Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głosikowe.


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam kabli głosnikowych do mojego systemu.

Mój system to wzmacniacz lapowy Jadis Orchestra połączony interkonektem nordost red dawn z amplifonem tacd.

Kolumny akustyki na scanspeakach revelarorach.

Powiem w czym problem albo czego oczekuje. Do tej pory uzywałem kabli głosnikowych w kolejnosci van den hul magnum hybryd (dzwiek zamulony ,spowolniony ale ciepły z mocnym dołem), argentum - (zart a nie kabel), qed genesis silver (za ostra góra zbyt jednolita , za słabo kontrolowany bas), nordost red dawn i ostatnio hotline blue spiral który w moim systemie dzwiekowo jest bardzo podobny do nordosta.

Wszystko gra cacy (przestrzen ,scena, kontrola basu, wysokie) dopóki nie zagra jakas ostra trąbka i wtedy jest za ostro "krew z uszu". (zmiana wzmacniacza na tranzystorowego nada czy amplifona wt-40 nie dała poprawy ).

Ostatnio zagoscił u mnie jeden z forumowiczów ze swoimi kolumnami triangle i u niego było jeszcze ostrzej ale przywiózl ze sobą tez jakis stary model audioquesta nie znam nazwy ale wyglądał jak kimber (kilkanascie czarnych drucików splątanych w warkocz) i cała ostrosc znikneła ale inne aspekty jak przestrzen , bas sie pogorszyły takie "cos za cos".

Szukam przewodów które bedą grały ciepło i nie ostro mimo ze mój system jest lampowy, przestrzennie, ze sceną wycofana za głosniki (wole taki sposób prezencji) ale bez tłumienia góry. A jeszcze cena do 3 tys max za nowe bądz uzywane (potrzebne mi są odcinki po 2 metry) oczywiscie tansze kable tez chetnie bym rozwazył.

Ogólnie jestem przeciwnikiem kupowania kabli w ciemno ale w moim miescie kabli głosnikowych jest "jak na lekarstwo"

z czego wiekszosc to te do 20 zł za metr.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać Audioquest Gibraltar bez DBS-to jest tani i łatwo dostępny kabel(single-bi-wire).W moim Amplifonie dobrze było z Monitor LS-1200(kabel właściwie bez charakteru,gra jak system).Ale czy te kable zgrają się z nordostem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej aplikacji głośników nie powinno kłuć w uszy. Po awarii mojego accuphase rożne cuda podłączałem i nie miałem efektu ,,Krwi z uszu" , a kolumny bardzo szybko pokazywały jaki jest charakter wzmacniaczy lub podłączanych przewodów.Ostatnio słuchalem 2-ch nowych konstrukcji u Pana Witka też budowanych z myślą o lampie lub wysokiej klasy tranzystorem 94 db, 8 ohm 3 drożnych i w ich dźwięku nie było nic z ostrości instrumenty akustyczne i wokale odtwarzane były znakomicie, aksamitnie z bardzo dużą ilością detali. Zadzwoń do Sonus Olivy i powiedz o swoim problemie, wysłuchaj Andrzeja Witka przemyśl i Sam podejmij decyzję taka żebyś był zadowolony. Polska nie jest taka duża, w autko pojeździj i będziesz bogatszy o nowe doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję kabel z cyny. Zagra tak samo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Sonus Olivie zależne są od wykończenia obudowy, zastosowanych głośników, użytych elementów w zwrotnicy i okablowania wewnętrznego. Ja słuchałem już 8 różnych konstrukcji 3 drożnych na przeróżnych głośnikach i wszystkie grały bardzo podobną a sygnatura dźwięku. Kol. triode proponuję kontakt z Andrzejem Witkiem i samodzielnie podjąć decyzje czy warto zainteresować się Jego konstrukcjami.Ja uważam że warto zapoznać się z Jego kolumnami przed wyborem,kupił nie kupił, ale będziesz bogatszy o nowe doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Audio Note AN-L tani kabel który powinien trafić w twoje preferencje

Świetna relacja jakości do ceny

Jest w tej chwili oferta na Allegro

Fajnie może być też z którymś z Wireworldów od Polarisa wzwyż ale to już zupełnie inna półka cenowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem od szwagra ma zestaw nada z kolumnami avance podpięte starym sonic linkiem.

Wziołem do niego płyte włanie z utworem gdzie jest moment drazniący zeby zobaczyc czy tez zagra tak uniego i tez w pewnym momencie nagrania "biło po uszach" .Widocznie tak juz jest to nagrane ale mimo wszystko na audioqescie było łagodniej.

Za 530 zł na alegro są kabelki audio note na które moze sie skusze najwyzej odsprzedam z jakąs stratą.

Dzieki za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AN L mozesz brac w tej cenie nie ma ryzyka

ja gram 3 lata na tym kablu i jak bym wymienial to na SPc kondo

no ale to juz onna kasa

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci spokojnie zaproponował Audioquest Mont Blanc super kabelek.

Ja mam do ciebie pytanie czy ty nautilus81 jesteś może gdzieś z mazowieckiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda bo ciekawy jestem twojej opinii jak wg. ciebie twój problematyczny utwór brzmi u mnie , a przy okazji spróbowałbym TACD. Ja mam wszystko spięte Nordostami i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony, a do 40-ski szukam teraz Nordost Vishnu, ale wiadomo każdy ma jakieś swoje preferencje brzmieniowe.

 

Polecam dla spróbowania płytkę :"nighthawks_4" jest tam fajna trąbka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ostatnio pod wrazeniem glosnikowych Tara Labs RSC Reference 2+, ktore zastapily w moim systemie van den Hul The Breeze. spowodowaly glownie to, ze dzwiek stal sie niezwykle spojny i zrownowazony. z jednej strony zadne pasmo nie wychodzi przed szereg, nie jest nadmiernie eksponowane a z drugiej slychac wszystkie szczegoly, detale i smaczki. w pierwszej chwili wydawalo mi sie, ze dzieki Tarom to bas wyszedl na pierwszy plan i wlasnie na to zwrocilem uwage w pierwszej kolejnosci, ale potem to samo wydawalo mi sie w odniesieniu do srednicy i gory. po prostu kabel, ktory jest szybki, przejrzysty i niezwykle zrownowazony i daje duzo frajdy ze sluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła już taka propozycja ale powtórzę, Kondo KSL-SPc, do lampy pojedyńczy przebieg powinien wystarczyć. U mnie sprawdził się w połączeniu lampa + wysokoskuteczne tuby. Wogóle uważam, że ten miedziak jest dość uniwersalny. Obecnie gram na tranzystorze (biamping), gdzie wysokie zasila Kondo w pojedyńczym przebiegu a dół i średnie w podwójnym. Przed zakupem propunję jednak spróbować obydwu wersji, zwłaszcza tych w nowej, firmowej konfekcji Kondo.

Pozdr.

Profil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nautilus81

 

Koledzy dobrze radzą, sprawdź Kondo SPC a będziesz miło zaskoczony brakiem wyostrzeń, świetną otwartą, szczegółową średnicą i piękną sceną od linii głośników i wgłąb. Jeśli Twoje kolumienki są Bi to polecam Kondo na dół, na górze jest trochę mało precyzyjnie choć szczegółowo.

 

Kolejna istotna sprawa, jak wygląda u Ciebie zasilanie, jakieś sieciówki? Jeśli chcesz żeby dźwięk się otworzył, nabrał rozmachu i smaczków to będziesz musiał jeszcze pokombinować...Ale to później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciówek nie mam jeszcze ale bede musiał cos kupic. Kolumny mam bi wiec nie bedzie problemu i szkoda mi góry pasma bo moje głosniki bardzo duzo potrafią w tej kwesti. Góra jest rewelacyjna własnie nordosta red dawna i obecnego hotline.

Apropo sieciówek tak przy okazji jakie takie nie za drogie polecicie. Na audioshow na stanowisku soundartu i swansa były fajne siecówki i tam dzwiek był łagodny i ogólni mi sie podobało. Nawet mozna było kupic od obsługującego stanowisko sym,patycznego pana tą sieciówke. Chciał za nią 500 zł ale nie miałem kasy przy sobie.

ale czy sieciówka moze złagodzic dzwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może.

Czasami mozna mocno się zdziwić:)

Działają tak samo jak kable głośnikowe czy IC, w końcu to element toru audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautilius: "Szukam przewodów które bedą grały ciepło i nie ostro mimo ze mój system jest lampowy, przestrzennie, ze sceną wycofana za głosniki (wole taki sposób prezencji) ale bez tłumienia góry".

Proponuję Transparenty, MIT-y (na allegro Piotrek Maciąg sprzedaje Magnumy, pogadaj z nim, może pozyczy za kaucją) i spróbowałbym także Fadela. I Cardasa.

A swoją drogą, co nie odpowiadało Ci w argentum? W moim poprzednim systemie (z odrwarzaczem Primare D 30.2) interkonekty zgrały znakomicie.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argentum są krzykliwe co jest bardzo słyszalne przy głosniejszym słuchaniu za sprawą podbitej górnej srednicy. Dodatkowo mają podbity średni bas. Przy małych podstawkowcach może być to zaletą ale w pełnozakresowych systemach niestety nie sprawdza się taki charakter brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sieciówek trudno coś polecić, dużo zależy od Twoich wymagań. Generalizując, z tańszymi możesz spodziewać się pewnych skrajnych cech typu: będzie fajna przestrzeń, ale zbyt sucho i ostro albo świetna, wypełniona średnica i dół ale zbyt wolno, ociężale. To tylko przykłady. Jednak dopasowanie sieciówek o takich cechach do własnego systemu nie jest niemożliwe choć pewnie będzie wymagało przesłuchania wielu z nich.

 

No właśnie, też jestem ciekawy tego zachwalanego w ostatnim AV Furutecha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech raczej z kabli mało jest "słynny". Te kable z jego "stajni" które miałem niczym nie zaskakiwały. Natomiast biżuteria audio tej marki jest ceniona, choć i tak we wtykach wolę Neutrik'a profi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piasek - powyżej link do polskiego dystrybutora...

Jest jeszcze w Czechach, znajdziesz w googlach, maile można wysyłać po Polsku

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautiliusie,

 

Jak czytam Twój wątek i perypetie z kablami, to właściwie przez to samo przechodziłem. Nordosty jak próbowałem to za ostro, Zen Satori to za dużo mięsa, Monolith to ..., Sonus Oliva to ..., Audio Note to ...itp. I stanęło na tym, że grają kable szybkie, przejrzyste, nic nie wnoszące od siebie (Shunyata). I chyba o to chodzi. Zatem jak coś jest w systemie nie tak, to szukam nie w kablach a np. w lampach itp. Może powinieneś "filozofię" podejścia do kabli zmienić. Oczywiście wiem, że to nie jest proste, ale czasem szukamy rozwiązania problemu nie tak gdzie trzeba. To nie jest tak, że np. w 100% Nordost Red Dawn gra za ostro. Może problem jest u Ciebie gdzie indziej, tzn. nie w kablach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.