resztą podłączone do kina domowego,lecz kiedy chcę posłuchać stereo,to muszę przełączać kable ze wzmacniacza stereo do AV702.Trochę to już mnie wkurza,wiec myślę nad zakupem KODA K-2000B.Pytanie czy będzie wielka różnica w scenie,przestrzeni,basie?Pomieszczenie 5x4.Pozdr.Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon,wszystko jest opisane w ;O mnie" ale jesli potrzeba to zdradzam te tajemnice jeszcze raz :-) Wzmacniacz Music Angel XD800MK III ,Gramofon Technics 1210MKII-wkładka Goldring 2500,Przedwzmacniacz Gramofonowy CS Silver ,kable Procab LS25,Kolumny Koda AV 702.Kino domowe-Yamaha RX-V465,SAMSUNG BD-P1580,centralny Koda AV702C +surround CANTON MX.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon,wszystko jest opisane w ;O mnie" ale jesli potrzeba to zdradzam te tajemnice jeszcze raz :-) Wzmacniacz Music Angel XD800MK III ,Gramofon Technics 1210MKII-wkładka Goldring 2500,Przedwzmacniacz Gramofonowy CS Silver ,kable Procab LS25,Kolumny Koda AV 702.Kino domowe-Yamaha RX-V465,SAMSUNG BD-P1580,centralny Koda AV702C +surround CANTON MX.Pozdr.

Bas z KODA K-2000B będzie oczywiście mniejszy, natomiast reszta czyli barwa ,oraz nasycenie informacji nieporównywalnie lepsze. Porównujemy głośniki z innych poziomów jakościowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dopisuję się do klubu z moimi zabawkami Koda SL-800F. Dopiero te kolumny były w stanie nagłośnić 36 m2 . Jak na firmę KODA są to potężne kolumny o wadze ponad 50 kg para i potężnym basie. U mnie cudownie pracują z zabytkowym wzmacniaczem KENWOOD KA-6100 i amplitunerem PIONEER VSX-917 jako źródło sygnału. Moim zdaniem do 1000 zł nie znajdzie się nowych kolumn zdolnych nagłośnić ponad 30 m2.

 

http://www.hi-fi.com.pl/testy_hifi_kolumny_txt.php4?id=152

post-35496-0-20134500-1307769999_thumb.jpg

post-35496-0-29084900-1307770074_thumb.jpg

Edytowane przez andy101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Ja również proszę o dopisanie do klubu. Od wczoraj grają u mnie "monitorki" Koda K-5500T ze wzmacniaczem Xindak MT-1. Całość brzmi bardzo poprawnie. Wprawdzie brakuje mi jeszcze przyzwoitego źródła, ale nie od razu Kraków zbudowano.

Zapomniałbym jeszcze o standach Koda ST13-3, na których rozsiadły się kolumny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.