Skocz do zawartości
IGNORED

Linux


Gość stary bej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem. Distrowatch mi ją wylosowało.

 

ludzie, czy wy tu piszecie o czyms konkretnym, czy o tym co wam cos gdzies wylosowalo?? o co tu chodzi??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi ale u mnie od wczoraj Mageia 3 na pokładzie.

Z minusów to może napiszę o takim, że utworzyłem bootowaly klucz USB za pośrednictwem unetbootin ale niestety nie udało mi się zainstalować systemu. Co prawda pojawił się wybór opcji: instalacja lub LiveCD ale system nie wstał. Z wcześniejszymi wydaniami też tak miałem, więc tutaj nic się nie zmieniło - szkoda!

Obraz iso zgrany na CD-RW też poległ, pewnie wina już starej płyty. Na koniec pozostała wersja DVD i tutaj już nie było niespodzianki. Co prawda sama instalacja to ok 20-25 min czasu za to bez problemów. Z ciekawostek system sam sugeruje aby podczas instalacji zaznaczyć pakiety non-free (sterowniki własnościowe). No i kolejna dla mnie nowość to pytanie o wybór grafiki - do tej pory instalowałem dodatkowe sterowniki na już postawionym systemie. Jako że u mnie jedna na procku (Intel) a druga wydajniejsza (AMD) to wybrałem tą drugą i póki co wszystko się zgadza (fglrxinfo) i działa poprawnie.

Na sam koniec odczucie subiektywne - wydaje mi się, że reakcje na uruchamianie programów i ogólna praca systemu jest szybsza. Laptop póki co nie łapie zadyszki - jest cichy i chłodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Ustalmy coś. Od instalowania kolejnych dystrybucji i korzystania z nich przez godzinę jesteś ty.

To też w drodze losowania na mnie wypadło ?

Nie ma sprawy, ciągle mi przysyłają jakieś SMSy że wygrałem 100.000 zł i mam się zgłosić po odbiór tej kasy choć w żadnym quizie nigdy nie brałem udziału.

Oby się nie zdarzyło tak, że zgłosi się do mnie urząd skarbowy i poprosi o % od tych wygranych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Skoro to ja jestem od instalowania kolejnych dystrybucji na dysku i utrzymywaniu ich na nim przez jeden dzień to od wczoraj (byłem pierwszy marivs, ale nie o to chodzi) Mageia3.

Wszystko to co napisałeś potwierdzam, ja nie instalowałem z live DVD czy z pendraka tylko od razu z pełnego DVD.

Myślałem na początku odpalenia DVD-RW (bo takich używam) że płyta już swoje przerobiła, bo co wypalony obraz to kiszka z jego bootowaniem lub instalacją.

Ale jednak nie, wszystko odbyło się jak opisuje marivs.

Na sam koniec odczucie subiektywne - wydaje mi się, że reakcje na uruchamianie programów i ogólna praca systemu jest szybsza. Laptop póki co nie łapie zadyszki - jest cichy i chłodny.

Zwłaszcza na te aspekty zwróciłem uwagę, jeszcze mniej się grzeje niż przy Korora'rze 17.

Mój Dell jest ledwie ciepły, a śmiga tak samo żwawo jak z Kororaą.

Ja bym postawił znak równości pomiędzy trzema distrami; Fedora=Kororaa17=Mageia3, ale ze wskazaniem na Mageię - właśnie za ten "ostudzony temperament".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma róży bez kolców jak mawiają i ja jeden już znalazłem :)

Laptop podłączony do TV złączem HDMI i występuje problem z dzieleniem ekranów. Zawsze ustawiam system w ten sposób, że na laptopie mam standardowy pulpit systemu a na TV czarny ekran (nie klon tylko ponad/na lewo od...). Przenoszę na niego SMPlayer i ustawiam pełen ekran. Co prawda film można oglądać bez problemu jednak na laptopie występuje dzielenie ekranu. Również widać film oraz podzielony pulpit systemowy. Z początku myślałem, że to wina KDE i zainstalowałem XFCE ale poprawy nie było. Jeszcze nie doszedłem czemu tak się dzieje bo albo jest to niedoróbka wersji MGA 3 lub sterowników od AMD albo pozostałości z katalogu /home ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Tylko nie poczuj się obrażony i nie zrozum że namawiam do zakupu nowego tv :-)

1,5 czy nawet 2 lata temu kupując nowy tv i kierując się potrzebami odtwarzania na nim z "zewnętrznych" mediów, wybierałem go świadomie bo miałem już doświadczenie.

Poprzedni tv nie posiadał tej opcji i media były "po sznurku" z Philipsa DVD + USB (dobry był po player).

Teraz film z dysku lapka kopiuję na pendraka, a tego wkładam w gniazdo usb telewizora i się japię.

 

A może spróbuj zainstalować jakiś kombajn multimedialny Moovida czy cóś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem do czego zmierzasz :)

Plazmę kupiłem jakieś 6-7 lat temu z dwoma wejściami HDMI ale bez dekodera DVB-t a więc z USB-ka nic nie pociągnie - brak odpowiednich funkcji do odpalenia filmów. Wtedy DVB-t w TV nie było jeszcze takim standardem jak jest to obecnie. Nowego nie chcę bo ten śmiga aż miło :)

Wciąż posiadam DVD Pioneer DV-400 ale z niego to dzieci bajki oglądają - sprawdza się w małej rozdzielczości. Do plików HD dokupiłem tuner DVB-t (WIWA HD-80) wykorzystywany jako mediaplayer ale był bardzo kiepski i sprzedałem kumplowi. Zresztą zgrywanie filmów na USB już mnie znudziło a podpinany dysk HDD bez dodatkowego zasilania nie działał. Teraz jako odbiornik TV cyfrowej spełnia swoje wymagania wystarczająco. Miał być mediaplayer O'Play lub coś w tym stylu. Również myślałem nad wymianą sprzętu wzmacniacz+tuner --> nowy amplituner A/V z bajerami ale że po drodze padł mi laptop to kupiłem nowy z wyjściem HDMI i z niego korzystam. Koszty wymiany sprzętu audio zminimalizowane do zera a mam i niezłe stereo i medialnego laptopa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli lubicie grzebac w linuxie, to mediaplayer na raspberry moze byc takim dodatkowym poligonem doswiadczalnym :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja tylko korzystam z dobrodziejstw wolnego oprogramowania a do grzebania brak mi wystarczającej wiedzy - niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

non-free tak ale w większości przypadków odnosi się do sterowników sprzętu wifi, grafika itp. Skoro producent zbudował urządzenie, stworzył oprogramowanie i je udostępnia to można z niego legalnie korzystać prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Jakby te sterowniki były dostarczane razem ze sprzętem to OK, używasz i mogą Ci na puklerz wskoczyć.

Ale jak ich nie ma, a są w pakietach non-free, czyli robione na zasadach pół-komercyjnych to sprawa zaczyna być już dyskusyjna.

No ale nie ma o co bierki kruszyć.

Ja się zastanawiam gdzie mógłbym znaleźć sterowniki pod swój sprzęt, aby nie korzystać z tych w jąderku.

Grafika intel915/128MB a pracuje na sterowniku dla intel810 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Intel HD Graphics i też jedzie na tych samych co u ciebie, nie ma bólu :)

 

Wracając do sterowników od producenta + laptop...

Biorę swój sprzęt jako przykład bo tak najprościej.. i zaczynamy.

Grafika to AMD HD 6650M, system M$7, sterowniki dostarczone od producenta czyli AMD przerobione przez Lenovo i jedyne z jakich można korzystać to te ostatnie. Data ich wydania ze strony Lenovo: 15 Apr 2011, wersja: 8.813.3.1000

Od tej pory trochę się już wydarzyło, pojawiło się sporo nowych Catalyst'ów u AMD ale u Lenovo cisza na stronie. Po co dać za darmo lepszą wydajność.. lepiej sprzedać nowy sprzęt :)

No OK, u producenta się nie udało to bierzemy najnowszy Catalyst, sprawdzamy zgodność sprzętu i instalujemy... a tu niespodzianka! Instalator nie rozpoznał naszej grafiki! Instalacja zakończona niepowodzeniem i dalej używamy starych sterowników. Żeby było śmieszniej podobna sytuacja dotyczy pozostałych firm (od pewnego czasu?)

I mamy sytuację taką: producent sprzętu stara się ulepszać sterowniki, producent laptopa olewa ale.. jest światełko w tunelu bo są ludzie którym się chce (podobnie jest z opensource) i tak sprytnie przerabiają przykładowo Catalyst, że w końcu laptop/system sterowniki zainstaluje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Patrząc na powyższe trzeba mieć tylko nadzieję, że po "uwolnieniu" przez AMD danych dot. sterowników koledzy z opensource stworzą równie dobre stery do naszych sprzętów i jeszcze długo nam będą wiernie służyć z lepszą wydajnością bo jak widać pod M$ też się da ale trzeba kombinować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Mageia 3 i sposób instalacji pakietów - jestem na NIE

Upierdliwością jest każdorazowe wkładanie płyty do napędu, gdy się chce jakiś pakiet zainstalować.

Ta upierdliwość występuje wtedy kiedy system jest zainstalowany na dysku z płyty DVD.

Pamiętam że identycznie zachowywał się Debian 6, odwoływał się do płyty instalacyjnej, ale jak go zainstalowałem z płyty netinstall pokornie pobierał pakiety z repo.

Możliwe że trzeba "odhaczyć" w ustawieniach skąd system ma te pakiety dociągać, z DVD czy z repo ;-)

Z drugiej strony wątpię, aby na DVD instalacyjnym zawarte były wszystkie pakiety Magei, przecież tam jest tylko 4GB danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby te sterowniki były dostarczane razem ze sprzętem to OK, używasz i mogą Ci na puklerz wskoczyć.

Ale jak ich nie ma, a są w pakietach non-free, czyli robione na zasadach pół-komercyjnych to sprawa zaczyna być już dyskusyjna.

Non-free, czyli zamknięte, nie ma to związku z "komercyjnością" samego sterownika. No można rzec, że wydawane są w typowych przypadkach przez producentów sprzętu do sprzętu, czyli nazwijmy ich komercyjni. Więc jak jeszcze wydają i wspierają, używanie jest wskazane. Dopiero później zaczynają się schodki. Tak to wygląda z mego poziomu, no chyba, że o czymś nie wiem.

 

A jeżeli jesteś w zakonie tych od otwartego kodu albo jakimś greenpeace it, to może lepiej sobie odpuścić ;)

 

Intel fajnie się wziął za vga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ludzie, czy wy tu piszecie o czyms konkretnym, czy o tym co wam cos gdzies wylosowalo?? o co tu chodzi??

No instalujesz dziennie jedną dystrybucję na śniadanie. Bardzo fajnie, jak będzie to system ni z gruchy ni z pietruchy. Nie działa, to następna instalacja. Działa, to rozglądasz się po ikonkach, programach, motywach. Nie ma czegoś, jakiegoś fontu, programu, ikony, to dalej następną :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Co do tych sterowników.

My użytkownicy laptopów jesteśmy "w czarnej dupie", bo zupełnie inaczej ma się sprawa z podzespołami do blaszaków.

Pamiętam, bo nie raz składałem różne konfiguracje, że jak na pudełku były wyszczególnione parametry podzespołu (grafika) to nie było bata żeby i sterowników na płycie nie było - były zawsze, nawet do zintegrowanej grafiki z płytą główną.

Jak zainteresowałem się Linuksem to szukałem takich które miały stery pod Linuksa, ale wtenczas był mały wybór tych proponowanych pod lina.

 

A jeżeli jesteś w zakonie tych od otwartego kodu albo jakimś greenpeace it, to może lepiej sobie odpuścić ;)

Przynajmniej możesz się domyślać że nie jestem, więc nie dosrywajmy sobie nawzajem.

Dobry link tymfa i plusika wart.

No instalujesz dziennie jedną dystrybucję na śniadanie. Bardzo fajnie, jak będzie to system ni z gruchy ni z pietruchy. Nie działa, to następna instalacja. Działa, to rozglądasz się po ikonkach, programach, motywach. Nie ma czegoś, jakiegoś fontu, programu, ikony, to dalej następną :)

A dlaczego by nie ?

Inni z rana trzepią kapucyna, a mnie się już nie chce więc instaluję sobie kolejne distro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mageia 3 i sposób instalacji pakietów - jestem na NIE

Upierdliwością jest każdorazowe wkładanie płyty do napędu, gdy się chce jakiś pakiet zainstalować.

Ta upierdliwość występuje wtedy kiedy system jest zainstalowany na dysku z płyty DVD.

 

Musisz w MCC odznaczyć źródła pakietów CD/DVD i dodać nowe. Będzie dobrze! :)

Aby dużo nie pisać tutaj wszystko jest opisane:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie dosrywajmy sobie nawzajem.

Już trochę ten wątek ciągnie się i dla mnie primus, że nigdy nikomu nie dosrywam (nawet jak z czymś się nie mogę zgodzić). Jedynie czasem staram się humorem lub ironią trącić, co chyba tylko kolorytem w rozmowie może być vide moja odpowiedź do foxbat. Nie odbieraj moich słów jako jakiegoś dosrywania. Nie takie były moje intencje, choć wiem, że czasem słowo pisane można różnorako interpretować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mageia 3 i sposób instalacji pakietów - jestem na NIE

Upierdliwością jest każdorazowe wkładanie płyty do napędu, gdy się chce jakiś pakiet zainstalować.

Ta upierdliwość występuje wtedy kiedy system jest zainstalowany na dysku z płyty DVD.

Pamiętam że identycznie zachowywał się Debian 6, odwoływał się do płyty instalacyjnej, ale jak go zainstalowałem z płyty netinstall pokornie pobierał pakiety z repo. (...)

 

Załamujesz mnie.

Te wszystkie twoje problemy wynikają ze skakania z dystrybucji na dystrybucje. Biadolisz i biadolisz. Jeśli masz jakieś widzimisie to stwórz własną dystrybucje z własną filozofią i będzie tak jak chcesz. Jak nie potrafisz to zdecyduj się wreszcie na jedną i naucz jej obsługi. Specjalistyczna dystrybucja dla starego beja może nigdy nie powstać, bo może być zbyt specjalistyczna dla reszty świata. :))

Ja od siebie polecam Debiana bo: jest popularną dyst, z dużą liczbą userów którzy mogą pomóc i jest bardzo dużo pakietów-binarek, których instalowanie jest prostsze niż w windowsie.

 

PS. W przypadku twojego problemu z debianem wystarczyło edytować plik /etc/apt/sources.list przez skomentowanie (#) bądź usunięcie dwóch pierwszych linijek dotyczących cdromu. Pewnie 20 sek szukania w google.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to twój problem.

Czy ja cię tu trzymam na siłę, każę ci czytać ten temat ?

Wygląda na to, że biadolisz nad biadolącym.

 

Na to wygląda. Ale ja pozwoliłem sobie raz albo dwa nad tobą po biadolić, ty zrobiłeś ze swojego serial. Ileż można to samo w kółko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Wiesz na czym polega różnica z tym biadoleniem ? że jeśli już, to ja biadolę nad sobą a nie nad tobą.

Masz "bul" że ten temat to serial ? załóż swój temat np. o biadoleniu i też zrób z niego serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bólu i nie potrzebuję swojego serialu. (Gdyby tak było to bym go od dawna miał)

To są dobre rady, dla twojego dobra. ;)

Ty nie biadolisz nad sobą tylko nad nieszczęsnymi dystrybucjami które nie spełniają twoich wymagań. Najlepsze jest że kilka postów wyżej okazało się że dwie dist mają "sposób instalacji pakietów na NIE", czyli nie ty jesteś problemem tylko dystrybucje. A gdybyś tak za pierwszym razem spróbował rozwiązać ten problem w debianie, to teraz bez problemu byś go wyklikał w mmc. Jak się okazuję ta wiedza miała by zastosowanie w dwóch dist! No ale wolisz zmieniać dist odrazu jak napotkasz problem, powyższy przykład pokazuję że to nie działa. Przemyśl to.

I nie ciskaj się, źle dla ciebie nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Ok, nie wiem tylko czemu tak mnie przekonujesz do Debiana, skoro wokół tyle ciekawych i dużo łatwiejszych w administrowaniu i użytkowaniu dystrybucji ?

I nie ciskaj się, ...

A to już przemilczę, tym bardziej że jestem gospodarzem tego tematu, a Ty gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Załamujesz mnie.

A mnie przeraża. Zobacz sobie posty o javapackage :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.