Skocz do zawartości
IGNORED

Ceny płyt CD po raz kolejny :(


smog

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm..jakością brzmienia ;) Nie mówię że wszystkie płyty, ale część orginali do kupienia np. w empiku jest z innego sortu czy w innym okresie została zmasterowana niż np. taki sam album dostępny jako plik flac czy orginał z innego okresu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego okresu tak. Ale określone wydanie płyty jest takie samo w polskim Empiku jak w brytyjskim Virgin czy jakikolwiek innym sklepie. I nie ma szans, żeby np. nowa płyta Madonny kupiona we Francji brzmiała lepiej, niż ta sama płyta kupiona w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania jak wyżej podpisany Rafał. Otóż jako pracownik pewnej sieci wystrybucji, posiadającej w swojej ofercie płyty z serii tzw."Polska Cena", zawsze byliśmy zapewniani iż płyty te różnią się wyłącznie uboższą "książeczką", a nie jakością nagrania. Skoro więc tak wyraziście różniące się od podstawowych wydania pochodzą z tych samych "matryc", to tym bardziej wszystkie inne płyty. Dodam jednak, że nigdy nie uczestniczyłem przy etapi produkcyjnym, więc nie mam co do tego 100-procentowej pewności. Takie są tylko moje domysły, ale jeżeli ktoś ma inne informacje, poprarte jakimiś sensownymi argumentami, to zapraszam do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten sam sort to pewnie że nie ma różnicy, jednak jak mam kupić "gówniane" za przeproszeniem wydane(remastering) płyty np. DM - VIOLATOR z tego okresu(2006), albo kupić świetne wydanie(głównie brzmieniowo) z powiedzmy przedziału 1987-1990 to jasne że kupię tą drugą opcję przez choćby allegro. Poza tym to co jest choćby w empikach nie zadowala mnie muzycznie(może jakieś 15-30% kolekcji). Dlatego wybieram takie sklepy jak choćby www.plays.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że takie sklepy internetowe są w Polsce, inaczej bylibyśmy skazani na kiepską muzykę. Radio i Tv to potężna broń reklamy, szkoda tylko że ta machina jest tak mocno zapaćkana brudami, błotem i złym smakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.