Skocz do zawartości
IGNORED

TV 42 cale do 4000PLN - jaki ?


qot

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że ten temat był wielokrotnie przerabiany, ale zwłaszcza teraz przd Świetami jest bardziej aktualny. Ceny spadaja, nowe modele wchodzą, sezonowe obnizki, promocje ... ktos kupił ostatnio TV 42 cale ? proszę o podzielenie się informacjami...

z góry dzięki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 42 cale Philips-a i podobnie żałuję, że nie kupiłem 47 lub 52 cali.

Ten model rozwiał moje wątpliwości na temat:

- smużenia (ma aż 5 ms),

- 100 Hz (ten ma tylko 50 i dzięki natural motion kasuje te 100Hz),

- słabej czerni,

- słabego odtwarzania obrazów z kablówki (to nie problem kablówki lecz konkretnych produkcji, obraz potrafi być znakomity),

- oglądania z większej odległości (można z 2 m).

Są oczywiści i rzeczy, które jeszcze muszą ulec poprawie.

Nie trać czasu na dywagacje i uleganie sporom na temat marek. Kup, nie będziesz żałował. O bardzo dobrym CRT już zapomniałem po paru godzinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja porównywałem plazme 42 i lcd obok stojące, plazma pioneera i lcd hitachi najnowaszej generacji

co by nie mówić lcd nigdy nie osiągnie takiej jakości obrazu a różnica w cenie jest już praktycznie mała pomiędzy plazmą a lcd,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem lcd 27 i wymieniłem na Samsunga LE46A956 .

Ogląda się dużo lepiej tylko że DVD mam do bani jeśli chodzi o obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko dla obalenia stereotypów że plazma zjada 2x więcej prądu i jest droga :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

takich porównań na necie jest dużo a przed zakupem radzę porównać jakość obrazu

jeżeli różnicy nie widać to bierz tańszego LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

mikson, 27 Gru 2008, 10:31

 

>tak na szybko dla obalenia stereotypów że plazma zjada 2x więcej prądu i jest droga :)

...

przed zakupem radzę porównać jakość obrazu

>jeżeli różnicy nie widać to bierz tańszego LCD.>

 

Dziwne rozumowanie przed zakupem; zamiast przyjrzeć się obrazowi, przyglądają się tabliczkom znamionowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego najlepiej właśnie iść tak gdzie stoją obok siebie lcd i plazma gdzie można porównać różnicę w obrazie i zaakceptować jego braki w przypadku lcd ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum napisałem o wyższości plazmy nad LCD (czerń i szybkość). Plazmę mam za ścianą u sąsiada a LCD u siebie. Jakoś nie widzę braków czerni. Proszę trochę mniej ekscytacji liczbami (kontrast). Dostępne i powszechne źródła nie wykazują przewagi w kontraście plazmy. W tradycyjnym odbiorze dobrej kablówki jedyna przewaga plazmy to szybkość. Ale i tu różnice zamazują się.

Zastanawiające jest dlaczego większość ludzi ogranicza poziom kontrastu. Wysokokontrastowego obrazu nie da się oglądać. Podobnie większość ludzi ogranicza z tych samych powodów kolory.

A prądu to LCD też potrafią zjeść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja opiszę swoją historię z zakupem telewizora

Jako że święta się zbliżały (17 grudnia) a reklamy w rtv kusiły promocjami

Ruszyliśmy po nowy telewizor (nastawienie na LCD SONY 40` FULLHD)

Budżet do ok 3000

Odległość oglądania to ok 2,5-3m (wymierzone krokami:-)

Wizyta w sklepie -masa telewizorów a my kursujemy pomiędzy nimi (na ekranie Discovery z N-ki w HD)

Z odległości 2-2,5m nie da się na to patrzeć - fakt sygnał słaby, bo rozbity na dużą ilość telewizorów - tylko, że ja mam w domu AZART (10 programów analogowo)-po ok 45 min doszliśmy do wniosku, że chyba zostaniemy przy naszym SONIAKU 21` - no, ale jak juz żona zdecydowała sie na nowy to trzeba to wykorzystać, bo więcej taka okazja może sie nie trafić :-)

Tak wiec LCD odpadło zostały 2 plazmy 42` jedna PANASONIC druga LG (obraz najlepiej się prezentował ze wszystkich TV cena podobna -co brać oczywiście PANASA (klasa sama w sobie) tylko że jakoś stojąc koło siebie obraz na tym LG był ładniejszy - gościu sprzedawca juz chyba miał nas dość a tu dopiero się zaczęło - proszę zamienić sygnał - zamienił wtyki a obraz dalej na LG lepszy - no to kwestia ustawień - jedziemy (kontrast, nasycenie, gamma itp. itd.) a obraz na LG lepszy -poprosiłem o podłączenie DVD -przyniósł ale nie miał płyty :-( ok obraz na LG lepszy ale PANAS to klasa sama w sobie wiec proszę "zapakować " PANASA. .Kasa i tekst sprzedawcy : „ten na wystawie jest ostatni”.

No to los tak chciał (i moja żona też) bierzemy LG.

Po przyjściu do domu podłączenie –obraz taki sobie bo z analogu jeszcze z przebiciami (2 programy na jednym) ale idzie oglądać z 2,5m . Podłączamy DVD - film z gazetki napisy , menu film i …. Kopary nam opadły , druga płyta to samo, rewelacja –obraz porównywalny z pokazowymi obrazami w HD

Ja już nie chcę telewizji w HD (zamówiłem LIVE boxa z TPS-y podobno jakość DVD) zobaczymy jak przyślą –opisze wrażenia

Jeżeli masz dylemat czy LCD czy Plazma poproś o podłączenie std dvd i zobacz na własne oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS: To powszechne wrażenie jak podłączy się DVD. Ja mam to szczęście, że w kablówce okazało się nie mam odbić, a te podobno bardzo psują obraz w nowych telewizorach. Niepotrzebnie wskazujesz tu plazmę jako jakiś wzorzec. Zapewniam, że dobry LCD wyświetla obraz równie znakomicie.

Ściągnij z Internetu próbki 720p, 1080p to doznasz olśnienia! Oczywiście musisz je puścić z komputera (karty) po HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie widziałem prawdziwej czerni na lcd szczególnie jak ogląda się wieczorami ,

jak idę do kumpla to plazma pokazują bardziej naturalne kolory i idealną czerń,

dla mie różnica jest zauważalna , lcd zrobiły duży skok jakościowy ale

zabiegi aby wyświetlać szerokie spektrum barw jak w plaźmie do tej pory było robione na zasadzie pewnych zabiegów oszukujących oko, tak samo z gradientami kolorów i super kontrastem gdzie zaczęli podświetlać już niebieskimi jasnymi lampami które totalnie moim zdaniem oferują nienaturalną biel oraz często spotykane rozjaśnienia w rogach widoczne w nocy itd nie mówię już o smużeniu bo te 5ms jest już praktycznie nie do wychwycenia, ,

moim zdaniem osoby które zachwalają lcd z difultu były nakierowane na zakup lcd kierując się tym że lcd jest tańszy od plazmy i nie warto przepłacać,

dla mnie obecna różnica w cenie jest najmocniejszym argumentem właśnie żeby kupić plazmę

bo różnica w obrazie jest cały czas zauważalna mimo dużego skoku jakościowego lcd

 

polecam pójść do mniejszego salony gdzie sprzedają plazmy i lcd i porównać na spokojnie bo w MM często tego się nie da zrobić,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 28 Gru 2008, 08:41

 

>moim zdaniem osoby które zachwalają lcd z difultu były nakierowane na zakup lcd kierując się tym że

>lcd jest tańszy od plazmy i nie warto przepłacać,

>dla mnie obecna różnica w cenie jest najmocniejszym argumentem właśnie żeby kupić plazmę

>bo różnica w obrazie jest cały czas zauważalna mimo dużego skoku jakościowego lcd

 

LCD wysokiej klasy jest droższy od plazmy o tej samej przekątnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 28 Gru 2008, 08:41

 

>nigdy nie widziałem prawdziwej czerni na lcd szczególnie jak ogląda się wieczorami ,

 

Równie dobrze mogę powiedzieć że nigdy nie widziałem prawdziwej czerni na plazmie ... popatrz na pomiary ... LCD może osiągać taką czerń jak najlepsze plazmy (a to znaczy że ma lepszą czerń niż gorsze plazmy)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... lub inaczej ... przestańcie pierniczyć o mitach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 28 Gru 2008, 08:41

 

>zabiegi aby wyświetlać szerokie spektrum barw

 

Jest color gamut któremu zabiegi nie pomogą czyli zakres barwny i "ilość barw" gdzie te zabiegi są stosowane ... łączy się to z gradientami właśnie. Konkretnie to plazmy intensywnie używają ditheringu aby uzyskać z większego dystansu odpowiednią paletę barw ... niestety czasem widać szum ditheringu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 28 Gru 2008, 08:41

 

tak samo z gradientami kolorów i super kontrastem gdzie zaczęli

>podświetlać już niebieskimi jasnymi lampami które totalnie moim zdaniem oferują nienaturalną biel

 

Właściwie to w tym miejscu nie wiem o czym piszesz. Punkt bieli jest regulowany więc co masz na myśli pisząć "naturalna biel" ??????? Ustaliło się że jest to 6500K (6504) ... pomijam fakt że skrajnie rozregulowane wyświetlacze mają kilkanaście tys. K

 

To samo wysoka jasność - to tak jak byś napisał że wzmacniacze o mocy np. 200 wat/kanał są do du...y bo grają głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - po kalibracji na dobrym LCD da się osiągnąć na prawdę neutralny obraz a na plazmie nie jest to możliwe (niestabilna biel w zal. od powierzchni.)

 

Mogę się jedynie zgodzić że plazma wyjęta z pudełka bez ustawiania będzie bardziej naturalna i przyjemna od nieustawionego LCD (gdzie producent domyślnie ustawił jasność na max i za wysoką temp. bieli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 27 Gru 2008, 18:42

 

>wysokokontrastowego obrazu

>nie da się oglądać.

 

Da się oglądać. Problem to za wysoka ustawiona jasność a nie kontrast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 27 Gru 2008, 18:42

 

>nie da się oglądać. Podobnie większość ludzi ogranicza z tych samych powodów kolory.

 

Tu nie chodzi o ograniczanie barw tylko o usuwanie przesycenia. Rozregulowane wyświetlacze mają przesycone barwy. Miliard barw nie męczy bardziej niż milion ... chyba że ten milion jest przejaskrawiony/nieskalibrowany to faktycznie może męczyć bardziej niż ten miliard - i viceversa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle ja nie porównuje po papierkowych parametrach tylko biorąc pilot do ręki i patrząc na dwa obok stojące tv jeden lcd a drugi plazma i bawiąc się różnymi źródłami do tego podłączonymi i ustawieniami,

na jesieni robiłem ostatnie porównanie i nie sądze że nagle został dokonany skok jakościowy że lcd ma idealną czerń etc, co do ustawień lcd to się zgodzę że wymaga precyzyjnego ustawienia a nawet powiedział bym że skalibrowania obrazu przez pomiar,

ja nie opieram się na mitach tylko swoich oczach, w chwili obecnej kupiłbym plazmę dlatego że obraz jest dla mnie bardziej naturalny ale to tylko moje oko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD nie ma idealnej czerni ... tak samo jak plazma.

 

Jak robiłeś to porównanie ? Ustawiłeś na LCD biel na 140 cd podobnie jak na plazmie (powiedzmy przy 50% ekranu) ? ... czy po prostu tak sobie postawiłeś i "porównywałeś" ?

 

Prawda jest taka że chciałem kupić plazmę ale jak zacząłem drążyć temat to odkryłem wady o jakich nawet nie piszecie (jak np. niestabilna biel czy masakryczny dither) ... szkoda gadać.

 

A to co podałem to jest wynik pomiaru ... a nie jakiś "papier" od producenta ... no chyba że Twoje oczy są dokładniejsze i bardziej nieomylne - LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej - nie można porównywać wyświetlaczy na oko bez uprzedniego takiego wyregulowania by nastawy były maksymalnie zbliżone (temp. barw i jasność to podstawa ... choć z tym drugim jest mały problem na plazmach z powodu różnej jasności przy wyświetleniu większej i mniejszej białej powierzchni )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywałem na ustawieniach najbardziej optymalnych i najnowszy model plazmy pioneera powaliła na kolana jakością obrazu obok stojące lcd najowszej generacji hitachi , gdyby było inaczej nie pisał bym, nie pamiętam modeli bo nie pisałem na karteczce jak i nie zapisywałem ustawień, żeby było śmiesznie to nawet na początku nie wiedziałem co jest co i dopiero po chwili jak obsługa salonu potwierdziła co jest czym to tylko zrobił mi się uśmiech na twarzy bo od razu wskazałem lepszy obraz :) i późniejsze ustawienia nie wiele wniosły do walki,

 

natomiast w tej cenie widziałem jak gra PANASONIC TH-42PV80

HD ready, bardzo dobra plazma ale nie miałem okazji porównywać jej bezpośrednio z lcd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle: W moim LCD poskręcałem kolor i kontrast dosyć wyraźnie. Obraz jest zarąbiasty. Nie potrzebuje do tego żadnych profesjonalnych urządzeń pomiarowych. To widać. Za ścianą jest KURO Pioneera. Jakość sama w sobie. Jak siedzimy przy moim, wielokrotnie tańszym LCD nikomu niczego nie brakuje.

Znacie moje poglądy. Staram się nie ściemniać. Czerni tu nie brakuje.

Na koniec:

Sprawdźcie jaki telewizor LCD został TV roku 2008 wg EISA. Ów 42PFL9803 można śmiało porównywać z najlepszymi plazmami. Przebija je cechami, które wskazał Kyle jako wady plazm. Jest drogi, ale nie droższy od najlepszych plazm. Jako, że jak wspominałem w innych wątkach, mój kolega ma sklep firmowy tego producenta, obcowałem z tym TV 2 godziny.

Nie mam jednak zamiaru tu dywagować o markach, czy technologiach. Obecne rozwiązania spokojnie są wystarczające. Zawsze istnieje coś doskonalszego. Jakość dostępnych materiałów telewizyjnych i filmowych jest i tak poniżej możliwości współczesnych TV.

O zaraz będzie burza ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle: Wiem o czym piszę. Ustawianie wysokiego kontrastu, podczas, gdy w przekazie jest dużo mniejszy, zdecydowanie pogarsza odbiór. Odróżniam jasność i kontrastu :-).

Co do przesycenia, masz rację. Swoje komentarze piszę jednak językiem prostym. W telewizorze mam ustawienie „kolor” i tym regulując ograniczam intensywność kolorów. Natomiast nie wchodźmy w teorie barw, bo będzie to znowu niekończąca się opowieść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 28 Gru 2008, 15:52

 

>Kyle: Wiem o czym piszę. Ustawianie wysokiego kontrastu, podczas, gdy w przekazie jest dużo

>mniejszy, zdecydowanie pogarsza odbiór. Odróżniam jasność i kontrastu :-).

 

Nie wątpię że odróżniasz jasność od kontrastu.

 

Napiszę inaczej.

 

Jeśli masz obrazek o kontraście 100:1 to aby taki kontrast uzyskać trzeba wyświetlacza z kontrastem zmierzającym do nieskończoności. Przy wyświetlaczu z kontrastem 1000:1 będziemy mieli na danym obrazku kontrast nieco niższy od 100:1

 

Kontrast wyświetlacza nigdy nie może być za wysoki. Prawdopodobnie nie odróżniłbyś w jasny dzień wyświetlacza z kontrastem 1000:1 od modelu z kontrastem 1000000000:1 - rozumiesz ?

 

Jeszcze jest coś takiego jak krzywa gamma - może po prostu męczy Cię jeśli jakiś model ma gammę 2.5 i więcej zamiast np. 2.2 - 2.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.