Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki player czyta TRUEHD?


KOpyt25

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiednia karta muzyczna, amplituner ale co dalej?

Jaki player czyta pliki mkv zapisane w TrueHD, DDplus....

Nie chodzi mi o WINDVD 9 lub PowerDVD ponieważ te playery nie czytają MKV, M2TS albo mają problemy z dodaniem napisów.

Czy może wystarczy zwykły player?

 

Pytam ponieważ zastanawiam się nad sensem kupna karty muzycznej "Asus Xonar HDAV1.3" (Posiada pełna zgodność z wymogami specyfikacji Dolby TrueHD, DTS-HD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam tych formatów ale jeśli jest to podobnie jak z divx to można w kodekach ustawić dźwięk aby wędrował z karty jako "bitstream" przez łącze karty (HDMI-jeśli posiada) muzycznej i resztę ruszy zewnętrzne urządzenie np. Amplituner. Ogólnie format DD True HD,plus i DTS HD sa kompatybilne wstecz więc starsze karty z dekoderami DD i DTS też sobie z tym poradzą(choć już nie będzie to typowe HD)

Czy w tych formatach MKV... istniej możliwość zapisu ścieżek w systemie DD TrueHD i DTS HD???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta to pewnie fajna sprawa, ale można ją w ogóle u nas kupić? Poza tym w jej cenie pewnie mozna mieć jakiegoś Network Media Tanka (np. Popcorna albo eGreata) z HDMI 1.3a, i to z pokaźnym twardzielem w środku. Z tego co się naczytałem te NMT (nie mówiąc o .mkv, bo z tym również radzą sobie świetnie) potrafią też odtwarzać niegrzebane pliki .m2ts z filmem zgrane bezpośrednio z płyty blue ray, można wybierać ścieżki audio i wysyłają po HDMI do amplitunera pełne true hd. Oczywiście brak obsługi pełnej struktury BD, typu menu itp. Jedyne o co trzeba się zatroszczyć to napisy, bo tych zapisanych w pliku .m2ts nie widzą, ale to dzisiaj raczej nie problem - wystarczy coś dopasować i zapisać w formacie .srt.

W kontener .mkv raczej da się wbudować ścieżkę w true hd (napisy w .srt też), ale jak to działa - na dziś nie mam jak sprawdzić - działa na pewno rdzeń ścieżki.

W każdym razie w niedługim czasie rozważę zakup czegoś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A może jakiś użytkownik NMT się wypowie w tej materii - nie nt. tego modelu co powyżej, bo jego jeszcze nie ma - ale np. Popcorna A110? Bo ja póki co teoretyzuję na podstawie internetowej lektury ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam Popcorna ale planuję jego zakup. Z tego co piszą użytkownicy to A110 wypuszcza wszystkie formaty jako bitstream do ampli.

Problem braku polskich napisów w filmach przestał istnieć. Wystarczy zgrać film i znaleźć pasujące napisy. Trochę więcej zabawy jest, jeżeli zgrany film nie jest w jednym kawałku wtedy trzeba napisy odpowiednio podzielić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eGreat ciekawa sprawa. Droga zabawka. Tylko zastanawiam się jak rozwiązano problem:

- czy czyta pliki "M2TS" ?

- czy istnieje możliwość przesunięcia napisów ? 50% ściągniętych napisów przesuwam.

- nie ma informacji o dźwięku. Aktualnie używam ASUS Xonar D2 bardzo dobra karta dźwiękowa do filmów. A wspomniana wyżej na pewno jeszcze lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że czyta .m2ts

tak, można przesuwać napisy i zmieniać rozmiar czcionki

Skoro karta za 700 zł, to fakt, taniej. Ale to w Twoim przypadku to chyba tylko inwestycja w sposób na uzyskanie true hd z kompa, a tamto za 300 zł więcej pozwala na "trochę" więcej... Każdy wybierze co mu lepiej przypasuje. Ale wydaje mi się że wobec istnienia NMT z takim wyposażeniem i możliwościami dalsze inwestowanie w HTPC chyba nie ma sensu. W każdym razie ja mówię sobie stop

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.