Skocz do zawartości
IGNORED

AT440MLa vs. AT150MLX


łasic

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze raz @conri: ten wątek niżej (jest dłuuuuugi) też kiedyś studiowałem, zwróć uwagę, że niektórzy tu pieją peany o szczegółowości 440MLa :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roku produkcji brak, tzeba by dojsc po numerah, ale sa to lata +/-1975. pohodza z japoni co v tamtyh czasah nie znaczylo jeszcze tego co teraz. rodzynki to marantze vykonane v usa z tamtyh czasuv. ale ja osobiscie nie mam zadnyh zastzezen (no jakze bym mugl miec, vyladaoval bym v piekle). pieknie sie prezentuja, sa solidne i vaza lekko ponad 10kg, milo jest je dzvigac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100006623 1240753486_thumb.jpg

post-21456-100006624 1240753486_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conri, ja pisałem o peanach w tym zalinkowanym wątku. Opisz swoje doświadczenia - będzie przeciwwaga dla moich np. peanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się najlepiej umówcie na odsłuchy?

Porównanie łeb w łeb zawsze jest uczciwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Może się najlepiej umówcie na odsłuchy?

>Porównanie łeb w łeb zawsze jest uczciwe

 

to jest najlepszy pomysł, ale...

 

1. przepinać ileś tam wkładek od gramofonu do gramofonu? czy przewozić ileś tam gramofonów z punktu A do punktu B

2. warunki akustyczne i, że tak powiem ogólnospołeczne jakie kto ma u siebie (ja mam złe, ciasno, dzieci się kręcą i przeszkadzają, wzmacniacz wiekowy, kolumny małe i ograniczające, wszystko skrajnie nieaudiofilsko poustawiane, warunki te u mnie na razie chyba nie ulegną większej zmianie)

3. kto kupi płyn do nasmarowania neuroodbiorników?

 

pomijam aspekt zebrania się do kupy w jednym miejscu o jednym czasie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrekapituluję moje wnioski po kilkumiesięcznym piłowaniu obu wkładek wymienionych w tytule wątku - na niedoskonałym sprzęcie, w niedoskonałych warunkach:

 

1. zamontowanie AT440MLa spowodowało u mnie najwyższy skokowy przyrost jakości odsłuchu muzyki z winylu w porównaniu z dotychczas użytkowanymi wkładkami (ze szlifem eliptycznym: Grado Black, Goldring Elektra, ze szlifem sferycznym: Fonica Mf-101, AT3600, Dual DN239, sam low-end raczej). AT150MLX - jeszcze lepiej, ale w kwestii tzw. value for money - bezapelacyjnie I nagroda dla 440-stki, która jest od 150-tki 3x tańsza. Przyrost jakości mnie pozytywnie zaskoczył w kilku aspektach. Zniknęły jakiekolwiek problemy z inner groove distortion. Poprawiła się precyzja, separacja kanałów i realizm prezentacji, nawet w warunkach mojego niedoskonałego pomieszczenia odsłuchowego i ubogiego sprzętu. Próby np. z TubeBoxem nie dały nawet ułamka tej radykalnej zmiany, która za niższą (440) lub zbliżoną (150) cenę nastąpiła po zmianie wkładki.

2. obie igły dobrze radzą sobie z odczytem płyt dość zużytych, ale płyty zryte piezoelektryczną igłą oczywiście niestety są i tak do niczego

3. nie jest jednak dobrym pomysłem to co było na niektórych stronach rekomendowane, czyli zamiana igły 440 na 150 przy pozostawieniu wkładki 440 (obserwowałem sporadycznie pojawiające się boczne kilkuherzowe wibracje cantilevera)

4. 440 skutecznie wybiera śmieci z rowka, więc przy odtwarzaniu płyty brudnej trzeba będzie zabawę przerywać, żeby igłę oczyścić; lepiej od razu płytę umyć bo taka zabawa na raty nie ma sensu, szkoda uszu i igły... 150 też wybiera kurz, ale jakby mniej skutecznie

5. obie wkładki/igły potrafią moim zdaniem poważnie poprawić jakość odtwarzanej muzyki w przypadku stosunkowo nie najlepszego napędu i ramienia; moim zdaniem przeczy to częstej sugestii, że do byle jakiego gramofonu należy montować tanie wkładki, to jest już gwarancja klęski

6. (specjalnie dla Yula) podobało mi się jak brzmiała Grado Black (=PJ K4) zamontowana do Xpressiona w sklepie, być może "muzykalność" była porównywalna, może i lepsza, ale występowały problemy: brum, silne inner groove distortion i sporadycznie wibracje jak w pkt.2 pomimo najszczerszych wysiłków prawidłowego skalibrowania ustrojstwa (musisz uwierzyć na słowo), myślę, że winę ponosi ramię...

7. obie igły są delikatne, a 150 wręcz bardzo delikatna

 

chciałbym bardzo, aby np. conri i elektrospiro wypunktowali swoje uwagi, zwłaszcza conri, bo elektrospiro znów będzie ochał i achał ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, jeszcze jedna uwaga dla użytkowników Pro-Jectów 1Xpression: kupując 150-tkę trzeba się liczyć z dodatkowym wydatkiem na 2-gą z kolei w ofercie PJ (10g cięższą od standardowo dołączanej do gramofonu) przeciwwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc gasić satysfakcji. prawdopodobnie wynikajacej z poprzednich doświadczeń z innymi wskazanymi wkaładkami możesz mieć pozytywne odczucia odnośnie 440. Nie przeczę ze to zła wkładka, ale są jeszcze nad nią grajace po prostu inaczej(lepiej?).W moim odsłuchu o wiele ciekawej gra ortofon 249E.Ale to może byc efekt lepszego sgrania z pozostalymi elementami toru.

Tu kazdemu gra co innego inaczej.A uwaga nie była skierowana do posiadaczy a raczej miala charakter ogólny poodobnie jak wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że wiele igieł potrafi zagrać lepiej i ciekawiej, mało tego - najchętniej zgromadziłbym z 5-10 różnych gramofonów, ze 3x tyle wkładek i potestował... z tym, że rzeczywistość skrzeczy... Napisz coś o tym Ortofonie, Google nic nie wyrzuca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka z mojej strony .Pisałeś o Dualu Dn239 a to prawie AT3600.

Natomiast Ortofon 249E to stara ,ale jara oferta ortofona.Bardzo klarowna transparentna z punktowym krótkim separowanym basem(Uf jak nie lubię tej poezji:)

Wersja sferyczna ortofon. 245. Często montowane w ramieniach Dualowskich.Grają rownie transparentnie jak AT ale z wiekszym dołem.

.http://cgi.ebay.com.sg/DUAL-DN249E-CARTRIDGE-STYLUS-AND-ORTOFON-HEADSHELL_W0QQitemZ250389177100QQihZ015QQcategoryZ48648QQcmdZViewItem

może się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic

Jeśli chodzi o podatność AT440 to może chodziło Ci o to:

 

Dynamic Compliance

10 x 10-6cm/Dyne

Static Compliance

40 x 10-6 cm/Dyne

VTF

1.2 +/- 0.4gm

Mass: 6.5gm

*AT publishes their dynamic compliance specifications relative to 100Hz . The actual compliance at 10Hz will be higher.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak patrze na to ramie w tym ,,Marancuniu,, to tak jak bym patrzyl na swoje w CEC u BD-600 sa niemal identyczne :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecany link do adama, na poczatek gerswin.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kartridz do klasik roka? 6300 vyje o igle. 440 bzmi za milo z rokiem, (150 jeszcze dzievica). jestem zajety jak slon moze na koniec tygodnia pofedruje forum ale po nocah odpraviam sve marantzovskie msze. spadajac z roveru pozdraviam vszystkih, sezon gonitv juz rozpoczety. kolanko mam rozbite, ostro cvicze stare miesko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie zagladalem na forum i bylem przekonany, ze ten watek umarl.

U mnie AT440ML chodzi calkiem dobrze z igla od at150mlx. Igla tylko ciasniej pasuje do wkladki. Nie wiem czy jest roznica miedzy samymi wkladkami AT440ML i AT440MLa. Duzo tez moze zalezec od ramienia. Ja mam bardzo proste ramie w wlokna grafitowego a wiec lekkie. Jak bede mial na zbyciu wiecej kasy to moze kupie wkladke at150mlx tez. Zaluje, ze nie kupilem jak jeszcze byla po 250 dolarow. Ale to se ne vrati.

 

Jak dostane nowa plyte testowa HiFiNews to sprawdze jaka jest roznica na oscyloskopie. Moja poprzednia plyta nie byla idealnie plaska wiec taki test ze scopem nie mial wiekszego sensu.

 

Z wielu wkladek, ktore mialem lubilem (i nadal mam zmagazynowana) Stanton 681EEE MkII z igla stereohedronowa. Troche przypomina micro-ridge ale jest mocniejsza bo cieta jest jak srobokret philipsa tzw potocznie krzyzykowy (nadal tak sie mowi?).

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ten Stanton brzmi w porownaniu z tymi AT? Pytam, bo dokładnie wczoraj czujnie go rozpracowywałem po internecie? ciekawy cenowo jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT440ML jest nieco precyzyjniejsza niz Stanton i wedle producenta ma nieco szersze pasmo w gore ale nie sprawdzalem. Stanton przychodzi z wynikami indywidualnego testu, czyli kazda wkladka jest testowana i zaopatrzona w wykres pasma obu kanalow. Przynajmniej tak robiono gdy ja swoja kupilem a to bylo prawie 20 lat temu. Przy zakupie Stantona trzeba uwazac aby igla byla stereohydronowa bo sprzedaja je tez z hypereliptyczna czy cos takiego.

 

Wkladka Stantona jest tez wyraznie ciezsza od AT440. Nie pamietam ile wazy dokladnie ale to jest w specs podane. Ekran ma na wierzchu. Bardziej tez wylapuje przydzwieki od silnika jesli jest slabo ekranowany ac ale ta slabosc nie dotyczy wiekszosci lepszych gramofonow. Jej zaleta jest znacznie mocniejsza igla i przypadkowe upuszczenia na plyte lepiej znosi.Juz dawno jej nie sluchalem. Musze znow wygrzebac z pudla i posluchac ale z pamieci jakby miala wiecej basow. Jak wygrzebie moze w weekend to zweryfikuje i potwierdze albo zdementuje te basy.

 

Ja kupilem wtedy 681EEE mk II ale 881 jest nieco lepsza ale i drozsza. Dzis te wkladki kosztuja relatywnie znacznie mniej niz prawie 20 lat temu. Stanton ze stereohedronem ma bardzo dobry tracking. Jak dostane nowa naprawde plaska plyte testowa to przetestuje z oscyloskopem i zobacze co kazda z mych wkladek potrafi.

 

Testy ostatnio robione przez Australian HiFi byly tylko na wybranych wkladkach Shure. Musze do nich napisac aby zrobili testy na innych wkladkach i opublikowali. Z Shure jedynie 500 zaliczyla w miare dobrze track 4 na plycie testowej HiFi News.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Można/warto AT440Ml założyć do Duala 505-3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ramie ma podobno 7.5 grama. Niedługo wejdę w posiadanie takiego zabytku i zastanawiam się w co go wyposażyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacek, powinno być OK... ładny staruszek... u mnie teraz gra z tym dziadkiem z tego wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jest do tego stopnia miło, że domówiłem jeszcze jeden (nieco porządniejszy względem swobody ustawień) headshell i wkładkę do dalszych krotochwili (AT120 + igła Linear Contact).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw AT120 + igła 125LC jest OK, ale minimalnie gorzej radzi sobie ze zniekształceniami pod koniec strony, góra jest może nieco jaśniejsza w porównaniu z 440MLa (ta sama kategoria cenowa), w rockowych nagraniach mogą podobać się bardziej talerze, ale nie ma startu do precyzji i kultury 150MLX, a 440MLa nie brzmi moim zdaniem gorzej, tylko minimalnie... inaczej. Igła 125LC, która przyszła w zamówionym przeze mnie zestawie daje ok. 2dB mniej na pr. kanał. W zasadzie mógłbym się kłócić, ale mi się nie chce. Wkładka jest OK, bo po założeniu igły 440MLa wszystko wraca do normy. I tak się w zasadzie skończyło: wkładka AT120, igła 440MLa. Mówię o moim zestawie "w pokoju dziecinnym" czyli delikatnie mówiąc low-endowym... :-D Testowane na pre forumowym, płyty m.in.: Bjork "Gling Glo" (Smekkleysa), G.F.Haendel/Eva Blahova "Nine German Arias" (Opus), Beatles "Beatles" (Apple, tłoczenie niemieckie, stare jakieś), Patti Smith "Horses" - nowa reedycja, "Bach by Stokowski" (Supraphon), Status Quo "Hello!" (Vertigo), Gong "Camembert Electrique" (Charly).

Testy są pobieżne i wstępne, w zasadzie powinienem 125LC dać pograć kilkadziesiąt godzin, a potem sobie pisać, ale na razie zostaje 440MLa, bo słucha się przyjemniej.

Zwróćcie uwagę na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Według tego, co gdzieś tam (na vinylengine.com chyba?) wyczytałem wymienność dotyczy grup K i L, mogę jedynie dodać, że igły na wkładce 120 trzymają się nieco lekko, opuszczając osłonkę igły łatwo zsunąć igłę z mocowaniem z wkładki. W 440 mocowanie wskakuje dość pewnie, z "kliknięciem" na końcu.

Aha, łyżka dziegciu - VAT mi doliczyli na granicy, to zapłaciłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po weekendzie przychodzi do mnie nowa wkładka AT440MLA. Obecnie gram na Ortofon 540mk2. Wiec jak kogos interesuje to opisze porownanie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno przepłaciłem, 599zł z alledrogo ale nie znalazłem nigdzie taniej a do sprowadzania nie mialem cierpliwosci a po za tym jesli Ortofon sie ładnie obroni to sprzedam AT wiec potrzebuje wszystkie papiery.

 

Ortofon gra ciut przy jasno. Gora jest az za obfita, fenomenalna ilosc szczegołow jednak objawia sie na wokalach czasem pewne zapiaszczenie, czasem tez słychac sybilanty lub cos zasyczy. Ustawienie nic nie daje. Zastanawiam sie aby czy nie jest to jakis pewien objaw zuzycia igły bo kupiłem ja przeciez uzywaną. Płyty staram sie czyscic przed kazdym odsłuchem o igle nie wspominajac.

 

Dlatego zdecydowalem sie sprawdzic i kupilem cos dla porownania...nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwie wkladki: Ortofon 540 MK II i AT 440 ML.

Wedlug mnie Ortofon gra o klase lepiej od AT.

Jesli Ortofon jest dobrze wyjustowany i nie ma uszkodzonego tipu igly, to z sybilantami i znieksztalceniami radzi sobie lepiej od AT. W sumie nic w tym nadzwyczajnego gdyz ta wkladka ma tracking ability 90 mikronow, podczas gdy wiekszosc tanich wkladek oscyluje wokol 70 mikronow.

Jesli chodzi o brzmienie, to moim zdaniem Ortofon jest bardziej neutralny i brzmi cieplej od AT. AT w porownaniu z Ortofonem ma wyeksponowane gorne pasmo. Szczegolowosc obydwu wkladek okreslilbym na porownywalnym poziomie, choc 540 "podaje wszystko z wieksza kultura".

Obydwie wkladki porownywalem na lekkim 8,5 g ramieniu Duala CS 5000. To ramie dla AT jest teoretycznie za lekkie, wiec na ciezszym powinno byc lepiej, ale na pewno ciezsze ramie nie zmieni charakteru brzmienia.

Wiecej o Ortofonie 540 moze napisac Yul, bo chyba tez jej uzywa w swoim glownym zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.