Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmak do Wharfedale Diamond 9.3


michalczar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do dyspozycji 600zl, szukam odpowiedniego wzmacniacza do napedzenia podstawkowców Wharfedale Diamond 9.3. Pokoj to 16m2. Moja porpozycja na poczatek to :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jays.html

 

moze to byc tez uzywany wzmacniacz. Ktory wzmak wg was idealnie pasowałby do tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zle link zostaw wczytany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jezeli chodzi o glosniczki Wharfedale to mialem kiedys evo40 gralo to z wzmacniaczem Sony QS TA 940

bardzo dobrze to ze soba wspolgralo.Wzmacniacze Sony te ES i QS mialy troche metaliczny dzwiek ciezko bylo dobrac jakies glosniki napewno z Wharfedalami byly zgrana para.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam rozne fora na temat doboru wzmacniacza do kolumn wharfedale i wiele osob twierdzi ze do tych kolumn dobrze wziac cos z yamahy. Co o tym sadzicie? Moze taka ax-396?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten reloop fajna rzecz - w tej cenie nawet bardzo fajna. A do 600 zł na pewno można lepiej niż ax-396 - jest na allegro obecnie kilka soniaczy es w tych granicach a jak już musi być yamacha to też jest kilka wyższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wiem o wzmacniaczach sony. Ktore modele sa warte polecenia?. Jednak intryguje mnie ten rootel, szkoda ze tak malo jest o nim w internecie. Praktycznie nie ma zadnego tematu o nim na polskich forach, chyba ze zle szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wpisac reloop ha-210 zamiast ha-210b aby przeczytac wiele pochlebnych opini na temat tego wzmaka, i wyglada na to ze sie na niego zdecyduje. A czy sie spasuje z Wharfedale DIamond 9.3 to juz czas pokaze. Mysle ze nie bedzie zle. Cena za ten wzmak na allegro to 597zł. Chciałbym jeszcze zapytać czy moj cd yamaha cdx-480 bedzie sie nadawał do tego zestawu czy jednak warto byłoby zakupić lepsze cd? a moze zamiast cd kupic lepsza kartę dzwiekowa np audiotrak hd2? albo daca beresford?.

I ostatnie pytanie, aby nie zakładać nowego wątku. Chciałem sie zapytać czy warto wydac te paredziesiąt moze troche wiecej zł na lepsze kable. Od zawsze kolumny podlaczalem przez najtansze kable cos 1,5zl za metr. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony na poprawe dzwieku dzieki kablom, ale moze jednak warto wydac troche kasy i zaopatrzyc sie w cos lepszego? Moze sprubowac bi-wiring?. Co sadzicie o takich procab ls25 albo ls40. Jesli taki kabelek jest w stanie poprawic mi jakosc dzwieku i jestem w stanie to usłyszec to sie skusze. Jesli jest cos drozszego od procaba a zarazem lepszego i warto kupic to prosze o sugestie. A jesli juz jestemy przy kablach to czy taki interkonekt ma rowniez duze znaczenie na dzwiek?. Posiadam interkonekt rowniez z najnizszej polki, moze warto i ten kabel wymienic? Z gory dzieki za wszelkie rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

pewnie, że interkonekt ma znaczenia, nawet może większe...

Osobiście zakupiłem tanie kable głośnikowe procab ls 25 (coś koło 4-5 zł/m) i o dziwo grają bardzo przyzwoicie. Interkonekt na allegro kupiłem za 1/3 ceny sklepowej (za 100). Tyle, że go znałem wcześniej (kiedyś miałem taki sam). Ogólnie wróciłem do audio po latach i też mam wharefedale'a, ale 9.4. U mnie grają cudnie z musical fidelity e10 (za niecałe 900 sekond hend). Zdecydowanie bym wolał na twoim miejscu wydać max na wzamcniacz i raczej na razie na kablach oszczędzić. pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniaczy Sony to moge polecic Ci te z ktore mialem bylo to troche czasu temu kosztowaly wtedy sporo moze teraz cena jest przystepniejsza napewno to sprzet juz wysokiej klasy ale mysle ze do tak malego pokoju to za wiele naprawde pomysl o piano yamahy napewno zagra 100% lepiej od tego wzmaka ktory podales pozatym mozesz sie juz tez pobawic w lepsze kable itp.

to fotki tych SONY

TA FA50 ES i QS940

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21568-100008219 1230588275_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten złoty wygląda wybornie. Mogłbys podać całą nazwe tego sony złotego. Wpisuje samo qs940 i nie moge znalesc. Ile kosztuje taki uzywany wzmak? ten zlociutki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebny to Sony TA-FB940 seria QS gral wspaniale do tego mialem jeszcze SACD940 QS tez sonego zaluje ze ich juz nie mam

zloty to TA-FA50 ES

Jezeli chodzi o ceny to nie wiem ile moga kosztowac teraz przyznaje ze wtedy troche na nie skladalem(ale bylo warto)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procab.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, a mozeby tak zamiast reloopa ha-210b zakupic t-amp? wszyscy to chwala, moze warto? tylko czy kolumny beda odpowiednie do niego? wharfedale 9.3 maja 6ohm i 88db. Co sadzicie o t-ampie to nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Bezczelnie podpinam się do tematu. Właśnie nabyłem wharfedale 9.3 natomiast nie mam do czego ich podpiąć. Jak się okazało grają dość cicho, więc wzmacniacz powinien na moje ucho mieć trochę mocy. Cenię sobie muzykalność i dobre budowanie sceny dźwięku, klarowność tak aby każdy dźwięk odnajdował swoje miejsce w przestrzeni. Grać będą najczęściej jako monitory bliskiego pola, więc warto byłoby, aby wzmak na niskich wzmocnieniach grał równie dobrze co na wysokich. Już wkrótce ~pól roku będę mieć pokój o powierzchni około 18m^2 z kosmicznie wytłumionym sufitem(chyba 30cm wełny mineralnej) wysokości od 1,80 do około 4 metrów. Mam daca usb na pcm2702 i najczęściej czyli prawie zawsze słucham muzyki z komputera. Sprzęt używany jak najbardziej mile widziany tylko byle nie starszy jak 15 lat. Kwota jaką chciałbym wydać oczywiście jak najmniejsza, ale będę skłonny wydać ~700 zł jeżeli zaproponujecie coś fajnego. Nie wstydźcie się składać propozycji sprzedaży na PW jeżeli macie coś ciekawego dla mnie. Kabelki też muszę kupić; 2,5 metra wystarczy na pewno. Mam możliwość bi-wiring'u nie wiem czy jest jakiś sens go wykorzystywać jeżeli tak to również czekam na propozycję adekwatnego osprzętu.

 

Muzyka jakiej słucham to elektronika, najczęściej odmiany trance (uplifting, vocal, tech) czyli to co obecnie na topie w tym gatunku. Dużo kobiecych wokali, kopiącego basu, wszelkiego rodzaju gitarek, skrzypiec, pianin, i oczywiście syntetycznych dźwięków. Czekam na propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbej, może źle się troche określiłem. Nie będzie to tak bliskie pole jak przy pracy w studiu. Myślę, że odległość od ucha będzie koło metra, a gdy już się przeprowadzę, to będzie inna zabawa. Zresztą przyznaj, że przejście z 5.1 na stereo do słuchania muzyki będzie większym krokiem w przód niż głośnik 8" stojący ciut za blisko słuchacza. Zresztą ostatnio częściej słucham muzyki w pozycji leżącej i pracuję nad cyfrowym przesyłem radiowym muzyki do daca z laptopa. Te odsłuchy bliskiego pola to było duże uogólnienie.

 

IGNAC, dokładnie mam na myśli coś starszego. Nie wiem jednak co to miało by być, ale wiem że to forum nie jest specjalnie przychylne technicsom :) Chętnie usłyszę opinie innych osób na temat sonego aby zdywersyfikować opinię o nim. Dodam, że mile widziana byłaby obsługa z pilota, ale nie konieczna, jeżeli jakiś sprzęt możliwościami fonicznymi bije egzemplarze ze sterowaniem. Spodziewam się jednak, że nie każdy sony za ok. 600 zł będzie klockiem dobrze grającym stąd kolejne pytanie gdzie mogę posłuchać takich sprzętów, bo widmo kupowania używanego wzmaka z allegro w moim wieku mnie zbyt bardzo nie przekonuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Do Amnes

 

Minelo juz teroche czasu od tego watku, ale moze uda mi sie go odswiezyc. Chodzi mi o wrazenia z pracy z Wharfedale'ami 9.3. Przymierzam sie do nich i chcialbym poznac Twoja opinie. Jaki wzmacniacz je napedza - na co sie zdecydowales - i jak to dziala. W zakresie sceny, muzykalnosci, basu jaki potrafia wygenerowac itp wrazenia odsluchowe. Czegopotrzebuja a czego maja same w sobie za duzo.

Bede wdzieczny za odpowiedz!

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ci się udało, ale zajrzałem tutaj. Opiszę po kolei co i jak. Na początku wymieniłem kondy w zwrotnicach i przykleiłem maty bitumiczne wewnątrz kolumn. Zasadniczych różnic nie zauważyłem. Grały mocno średnio. Nie opiszę tego w żaden wysublimowany sposób, po prostu nie podobało mi się. Doszła karta dźwiękowa usb diy - dalej mi się nie podobało. Doszedł marantz pm-78 - dalej źle. Wtedy byłem pewien, że to wina karty, kupiłem squeezeboxa duet. W międzyczasie zrobiłem standy i jestem bardzo zadowolony z dźwięku jaki posiadam. Kolumny grają bardzo przyzwoicie, nic mnie już nie razi, mam przyjemność z słuchania. Jak nachodzi mnie ochota, to i małe trzęsienia ziemi mogę wywoływać. Nie grają zbyt dobrze na małych wzmocnieniach co może być wadą.

 

Muzyki słucham zawsze z komputera, jestem super zadowolony, nie planuję póki co zmieniać niczego, nie jestem też osłuchany w kwestii sprzętu, może dlatego nie szukam dalej póki co. Nie zmienia to jednak mojego zadowolenia z posiadanego sprzętu. Myślę, że jeżeli coś jednak będę zmieniać na pierwszy ogień pójdą kolumny. W swojej kategorii cenowej uważam że są i były dobrym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.