Skocz do zawartości
IGNORED

AkustyK HND


Iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mój system wymaga zgoła innych głośników niż R1 AkustyKa zdecydowałem się na zakup kita właśnie HND.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do wyboru tej konstrukcji skłoniło mnie po pierwsze zastosowanie po dwóch małych głośników średnioniskotonowych HDS w których upatruję ładnego środka i w miarę poprawnego basu - chociaż jak się domyślam nie będzie tak doskonały jak w R1. Ponadto w projekcie tym podział został zastosowany podział częstotliwości w okolicach 4kHz, co wskazuje na to, że głośnik wysoko tonowy będzie przetwarzał tylko typowe dla niego dźwięki i mam nadzieję, że nie będzie w wokalach i gitarach naleciałości (ostrości) charakterystycznej właśnie dla głośnika wysokotonowego. Zwrotnica stosunkowo prosta, głośniki niskośredniotonowe filtrowane pierwszym rzędem, co w powiązaniu z wysoką częstotliwością odcięcia bardzo dobrze wróży stereofonii i efektom przestrzennym. Uważam, że czym prostsza zwrotnica tym mniej zniekształceń sygnału, w mojej ocenie zwrotnica powinna być zawsze tak prosta jak tylko pozwalają na to głośniki. A czy projekt ten zagra tak jak się tego spodziewam okaże się za pewien czas - gdy zbuduję wszystko w jedną całość. To tyle tytułem wstępu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku postaram się opisywać sukcesywnie postępy oraz spostrzeżenia dotyczące zestawu. Jak do tej pory otrzymałem już głośniki oraz projekt. Ślę poza tym podziękowania do pana Andrzeja Kisiela za cierpliwość do moich częstych telefonów i zasypywania go pytaniami.

A oto zdjęcia głośników:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9795-100008826 1229705873_thumb.jpg

post-9795-100008827 1229705873_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którym nie chce się klikać w link jak też na wypadek wygaśnięcia linka, kolumny docelowo mają wyglądać mniej więcej tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o koszty to jak dotychczas:

Głośniki + projekt: 940zł

Elementy zwrotnicy oraz terminale zamówione w Polinku: 128,85zł (w tym przesyłka)

Tunele br 4 szt: 46zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny projekt obudowy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony kolor to lubi najwidoczniej projektant, przyznaje się, że to nie ja projektuję brylę. Nie mam pojęcia o modelowaniu 3D. Mam prośbę - może byście coś doradzili w kwestii tego gdzie najlepiej byłoby umieścić zwrotkę, żeby mieć jak najlepszy dostęp do niej w razie czego? No i gdzie terminal głośnikowy najlepiej dać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie widzę dwa problemy: po pierwsze w żadnym markecie w moich okolicach nie mogę dostać mdf 25mm. Nie ma ktoś z Was może koło siebie jakiegoś marketu gdzie można taką płytę dostać? Jak nie znajdę to wszystkie ścianki pozostanie mi wykonać z 19mm, podczas gdy przód góra i dół powinny być grubsze. To nie powinno mieć jednak szczególnie wielkiego znaczenia.

Natomiast bardziej się obawiam o te duże otwory, bo teoretycznie zostaje po bokach tylko po 7mm. Trzeba będzie się strasznie delikatnie chyba obchodzić z tak przygotowaną płytą, o ile w ogóle będzie łatwo wyciąć te otwory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty najlepiej docinac w sklepach "meblopłyt" docinają tam ze starannoscią wiekszą niz milimetr, praktycznie idealnie. ja wronty, tył góre i dół mam gróbszy (sklejał mi 2 płyty stolarz pod pod prasa). Technik wykonania takich obudów jest wiele. Dobry stolarz bedzie wiedział co robic. Mój kiedys robił na zamowienie kolesiom kopie sonus fabera (z litego drzewa paczki) i tez dał rade.

Podstawa to miec dobry sprzet. Twój projekt jest dosc banalny wiec srednio zaawansowany stolarz powinien zrobic ładne paczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło mnie jest hurtownia płyt wiórowych,mają mdf i sklekę no i przycinają na wymiar.

Ja wolałbym sobie zamówić obódowy u Pana Henryka Piątka i problem z głowy.

Jestem ciekaw brzmienia tych niskośredniotonowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 20 Gru 2008, 09:30

 

>Dobry stolarz bedzie wiedział co robic.

 

Za dobrego stolarza się nie uważam ;-) Stolarzowi miałem zamiar zlecić tylko oklejenie i lakierowanie, albo nawet samo lakierowanie, bo z tym niestety trochę schodzi. Natomiast samą konstrukcję miałem zamiar zrobić sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojkubi, 20 Gru 2008, 10:32

 

>Ja wolałbym sobie zamówić obódowy u Pana Henryka Piątka i problem z głowy.

 

Jeszcze prostszym rozwiązaniem byłby zakup ich od AkustyKa. Tylko wówczas koszt trochę spory. Natomiast robiąc samemu: koszt mdfu wyliczyli mi w sklepie z docięciem na około 120zł za materiał na dwie obudowy. Otwory wyfrezuje mi brat. Złożyć to do kupy dam radę sam. Wytłumienie - szacuję że z 70zł, może 80. Do tego fornir - tutaj w zależności od tego jaki wybiorę, tak wstępnie już nastawiłem się na jasny i z tego co pamiętam liczyłem, że wyniesie ze 200zł. Do tego klej ze 70zł i lakier ze 30. Razem liczę, że około z 500zł. Nie wiem ile weźmie ode mnie kolega za lakierowanie. Jeżeli nie będzie tanio to sam polakieruję - jestem w tym coraz lepszy, mam kompresor, pistolet, więc może jakoś pójdzie. Dla porównania w AkustyKu 1500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front zleć na cnc jak tak zarobiłem super dokładność mdf 25 w każdej stolarni powinni mieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21268-100008748 1229795881_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes sie zmiescic w 500 zł bez robocizny. Mnie materiały do duzo wiekszych rr2 kosztowały 800 zł (bez robocizny).

Jak umiesz sam to zrób sam. Wazne ze klejąc paczki musisz miec albo prase albo chociaz pasy sciągające. Jak skleisz musisz szlifowac szczególnie na łączeniach płyt inaczej jak przykleisz frnir to kazda nierównosc wyjdzie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niechcesz sie bawić zleci wszystko nacnc tak aby łączenie były juz po frezowane cos takiego jak tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

prosto łatwo i szybko paczki złożysz w jeden dzień

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CNC będę miał wycinane i frezowane otwory. Będę to miał za free. Natomiast z frezowaniem całych boków płyt żeby przygotować łączenia trochę za dużo roboty i czasu by było, nie chcę nadużywać życzliwości. Ściany zamierzam posklejać dociskając wkrętami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś przyszły elementy zwrotnicy z Polinka oraz terminale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9795-100008248 1230563229_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, 19 Gru 2008, 18:18

 

>Jeżeli chodzi o koszty to jak dotychczas:

>Głośniki + projekt: 940zł

>Elementy zwrotnicy oraz terminale zamówione w Polinku: 128,85zł (w tym przesyłka)

>Tunele br 4 szt: 46zł.

 

Dziś zamówiłem mdf, na jutro ma być docięty. Cena: 67zł (całość 19mm, w OBI) Ciekawe jak będzie z precyzją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman możesz zdradzić wartości elementów zwrotnicy ? (No chyba, że jakaś niepisana umowa Cię zobowiązuje do nie mówienia :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dziś zamówiłem mdf, na jutro ma być docięty. Cena: 67zł (całość 19mm, w OBI) Ciekawe jak będzie z

>precyzją.

 

Trezba było wziąsc 2 płyty 19 mm na front i je skleic pod prasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten koles ma duzy wybór fornirów. Przesyłka szybka i dobrze zapakowane. Chyba ze inni mają inne propozycje skąd kupic fornir. A i kup sobie takie płaty (wymiary) zebys nie musiał ich łączyc co moze byc widoczne ale nie musi jak sie postarasz.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 29 Gru 2008, 23:07

 

Kupowałem u tego sprzedawcy. Opakowanie starannie przygotowane. Wszystko jak w opisie. 1342 pozytywów i tylko jeden neutral o czymś świadczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś , to akurat ma chore ceny. Normalnie mahoń w zależności od gatunku kosztuje 7-12pln/m2 , a u niego ok.40pln. Drewno-Lux sprzedaje wysyłkowe i na liście Zagłoba również. Warto tam popytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 29 Gru 2008, 22:56

 

>Iceman możesz zdradzić wartości elementów zwrotnicy ? (No chyba, że jakaś niepisana umowa Cię

>zobowiązuje do nie mówienia :) )

 

Kupując projekt zapytałem od razu pana Kisiela czy mogę zamieścić schemat zwrotnicy nie naruszając jego praw autorskich, niestety jednak tak jak myślałem poprosił, żebym raczej nie publikował jej schematu, tak więc szanując jego wolę i schematu nie wrzucam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 29 Gru 2008, 23:07

 

Kupowałem już kiedyś od niego dębowy i jestem zadowolony. Niestety z tego co mi się wydaje ma on chyba tylko takie najbardziej popularne gatunki z drzew występujących w naszym kraju, zaś może nie mieć np. bambusa. A dodam że zastanawiam się nad jakimś jasnym fornirem, żeby mi pasował do mebli. Meble mam w kolorze grusza, tylko niestety nigdzie takiego forniru nie widzę. Oczywiście chciałbym dostać takie płaty żebym nie musiał łączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę coś doradzić - to te terminale nie są najlepsze. Wymieniłem takie na eichmany i dało się odczuć lekką różnicę a zwazywszy na cenę to już coś - ale oczywiście w te terminale można wkręcić jakieś lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem docięte płyty oraz kupiłem płytki do zwrotnicy do wytrawienia i proszek wytrawiający. Cena około 10,50zł.

 

Jak do tej pory koszt łączny: 1.192,35zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.