Skocz do zawartości
IGNORED

ROCK: JMLAB PO KEFACH? cobalt 806?


denon.dcd.2560

Rekomendowane odpowiedzi

jestem na etapie rozmyslań o lepszych kolumnach. zaciekawiły mnie uzywane jmlab COBALT, obecnie w przystępnej cenie ponizej 2000zł. wlasnei z takiego przedziału cenowego miałyby to byc kolumny. 4tys nowe, uzywane około 2kzł. czego oczekuję: bardziej zwartego bassu (w ilosci przynajmniej takiej samej-kefy miały sporo bassu), ogolnego rozjaśnienia i ozywienia (kefy graja spokojnie). stereofonia i detalicznosc obowiązkowo przynajmniej na tym samym poziomie co KEFy IQ3, oczywiscie mile widziana poprawa. repertuar-rozne gatunki rocka i metalu, czasem pop. system-okablowanie audionova (niezmienialne), denon dcd-2560 (zmienię gdy padnie), dual cv440-wzmacniacz jest w moim systemie najbardziej "ruchomym" elementem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

W sobotę bawiłem się 906 :) do 806 to to niebo, a ziemia. Jednak i w elektronikę trza dużo dużo więcej wsadzić później przy 906. 2000-2500 myślę że da rady dopaść 906 albo i 905, które tez są warte świecy. Jak na mój gust wybór do takiej muzyki trafny. Jednak jeżeli nie jesteś gotów wydać minimum 10 000zł na elektronikę (oczywiście używki) do tych kolumn, to bardzo się nimi rozczarujesz.

806 są znacznie mniej wymagające od reszty toru, ale dźwiękowo nawet nie zbliżą się do 906. A w cenie 2000zł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniałeś styczność z Dali Ikonami 6,słucham podobnej muzyki i mi pasują tylko umnie grają z Music Angelem ale zanim przesiadłem się na lampe to grały z Dussonem DS99 i też było dobrze,napewno są jasne i żywe,szczegółowe spokojnie hybrydowe rozwiazanie wysokich- kopulka i wstęgowy dają rade

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

no te kable niczym się nie róoznią od zwykłych od żelazka, poza wyglądem :)

ja nie mam 906 :/ też kiedyś je kupie jako tyły do KD :)

póki co molestuję 936 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

http://cgi.ebay.fr/Enceintes-JMLab-Cobalt-806_W0QQitemZ250345048002QQcmdZViewItemQQptZFR_LC_TV_Son_Home_Cinema_HiFi_Enceintes?hash=item250345048002&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1526|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

zirka 800zł poszły :) jeno kolor ohydny, chociaż jak miałem takie same 826 to oko się przyzwyczaiło z czasem :) ucho ani chwili nie musiało :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomózcie. chodzi mi o kolumny o innym charakterze, tak jak napisałem. przedział (uzywki) 1-2kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za forum gdzie człowiek sie produkuje licząc na przyszłą wzajemnosc-a gdy juz potrzebuje pomocy to jej nie dostaje:/

dziekuję dwóm panom którzy się pofatygowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to jest jakas niezbedna wskazówka do tego zeby mi pomóc- jakis czas temu miałem pare dni takie male, stare brzydkie monitorki mission/cyrus 780 o mocy 50 watt, plastikowy front, nie myslic z obecnymi 780tkami. kefom nie dorastały do pięt, to nie ta klasa, ale ogólny charakter brzmienia bardzo mi przypasował (poza brakiem bassu). grały jasno, wyraziscie. czego chce: basik mocny, byle nie rozlany, i maksymalnie niski, zróznicowany. srednica nie moze byc cofnieta, tez wyrazna ale bez krzyczenia. podobnie góra-lubię nie gubiące się w ogólnym rockowym zamęcie detale, ale zadnego swiszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie spróbujesz np. KRK VXT8 ? Nic z czego tu wybierasz pod wzgl. kontroli basu (i nie tylko) im nie dorówna.

 

Poleciłem co prawda KRK bo mam dobre wspomnienia po słuchaniu innych modeli tej firmy ale z aktywnych monitorów studyjnych jest więcej ciekawych propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon>>> ja wiem, czy duże monitory do ca 11 metrów powierzchni?

Dynki mają basik niski, ale dość zaokrąglony. Może mały Herbert?

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję również przesłuchanie poniższych staroci (jeśli mieszkasz w pobliżu):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego, co wyczytałem, Twoje byłe Kefy nie są hi-endem, więc proponowane "dinozaury" powninny zaprezentować lepszy dźwięk. Czy taki, jakiego oczekujesz? Nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, brzmi jakby byl handlarzem

szczegolnie zastanawia mnie uzycie sformułowania "hi-end"...myslalem ze moj sprzet jest ze sredniej polki wiec uzywanie w jakikolwiek sposob takich slow przy iq3 (negujac czy nie) jest smieszne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka. Nic z tych rzeczy, Kolego.

Z biegiem lat i odsłuchów, nabieram przekonania, ze im starsze - tym lepsze (generalnie).Tyle. Żadne używanie super technologii i super nazw w dzisiejszych głośnikach czy coś - jakoś nie pomaga...

Może te drogie i najdroższe konstrukcje jako tako grają (choć niezmiennie - bardziej "technicznie" niż muzycznie). Oczywiście - to moje spojrzenie na rzecz. Tu i teraz. Trochę dziwię się więc Denonowi, że nie chce tych 11. letnich, a 9. letnie może kupiłby? Myślałem, że chodzi o DŹWIĘK, czy MUZYKĘ.

Użyłem takiego sformułowania, bo nie chciałem ubliżyć nowym głośnikom za 1500 zł (które grają OK.)vis starych lat 70-80, czy nawet początku lat 90, za kilkaset dolarów.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się generalnie z zukzukzuk-iem w kwestii staroci. Przy odrobinie chęci i cierpliwości można kupić perełki :)

 

A ze współcześniejszych konstrukcji to Paradigm Studio powinny przypaść Ci do gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - dobre! I tak trzy lata do przodu...(znaczy do tyłu:) Jest postęp!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>w dziedzinie doradzania, pomocy-postepu niema

 

Posłuchaj tych Studio Paradigma - masz nawet jakieś w miarę rozsądne oferty aktualnie na allegro (żadna moja lub mojego kolegi/znajomego)

Słuchałem niegdyś Studio 20 v.3 w zestawieniu z jakimś wzmacniaczem Denona - do rocka i metalu super (chociaż sam "wyznaję" inną szkołę brzmienia)

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem paradigmy serii monitor, 20v3 grają wg wielu podobnie z tym ze mają jakąs tam srednice.

ogólnie mam wstręt do kolumn paradigm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo dobrze się zaprezentowały monitory SF Concerto. Dół jak trzeba, średnica i góra otwarta, jasna (nieco za). Ale to było z Rotelem RA-02. Wiekowo chyba mogą być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.