Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmaki Cairn 4808 nf i 4808 sl różnice


Dachowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś miał do czynienia ze wzmacniaczami jak w tytule? - bo niewiele o nich w sieci można znaleźć. Ciekaw jestem jak to gra i do jakiej muzyki jest preferowane, a może ktoś ma manuala. Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami? Będę wdzięczny za informacje.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie myle róznią sie rodzajem pracy jeden gra w klasie A drugi w klasie AB.

 

skrót nf oznacza "Nord Face"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, niewiele - ale dzięki. Przyjdzie samemu potestować okazyjnie kupionego 4808 sl i zobaczymy co jest wart. Producent też niechętnie udziela konkretnych informacji.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznica jest zasadnicza ale jak to bedzie grało zależy od głosników jakie masz. Jakie masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4808 NF klasa AB moc 100/8 i 160/4

4808 klasa A moc 30/8

tu masz test tej wersji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wybór wersji zalezy od uzywanych głosników i preferencji użytkownika. Ja bym wybrał wersje w klasie "A"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ten zakupiony to wersja 4808 sl czyli konkretnie ani jeden ani drugi z powyżej przytoczonych - oczywiście wygląd zewnętrzny jest prawie identyczny z wersjami 4808 nord face oraz 4808 A jednak 4808 sl ma tylko jedno trafo w środku (pozostałe po dwa) no i znacznie niższy pobór mocy - 170 VA. Z tego co mi wiadomo 4808nf ma 500 a 4808A - 250 VA. Przypuszczam, że sl nie ma klasy A - no i na wybieranie innej wersji jest już nieco za późno ;)

Ma to grać z protonsil siesta - czy będzie synergia - zobaczymy.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w zyciu widziałem i słuchałem ktrótko NF - nie wiedziałem, ze jest jakas okrojona wersja być może to jest wersja, na którą natknałem sie w necie moc 70/8 i 120/4 - tylko było oznaczenie 4808 Silver - byc moze sl oznacza wersje srebrną. Czy ma XLR-y.

 

Może zadzwoń i popytaj u byłego dystrybutora "Audio System"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma xlr-ów. Chyba to również nie silver - mailowałem z producentem i podał naprawdę sporo wersji w jakich produkowany był 4808 lecz niestety milczał gdy zapytałem o parametry poszczególnych wersji. Nie wiedziałem że cairn miał w Polsce dystrybutora - to ciekawa informacja, dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał i ma jszcze na zbyciu monobloki K1 bodaj.

 

Czyli twoja wersja jest werją niezbalansowaną bez XLR. Te o których pisałem były full wypas. Wyglada na to, ze jest ekonomiczna bardziej dostepna finansowo wersja "NF". Jesli jest to chrakter brzmienia zblizony do "NF" to musisz uwazac z tonsilami bo moze byc ciut za ostro na przełomie srednich i góry.

 

Podsumowujac to dobre wzmacniacze w swoje klasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

właśnie niedawno zamieniłem denona 680r na cairn 4808 sl

 

cóż ... denon to muł w porównaniu z cairn - takie jest moje pierwsze wrażenie, muszę się nasłuchać płytoteki po kolei aby rozeznać się w tym sprzęcie ... przesłuchałem grip inc, my dying bride i soundtrack'a z wiedźmina - ale się dzieje ! wydaje się że nie ma żadnych ograniczeń

 

cairn zjada na śniadanie tego denona w muzyce metalowej to już wiem

 

do tego wygląda świetnie, kojarzy mi się z klimatem Miasta zaginionych dzieci Jeuneta i Caro - wyświetlacz jest świetnie zaprojektowany, tajemniczy jak z nautilusa, obsługa dwoma kółkami bardzo przyjemna i wygodna

 

eh niema to jak sprawić sobie taką przyjemność dźwięku w wyjątkowym dizajnie na początek roku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pełni szczęścia tylko CD z tej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ... było by świetnie, ale raczej nie ma na razie takiej opcji

 

niemniej jednak mój technics pg5 wygląda mega szpetnie przy cairn'nie - chyba go schowam do szafy i tylko kable wyprowadzę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachęte :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.