Jump to content
IGNORED

Jaki player czyta TRUEHD?

KOpyt25

Recommended Posts

Odpowiednia karta muzyczna, amplituner ale co dalej?

Jaki player czyta pliki mkv zapisane w TrueHD, DDplus....

Nie chodzi mi o WINDVD 9 lub PowerDVD ponieważ te playery nie czytają MKV, M2TS albo mają problemy z dodaniem napisów.

Czy może wystarczy zwykły player?

Pytam ponieważ zastanawiam się nad sensem kupna karty muzycznej "Asus Xonar HDAV1.3" (Posiada pełna zgodność z wymogami specyfikacji Dolby TrueHD, DTS-HD)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie używam tych formatów ale jeśli jest to podobnie jak z divx to można w kodekach ustawić dźwięk aby wędrował z karty jako "bitstream" przez łącze karty (HDMI-jeśli posiada) muzycznej i resztę ruszy zewnętrzne urządzenie np. Amplituner. Ogólnie format DD True HD,plus i DTS HD sa kompatybilne wstecz więc starsze karty z dekoderami DD i DTS też sobie z tym poradzą(choć już nie będzie to typowe HD)

Czy w tych formatach MKV... istniej możliwość zapisu ścieżek w systemie DD TrueHD i DTS HD???

Hidden Content

Ta karta to pewnie fajna sprawa, ale można ją w ogóle u nas kupić? Poza tym w jej cenie pewnie mozna mieć jakiegoś Network Media Tanka (np. Popcorna albo eGreata) z HDMI 1.3a, i to z pokaźnym twardzielem w środku. Z tego co się naczytałem te NMT (nie mówiąc o .mkv, bo z tym również radzą sobie świetnie) potrafią też odtwarzać niegrzebane pliki .m2ts z filmem zgrane bezpośrednio z płyty blue ray, można wybierać ścieżki audio i wysyłają po HDMI do amplitunera pełne true hd. Oczywiście brak obsługi pełnej struktury BD, typu menu itp. Jedyne o co trzeba się zatroszczyć to napisy, bo tych zapisanych w pliku .m2ts nie widzą, ale to dzisiaj raczej nie problem - wystarczy coś dopasować i zapisać w formacie .srt.

W kontener .mkv raczej da się wbudować ścieżkę w true hd (napisy w .srt też), ale jak to działa - na dziś nie mam jak sprawdzić - działa na pewno rdzeń ścieżki.

W każdym razie w niedługim czasie rozważę zakup czegoś takiego:

Hidden Content

A może jakiś użytkownik NMT się wypowie w tej materii - nie nt. tego modelu co powyżej, bo jego jeszcze nie ma - ale np. Popcorna A110? Bo ja póki co teoretyzuję na podstawie internetowej lektury ...

Hidden Content

Hidden Content

Jeszcze nie mam Popcorna ale planuję jego zakup. Z tego co piszą użytkownicy to A110 wypuszcza wszystkie formaty jako bitstream do ampli.

Problem braku polskich napisów w filmach przestał istnieć. Wystarczy zgrać film i znaleźć pasujące napisy. Trochę więcej zabawy jest, jeżeli zgrany film nie jest w jednym kawałku wtedy trzeba napisy odpowiednio podzielić.

Hidden Content

eGreat ciekawa sprawa. Droga zabawka. Tylko zastanawiam się jak rozwiązano problem:

- czy czyta pliki "M2TS" ?

- czy istnieje możliwość przesunięcia napisów ? 50% ściągniętych napisów przesuwam.

- nie ma informacji o dźwięku. Aktualnie używam ASUS Xonar D2 bardzo dobra karta dźwiękowa do filmów. A wspomniana wyżej na pewno jeszcze lepsza.

Hidden Content

Asus Xonar HDAV1.3 w UK do kupienia za około 700zł

Hidden Content

napisałem że czyta .m2ts

tak, można przesuwać napisy i zmieniać rozmiar czcionki

Skoro karta za 700 zł, to fakt, taniej. Ale to w Twoim przypadku to chyba tylko inwestycja w sposób na uzyskanie true hd z kompa, a tamto za 300 zł więcej pozwala na "trochę" więcej... Każdy wybierze co mu lepiej przypasuje. Ale wydaje mi się że wobec istnienia NMT z takim wyposażeniem i możliwościami dalsze inwestowanie w HTPC chyba nie ma sensu. W każdym razie ja mówię sobie stop

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.