Skocz do zawartości
IGNORED

Absolutna kolumna Hi-End


Grzegorz_G

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, gdybyście zdecydowali się zrobić sobie kolumny życia - absolutny waszym zdaniem Hi-End mając do dyspozycji spory budżet jakie głośniki byście zastosowali w swojej obudowie w paśmie:

 

Hi:

Mid:

Bass:

 

Powiecie prawdę czy eeetam heh ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutny hi-end jest zwykle ukoronowaniem kariery DIY-owca, jak również wykorzystaniem wiedzy zdobytej sporym kosztem w ciągu wielu lat. I niewielu takie rzeczy rozdaje za darmo.

 

Ja o swoim absolutnym hi-endzie napiszę jak go zrobię. A stanie się to pewnie nieprędko - z braku mocy przerobowych i kooperantów jak to napisał słynny poeta. Na pewno zacznę od adaptacji poddasza na bezkompromisowe 150m2 pomieszczenie odsłuchowe bez równoległych ścian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co to wszystko skoro dzwięku live i tak się nie odtworzy choćby nie wiem w jakim pomieszczeniu i na jakich gratach .... tu chodzi tylko o przyjemność, a przyjemność rośnie w miarę wydawania kasy. To akurat wiem z autopsji... ale z czegoś takiego jak hi-end jestem wyleczony na dobre. Kable grają, podkładki antywibracyjne grają, ale nic nie powtórzy koncertu chociażby lokalnego choru w lokalnym kościele - w dodatku za frico :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po co to wszystko" - po to żeby słuchać na czymś lepszym niż boombox. A na ile lepszym - to właśnie zależy od dostępnych środków i ich umiejętnej alokacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tylko, że w tak zwanym międzyczasie życie jakby przecieknie między palcami i spojrzawszy wstecz zadamy sobie pytanie: po co mi było to wszystko? takie tam dywagacje przedświąteczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy - już grubo pojechałeś :P Zamiast gonienia króliczka (którego i tak się nie zlapie bo go nie ma) można np. pic piwo w barze.

 

Dlatego fajne sa takie ałdjoszoły :) bo po nich wraca się do domu, siada przy swoim systemiku x razy tańszym niz 90% gratów na wystawie i biorąc głęboki oddech stwierdza się "uff co za ulga - nareszcie" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo 21 Gru 2008, 14:44

 

"Dlatego fajne sa takie ałdjoszoły :) bo po nich wraca się do domu, siada przy swoim systemiku x razy tańszym niz 90% gratów na wystawie i biorąc głęboki oddech stwierdza się "uff co za ulga - nareszcie" :)"

 

Niestety często jest tak, że poobcowanie z tym x-razy droższym sprzętem (ale lepiej (x-3)razy lepszym sprzętem) przez powiedzmy kilka tygodni, powoduje, że powrót do tego tańszego jest bardzo bolesny i to mimo, że wcześniej wydawało się, że właściwie u mnie brzmi równie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam prawie w 75% skompletowalem wszystko co potrzebne do moich wysnionych, absolutnych HIGH END bla bla bla...mam 2 pary Tesli 942, alteca biflexa, saby greencone i olejowo papierowe rosyjskie NOSY. Brakuje mi dobrego wysokotonowca, najprawdopodobniej wsadze jakis horn alteca albo wstege ESS. Ale raczej altec...Nie wiem jeszcze do knca czy bedze w odgrodach czy hybryda, ale bedzie :D system w 100% alnico, 98dB pasmo 24-25000. Mam zamiar zbudowac absolutny overkill system i na nim skonczyc dlubanie w glosnikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ciekawe wypowiedzi.

Jestem u kolegi w stolarni. Lakierujemy moją szafkę pod sprzęt. Może uda się złożyć do świąt.

Robimy też przymiarki do moich kolumn głośnikowych. Dotąd robiłem takie rzeczy sam, teraz mając dostęp do dobrej bazy zacząłem wymyślać :). U Misiomora będą ściany salonu nierównoległe, u mnie ścianki kolumn (piramidalne). Obudowy będą prawie absolutne: sztywne, ciężkie i o proporcjach maksymalnie utrudniających pewne szczególne rezonanse.

A głośniki? No cóż. Jest kilka propozycji. Nie będą pewnie jakieś odjazdowe, bo nie wiem które to ;).

Oczywiście jak ktoś mnie już czytał to wie, że będą to zespoły aktywne 3 drożne. Do tego odpowiedni zestaw wzmacniaczy.

Czas, och ten czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim zestaw aktywny nawet bym zostawił tą elektronikę co mam teraz - żadne bierne nie wchodzą w grę; głośniki muszą być podpięte do wzmacniaczy a nie rozsprzegnięte przez zwrotnicę gdzie dla najlepszego efektu trzeba stosować bardzo drogie elementy a i tak nigdy nie uzyska się idealnie równej charakterystyki . Wysokotonowy może diamentowa kopułka 20mm Accuton D 20N-6-31 , sam mam 19mm tytan i chciałbym coś lepszego a ten powinien grać podobnie tylko sporo lepiej ( tani nie jest 8,1k/szt) Z tańszych Raven R-1 powinien być ok, jakby ktoś zamawiał w Zalytronie to mógłbym kupić 2szt na próbę.Ze średniotonowym to zawsze jest problem, najważniejszy element a nie ma co wybrać, jeden gorszy od drugiego :-) Jeśli chodzi o niskie tony to IMHO 80-90% sukcesu to dobra obudowa - linia transmisyjna coś w stylu ślimaka B&W tylko raczej na 2 głośnikach 20-30cm z nieco innym początkiem kanału dla obu przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzy się ciekawy wątek.

Przyznam, że najgorzej idzie mi z głośnikami. Może jakieś propozycje dla następujących częstotliwości podziału: 80 Hz, 4 kHz. Moc ciągła całości 100 W. Najgorzej jest z oceną ile mocy na jakie pasmo. Powiedzmy: bas: 40-50 %, średnie: 50-45%, wysokie: 10-5 W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał podział trochę wyżej ok 150-300Hz w zależności od głośników aby średniotonowiec nie musiał przetwarzać basów o sporych amplitudach, zmniejszy się także efekt Dopplera i można wybrać przetwornik z lżejszą membraną ponadto baffle-step łatwiej skorygować. Ważny jest kształt obudowy głośnika średniotonowego i chyba najlepsza byłaby kula lub coś w tym stylu tylko sporo mniejsza niż ta z linku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wysoko planujesz podział średni/wysoki jest tendencja do niższych stąd kopułki o coraz niższej frez. Uwazam jednak że ma to swoje zalety bo główna część pasma akustycznego powinna grać jak najwięcej przez jeden głowny głośnik i należy dzielić jak najdalej od 3,5kHz największej czułości naszego słuchu. Moim zdaniem 5-10W na wysokie tony to zwykle wystarcza ale może się zdarzyć że coś czasem przytnie Niektóre płyty audiofilskie bez kompresji mają spore amplitudy na wysokich tonach, czas implulsów jest krótki więc dobrze jak wzmacniacz ma więcej mocy muzycznej. Ja mam ok 20-25W na tony średnie i tyle samo na wysokie bo zasilam te 2 zakresy z jednego transformatora na kanał, nie jest to moze dużo ale mi wystarcza. Wzmacniacze do niskich tonów mają kilka razy większą moc wyjściową i zwykle na przeciętnych nagraniach podczas prób na przester jako pierwsze zaczynają obcinać sygnał, ma na to wpływ także sporo mniejsza efektywnośc głośników basowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już podobny wątek na forum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przede wszystkim zgadzam się z treścią pierwszego w tym wątku wpisu kolegi Misimora, mimo to uchylę rombka z mojej koncepcji na bezkompromisowy dźwięk. Po pierwsze używam głośników profesjonalnych, a nie domowych. Po drugie dzielę pasmo aktywnie na częstotliwości między 80, a 120Hz pomiędzy subwoofer, a monitory za pomocą cyfrowego urządzenia DCX2496, które umożliwia również equalizację, wyrównanie opóźnień i limiter sygnału sterującego wzmacniacze. Po trzecie monitor ma zwrotnice klasyczną pasywną. Kto chciałby zapoznać się z moją przykładową realizacją powyższej recepty na dobry dźwięk zapraszam tu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Swiątecznie pozdrawiam Piotr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp, 22 Gru 2008, 09:21

>Był już podobny wątek na forum .

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na innym forum też-http://audiohobby.pl/topic/1/1074/all

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a może rozszerzyć trochę wątek w/g klucza :

1. najlepszy głośnik wysokotonowy

2. najlepszy głośnik średniotonowy

3. najlepszy głośnik niskotonowy

4. najlepsza obudowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pkt.4 juz mozna odpowiedzieć.

Podobno modułowa , ktos napisze ze sklejki inny napisze sandwich(mdf, sklejka i coś jeszcze) jeszcze ktos wytypuje kompozyt , a ktoś stwierdzi że bez obudowy jest naj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi. A może lepsze były by porady - jakie głośniki z jakimi grają najlepiej, co było by najlepszą aplikacją z czym - ale tylko w oparciu o własne doświadczenie i odsłuchy, a nie "bo tak mi się wydaje" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żurek

piękny zasilacz to lubię i mnóstwo kondziorków jak w najlepszym hi-endzie, też mam sporo chyba coś łącznie ponad 0,4 Farada tylko we wzmacniaczach mocy( 400.000 mikro)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości że "bas" aktywny napewno, napewno też obudowa modułowa, trzy-częściowa a tym samym system minimum trójdrożny, szczegóły do własnej wyobrażni, czyli na co kogo stać, czyli wielkośc pomieszczenia odsłuchowego przede wszystkim ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szafka (o której pisałem wyżej) gotowa. Teraz będą obudowy kolumn.

Bogdanie:

Myślę sobie tak:

Średnie: Podstawowy zakres przenieść układem 2 identycznych głośników o jak najmniejszej masie drgającej. Niech to pasmo będzie najszersze, tak jak słusznie wskazujesz nie robić tam podziałów (oddalić je od 500-4000 Hz). Mimo zwrotnic napięciowych przed wzmacniaczami, chcę uniknąć skomplikowanych przebiegów fazowych tu gdzie najlepiej się słyszy.

Kopułka: wiadomo po co. Widzę sugerujesz bardzo dużą moc dla tego zakresu.

Bas: Podobnie jak subwoofer. Tylko najniższe częstotliwości.

Jakie macie doświadczenia z głośnikami basowymi; jeden 20-25 cm, czy dwa 17 cm?

Henryku:

A propos basu to nawet myślałem o jakimś sprzężeniu elektro-akustycznym (czujnik przyśpieszenia, prędkości). Jakie tu macie doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rythmik Audio ma kilka modeli aktywnych subwoofer'ow do zlozenia i sa one najtansze ze wszystkich mi znanych (cena do okolo 600 dolarow za sztuke plus obudowa wlasnej roboty i koszty przesylki/clo). Glosnik pracuje w sprzezeniu zwrotnym, sensorem jest dodatkowa specjalnie do tego celu zaprojektowana cewka. Do wyboru glosniki 12 i 15 cali do obodowy bass reflex albo zamknietej, wzmacniacze z ukladen servo do 370W. Po nowym roku beda dostepne 500W i 600W. Wlasnie planuje zastapic nimi me stare subs oparte na 12 calowych peerlss.

 

Od kilku miesiecy uzywam w glownych kolumnach glosnikow 18sounds (2x2) 6nd430-16ohm w pasmie od 150Hz do 760Hz, powyzej Audax hm130co do 4.5kHz, powyzej Dynaudio esotec. Moj drugi zestaw uzywa Dynaudio 17w75xl-12 (2x2), Vifa PL11 i 2x2 Bohlender-Graebner neo3pdr, ktore zastapia stare dynaudio. Systemy aktywne, crossovers 4 rzedu bessel, podstawowe wzmacniacze mocy Stochino (150W/8ohm) plus kilka innych, ktore tez zostana zastapione Stochino-podobnymi. Moze na wysokotonowe wstawie jakies klasy A, choc akurat klasa A najbardziej potrzebna jest na srednicy ale piecowe wzmacniacze w australiskim klimacie to problem.

 

Kazdy 'Ultimate' system jest subiektywny i zalezy od preferencji jak i dostepnych funduszow.

 

pozdrawiam i zycze wesolych swiat,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grzegorz7

 

w ultymatywnym systemie nie widze miejsca dla 17cm basowcow. Dla 25cm tez nie. Tu trzeba prawdziwych przetwornikow, 38cm wrecz sie prosi. Przyklad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w wersji 16omow alnico, po 2 sztuki na strone. Ja bym kombinowal w tym kierunku (w sumie to wlasnie robie, patrz watek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). system wysokoefektywny, srednica szerokopasmowa lub horn. Podzial 250-400 i 5000-8000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle (Nookie736). Dzięki za sugestie. Przypomina mi to czasy gry w takim amatorskim zespoliku na basie. Głęboka komuna a my musieliśmy zbudować sobie jakieś kolumny „estradowe”. Budowaliśmy takie szafy na jakichś starych demobilowych głośnikach 15 calowych. Ale były to czasy lampy. Zespół musiał być efektywny i musiał nagłośnić aulę w szkole. Teraz to tylko 60 m3.

W moim przypadku, ustalając proporcje frontów kolumn i ich umiejscowienie kompromisem może być szerokość kolumny przy basie 35 cm. Więcej jak 25 cm nie da rady. Można przenieść bas na bok obudowy (wówczas bez ograniczeń), ale boję się o zależności fazowe.

Podoba mi się natomiast wysoki podział góry. Mój kompromis odnośnie dolnego podziału przesuwa się w górę. Ale nie chcę wejść powyżej 150 Hz. Wiem, że stawia to wyzwanie przed głośnikami średniotonowymi.

Vik: Dzięki za drogowskaz odnośnie subwooferów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co :) ceny tez nie sa wygorowane jak na przetworniki tej klasy. great plains audio sprzedaje tez nowe 604s w wersji alnico i ferrit. Wielu uwaza ze wlasnie ten glosnik jest "ultimate" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

przede wszystkim wstęgowe głośniki koniecznie szerokopasmowe całe pasmo po za samym dołem na wstędze. Ostatnio takie widzieliśmy na AS2009 i wiem ze istnieją nie tylko w teorii tylko kasę kosztują jak diabli. ale juz wiem że to podstawa dzwięku jaki sie może każdemu tylko marzyć.

 

tak że potężne wstegi i NIC innego. maaaaaarzenie.......................................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie było wiadomo co siedzi w module PAC firmy WLM, to padały głosy, że metalowa kopułka (w polskiej recenzji) lub wstęga. A tam są stożkwe papierowe głośniki. I są wzorem, tak więc nie cena decyduje. Tym samym bezkompromisowy DIY może mieć się dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.