Skocz do zawartości
IGNORED

AT440MLa vs. AT150MLX


łasic

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nic, nie odvazylem sie na zaplodnienie hoc mi sie juz gardlem vyleva, taki jestem vylevny. v nidziele jade piervszy kros v tym roku i hoc jestem kosynier z pospolitego ruszenia to postanovilem potrenovac by nie byc ostatnim. i tak juz bedzie az snieg nas zasypie. dopiero jak rodzina juz spi (nie lekcevaze jej) udaje sie do garazu i pzy pomocy myh nazedzi liturgicznyh odpraviam me marantzovskie msze. jak juz sie pzy pomocy mlotka i dluta navymieniam ukladuv scalonyh udaje sie na dalsza czesc nocy do komputera by cos nabazgrolic i pzy okazji nauczyc sie, takze od vas. to vtedy pase sie muzyka. dzis bylo za malo czasu by cos pzeleciec, musi to byc sviatecznie. pzez likend nie fedruje v garazu to bedzie odpoviedni czas na prube. jestem caly zdenervovany. ratujcie.

to juz jutro...

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A moze weekendowy kursik pisania w PL .Łatwiej nam będzie czytać(i chetniej)

 

conri - w ramach zaprawy proponuję zacząć od Białoszewskiego, poprawić Masłowską :D

 

elektrospiro - ja bym nie wyrobił, u mnie średnio godzina mija od dostawy kurierem do pierwszego spustu surówki po pospiesznym montażu... podziwiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji vinylovej higieny, co o tym myslicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za 4mil grubosci vyhodzi 0.66 zloty

a za 6mil grubosci 0.44 zloty

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojehalem - 124/423 - 2h i 3min. v miedzyczasie odbylem noc zaslubna z 440ml. 150 jeszcze nie tknolem, nie hce byc hamem. moze na koniec tygodnia. musze vyrobic sobie najpierv zdanie o 440. teraz furgam na v15III i za hvile pzeniose ta sama plyte na drugi talez by posluhac 440. v15III jest jak dotyhczas moja najlepsza vkladka.

i czy hcecie znac pravde? no to posluhajcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem vzruszony i nie viem od czego zaczac...

...a viec jest szezej, vyzej, glebiej ,jezeli hodzi o scene i viecej, szczezej, freevolniej, pravdziviej vyrazniej i co tam jeszcze v stosunku do tego co slyszalem dotyhczas. puki co moje vyszczerbione taleze karmia mnie znakomicie, jak svinia z koryta vyzeram nuty v funkcji czasu plynace z nih.

dzis pzyvloklem nastepny 6300, trohe zaplesnialy ale pelnospravny i za kilka dni povinien dumnie krecic sie. jak urosnie to go vam pokaze. mysle ze do piatku bedzie gotuv.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ostatnio doszły do mnie krążki, na które wyjątkowo czekałem - biały album Beatlesów i "Angel's Egg" Gongu. Oba rozczarowały z początku potworną ilością trzasków, pierdów, pyrczeń i burczeń. I tu pojawia się temat mycia, czyli smarowania jaj słowikom. Po obu płytach nie oczekiwałem cudów - były tanie i z drugiej ręki, czyli ryzyk fizyk. Wizualnie względem rys - wg przewidywań, są tu i tam pojedyncze głębsze, sporo "papierówek". Odtworzenie - ładna dynamika, a zatem - rów nie zryty przez piezoelektrycznego gwałciciela, ale - mnóstwo trzasków, potwornie denerwujących. Ogląd ponowny pod światło - straszliwe ilości kurzu. Myjki nie mam, wcierać szmatką nie zamierzam. Kran odkręciłem z wodą wodociągową - wszystkie krążki starannie spłukałem (bez jakiegokolwiek pocierania) silnym strumieniem zimnej wody, osuszyłem ściereczką i... niebo w uszach. Oczywiście trzaski są, ale dużo mniej, cichsze, że tak powiem - akceptowalne (a placki są 20-30-letnie i niemało słuchane, co widać po śladach szpindla). Bez smarów, bez myjek, po wielkopolsku oszczędnie... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasic i inni umilovani v vieze

 

objaviles moja fizjologiczna tajemnice.

 

zbiur muj liczy ponad 200 plyt z czego pravie vszystkie to "druga reka". viekszosc kture pzeszly piervotna selekcje jest brudna jakby byla odtvazana v szczerym polu podczas akcji "zniva", pzy otvartej pzylbicy gramofonu i pelna jest hlopskih paluhuv. sa tez egzemplaze na kturyh nie vidac zadnyh sladuv odtvazania a navet dzievicze, jeszcze zaklete v foli. stosuje do tyh plyt znana miedzy innymi v ameryce pulnocnej metode "termohydronova". czyli mocny strumien goracej kranuvy na obie strony plyty potem zut na papierove reczniki i szybkie ruhy okrezno-vycierajace pzy uzyciu takiego samego recznika by voda zostala vytarta a nie vysyhala. stosuje to pravo navet do plyt novyh. oczyviscie pzed kazdym puszczaniem sie plyt szczotka idzie v ruch a najvazniejsze by nie pomylic jej z ta od podlogi. czyszcze tez igle po kazdym ukonczeniu spirali. i tu bezkonkurencyjny jest "onzow" - niejadalna galaretka: bezpieczna, latva v uzyciu i raz na zavsze. pzez ostatnie dni jazdy na 440, slynnej zbieraczce brudu, vyprubovalem ruzne eliksiry mlodosci. igla po tancu vracala mniej lub bardziej syta az jej czasami ulevalo, tak napravde to jej nie bylo vidac zza brudu. zdazal sie czasami lepszy rezultat czyli czysciejsza igla ale puki co nie znalazlem tehniki pevnej i povtazalnej z tymi eliksirami. vczoraj postavilem na metode intensyvnie termohydronova. rezultatem tego bylo najmniej brudu tak ze bylo vidac igle hoc byla glodna. nastepny etap to pralka "frania" a potem automat a moze tarka albo jak davniej byvalo bede z nimi szedl do zeki i okladal dragiem. tylko jaki proszek do czarnyh czy do koloruv? voda vedlug tego co zauvazylem dziala tez antystatycznie, bo nic sie do plyt po zabiegu nie lepi i nie mlaskaja one tzaskami. povtuzylem metode termohudronova jeszcze do kilku uzyvanyh plyt i sam zostalem zaskoczony. igla ktura szlajala sie na okraglo po plycie vraca bardzo czysta. bylo to normalne dla moih staryh igiel ale piervsze pruby z 440 nie vruzyly nic dobrego. kupilem bardzo gites antystatyczne koperty i teraz umyte plyty vkladam v nove vory. nieh zyje voda!

 

do piervszj pruby na 440 uzylem dzieviczej plyty "rem". najpierv nasmarovalem ja pod vlos i igla sie obzarla a potem metoda termohydronova pzyvrucila normalnosc i czystosc igly. balem sie ze pzy zdzieraniu foli moge miec pzedvczesny ale lata praktyki i pulviecze na karku ostudzaly krev, kupionej v mediamarkt, lyknalem tam tez dorsuv, claptonuv, hendriksuv i paru innyh grajkuv.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dorsuv, claptonuv, hendriksuv i paru innyh grajkuv.

 

Za ten wpis czyścisz mi monitor, bo go oplułem flakami z biedronki.

Idę zapuścić karajanuv i vivaldih

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visze vam tez pivo.

mamt tez trohe "povaznej" na czarnyh kturej sluhalem bardzo duzo bedac bzdacem: tehnikum, studia itp. hodzilismy duzo na takie koncerty. teraz to zdaza sie zadziej bo odleglosc do sali koncertovej vzrosla. do "classic" potzeba 100% skupienia inaczej szkoda vlaczac. ale jak sie otzasne z montazem i prubami pujdzie na talez klasyka, ciekav jestem dzviekuv jakie uslysze. ogulnie to siedze v dzezie nie zebym sie znal ale sluham go pravie na okraglo, gdzie bym nie byl. a ze otacza mnie kilkadziesiat marantzuv i aktualnie osiem talezy to vyje to vszystko na okraglo. ostatnio bylem na maluskim koncercie adama makovicza, a gral on miedzy innymi szopena ve vlasnej czyli dzezovej interpretacji. nagralem vszystko na aparat i bede daval na jutube. otvoze temat na "muzyka" i dam znac jak to sie zisci.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasic

 

no i doigrales sie... na talezu "patetyczna" czajkovskiego. az ciary pzehodza. slovianski bul. trohe zalatuje smazonymi jajami ale bzmi koncertovo. podczas muzycznej medytacji niesforna biedronka pelzla po oknie a ja nie ruszjac sie z miejsca zgarnalem ja svoim nievypazonym jezorem. dobra byla hoc povinienem dac jej szanse na skok v bok do nieba po kromke hleba, byloby czym zagryzc. na zdjeciu moje nove komze na plyty.

 

ps. ja tez zagladam v klocki. to takie niespelnienie sie z dziecinstva, kompleks.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasic

 

a zagladanie v klocki vyglada tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a efekt koncovy = vytrysk (oczyviscie z pieca hutniczego) vyglada tak. na tej koncuvce (za posrednictvem 440) odsluhalem "patetycznej", traby zalkaly najbardziej. poczulem sie jeryhonsko! rok nie zezi dak dobze jak klassic na 440!

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upzejmie donosze (uvielbiam donosic a najhetniej na serdecznyh pzyjaciul - o slodkosci) ze iglak 440 vcale nie zbiera brudu a pzynajmniej nie bardziej niz inne igly. mam v stajni kilka szczuruv (jak to v stajni) dva grado(bicia) i orto(pedo)fona ktury bardziej lazi niz sie slizga (to tylko nisforny zart). pzy zastosovaniu metody termohydronovej v jej intensyvnej versji igly brudza sie bardzo malo. navat ta od maszyny do szycia mimo ze pszeszla na vylot vinyla to oprucz sladuv ognia byla czysta (bo to byla ostra jazda az gasnica poszla v ruh, dobze ze nie byla nabita. a byly momenty ze tesciova pzy pomocy specjalnego kieratu zbudovanego pzez jej ziecia utzymyvala talez v ruhu bo ten, gdyby nie jej dzielna postava ktura vymusilem ostra persvazja i realna grozba bezdomnosci, niehybnie by sie zatzymal i znieksztalcil vyniki-fiki badan). po oblesnym i lubieznym zagladaniu igle pod ogon stvierdzono ze jest ona nieoblepiona zadnym sciervem i padlina zerujaca na vinylah a co najvyzej lekko pzypruszona.

vodzie kranuvie tzykrotne proletariackie TAK, TAK, TAK!!!

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doniosę, że wczoraj zrobiłem hydronova "Carmen" z niemieckiego EMI i nasmarowało to dość skutecznie słowicze jaja Marii Callas... AT150 stanęła też na wysokości zadania i choć to Digitally Remastered ergo Presumably Slightly Castrated słowiczek był, to brzmiało czysto, ładnie i miło, nawet mimo wciśnięcia ok. 35 min. muzyki w jeden rowek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6300 (pravie) gotuv jak obiecalem .

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100006656 1240701343_thumb.jpg

post-21456-100006657 1240701343_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>elektro,

Czy można prosić o zbliżenie pivotu ramienia? Zainteresowała mnie obejma łożysk pionowych, ta w dobrze mi znanym kształcie litery "C".

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka pamiatkovyh zdjec "pod katem" i z ruznyh perspektyv.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100006628 1240749292_thumb.jpg

post-21456-100006629 1240749292_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z gury. jak tzeba inne ujecie to tylko klikaj.

 

ps. 150 mlx jeszcze nie tknieta, czekam na uroczysta okazje, a ze sie nie nudze to ten byt klasztorny jakos znosze.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie watku:

Czy aby zachwyt nad 440 nie wynika z jej małej podatnosci,a co za tym idzie,"powolnego zachowania się tipa wzgledem rowków. Po prostu nie nadąża za niuansami zapisu, w tym i uszkodzeń. Mają małą podatnosc , będąc sztywną po prostu umownie nazywajac "przelatuje" po rowkach. Stąd zachwyt nad jej

jakoby lepszym odtwarzaniem.A ile ulatuje naszy uszom,niuansow,zarówno tych pożytecznych jak i zbedznych ,jak trzaski, szumy, znieksztalcenia. Inna kwestia, że w przypadku kontaktu w wgłębną modulacją rowka, nie zbiera igła informacji z bocznych linni.W świetle tego byłbym lekko sceptyczny co do uniwersalnsoći tej wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalna instrukcje servisove i instrukcje obslugi do pravie vszystkih moih "dzieci", viem kturemu jak uho nakrecic albo zasadzic kopa by gzeczne byly. mam v instrukcji do 6300 rysunek pzedstaviajacy, jak to oni nazyvaja "eksplolded vju", budove i poszczegulne czesci ramienia i calego taleza oczyviscie. jest to dosyc dobre i pomocne, zamieszcze go puzniej jak hcesz.

co do uvagi lasica to amerykanie sa doskonale antyergonomiczni v vielu dziedzinah, to racja i z estetyka u nih byva ludycznie.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conri, nie wydaje mi się, żeby zachodziły jakieś braki co do szczegółowości prezentacji, odnotowuję jedynie minimalnie, ale odczuwalnie lepszą prezentację w przypadku 150-tki. Niestety nie mam porównania z wyższymi wkładkami Ortofona, Shure czy Grado, a byłoby to bardzo ciekawe. Co do podatności, to zarówno 440 i 150 są raczej rekomendowane do lekkich lub średnio ciężkich ramion, co raczej świadczyłoby o ponadprzeciętnej podatności, zresztą obserwacja wrażliwości cantilevera na jakiekolwiek wypaczenia i garby winylu sugeruje raczej wyższą. Gdzieś coś czytałem, że te wartości przytaczane w specyfikacji są z jakiegoś względu zaniżone (????). Probuję to gdzieś wygooglać ale nijak mi to nie idzie... :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.