Skocz do zawartości
IGNORED

AT440MLa vs. AT150MLX


łasic

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny (identyczny, jak się wydaje) szlif, różnice w materiałach, różnice w specyfikacji... i oczywiście w cenie. Czy ktoś z Was miał okazję porównać? Czy ktoś używał igły 150MLX z wkładką 440MLa (jest taka możliwość, ale czy ma to sens)? Muszę iść na zakupy i mam dylematy! Wesołych Świąt!!! :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam do schizofrenicznego wątku, w którym gadam sam ze sobą.

 

No to zaryzykowałem. Dziś dotarła AT150MLX (sama igła, bo pożałowałem kasy), jest już zamontowana do wkładki AT440MLa i właśnie leci sobie "Hear My Train A Comin'" Hendrixa (z płyty "Rainbow Bridge", wyd. Reprise), przeleciał "Le Rossignol" Strawińskiego pod Strawińskim z płyty Columbii. Jest dobrze, nie żeby strrrasznie mocno lepiej niż przy 440, ale kulturalniej i czytelniej, blachy w utworach Hendrixa są bliżej brzmienia prawdziwych blach, basu sporo, ale cudów Wam nie opowiem odsłuchując na monitorkach w zawalonym blokowym pokoiku. Sama igła robi wrażenie delikatniejszej niż AT440MLa, co skłania do ostrożności... ;-) Zbiera też śmieci z rowka równie skutecznie jak 440-stka.

Zła wiadomość jest taka, że nie dość, że kurs $ wiadomo co robi, to jeszcze lpgear.com podniósł znacząco ceny. I np. tak wkładka AT150MLX zdrożała o ok. 100$ (!!!), AT440MLa o 20$. Co ciekawe - nie zdrożały igły, może warto zaopatrzyć się przed ew. podwyżkami, kryzysami i wojnami światowymi?!?!

W międzyczasie zmiana nastroju i na talerzu znalazła się płyta "Seventeen Seconds" The Cure: czysto, klarownie... ładnie! :) Nie muszę nic korygować (zresztą jak i poprzednio), gały na "O", loudness off. Super! :)

W ogóle dziś mam swój dzień, bo jeszcze dotarł Speed Box II, o którym rzuciłem parę dobrych słów w innym wątku, tak więc mam alibi dla dłuuugiego odsłuchu i Żona zwyczajnie m-u-s-i mi to wybaczyć. :-DD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wracam do schizofrenicznego wątku, w którym gadam sam ze sobą.

 

Ano właśnie.

Sprawdzony "Czarodziejski Flet" (Box DG, Boehm). Rewelacja. Jakbym tam był. W pewnym momencie tam się jeden z wykonawców śmieje, tak "he he he", w tym momenmcie moje dzieci przybiegły i pytały mnie, co mi się stało? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na talerzu Massive Attack Collected (3LP) - pierwszy raz słychać jak należy, bez wątpienia zasługa igły, wszystko czytelne. Po kilkudniowych betatestach zdecydowanie polecam AT150MLX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie był łasic taki całkiem samo-tam-tego, rzeknę że dotarła do mnie AT 440 MLa, zdjąłem więc PJ K4, założyłem AT, ustawiłem i podregulowałem co można było i.... "przeczyściło z siłą wodospadu" :)

Na początku było trochę jakby za ostro ale stereofonia się otworzyła, więcej takiego muzycznego tła i "oddechu", góra się zrobiła bardziej metaliczna, ale przede wszystkim głosy nabrały realizmu.

Gram jak na razie od kilku dni po parę godzin, więc pewnie jeszcze coś sie w brzmieniu zmieni, a każdym razie mam taką nadzieję; bas mógłby być lepszy - ale może przyjdzie to z czasem.

W każdym razie jestem pewien że dobrze kasę wydałem -

 

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna jeszcze uwaga: po kilku dniach słodkiego katowania płyt nowym rylcem zaobserwowałem, że AT150MLX ma większą w porównaniu z AT440MLa tendencję do wpadania w nieprzyjemne kilkuhercowe drgania boczne. Efekt pojawił się - co ciekawe - gł. na polskich płytach ("Closer" Joy Division - Tonpress i "Love Over Gold" Dire Straits - Polskie Nagrania), ale też na 10" angielskiej płytce Wedding Present. Poprawa (likwidacja rezonansu) nastąpiła po zwiększeniu nacisku o 0,15g (z 1,0 do 1,15). Temat do dalszej obserwacji i nasłuchu... W przypadku 440 i Goldring Elektra nie obserwowałem tego zjawiska, w przypadku PJ K4 (=Grado Black) owszem, nawet dość często. Dodam, że brzmienie obu wyżej wymienionych polskich tłoczeń mile mnie zaskoczyło, pomimo nie najlepszego stanu płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 3 tygodniach owocnej współpracy MLX został zabity przez właściciela wskutek nieuwagi i pośpiechu tegoż. Sławetny MicroLine stylus tip z turniczki stał się plackiem. Proszę nie składać kondolencji i nie robić sobie jaj z mega gupka. 150MLX nadal polecam i polecać będę, ale jedynie inteligentnym. Dla gupiego została 440MLa i na pociechę Glenn Gould partity Jana Sebastiana grający 50 lat temu, czego sobie i Wam życzę.

 

Murwa kać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

Kondolencje, zawsze szkoda dobrej wkładki (igły). Ale nie przejmuj się, mi też się coś takiego przydarzyło. W czasach kiedy jeszcze ćwiczyłem Fonicę, odpinając headshell od ramienia, dopowadziłem do efektownego wystrzelenia go na leżacą na talerzu płytę. Igła się złamała, ale co gorsza pokancerowała mi płytę Syda Baretta, za którą dużo zapłaciłem. Ta wkładka to była też Audio-Technica, jak z tego widać Audio-Technica przynosi pecha, psia jej mać.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... płyta na szczęście nie ucierpiała... natomiast zastanawiam się nad przyklejeniem jakiejś miękkiej rzeczy po prawej od podpórki ramienia w moim gramofonie -w pewnych okolicznościach jeżeli zrobi się ręką zig zamiast zag ramię całym ciężarem przygniata igłę do powierzchni gramofonu, nie ma żadnego ogranicznika, który zapobiegłby takiemu twardemu lądowaniu... :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic na zdjęciu proste, acz skuteczne rozwiązanie...ile kosztował brak tej cienkiej rameczki i chwila nieuwagi wolę się nie chwalić :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to też jest rozwiązanie, znacznie sensowniejsze nawet. Ale pochwalić się mógłbyś, rozdrapać ranę, i jeszcze żebym wiedział, że nie jestem sam w bólu... :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdrapać ranę? Dokładać sobie cierpienia? To zbyt bolesne napiszę więc inaczej:

-powiedziałem jej: nie lubię cię...jeden ruch ręki i spadła, zamilkła na zawsze...bo to zła wkładka była....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długie ograniczniki ruchu ramienia (w postaci pionowo sterczących, cienkich pręcików), stosuje w swoich ramionach Nottingham Analogue.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Łacic, pomyśl jakie wkładki oni musieli porozwalać...

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Myślę, że cost/effectiveness miała niedobry, nie ma czego żałować... :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo woli mam test jak to jest przy zejściu szczebelek niżej z igłą - to jest tak, jakby ktoś narzucił jakąś firankę na głośniki... Ech...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasic,

 

Zycie przynosi doswiadczenia takie i owakie. Moja obecna zona zdazyla juz wyrzucic do smieci 10 scalakow opa627au i niewiadomo gdzie zapasowa igle do at440ml. Ta jest nieco dokladniej szlifowana niz do MLa i kosztuje (US$159) czyli prawie tyle co ta do at150mlx. Mam nadzieje, ze tej do at150mlx nie wyrzuci. Na szczescie te scalaki wygrzebala ze smieci bo zauwazylem brak zanim smieciarze wybrali. Igla niestety przepadla bez sladu. Oprocz tego zdazyla jeszcze wyrzucic to i owo. Siebie jeszcze nie wyrzucila. Na szczescie zycie przynosi nie tylko straty.

 

Plyty mozna wymyc tak dokladnie, ze igla niczego nie bedzie z nich wyorywala albo prawie nic. Oprocz mycia uzywam Gruv Glide, ktory rzeczywiscie wyraznie zmniejsza tarcie i przez to chalas jaki powoduje tarcie igly o boki rowka.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>vik,

"...Na szczescie te scalaki wygrzebala ze smieci...Igla niestety przepadla bez sladu..."

Czyli miało miejsce przysłowiowe "szukanie igły w stogu siana"?

 

Czy można się dowiedzieć, co to jest Gruv Glide?

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vik, po prawdzie, to czekałem, że zajdziesz do tego wątku, bo w innym wyczytałem, że masz te wszystkie kombinacje z obiema wymienionymi AT przerobione. I tu moje pytanie: wspomniałem wyżej o denerwujących rezonansach pojawiajacych się na niektórych płytach przy kombinacji wkładka440-igła150. Czy przejście na wkładkę z igłą 150MLX może pomóc? W sumie 150 jest raczej do ramion lekkich ze względu na wysoką podatność. Ja mam standardowe ramię od Xpression Mk. II więc chyba nieco cięższe niż preferowane. No i jest pytanie o sens wydania 300$ z hakiem. Fakt, że już na samej igle 150MLX było znacząco lepiej i teraz na 440MLa się za tym brzmieniem zwyczajnie tęskni... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul,

 

Gruv Glide to spray usuwajacy statyczna elektrycznosc zabezpieczajacy przed skladaniem sie takich ladunkow. Ta cienutka warstwa ma rowniez zmniejsza tarcie. Przy idealnie nowych i prawidlowo tloczonych plytach nie ma wielkiej roznicy ale przy uzywanych jest bardzo duza.

 

 

lasic,

 

Rezonans zalezy od kombinacji wkladka-ramie. Ja mam bardzo lekkie ramie z wlokna weglowego wiec wybralem wkladke at440ml ofcc. Wtedy jeszcze nie bylo wkladki at150mlx. Gdy sie ukazala przez dlugi czas zastanawialem sie czy jej nie kupic. Wybralem tansze rozwiazanie w postaci igly, ktora dawniej rowniez zalecano jako upgrade do at440ml. Ale od jakiegos czasu lpgear nie zamieszcza tego zdania o kompatibilnosci tej igly z wkladka at440. Moze niektorzy mieli problemy. Wiem tez, ze cewka w at440mla nie jest ofcc ale czy jeszcze czyms innym oprocz nieco inaczej szlifowanej igly wkladka ta rozni sie od at440ml ofcc nie wiem ale nie sadze. Ja jeszcze nie zauwazylem aby igla z at150mlx wpadala w rezonans ani sie zbyt bujala ale moze na niektorych plytach albo w pewnych ramionach tak sie dzieje.Poza tym ja bardzo malo slucham plyt. Wiecej szpulowca bo na tasmy powolutku nagrywam vinyle jako, ze plyty jednak zuzywaja sie szybciej.

 

Mimo ze australijski dolar tez stracil ze 30 procent do amerykanskiego to nadal mysle o wkladce at150mlx i troche zaluje, ze nie kupilem jej w lepszych czasach. Porownujac tak z pamieci jak brzmiala wkladka w innym odsluchiwanym gramofonie jest dalekie od idealu. Tym nie mniej grajac raz at150mlx a raz at440ml z igla od 150mlx na wymagajacej plycie wydaje sie, ze igla z at150mlx daje precyzyjniejszy i czystrzy dzwiek szczegolnie momentami.

 

Z doswiadczenia jednak wiem, ze to co slyszymy czy widzimy zalezy bardzo od tego jak mozg interpretuje sygnaly. Odsluch nie w ciemno powoduje, ze najmniejsze roznice w emocjonalnym nastawieniu sa interpretowane i powiekszane. Najlepiej to widac na zludzeniach wzrokowych bo ten zmysl i interpretacja sygnalu jest najwazniejsza dla przezycia i stad pamietamy wiele lepiej wszelkie wrazenia wzrokowe niz sluchowe.

 

Jesli wkladka jest sprzedawana w dobrych sklepach w Polsce to moze uda sie namowic na demonstracje. W duzych sklepach ktore rowniez specjalizuja sie w gramofonach wszstkie one sa z wkladkami i mozna ich posluchac. Moze ktorys sklep ma at150mlx zainstalowana albo da sie namowic na instalacje i demonstracje.

 

Poszukaj tez moze wsrod forumowiczow kogos kto ma juz at150mlx i umow sie na odsluch. At150mlx najtansza nadal jest w J&R. Mozna bezposrednio albo przez Amazon od nich kupic za 250 dolarow ale trzeba miec znajomego w USA bo J&R tranzakcji z zagranica nie prowadzi. Mysle, ze mzona kupic przez Amazon podajac znajomego w USA jako odbiorce (w USA przesylaja za darmo zdaje sie) a on by wyslal dalej.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vik. Zauwazylem, ze kolejny raz powielasz pewien blad.

Piszesz, ze masz ultralekkie ramie i dlatego wybrales AT 440ml. Przeciez 440 ma niska podatnosc i do bardzo lekkich ramion sie nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenin, 16 Lut 2009, 09:06

 

>vik. Zauwazylem, ze kolejny raz powielasz pewien blad.

>Piszesz, ze masz ultralekkie ramie i dlatego wybrales AT 440ml. Przeciez 440 ma niska podatnosc i do

>bardzo lekkich ramion sie nie nadaje.

 

Ta podatność (wg Audio Techniki 10, zarówno dla 440MLa jak i 150MLX, co jest IMO bzdurne, bo cantilever w 150MLX jest delikatniutki) jest ponoć jakoś inaczej liczona, ergo zaniżona, realnie to powyżej 20, więc rzeczywiście implikuje b. lekkie ramię. Nie zacytuję Tobie dokładnie skąd dane, bo to wyguglałem niedawno na forach, przeczytałem, ale nie chce mi się znów szukać.

 

vik

 

Ja odsłuchałem i 440MLa, i 150MLX we wkładce 440MLa - różnica jest ewidentna na korzyść 150MLX, precyzja, czytelność, realność dźwięku daleko poza zasięgiem 440MLa, różnica zwłaszcza wyraźna przy zejściu ze 150 na 440... ;-) 440MLa brzmiała trochę "jak kompakt", ale przyjemniej, MLX wyraźnie lepiej, realniej.

Wypatrzyłem na ibeju 150MLX za 300$ + wysyłka i ew. cło. Łamię się... :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego wszyscy uwzięli się na AT 440, skoro za te same pieniadze można kupic wkładkę o klasę lepszą!? AT 15Ea - dostępna w Japonii. Lepszy bass, większa scena, pełniejszy wokal i łagodniejsze ale jednoczesnie barwniejsze wysokie tony. Wkładka ta jest również dostępna z igłą Super Shibata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

"...Ta podatność (wg Audio Techniki 10, zarówno dla 440MLa jak i 150MLX, co jest IMO bzdurne, bo

cantilever w 150MLX jest delikatniutki)..."

 

To niekoniecznie jest bzdurne. Podatność wkładki nie wynika wprost z dalikatności czy grubości rurki cantilevera. Wpływa na nią to jak cantilever jest ZAWIESZONY. Jego zawieszenie może być sztywne (wtedy mamy małą podatność) lub miękkie (wtedy mamy dużą podatność).

 

Dobieranie mało podatnej wkładki do superlekkiego ramienia rzeczywiście jest błędem. Powinno być odwrotnie. Ale to już "jak kto lubi".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yul

 

Mnie zaskoczyło przede wszystkim różne zachowanie igieł 150 i 440 na tej samej wkładce jeśli idzie o wpadanie w rezonanse (440 nigdy, 150 nierzadko), pośrednio wnioskuję, że może to wynikać z różnej podatności

 

>fonomasterek

 

wniosek, że 15Ea lepsza opierasz na własnym doświadczeniu? opisz, jeżeli możesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! AT 15 użytkuję już ponad pół roku. Najpierw w Optonice 5100 a teraz w Dualu 750. Dżwięk jest taki jak opisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>vik,

Dzięki za info o Gruv Glide. Tym się spryskuje płytę i zostawia do wyschnięcia czy spłukuje?

 

"...Wiem tez, ze cewka w at440mla nie jest ofcc..."

Dziwne - w tańszej i prostszej AT-110E jest OFC, a tu, w czterystaczterdziestce nie jest?

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 17

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.