Skocz do zawartości
IGNORED

Linux


Gość stary bej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stary bej

(Konto usunięte)

firewall + suse = yast

Chyba żeś się zagalopował z tym wzorem matematycznym ;-)

Yast, a nowszy Yast2 jest niczym innym jak http://pl.wikipedia.org/wiki/YaST

Firewall jest niczym innym jak zaporą systemową i jednym z wielu programów bezpieczeństwa systemu.

 

a ponieważ terminal=ssh to znaczy, że zdalnie też można zrobić wszystko :D

Można zrobić wszystko jeśli w opcjach i ustawieniach masz odhaczoną pomoc zdalną, jeśli nie zaznaczyłeś tej opcji nic zdalnie nie zrobisz.

Ta sama opcja działa w Windowsie, czyli nic odkrywczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oczywiście o konfigurację firewall, w końcu mowa była o podręczniki freebsd.

 

Nie wiem co to jest "odhaczenie pomocy zdalnej" ale brzmi bardzo ekscytująco. Tak jak w niekończącej się opowieści nicość wszystko pochłaniała, tak tu pochłania nas winda :P "Zapora systemowa". Brakuje mi tylko C:

 

"Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata". L. Wittgenstein

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Chodzi oczywiście o konfigurację firewall, w końcu mowa była o podręczniki freebsd.

We FreeBSD też jest YAST ?

Brakuje mi tylko C:

Zainstaluj sobie Wine też będziesz miał C:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to co napisałem w kontekście dokumentacji do freebsd i opensuse jest niejasne tylko dla starego beja czy też dla innych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przypomnijmy wszystkim zainteresowanym że to napisałeś;

Dzięki, jakby powiedział Bob Budowniczy: jesteś bardzo użyteczny :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczą, która bardzo podoba mi się w linuksie/bsd to nfsroot.

 

serwer dhcp + serwer nfs + ethernet = nfsroot

 

 

$ df

Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on

rootfs 1922727816 1807553156 17499036 100% /

192.168.1.11:/SHADOW 1922727816 1807553156 17499036 100% /

devtmpfs 54608 0 54608 0% /dev

tmpfs 5476 176 5300 4% /run

tmpfs 5120 0 5120 0% /run/lock

tmpfs 5476 0 5476 0% /run/shm

192.168.1.11:/multimedia/muzyka 1922727840 1807553152 17499040 100% /music

 

Komputer nie ma ani odrobiny "urządzeń blokowych" w środku a działa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa Fedory lub testował ostatnie wydanie 18 oraz może napisać w wielkim skrócie wrażenia i ewentualne porównanie do innej dystrybucji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

F18 z żadnym ze środowisk, a pobierałem KDE, Unity, LXDE i FXCE nie udało mi się uruchomić (live), a tym bardziej z powyższych względów zainstalować.

Barrrdzo byłem zadowolony z działania Korora'y 17, które to distro jest w całości oparte na pakietach Fedory17, co nie znaczy że nie mozna było pobrać na nie tych z F16 i F18 - pod tym względem K17 jest zdecydowanie bardziej elastyczna niż F17.

Natomiast Korora'a18 juz zaczynała znacznie mulic lapka, dlatego zrezygnowałem z jej użytkowania.

 

Sorry jak się pojawią błedy ortograficzne w tekście, klepię z Live Macpup 529.

 

Aż dziw bierze że distro o tak małej "wadze" ok. 193MB może posiadać wszystko to co potrzebne do "normalnego" działania z systemem i na programach.

Podczas odpalenia z LiveCD są dwie opcje; albo instalujemy Macpup na dysku, albo wczytujemy w całości do RAM pamieci.

Oczywiście wybrałem tą drugą aby pojapić się co oferuje, a oferuje naprawdę dużo i można powiedzieć że to wszystko co posiadają "pełnowymiarowe distra o wadze" kilku GB zapisane na płytach DVD.

Niewątpliwą zaletą systemów opartych o Puppy jest ich niesamowita szybkość działania i to że się świetnie sprawdzają na starych komputerach.

Ktoś mi zaraz zarzuci że - no tak jest szybki bo jest w całości wpisany w RAM.

Oczywiście, ale przesył danych po magistrali choćby z pendrive na dysk i vice wersa mam na poziomie 20-22MB i przegranie kilku GB trwa dosłownie parę minut, a z HDD do CPU jest już ten transfer 2,5x wiekszy, bo to wynika choćby z parametrów dysku twardego.

 

Popatrzę również co nowego oferuje Mint 201303 MATE ponoć w całości kompatybilny z Debianem, ale to dopiero po zrzuceniu Macpup'a529.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam o tą Fedorę bo jak dobrze odczytałem wcześniej załączone grafiki bazuje ona na Red Hat (pakiety rpm) czyli dokładnie tak samo jak Mageia a wcześniej Mandrake/Mandriva. Więc teoretycznie, dystrybucja F powinna być lepiej dopracowana od Mandrivo-pochodnych. A tu taki przytyk? Trzeba się przekonać na własnej skórze (sprzęcie) czy będzie lepiej/gorzej niż na Mageia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie powinieneś się tym sugerować co pisze stary bej. O ile wiem, fedora jest ciągle bezpłatna. Ściągnij płytkę, wypal, zainstaluj i sprawdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Forum tak sie wczytuje i rwie lacze ze trudno cokolwiek napisac ;-(

 

Sorry za brak "jezyczkow" klepiem teraz ;-) z Mint'a debianowatego LMDE.

Jest OK, puscilem rownolegle dwa filmy, jeden zapisany na penie a drugi z YT i oba plynne byly odtwarzane, nic nie rwalo i nie spowolnialo.

A jak pisalem wczesniej, wedlug mojej opinii najbardziej procek jest obciazany podczas otworzenia jakiejs strony z mediami (np. YT) i ogladanie tych mediow, bo nie dosc ze lacze jest obciazone to i przerabia procek klatki.

W przypadku TEGO distra wszystko nie dosc ze pracuje super to nawet nie grzeje zbytnio procka.

Prosze zauwazyc ze LMDE ma wsparcie az do 2017r. tak ze smialo mozna na tym systemie przysiasc na dluzej, bo nikt tu nikomu laski* nie robi, on dlugo bedzie uaktualniany.

Na starcie (z live) ma rowniez jdk i jre.

Czyli to taki wypasiony "byczek" z bardzo stabilnymi pakietami w repo Debiana.

 

Chyba nie powinieneś się tym sugerować co pisze stary bej. O ile wiem, fedora jest ciągle bezpłatna. Ściągnij płytkę, wypal, zainstaluj i sprawdź.

Oczywiscie ze nie powinien sie sugerowac moimi niepowodzeniami z instalacji F18, niech wypali plyte i sprawdzi.

Na tej samej DVD mam teraz wypalonego Mint'a i wszystko hula - dziwne nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne a może nie dziwne. Może czegoś nie doczytałeś albo nie zrozumiałeś? O ile wiem wielu ludziom fedora działa. Dziwne, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Moze to wynikac z posiadanego sprzetu na ktorym chcialem zainstalowac to distro, a moze z bledow podczas transferu tych iso.

Zastanawiam sie tez nad jeszcze jedna sprawa, otoz ostatnio wyczytalem ze niektore dystrybucje wydawane sa w obrazach iso hybrydowych.

Nie wiem tylko czy moze to miec zwiazek z zaistniala sytuacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, nie działa ci livecd. Są one dobrze przetestowane. Przypuszczalnie ileś tam tysięcy ludzi używa fedory. Wrzuć w wyszukiwarkę opis swojego problemu.

 

Jeśli dobrze rozumiem, nie działa ci livecd. Są one dobrze przetestowane. Przypuszczalnie ileś tam tysięcy ludzi używa fedory. Wrzuć w wyszukiwarkę opis swojego problemu.

 

BTW, a co jest płyta hybrydowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Jeśli dobrze rozumiem, nie działa ci livecd.

Akurat Fedorę to zawsze starałem się pobierać na DVD w "pełnej wersji" by nie mieć później kłopotu (jako początkujący) z ustawieniem języka polskiego.

LXDE i XFCE są w wersji live CD, ale z nimi miałem też kłopot.

Mógłbym kupić, lub prosić o bezpłatne przesłanie ponosząc tylko koszty nośnika, ale nie zabiegałem o to.

mam neta 30MB/s i to powinno w zupełności zagwarantować poprawny przesył danych.

 

Kiedyś, dobrym zwyczajem, dostępne były w EMPIK'ach distra razem z gazetkami, płaciło się te 17-20 zyla i była oryginalna płyta i instruktażowa książeczka jak zainstalować system.

 

Wrzuć w wyszukiwarkę opis swojego problemu.

Opisując ten problem musiałbym z powrotem wrócić do tego distra, czyli pobrać, wypalić obraz i się męczyć opisując co i dlaczego - nie mam na to czasu, wolę popatrzeć co oferują te które się dają zainstalować lub startują z live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK, puscilem rownolegle dwa filmy, jeden zapisany na penie a drugi z YT i oba plynne byly odtwarzane, nic nie rwalo i nie spowolnialo.

A jak pisalem wczesniej, wedlug mojej opinii najbardziej procek jest obciazany podczas otworzenia jakiejs strony z mediami (np. YT) i ogladanie tych mediow, bo nie dosc ze lacze jest obciazone to i przerabia procek klatki.

Z wydajnością "odtwarzania" to mniej więcej analogiczny przypadek do renderowania okien przez oprogramowanie, więc nie do końca tak to wygląda. Jest to zależne od możliwości i dostępności wspomagania sprzętowego. Procesor może nawet odpoczywać, jak "znaczek" w nowym logo poczty polskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio byłeś w empiku? Pytam bo tam nadal są takie gazetki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Z wydajnością "odtwarzania" to mniej więcej analogiczny przypadek do renderowania okien przez oprogramowanie, więc nie do końca tak to wygląda. Jest to zależne od możliwości i dostępności wspomagania sprzętowego. Procesor może nawet odpoczywać, jak "znaczek" w nowym logo poczty polskiej.

Wspomaganie sprzętowe to sterowniki ?

A jeśli tak to z tymi sprawami TO wydanie Mint'a radzi sobie znakomicie, przynajmniej w stosunku do konfiguracji mojego lapka.

 

Kiedy ostatnio byłeś w empiku? Pytam bo tam nadal są takie gazetki.

Dawno nie byłem bo i nie miałem takiej potrzeby, ale skoro są nadal to się kiedyś może wybiorę.

Co nie znaczy że jak byłem to te które mnie interesowały akurat były.

Ja w ten sposób kupiłem Mandrivę, Gentoo, Archa i kilka innych które już w tej chwili nie są w żaden sposób wspierane.

Mógłbym jechać na giełdę komputerową, tam zawsze maja coś starego i nowego do poczytania i do kupienia, ale mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprecyzyjnie wyraziłem się, chodziło mi o przypadek, który Ty opisałeś, obciążanie procesora głównego przez filmy. A jeżeli o sterownikach mowa w świetle linuksowych bolączek kartograficznych, to ich brak (pomijając alternatywne dostępne rozwiązania) powoduje właśnie kłopot z możliwościami obsługi rozwiązań "sprzętowych", o czym pewnie wszyscy kiedyś przekonali się na własnej skórze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora 18 + KDE - system z klucza USB uruchomił się bez problemu. Jedyna przeglądarka w systemie to Konqueror za to są wszelkiej maści inne programy. Wybór jest bardzo podobny do tego co widać po uruchomieniu PClinuxOS - co było to dali już na starcie aby nie trzeba było doinstalowywać :)

Jako że u mnie laptop i brak LAN tylko wifi to.. połączenie ze światem nie stanowiło problemu. Rzecz, którą już wcześniej spotkałem również na innej dystrybucji (nie pamiętam jakiej) to gładzik wykonywał jedynie przesuwanie kursora. Dwuklik nie działa, przesuwanie strony również - należy korzystać z klawiszy przy gładziku lub kursorów. Przyciski funkcyjne: jasność ekranu oraz głośność nie działa. Jak widać myszka jest niezbędna aby ułatwić sobie życie.

A na sam koniec najlepsze.

Z systemu nie można po prostu wyjść. Restart lub zamknięcie systemu objawia się komunikatem (dokładnie nie zapamiętałem - późna pora i piwko :) ) że chyba chce zapisać sesję (tylko po co skoro to LiveCD?) i podaje dwie lokalizacje USB lub HDD. Przy podaniu USB system jakby wchodzi w stan uśpienia - dziwne.. ? Jak się wskaże HDD to jest mały horror - podobną sytuację już kiedyś miałem chyba z OpenSuse: Po aktualizacjach wywalił mi cały bootloader i chyba zniszczył partycję WIN ale już dokładnie nie pamiętam. Piszę horror bo po ponownym uruchomieniu laptopa nie ukazał się bootloader Mageia z wyborem systemu tylko black screen! ups!

Na całe szczęście twardy reset lapka i wszystko jest jak dawniej ale chwila grozy była wrrrr....

 

Mi to wygląda na sytuację: albo Fedora albo nic! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Dobry opis, dzięki :-)

Zamknąć system można, i to nawet w "normalny" sposób.

A chcąc to uczynić należy znaleźć i nacisnąć "wyloguj" (prawy górny róg apletu funkcyjnego) i wówczas na pulpicie ponownego logowania jest (albo na górze albo na dole) przycisk zamknięcia systemu.

Ja do tego doszedłem zupełnie przypadkiem bo też nie wiedziałem jak zamknąć system i zamykałem z "power off".

Twórcy tych nowych systemów uważają że w czasie uśpienia komp pobiera tak mało energii (całkiem słusznie) że nie opłaca się go wyłączać.

Ja openSuse w ciągu dnia usypiam, a wyłączam tylko na noc - wpisanie loginu i hasła to ok. 3-5s i sprzęt gotowy do działania.

 

Mi to wygląda na sytuację: albo Fedora albo nic! :)

Też zauważyłem takie inklinacje niektórych systemów, ale to chyba tak na pierwszy rzut oka wygląda, bo jakby pokombinować to wszystko można, oby tylko miejsca na dysku starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu - wszystko można :) Tylko nie rozumiem po co tak komplikować życie? Skoro jest dostępna opcja Zamknij System to ni mniej ni więcej oznacza wyłączenie komputera. A tu każą najpierw się wylogować z sesji aby dopiero później móc wyłączyć komputer (zamknąć system). Trochę zbyt zawiłe.

W Mageia na ten przykład jak klikam "zamknij" to pojawia się dodatkowa opcja z informacja, że klikam kolejny raz na "zamknij" i system automatycznie zamyka i zapisuje mi sesję oraz wyłącza mi komp bez żadnego pitu pitu albo zrobi to po 30 sek. Tak jest ustawiona zwłoka.

Wyloguj pełni z kolei funkcję do przełączania powłoki (KDE, GNOME, XFCE itd.) oraz przełączenia użytkownika.

Takie rozróżnienie funkcji jest chyba bardziej przejrzyste niż : wyloguj -> zamknij i jeszcze postaw piwo sąsiadowi? A na sam koniec wykona hibernację :)

 

 

 

PS.

Trochę mi to przypomina taką sytuację:

Niby od kilku lat używam linuxa, znam raptem kilka prostych komend, zazwyczaj korzystam z jednej dystrybucji. Zaczęło się od Mandriva 2008.1 po kolejne aż do 2010.2 aby przejść na Mageia. Czasami używam konsoli ale i tak wszystkie potrzebne mi rzeczy mogę "wyklikać" - dlatego ta dystrybucja mnie ujęła. Patrząc na jej historię/kontynuację jest ona tożsama z każdym nowym wydaniem. Większość elementów jest dokładnie w tym samym miejscu, dochodzą nowe itd.. i przychodzi taki dzień aby spróbować innej dystrybucji bo ta.. już się opatrzyła i co? I człowiek jak ślepy biega po nowych, sprawdza czy może coś lepiej jest. Ano nie jest lepiej, jest inaczej a czasami wręcz gorzej - przymus użycia konsoli aby sobie w GRUB'ie wpisy poprawić bo po aktualizacjach kernele zajmują pół ekranu (Ubuntu :)) ale zanim to się zrobi to pół forum przeczyta i wujka googla poprosi o pomoc :) Niby to dobre bo człowiek się uczy nowych rzeczy ale z drugiej strony jest lenistwo.. hehehe

I tak już wiem, że Fedora nie dla mnie, OpenSuse omijam z daleka, Ubuntu w wersji z Gnome 2 zjadliwe a obecne razi, Mint niby fajny (w końcu TOP distrowatch) ale słabe spolszczenie - tak coś 50/50. Ogólnie wszystko co .deb to mnie i sprzętu nie lubi :) Pozostaje trzymać kciuki za dopracowane nowe wydania Mageia. Aha.. jeszcze był Puppy Linux - cholernie szybkie distro. Na sprzecie z Duronem 800Mhz fajnie działał (trzeba się było przestawić z Mandrivy) ale niestety te ostatnie stronki www przeładowane flash'em go zabijały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Przyświeca temu ta sama filozofia "albo Fedora albo nic", czyli za utrudnienia przepraszamy.

Ja się do UNITY też nie mogę przekonać i podobnie reaguję - po co jak było dobrze ?

Trochę zagmatwany sposób zamykania systemu może podyktowany jest tym, o czym wcześniej pisałem.

Z uśpienia czy też hibernacji system wstaje natychmiast, a i nie pobiera w tym czasie dużo energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

No nie, przecież pomiędzy hibernacją a całkowitym wyłączeniem jest różnica :-)

Do "podtrzymania" stanu hibernacji musi być zasilanie - bateria/akumulator w laptopie.

 

Musi być też różnica pomiędzy hibernacją a uśpieniem, skoro obie funkcje są dostępne.

 

I aby nie być gołosłownym z tym "odhaczaniem" usługi zdalnego grzebania w komputerze.

 

Najlepsze jest to, że opensuse należy zarządzać zdalnie przy pomocy vnc :D Czuję, że coś mnie ominęło w życiu.

Można nie znaczy że należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za was kciuki. Na distrowatch.com jest przycisk "Random Distribution" :DDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uśpienia, czy tam czuwania potrzebujesz baterii. Hibernacja zrzuca wszystko na dysk i nie potrzebuje prądu. Są jeszcze stany "pośrednie". Hibernacja chyba nie jest za często dostępna w linuxach ze względu na "problemy" działania na jakichś popularnych sprzętach. Ale w dokach powinno być opisane przywrócenie funkcji.

 

Z tym wylogowywaniem aby wyłączyć to coś chyba nie tak. Może dany użytkownik jest pozbawiony shutdownu lub jakiś proces musi być wywalony wcześniej? Zajrzałbym do instrukcji od systemu, bo inaczej może to irytować i sprokurować potrzebę instalacji innej dystrybucji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.