Skocz do zawartości
IGNORED

AkustyK HND


Iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Iceman, 30 Gru 2008, 18:31

 

>Tzn?

 

Przyklejasz, przymocowujesz elementy zwrotnicy do deseczki, lutujesz metodą punkt w punkt. Znana i najlepsza metoda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że nie mogę się zdecydować na jakiś konkretny fornir. Jak narazie rozważam: bambus, jawor ptasie oczko, topola czeczot, grusza (ewentualnie z ciemniejszych frake czarne, orzech lub orzech amerykański, teak). Zupełnie nie wiem na co się zdecydować. Ktoś orientuje się w cena i dostępnych rozmiarach wymienionych fornirów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman. Kolor wykończenia wpływa na ocenę brzmienia :) To nie jest moja teoria. Gdzieś o tym czytałem. Jak chcesz mieć ciemniejsze brzmienie to kup ciemny fornir. Oczywiście całą teorią obala albo jeszcze bardziej potwierdza zgaszenie światła :)

 

Taka mała dygresja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabler, 30 Gru 2008, 20:47

 

>zastosuj leprze kondy np;silwery a się zdziwisz naprawdę warto te które kupiłeś są takie sobie

 

Po pierwsze już kupiłem więc zostają na razie takie jakie są. Po drugie mój słuch jest na tyle niedoskonały, że różnice pomiędzy kablami, kondami itp. postrzega jako marginalne. Oczywiście nie mogę powiedzieć, że nie słyszę różnic, jednak dla mnie te różnice są pomijalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 30 Gru 2008, 21:02

 

A ja mam właśnie ochotę na jasny fornir. Coraz bardziej się skłaniam na topola czeczot i lakier wysoki połysk albo ewentualnie grusza pod kolor mebli i lakier półmat. Ale naprawdę nie mogę się zdecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zmontowaniem obudów zrób sobie osobną komorę na wysokotonówkę np;toczoną z ertalonu lub z twardego drewna ,chodzi o to ,żeby odizolować głośnik od reszty obudowy,a głośnik zamontuj na gumowych oringach podłożonych pod śruby tak ,żeby nie był na sztywno połączony z obudową ,podobne rozwiązanie od lat stosuje np Audio Physik,efekt :leprza stereofonia,bardzo detaliczna góra ,zawsze możesz przykręcić na sztywno ,warto spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabler, 30 Gru 2008, 21:07

 

>przed zmontowaniem obudów zrób sobie osobną komorę na wysokotonówkę

 

Hmmm, nie zamierzam ingerować w oryginalny projekt obudowy.

 

>głośnik zamontuj na gumowych oringach podłożonych pod śruby tak ,żeby nie był na sztywno połączony z obudową

 

Mógłbyś coś więcej opisać, bo nie bardzo łapię. Jeżeli dobrze rozumiem, to pod wysokotonowy dać gumki? Mam pewne obawy, że jeżeli wpakuję gumki pod wkręty to może się pojawić nieszczelność, a to raczej niewskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, 30 Gru 2008, 22:22

 

>Tak z ciekawości zapytam te "projekty" to gdzieś można wcześniej posłuchac czy tylko tak na pałę

>kupujecie?

 

Tak na pałę :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabler, 31 Gru 2008, 12:56

 

gabler dobrze mówi. Najlepiej zrobić komorę dla tweetera i dać miękką podkładkę, nawet zwykłą cienką uszczelkę. Pod woofery, pod terminale uszczelki koniecznie. Zapobiegasz nieszczelnościom obudowy. Jednak przede wszystkim niwelujesz rezonanse, które są nieuniknione przy montażu "na sztywno".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi głównie o to żeby rezonanse z obudowy nie przenosiły się na wysokotonówkę ,najlepiej jakłby głośnik był zamontowany bez śrub na samych kawałkach miękkiej gumy tak ja robi to audio physik czy kef,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman : Zadzwon jutro do mnie podam ci gdzie mozesz sobie pojechac po fornir, mozna tam dotkac probki, obejrzec itd...sa rozne kolory, grubosci itd... chyba ze 20-30 rodzajow w tym egzotyki...

 

co do wielkosci platow, potna ci to na jakie chcesz, mam tam produkcje wiec nie bedzie z tym problemu... bardzo mila obsluga itd.... jesli chcesz mozesz takze wziac nie ciety, ale bedziesz mial problem transportem - okolo 2 m dlugosci...pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LunaticAllegro, 1 Sty 2009, 22:12

 

Super. Dzięki wielkie stary. Odezwe się jutro :-)))

 

Dziś natomiast postęp w budowie taki, że mam już zaprojektowany schemat płytek pod zwrotnice do wytrawienia. Jeżeli ktoś będzie też sobie robił ten projekt w przyszłości to może do mnie śmiało pisać na maila to w razie czego służę pomocą przy przygotowaniu płytek - i nie tylko zresztą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marko3T, 1 Sty 2009, 22:59

 

>W sumie to ten temat "dobrze by miał" w zakładce diy. Tam pewnie częściej był by odwiedzany.

 

Tak miałem właściwie wątpliwości nad wyborem zakładki. Ktoś powiedział, że AkustyK to niezupełnie DIY, więc wrzuciłem do stereo. Poza tym wątek tylko początkowo będzie o tworzeniu - w dalszej części będzie o rozkoszowaniu się brzmieniem czyli szeroka opinia ;-))) Mam nadzieję, że gdy skończę i wyjdzie to jako tako, to może będzie ktoś kto chętnie wpadnie posłuchać i też coś naskrobie :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stwierdziłem, że w przyszłości spróbuję te kolumny napędzać w bi-ampingu, więc zamówiłem jednak podwójne terminale. Znalazałem w Polinku identyczne jak mam w moich Nextonach. Wydają się całkiem solidne. Cena podobna, więc koszta pozostają na tym samym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Iceman, 20 Gru 2008, 00:51

>Mam prośbę - może byście coś doradzili w kwestii tego gdzie najlepiej byłoby umieścić zwrotkę, żeby mieć jak najlepszy dostęp do niej w razie czego?

 

Proponuję tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, 30 Gru 2008, 15:12

 

>Jak do tej pory koszt łączny: 1.192,35zł.

 

Kolejne zakupy:

14zł Klej wikol + wkręty

37,50zł wytłumienie ścianek z przesyłką

 

Razem dotychczas:

 

1.243,85zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania: orientujecie się gdzie można kupić jakieś ciekawe kolce i macie pomysły na jakiś dobry sposób ich montażu?

Jak najlepiej przymocować wytłumienie do ścianek? Dodam, że kupiłem wytłumienie w formie pianki wygłuszającej 2cm grubości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolce zeby bylu ladne to daj an wykonanie na tokarki cnc - na wysokich parametrach zrobia ci z aluminium albo nierdzewki takie stozki z blyszczaca powierzchnia ze hej...jak u mnie w kefach:)

dodatkowo mozesz jeszcze to zpolerowac, bedzie lusterko... chyba ze chcesz czarne to jest firma co aluminium anoduje albo do stali polecam malowanie proszkowe...

 

pianke przyklej na jakis szybkoschnacy klej - minutka albo butapren ale nie smaruj pianki bo ja zezre tylko pposmaruj wnetrze obudowy, poczekaj jak wyschnie, tak kilkakrotnie operacje powtoz a jak wyschnie to docisnij pianke mocno... zlapie natychmiast i na amen...

 

czy brat bedzie mogl mi frony pofrezowac???? oczywiscie odplatnie, w granicy rozsadku..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.