Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  51 członków

Koda Klub
IGNORED

Klub Koda


suluben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Prawie po tyg. odsłuchach mogę śmiało powiedzieć iż Koda K5200F w zgraniu z Onkyo A-5VL gra przyzwoicie. Wysokie tony wydobywane ze wstęgowca nie są metaliczne, zapiaszczone i upierdliwe do bólu. Są stonowane łagodne dokładne. Brzmią naprawdę kulturalnie. Nie męczą. Słucha się ich z przyjemnością. Średnica jest czytelna i idzie w parze z górą, nie miesza się. Dźwięki są poukładane. Jestem naprawdę zdziwiony jak świetny obraz można z tych maleństw (133mm) średnio-nisko tonowców wydobyć. Jeśli chodzi o bas, to wyższy gra twardo zdecydowanie i szybko. Zaś niższy pozostawia wiele do rzeczenia ... tutaj osobie która chce "połupać" i podziałać na nerwy sąsiadom polecam zakup subwoofera do tego zestawu. Kolumny grają dobrze w rozrywce, reggae, dubie itp. pięknie zagrały rockowe utwory COMY 0rh+, Los cebula i inne. Wyglądem w maskownicach o niebo lepiej się prezentują jak bez. Ale jak kto co woli. Dla mnie kolorem orzech w maskownicy przypominają starsze AVANCE :) są piękne. Może i poprzednia para kolumn jest zdecydowanie większa to i tak "pada na kolana" przed tymi. Ustępuje im miejsca. No i z tyłu gniaza bi-wire (wubetopodobne) ... coś pięknego. Naprawde wyglądają na znacznie droższe konstrukcje. Kolumny nie są do napierdzielanki. One mają grać i ma się ich słuchać bez zmęczenie i z przyjemnością .

I takie dla mnie są. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są kiepskiej jakości bo robione 2mpx z telefonu . Niestety nie posiadam normal. aparatu .

 

Witam szkoda że nie miałem okazji posłuchać k 5200f ani al600f chociaż te drugie robią wrażenie potężnego dżwięku, natomiast jeśli chodzi o k5200f to wydaje mi się że trzeba je wspomóc subwooferem oczywiście w pomieszczeniach powyżej 18 mkw. Pozdrawiam Niedługo zagości u mnie Yamaha A-S500 jestem ciekawy porównania z Rotelem 04se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody k5200 nie są stworzone do łupanki choć i tu nieźle z rozrywką sobie radzą. Natomiast SL600 większe skrzynki większy dźwięk ... większy nie znaczy lepszy :) Tak i tu się zgadzam, do k5200 po wyżej 15 mkw przyda się sub. Co do yamahy sam jestem ciekaw co potrafi jak gra. Osobiście sam chciałem go skosztować :) porównać z onkyo. Ale nie było gdzie. Z pewnością odczuwalna będzie różnica mocowa 85 do 40 przy 8ohm. dla yamahy . Drogie tyle. Ale jakość dźwięku ? Proszę dać znać jak wypadł teścik . pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

(...) Z pewnością odczuwalna będzie różnica mocowa 85 do 40 przy 8ohm. dla yamahy . Drogie tyle. (...)

 

Wątpię, aby była aż tak odczuwalna różnica mocy na korzyść Yamahy. Wzmacniacze Rotel-a mają bardzo dobre zasilanie, a deklarowane przez niego 40 czy 50 W na kanał, bije mocą konkurentów, którzy podają więcej. Mnie bardzo podobało się zestawienie elektroniki Rotel-a z kolumnami marki Koda.

Edytowane przez dziadekwłodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby była aż tak odczuwalna różnica mocy na korzyść Yamahy. Wzmacniacze Rotel-a mają bardzo dobre zasilanie, a deklarowane przez niego 40 czy 50 W na kanał, bije mocą konkurentów, którzy podają więcej. Mnie bardzo podobało się zestawienie elektroniki Rotel-a z kolumnami marki Koda.

Jakiś konkretny zestaw Proszę podać modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AV702F w teście z 2003 świetnymi kolumnami do 1000 w stereo. A w opinii użytkowników na forach nie nadają się do niczego innego jak kino. Słuchałem z technicsem yamaha denonem... Do łupanki jak najbardziej. W rocku jazzie tragedia. Reggae dub ... tak sobie. Ale każdy ma inne ucho :) i bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

AV702F w teście z 2003 świetnymi kolumnami do 1000 w stereo. A w opinii użytkowników na forach nie nadają się do niczego innego jak kino. Słuchałem z technicsem yamaha denonem... Do łupanki jak najbardziej. W rocku jazzie tragedia. Reggae dub ... tak sobie. Ale każdy ma inne ucho :) i bardzo dobrze!

 

No właśnie. W rocku żadnej tragedii nie było... Kiedyś mój gość w czasie słuchania audycji radiowej powiedział tak: "Po co ci te kolumny, skoro ich nie używasz?" Czy może być lepszy komplement dla tanich kolumn? Raz, że każdy słyszy inaczej, dwa do tego jeszcze niektórzy kupują kolumny z przedziału do 1000 PLN, a oczekują dźwięku z przedziału kilka razy droższego. Na to nakładają się jeszcze opinie innych. W tym przypadku w tym zestawieniu grały one jako pozostałość po kinie domowym. Ich późniejsza wymiana na dwukrotnie droższe wcale nie poprawiła jego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby była aż tak odczuwalna różnica mocy na korzyść Yamahy. Wzmacniacze Rotel-a mają bardzo dobre zasilanie, a deklarowane przez niego 40 czy 50 W na kanał, bije mocą konkurentów, którzy podają więcej. Mnie bardzo podobało się zestawienie elektroniki Rotel-a z kolumnami marki Koda.

 

Witam Mam ROTELA 04 se wiem że to jeden z niższych modeli ale nie daje sobie rady z wysterowaniem KODY cv20f kolumny te maja bardzo niska efektywność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Witam Mam ROTELA 04 se wiem że to jeden z niższych modeli ale nie daje sobie rady z wysterowaniem KODY cv20f kolumny te maja bardzo niska efektywność

 

Miałem dzielony wzmacniacz tej firmy Rotel RC971/RB951 i nie miałem problemu z wysterowaniem kolumn. Potencjometr głośności nie był ustawiany powyżej godziny 10. Seria 9xx miała bardzo dobre opinie. Swoja opinie wydałem na podstawie wieloletniego użytkowania. Najdłużej grał u mnie z kolumnami Koda AV702F, Mission M34i. Był też próbowany z Heco Xenon 400 czy Paradigm Studio 20 v.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzielony wzmacniacz tej firmy Rotel RC971/RB951 i nie miałem problemu z wysterowaniem kolumn. Potencjometr głośności nie był ustawiany powyżej godziny 10. Seria 9xx miała bardzo dobre opinie. Swoja opinie wydałem na podstawie wieloletniego użytkowania. Najdłużej grał u mnie z kolumnami Koda AV702F, Mission M34i. Był też próbowany z Heco Xenon 400 czy Paradigm Studio 20 v.3.

 

Oczywiście zgadzam się że dzielony wzmacniacz dobrze napędzał 702f ma on dwukrotnie większą moc niż 04SE. Dzisiaj dotarła Yamaha a-s500 jak na razie nie będę pisał o odczuciach ponieważ grała tylko dwie godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Oczywiście zgadzam się że dzielony wzmacniacz dobrze napędzał 702f ma on dwukrotnie większą moc niż 04SE. Dzisiaj dotarła Yamaha a-s500 jak na razie nie będę pisał o odczuciach ponieważ grała tylko dwie godziny.

 

Deklarowana przez producenta moc w przypadku RB951 to 2x50W(8), przy poborze 220W. Moc RA04 deklarowana 40W i rzeczywista 54W(8) i 72W(4) na kanał, kiedy jednak patrzy się na budowę zasilania obu -to od razu widać w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklarowana przez producenta moc w przypadku RB951 to 2x50W(8), przy poborze 220W. Moc RA04 deklarowana 40W i rzeczywista 54W(8) i 72W(4) na kanał, kiedy jednak patrzy się na budowę zasilania obu -to od razu widać w czym rzecz.

Myślę że powinniśmy porównać końcówkę rb06 do rb951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...deklarowana moc ... dziwi mnie iz producenci pisza przykladowo 40W 8ohm. reczywista 54 jak wyzej wspominaliscie. U mnie w onkyo jak pisali faktyczna moc 80 4ohm. (45-8ohm.) i faktycznie tak jest. Więc po co tak pisać na broszurkach ? :) jesli chodzi o dzielone wzmacniacze ? to zalezy bo niekiedy wieksza moc nie jest rowna jakosci dzwieku z porownywana integra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kody k5200 nie są stworzone do łupanki choć i tu nieźle z rozrywką sobie radzą. Natomiast SL600 większe skrzynki większy dźwięk ... większy nie znaczy lepszy :) Tak i tu się zgadzam, do k5200 po wyżej 15 mkw przyda się sub. Co do yamahy sam jestem ciekaw co potrafi jak gra. Osobiście sam chciałem go skosztować :) porównać z onkyo. Ale nie było gdzie. Z pewnością odczuwalna będzie różnica mocowa 85 do 40 przy 8ohm. dla yamahy . Drogie tyle. Ale jakość dźwięku ? Proszę dać znać jak wypadł teścik . pzdr.

 

Witam Miałem napisać jak wrażenia po podłączeniu Yamahy a-s500 . Yamaha gra już ponad tydzień i to naprawdę solidny wzmacniacz bez problemu napędza moje Kody cv20f które nie są łatwe do wysterowania jeśli chodzi o brzmienie to pierwsze co rzuca się w "uszy" to bas i dynamika super słucha się Pink Floyd czy muzyki symfonicznej skoki głośności powalają no i ten bas. Średnica tak jak i wysokie też są ok gitary trąbki super. W porównaniu do Rotela 04 se Yamaha jest dużo mocniejsza nie widziałem pomiarów w prasie fachowej ale z czystym sumieniem 90wat na kanał ma spokojnie. Czym głośniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napędza kolumny bo moc dwa razy większa :) choć spotkałem się w przeszłości gdzie stary technics 80W wypadał blado przy 45 Denona . Miałem kiedyś Yamahę i niestety właśnie przez rzucanie się w ucho basu zrezygnowałem z niego. Może trzeba było zmienić kabelki ? :) Fakt dynamicznie było super. Średnica czytelna lekko ocieplona. Góra delikatna ale czasami ostra. Tylko i wyłącznie góra i średnica mi przypadły do gustu w ofercie ze strony Yamahy. Kiedyś czytałem opinie na temat Onkyo A-5VL gdzie mówili że gra źle itd. bla bla bla . Pewien pan, który od lat ma profesjonalne studio tylko i wyłącznie w celu odsłuchów stereo. Tylko i wyłącznie tym się zajmuje (odsłuchy doradztwo itd.). powiedział - do tego modelu onkyo tylko i wyłącznie podłączenie kolumn z głośnikami wstęgowymi najlepiej bi-wire. I tu miał rację. Dlatego fachowa prasa ?... trzeba czytać nowinki ale raczej samemu robić porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

opinie są podzielone wiadomo ... gdzieś kiedyś czytałem opinie o tagach tav-606 v3 i jedni pisali ze raczej do kina a inni zachwalali sobie w nich dobre stereo ... jesli chodzi o kodę to te serie av są przeznaczone do kina nie stereo ... ale jak wiadomo uszka mamy inne wiec to co panu x sie spodoba nie koniecznie mi musi . jedna stara dobra rada nic w ciemno trza posłuchać ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Panowie rozważam zakup kolumn Koda K-5400F

Czy ktoś może coś więcej o nich napisać, jak grają itd?

I czy mają w środku wyścielone ścianki jakimś materiałem

niwelującym fale akustyczne.

 

Polecam CV 20F klasa wyżej od k-5400F jest kilka testów w prasie które to potwierdzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam forumowiczów dodam od siebie trzy słowa z racji tego iż posiadam obecnie KODY K5400F i jestem z nich bardzo zadowolony, głośnik wstegowy nie ma sobie równych w tych przedziałach cenowych. Wysokie tony są delikatne miękkie i za razem szczegółowe. Maja to coś czego szukałem od dawna. Moja przygoda z kodami zaczeła się od modelu KODA K2000B. Po pierwszym podlaczeniu tych kolumn jeszcze nie wygrzanych i przesluchaniu trzech kawałków natychmiast wystawiłem na aukcje swoje dotychczasowe zachwalane przez dużo osób kolumny TANNOY M2. Zdeklasowały je pod kazdym wzglem tannoye w porowaniu do nich graja bardzo sucho i metalicznie. Jestem zdania że koda robiła dobre kolumny. A K5400F są jeszcze o klase lepsze od K2000B. Także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów dodam od siebie trzy słowa z racji tego iż posiadam obecnie KODY K5400F i jestem z nich bardzo zadowolony, głośnik wstegowy nie ma sobie równych w tych przedziałach cenowych. Wysokie tony są delikatne miękkie i za razem szczegółowe. Maja to coś czego szukałem od dawna. Moja przygoda z kodami zaczeła się od modelu KODA K2000B. Po pierwszym podlaczeniu tych kolumn jeszcze nie wygrzanych i przesluchaniu trzech kawałków natychmiast wystawiłem na aukcje swoje dotychczasowe zachwalane przez dużo osób kolumny TANNOY M2. Zdeklasowały je pod kazdym wzglem tannoye w porowaniu do nich graja bardzo sucho i metalicznie. Jestem zdania że koda robiła dobre kolumny. A K5400F są jeszcze o klase lepsze od K2000B. Także polecam.

 

Witam Z jaką elektronika graja te Kody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graja z Sony STR-830 QS i Denonem DRA700AE. Osobiscie wole dzwięk z Sony... Denona muszę sie pozbyć. Niebawem przyjdze do mnie przesyłka ze starym Luxmanem także jestem ciekawe tego sprzętu. Zródło dzwięku Cd luxman dz-92 oraz Dac audioquest dragonfly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graja z Sony STR-830 QS i Denonem DRA700AE. Osobiscie wole dzwięk z Sony... Denona muszę sie pozbyć. Niebawem przyjdze do mnie przesyłka ze starym Luxmanem także jestem ciekawe tego sprzętu. Zródło dzwięku Cd luxman dz-92 oraz Dac audioquest dragonfly

 

Równiez posiadam kolumny KODA tylko model CV20 który gra z zestawem Yamaha A-S500 + CD-S300

W jakim pomieszczeniu graja Twoje kolumny i jaki repertuar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z kodami zaczeła się od modelu KODA K2000B. ...Jestem zdania że koda robiła dobre kolumny. A K5400F są jeszcze o klase lepsze od K2000B. Także polecam.

Zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem o przewadze K5400F.

Porównujesz kolumny podłogowe z podstawkowymi...

K5400F grają jak dla mnie na poziomie ich poprzedników, czyli K5200F.

 

K2000B to naprawdę niezłe kolumny podstawkowe - po prostu grają przyjemnie, aż chce się słuchać.

Porównywałem bezpośrednio podstawkowe 5200S z K2000B i widać było (również słychać) dwukrotną różnicę ceny. Podpięte to było pod dzielony zestaw Cyrusa, więc było czym napędzić - a w przypadku K2000B kolumny ładnie się dopasowały do reszty i nie tworzyły dysonansu (muzyka to rock, elektroniczna i klasyczna).

Mimo wszystko w 5200 i 5400 było trochę bardziej ostro i nerwowo niż w K2000, dlatego K2000 zostały u mnie na długo i nie zamierzam ich zmieniać :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią RoRo1, mam parę K2000B podpiętą od dwóch lat do solidnego, lekko zmodowanego na razie, lampowego Yaqin MC100B na lampach KT88 i jestem z tej konfiguracji bardzo zadowolony. Wzmacniacz uciągnąłby coś kilka razy większego ale słucham muzy w malutkim pokoju i te polipropyleny mi wystarczają. Każdy kogo zapraszam by spędził chwilę przed tym karykaturalnym zestawem ...spędza tam kilkanaście minut z rozdziawioną japą.

Słowo [ PRZYJEMNIE ] oddaje najlepiej to jaki jest odbiór K2000B. Średnice i wysokie królują. Dla mnie bas jest chwilami za wydajny więc wykorzystałem tłumik skarpetowy w otworach brefleks ale to dlatego że naprawdę nie mam jak odsunąć ich od ściany tak by nie wzbudzały się i dudniły . Gdy gra Dianna Krall, Smolik, Jazzik z lat 40-60, US3, wokale, lub jakiekolwiek instrumenty analogowe to morda się sama uśmiecha.

Ostatnio odkupiłem na allegro drugą parę K2000B by podłączyć jako zestaw "do komputera".

 

Pozdrawiam

 

Szczerze przyznam że większe zainteresowanie Kodami K2000B jak i Yaqinem zawdzięczam śledzeniu testów z bloga stereoikolorowo..i tego nie żałuję.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2011/10/monitory-koda-harmony-k-2000b-w-trzech.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.