Skocz do zawartości
IGNORED

Reloop 6000 - opinie


arturp

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup niedrogiego gramofonu - do 1k PLN . Do tego wkładka Denona DL-103 i jakiś preamp gramofonowy ( może DIY ).

Myślę o tytułowym Reloopie . Na rynku wtórnym mozna kupic za 600-800 PLN . Ma służyc wyłącznie do słuchania muzyki w domu .

Czy macie jakieś doświadczenia z tym gramofonem ? Jakie są Wasze opinie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie mam doswiadczenia wyjątkowego ale, ale wnikam w analog i moim zdaniem jeśli gramofon ma "mlaskać" wyłącznie w domu (jak napisałeś) to zbędne Ci będą wynalazki typu stroboskop czy schowek na główkę lub inne mające zastosowanie gdzie indziej, z drugiej strony reloop daję stosunek/cenarozwiązania na przystępnym poziomie, w koło jest wiele innych maszyn godnych zainteresowania, a oszczędzone pieniązki mozna wykozystać na inne podzespoły, tyle z mojej strony, przysyłam pozdrowienia!! analog rulez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>arturP

Poluj na coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Cena tego tutaj jest trochę przewalona ... pewnie ze względu na wkładkę ... może sprzeda taniej bez niej.

 

Polecam jeszcze TD318,316 lub TD321.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Jesli dysponujesz budżetem do 1K pln,może poszukaj coś innego - coś co zostało stworzone do użytku domowego nie dla dj.Wiem,że wygląd nie gra ale spójrz jak wygląda ten gramiak - jak przerośnięnte nintendo.

 

Jakbyś dobrze poszukał to na zachodnich ebay znalazłbyś technicsa 1210 lub 1200,używanego rok za 200 - 250 euro z wkładką.Jest tyle porządnych firm i nie musi to byc reloop.

 

pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sprzedałem za 400 pln ostatnio vestaxa gramofon kilkuletni, wyglądał lepiej od reloopa sporo. Czyli warto szukać na rynku wtórnym. Ogólnie mam sentyment do gramofonów dla dj, ale chyba niebawem wymienię swój na jakiś hi-fi dla sprawdzenia różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek696, 25 Gru 2008, 14:22

 

>Witam !!!

>

>Wiem,że wygląd nie gra ale spójrz jak wygląda ten gramiak - jak przerośnięnte

>nintendo.

>

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wygląda aby ten gramofon miał wielbicieli ...

Co mnie dziwi poniewaz ma solidne ramie z regulacją wysokości , wszystkie wymagane regulacje , jest stabilny i ciężki a więc tłumienie drgan powinno byc OK , wymienna głowica ułatwia ustawianie wkładki i jej wymianę ( uwielbiam eksperymenty ) , można załozyć własne kable sygnałowe , mocny silnik i równomiernej pracy ... i mnie się podoba ten design .

W sumie nie ustepuję Techicsowi 1210 a jest dwukrotnie tańszy .

Może jednak ktos ma dobra opinię o nim ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jac660

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>arturp

 

Sprawa wygląda tak :

 

To TY bedziesz wydawał pieniążki i wybór należy TYLKO do Ciebie.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względy na plan zakupu na rynku wtórnym zdecydowanie radziłbym unikać modeli, które mogłyby być używane przez DJ -ów. W przypadku takich modeli masz spore szanse, że będą "zajechane", a niewielkie, że były delikatnie używane w domowym zaciszu.

Tak więc popieram np. propozycję ahaja co do Thorensów, może jakiś lepszy Dual czy Denon.

Ja sam używam tangencjalnego Beograma, jestem bardzo zadowolony pomimo że ma on ponad 20 lat, ale niesie on ze sobą ogromne ograniczenie w wyborze igły.

 

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zajechaniem przez dj to różnie być. Po pierwsze gramofon Technicsa jest pancerny (wiele już widziałem dziwnych przygód z nimi:) a po drugie dj, który używał tego w domu i nie skreczował nie był w stanie raczej zrobić krzywdy. A Reloop ma opnię słabej kopii 1210.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc . Wasze opinie skłoniły mnie do zakupu Technicsa sl-1210mk2 :-)

pozdr.

A teraz maam dylemat co dowkłądki . Podobno denon 103 gra dobrze z tym gramofonem . A co powiecie o Grado prestige gold w podobnej cenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym Dl103. Do tego dobry cichy pre (DIY - bo dobre gotowe są okrutecznie drogie ;-)).

Ten projekt mogę polecić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Grado ... chyba , że dostaniesz pre , które umożliwi Tobie zmianę Rload z 47k na mniejszą wartość do niej ... co zapewne trudne będzie. Poczytaj o nich na vinylengine.

 

Jeszcze inną opcją może być AT33PTG - wyborna MC ... jednakże droższa.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wiem, ze watek stary jak swiat, ale mialem wczoraj okazje pobawic sie takim Reloopem, wrazenia:

 

wygoda obslugi tak samo jak technics (wlacznie z ustawianiem ramienia/wkladki)

 

jakosc wykonania tak samo jak technics, a moze troche lepiej (!) gramiak wazy chyba 12 kilo i sprawia naprawde solidne wrazenie

 

wyglad - na zywo wyglada duuuzo lepiej niz na fotkach i jak dla mnie duza zaleta jest to, ze nie wyglada jak kolejny klon 1210

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z Technicsem jest tak, jest DJ-ski ale i audiofilski. Jest to jedyny gramofon (użytkowany przez DJ)który został zaakceptowany przez nasze forum i bezpiecznie o nim pisać, nikt nie dostaje mordoskrętu myśląc Technics.

Reszta zabawek pochodzących lub zbudowanych dla DJ to już jest Nintendo i fuj co tu pisać, nie jest akceptowana. Gdzie jakość tych urządzeń? Technics... to dopiero niedościgniony synonim jakości.

Chodziłem więc po sklepach i porównywałem jakość wykonania i ewentualną żywotność, dostępnych na naszym rynku gramofonów. Do wydania miałem 3kzl.i sporo czasu. Zaznaczę że w moim przypadku gramofon musiał być nowy. Kupiłem Reloop-a RP 6000 Mk 6 Ltd.

Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie miałem zamiaru swoim wpisem obrazić użytkowników Technics-a, na myśli miałem brak tolerancji naszego forum. A Technics jest 'ok. Problemem była jego zbyt wygórowana cena.

Zawstydzony Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu, nikt się nie obraża, pozycja Technicsa 1210 itp. została ukształtowana przez kilkanaście lat.

Reloop tak dobrze się nie przyjął, co nie oznacza ,że jest to zły gramofon, widocznie na to trzeba czasu.

Jednym się podoba Pro-ject ,drugim Technics czy Reloop i tyle.

Ważne żeby posiadał solidny napęd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WOY: cena Technicsa mala nie jest, ale nawet gdy kupuje sie nowke, to szczesliwy posiadacz zwyczajowo nie ma wrazenia, ze producent puscil go w kanal. Oczywiscie kazdy by chcial za darmo, ale akurat te gramiak zasluguje na jakas extra cene... Powiedzmy 150zl ;) Ja majac do wyboru uzywke 1200 albo nowke 6000 wybralem to pierwsze, ale nie jest dzis jednoznaczne, ze zrobilbym ponownie to samo.

 

Co do Reloopa 6000 - wyglada faktycznie ladniej od SL-1210, ale to ta sama kategoria estetyczna :) Do piekna Marantzów im daleko. Bardzo daleko.

 

Reasumując: my wieśniaki od 6000 i 1200/1210 musimy trzymać sie razem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, choć woisy myslę że trochę nietrafne. Jak mozna napisać że gramofon ma niepotrzebne bajery ? Czy możliwośc pracy z prędkościami 33/45 to bajer ? Czy kwarcowa regulacja obrotów to bajer ? Pamietajmy że Pro Ject za wspomniane bajery każe dopłacać ogromne pieniądze, natomiast Reloop daje to darmo w standardzie.

Z drugiej strony autor wątku źle wybrał model, gdyż do słuchania w domu jest wersja 4000 z pokrywą i normalnym wygladem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mickiewicz, 31 Sty 2010, 11:07>Reasumując: my wieśniaki od 6000 i 1200/1210 musimy trzymać sie razem :)

 

w takim razie nic nam nie pozostaje tylko założenie specjalnego tematu w "Klubach"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dementuję wpis forumowicza , jakoby w gramofonach Pro-Jecta zmiana prędkości wymaga jakiś dodatkowych kosztów. Niektóre modele mają wbudowaną elektroniczną zmianę prędkości, w innych robi się to przez proste przełożenie paska napędowego lub wymianę silnika ze specjalizowanego do 33 RPM na specjalizowany do 45 RPM. Można też odtwarzać z prędkością 78 RPM (po dokupieniu odpowiedniego krążka napędowego), czego zdaje się Technics i jego klony nie oferują. Czy w/w rozwiązania są wygodne czy nie, to jest sprawa oceny każdego z nas. Ja uważam, że są do zaakceptowania i dobre dla dźwięku. Każdy może oczywiście powybrzydzać, ale faktów nie powinno się jednak przeinaczać.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie prrównywał bym klonów TECHNICSA 1210 do niego samego... PRzyko mi ale to poprostu podróby.... wystarczy popatrzeć - to co TECHNICS zrobił 20 lat temu teraz jest podrabiane...ramię, napęd, nawet przyciski.... z podobnymi funkcjami w podobnych miejscach... Klony są bardziej zaokrogląne - tkie nowoczesne... mi się to nie podoba i nie postwiłbym tego u siebie w domu... Po co zajmujecie się klona,mi jak możecie mieć oryginał... to tak jak palenie podrób MALBORO z Ukrainy;)

 

 

Dodatkowo w Technicsie 1210 można też w prosty spospoób zrobić 78RPM. KABUSA oferuje specjalne płytki za nieduże pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.