Skocz do zawartości
IGNORED

Linux


Gość stary bej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Pobieżnie co prawda, ale doczytałem się, że to wsparcie jest nieco gorsze.

Ale temat "macam", gdyż szukam odpowiedzi na parę pytań, pytań które zadałem we wcześniejszym wpisie.

 

Jakbyś zechciał się do nich ustosunkować, to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc nie używałem debiana/freebsd. Używam na różnych maszynach debiana i freebsd. Ghostbsd to takie freebsd zapakowane w łatwiejszy instalator i bardziej biurkową domyślną instalację. Jest jeszcze takie coś jak PCBSD.

 

Jak bym miał używać freebsd to wolałbym oryginał niż kopie. FreeBSD ma jedną bardzo poważną zaletę: handbook. Wszystkie te systemy są przepakowanym freebsd lub jądrem freebsd z userlandem debiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Zainteresowałam się GhostBSD tylko dlatego, że ma graficzny instalator ;)

Ale na "instalkę" tego distra na HDD się nie skuszę bo musiałbym (chyba) usunąć Debiana.

A że ten system od dawien dawna pracuje bezproblemowo, to po co cokolwiek psuć i kombinować z nowymi/innymi systemami ?

Poza tym już mi przeszedł "młodzieńczy" zapał chwytania kilku srok za ogon.

 

Dziękuję Ci ayran za podjętą dyskusję.

Czyżby było nas tylko dwóch, którzy jeszcze interesują się Linuksem lub BSD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat jest typowa populacji ludzi z komputerami i w tej grupie linux/bsd nie cieszy się biurkach jakimś dużym udziałem. Co ciekawe są odtwarzacze strumieniowe z embedded linuxem ale producenci tego faktu jakoś szczególnie jako zalety nie wysuwają. Ale tu można zastosować analogię z hiend. Tylko garstka ludzi kupuje kable zasilające za kilka tysięcy no i tylko garstka ludzi naprawdę ceni swoją prywatność oraz bezpieczeństwo danych.

 

Taki ogólny ewangelizm dawno mnie już opuścił. Jeśli już to radzę używać właśnie linuxowych systemów embedded do audio bo używanie do tego celu systemów takich jak windows jest głupie. Ale tu nagroda za używanie linuxa jest bardzo namacalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Że odtwarzacze strumieniowe stoją na Linuksie, to tego się domyślałem, ale tylko z racji braku zainteresowania tym tematem nie drążyłem dalej.

I że http://www.ap-linux.com/ http://www.ap-linux.com/screenshots/ to o tym wiedziałem, gdyż sam korzystam z dość obszernej bazy programów, które są bardzo dobre ...i darmowe ;)

Na "hobbystycznym" forum jest więcej informacji na ten temat, ale ja tam rzadko zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ap to shit, ktoś lekko przerobił ubuntu czy inne gentoo i nazywa to systemem do audio. Ludziom się wydaje, że jądro RT jest cool. Tak, przy zarzadzaniu elektrownią atomową. W audio jest to bez sensu. Aby dźwięk się nie rwał przy jądrze RT trzeba bardzo silnej maszyny. Bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Ale Ty chyba piszesz o wielośladowej obróbce audio, której dokonuje się w studiach ?

Dla końcowego odbiorcy i "domowej zabawy" w konwersję wystarczające są programy z repo.

A odtwarzacze Foobar, Winamp można z powodzeniem zastąpić wieloma innym w Linuksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię wyłącznie o odtwarzaniu. AP to audiophile linux. Nie pamiętam by audiofile zajmowali się nagrywaniem muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Multimedia !

Czyli jak nie XBMC to może KODI (?).

Świetny art tu http://www.dobreprogramy.pl/Ciag-dalszy-zabawy-w-Kodi-XBMC-cz.2-poradnika,Blog,60412.html

XBMC na moim bardzo słabowitym sprzęcie i pod Debianem-Xfce śmiga jak rakieta.

KODI nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Czy ktoś z Was pracuje na Gentoo, lub systemie na tym OSie zbudowanym ?

Pytam, gdyż niedawno zainteresowałem się distrem o nazwie Toorox i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już przeszło testowanie cudzych wynalazków :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

NetBSD nie jest chyba Twoim ? ;))))

Ale rozumiem, bo skoro wszystko działa, to po co szukać wrażeń (?).

Ja jednak jestem z tych "ciekawskich" i choć żadnych problemów z Debkiem nie mam, to chyba pokuszę się sprawdzić tego Toorox'a, instalując go na dysku ;)

Bo tyle się przecież dobrego mówi na temat Gentoo, a Toorox to przecież takie Gentoo dla takich jak ja, mniej kumatych, czyli jest z graficznym instalatorem.

Sprawdziłem na razie z LiveCD, jak do distro się sprawuje i muszę powiedzieć, że całkiem to (xfce) ładnie śmiga, a programy uruchamiają się prawie natychmiast.

Piszę prawie, bo natychmiast to się uruchamiały tylko na Puppy.

Jednak abym ocenił możliwości Toorox'a muszę go zainstalować na HDD, gdyż wersja jaką posiadam jest dość stara http://distrowatch.com/?newsid=07372 i po instalacji wymaga aktualizacji, czego się najbardziej obawiam.

Oczywiście nie aktualizacji, ale czy system po niej "wstanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NetBSD nie jest chyba Twoim ? ;))))

 

A idź nie grzesz więcej. NetBSD jak powstał to był skończonym systemem. W tym samym czasie linux nie miał jeszcze wersji 1.0, a użyteczność linuxa była baaardzo ograniczona. Więc NetBSD nie jest wynalazkiem :D

Swoją drogą jak szaleć to na maxa, spróbuj jakiegoś BSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Swoją drogą jak szaleć to na maxa, spróbuj jakiegoś BSD.

Szaleństwo to zaczyna się już od Mint+Deb Edition (Testing), tak "ciężkiego" distra dawno nie miałem okazji "testować".

Może dlatego najnowsza 2RC jest już tylko na 64 bitowe kompy ;)

 

PCBSD 9.1 była chyba ostatnią 32bit'ową i kiedyś ją zainstalowałem, ale bardzo ociężale działała.

Dziesiątka i kolejne jej wydania już na 64bit'owe maszynki są przewidziane, może właśnie po to aby kupować nowszy sprzęt z większą ilością RAMu i mocy obliczeniowej procka, by cokolwiek poszło.

 

GhostBSD niezłe, ale sprawdzałem tylko z LiveCD, więc nic więcej "in plus" napisać nie mogę.

Nie pamiętam też, jak sobie radzi ze sterownikami po Wi-Fi, a to dla mnie ważne - Toorox nie miał z tym żadnych problemów.

To co mnie powstrzymuje przed zainstalowaniem któregoś BSD, a w zasadzie pod uwagę mogę brać tylko GhostBSD, to że nie będę miał tych programów co w Linuksie, a kompilacja odpada bo nie potrafię.

Prędzej bym się skusił na Debiana z jądrem BSD, czyli kfreebsd-i386 (na mojego starego rupcia).

 

ooooo właśnie, ktoś miał do czynienia z tym Debianem (z jądrem kfreebsd) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem z programami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że na freebsd nie będą działać jakieś nieokreślone

programy, które działają pod linuksem. Skąd wiara, że ruszą

na systemie debian z jądrem freebsd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te twoje programy nie działają z powodu jądra. Userland we freebsd i w debianie jest taki sam poza narzędziami do kontroli jądra. I tak np. systemd nie pojedzie na freebsd bo został napisany konkretnie pod jądro linux. Jądro freebsd nie przestanie być jądrem freebsd bo zmieniłeś shell i a programy zapakowałeś w paczki dpkg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Proszę o "łopatologiczne" wytłumaczenie, w jaki sposób przypisać klawisz PrintScreen do programu robiącego zrzuty ekranowe.

Mam zainstalowane te pakiety poniżej, ale nie wiem czy ten z Gnome nie wpływa na ten z Xfce.

Zrzuty robię uruchamiając program, a wiem, że można je robić wciskając przyciski PrintScreen.

 

ps.

Pracuję głównie na Xfce, bo takie wybrałem i mam podczas uruchomienia systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainstalowalem malzonce na starym laptoka Asusa X5DIJ - linuxa mint cinnamon 17, miast Winows XP jest zachwycona.

Jesli mogby mi ktos polecic jakis program do ripowania po linuxem, bylbym wdzieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal synaptic czy coś innego do zarządzania pakietami. Te wszystkie rippery i tak używają cdparanoia, są to w istocie nakładki na cdparanoia. Napisz czego oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość stary bej

(Konto usunięte)

ech, dawno nie zaglądałem do tematu, a tu o rypaniu mowa, czemu nie byłem uczestnikiem tegoż epizodu ? ;)

A co do rippowania, czy nie chodzi pytającemu o program do konwersji p. z wave na mp3 ?

 

Wierność do Debiana tym razem w wersji 8.1.0 pozostała.

Jessy jest świetnym systemem.

A międzynarodowa społeczność tej dystrybucji coraz bardziej zainteresowana xWeyland'em.

Nie wiem dokładnie o co w tym wszystkim chodzi, ale skoro ukierunkowanie starań deweloperskich idzie w tym kierunku, to X-y będą mogły pracować pod sterownikami które obsłużą każdą kartę grafiki.

 

Trochę sobie ostatnio "pobrykałem" na innych pingwinkach i muszę z wielkim zadowoleniem stwierdzić, że pierwsze miejsce wśród najchętniej pobieranych i chyba użytkowanych distr zajmuje Linux Mint 17.2

Nawet na takim starym sprzęcie jak mój, LM 17.2 całkiem ochoczo i z werwą pracował.

Gdyby nie (tylko) 1G RAMu, to prawdopodobnie przesiadłbym się na Minta.

Powala wręcz ilość ustawień konfiguracyjnych (masło maślane) i możliwości użytkowych, które są dostępne zaraz po instalacji.

Na uwagę zasługuje również fakt, że mimo iż jest to najnowszy "numerek" wydania, to w dalszym ciągu sterowniki wifi pod starszy sprzęt (b43 bradcom) są zawarte w jądrze systemu i połączenie z siecią bezprzewodowo jest bezproblemowe.

 

Testowałem Linux Mint 17.2 ze środowiskiem Cinnamon, wer. i386.

 

Takie ułatwienia jak formatowanie pendrivie są "od ręki" i nie trzeba się posiłkować programem Gparted.

Przenoszenie ikon, za pomocą których uruchamiane są programy, czyli z tacki systemowej na pulpit, do paska narzędziowego, usuwanie i deinstalacja ich w całości jako programy, działa również doskonale.

 

To naprawdę solidny, dopracowany pod każdym względem i bardzo stabilny system dla początkujących.

Serdecznie polecam niezdecydowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.