Skocz do zawartości
IGNORED

sluchawki do samolotu


rdest

Rekomendowane odpowiedzi

Odbyłem jeden rejs w HD25-1, i było dobrze, tyle że tłumienie one mają o charakterystyce naturalnej, nie jak systemy aktywne, czyli wyciszają całe pasmo, zwłaszcza wyższe, ale w stopniu umiarkowanym. Niemniej, wystarczającym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podróży używam e2c. Mają nieco inną konstrukcję niż typowe douszne, dzięki czemu lepiej trzymają się w uchu, doskonale izolują i nie są zbyt męczące. Dodatkowo są małe i mają w wyposażeniu solidny pojemnik - "kapsułkę" do którego można je schować i nosić w kieszeni, co jest bardzo wygodne podczas odpraw i kontroli.

 

Cena zdaje się 4-5 krotnie niższa od aktywnych Bose, więc warto rozważyć.

 

Oczywiście nie każdemu będzie odpowiadać ich specyficzne brzmienie o nieco stłumionych wysokich tonach, ale akurat w podróży gdy jest potrzeba zrelaksowania się taka formuła dźwięku nawet mi pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle latam z HD25-1 z welurami, rezultat zadowalający a same słuchawki niezniszczalne. Moja dziewczyna używa PXC300, działają tak jak opisał Elbi; dużym ich plusem jest skuteczne wycięcie niskich częstotliwości (choć nie poniżej możliwości głośników, od ~25 Hz w dół już się trochę przedostaje) i dolnej średnicy.

Na Heathrow w strefie wolnocłowej można sobie do woli słuchać właściwie wszystkich znanych modeli słuchawek noise-cancelling; w ostatnim czasie bywam tam rzadziej, ale pamiętam że:

- PXC300 miały najlepszą relację jakość dźwięku i skuteczność tłumienia - cena

- Najskuteczniejsze tłumienie miał - tu zaskoczenie - jakiś model Panasonica;

- PXC350 i 450 były tłumiły bardzo skutecznie, ale nie idealnie; ich rozmiary, wygoda, solidność konstrukcji nie kojarzyły się ze słuchawkami do katowania w podróży; relacja cena-dźwięk dość niska, choć nie tak jednoznacznie zła jak w Bose;

- Bose QC3, zgodnie z przewidywaniemi, tłumiły przyzwoicie, za to grały zupełnie nieprzyzwoicie w relacji do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cos z wyzszej polki, to dokanalowe Shure e4c.

Problem w tym ze nie graja z tanimi MP3 playerami.

W samolocie sprawdzaja sie na medal - okolo 40dB tlumienia, a dzwiek powala niejedne normalne sluchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 31 Gru 2008, 09:57

 

>Tak poza wszystkim to nie mam słuchawek Bose, ale dosyć długo ich słuchałem na róznym materiale,

>osobiście mam Technicsy RP F30, które mało kto zna, a te roznoszą w pył już niemal wszystko nawet

>znacznie droższego i to wcale nie jest żart. Z tanich słuchawek wrażenie zrobiły na mnie Grado SR 60

>przede wszystkim zniewalającą muzykalnością. Chwalę to co mi się podoba, a że przy okazji kupuję to

>co mi się podoba to nie wiem po co te ironiczne zaczepki soso :>

 

Ty, Zyzio, przeczytaj raz sam siebie ze zrozumieniem. Przetlumaczyc to co piszesz?

 

1. Bose nie mam

2. To co mam roznosi w pyl to czego nie znam

3. Grado SR 60 sa do samolotu (no bo o tym chyba mowimy) ;-)

 

Powiem Ci tak - mysle, ze nikt do samolotu nie szuka hi-endu. Jak ktos to trafnie napisal - czasami dobrze jest, ze gora nie tnie po uszach bo ma sie w planie sluchanie przez wiele gorzin i noze w uszach przeszkadzaja. Ma byc po prostu przyjemnie i sa sluchawki, ktore takie wrazenie daja nizaleznie od tego czy sa gorsze od czegos innego czy nie. Sprobuj zrozumiec.

 

 

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 11 Sty 2009, 08:48

 

>+> soso

>Ocknąłeś soię po dwóch tygodniach ?

 

Nie, Zyzio. Po prostu nie wychodze z samolotu.

 

Masz honde! Wow! Honda roznosi wszystko w pyl z wyjatkiem moze Grado 60 i innych rzeczy, ktore jego sa (Zyzia znaczy sie).

 

Dodajesz uroku moim dniom, Zyzio. Chyba Cie polubie jak tak dalej bedziesz sie staral.

 

pzdro

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, 11 Sty 2009, 12:18

>Masz honde! Wow! Honda roznosi wszystko w pyl z wyjatkiem moze Grado 60 i innych rzeczy, ktore jego

>sa (Zyzia znaczy sie).

>Dodajesz uroku moim dniom, Zyzio. Chyba Cie polubie jak tak dalej bedziesz sie staral.

 

To bujaj sobie w obłokach dalej i nie licz na to, ze Cię kiedyś polubię, bo takich tekstach ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 11 Sty 2009, 15:24

 

 

>To bujaj sobie w obłokach dalej i nie licz na to, ze Cię kiedyś polubię, bo takich tekstach ;>

 

No szkoda. Ale w zyciu nie mozna miec przeciez wszystkiego..

 

pzdro

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafko, 9 Sty 2009, 11:36

>Jak chcesz cos z wyzszej polki, to dokanalowe Shure e4c.

 

Już nie produkują E4c.

 

>Problem w tym ze nie graja z tanimi MP3 playerami.

 

Fakt do byle g. szkoda ich podłączać, to takie maluteńkie nie upiększające monitory.

 

 

>W samolocie sprawdzaja sie na medal - okolo 40dB tlumienia, a dzwiek powala niejedne normalne

>sluchawki.

 

E4c mają jedną z lepszych tłumienność 30dB na niskich częstotliwościach i 40dB na wysokich. Przypominam kości czaszki maja 25-30dB tłumienności, zależnie od kierunku nadchodzącego dźwięku. Tak że nie ma sensu lepiej wytłumiać-otworzysz buzię i już jest głośniej :)

 

Nie latając wysoko po niebie używam ich przy odkurzaniu odkurzaczem mieszkania do takich prac rewelacyjne.W Intercity też można rewelacyjnie i na dodatek cicho i ze zrozumieniem słuchać muzyki.

 

Byłbym zapomniał najlepszy bas i najcichsze są z wkładkami silikonowymi, z gumkami jest gorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure mają jeden mankament - głęboko wchodzą do ucha, prawie opierając się o oko, co u mnie przekreślało te IEMy, ale dźwiękowo OK. No i jeszcze trzeba zdecydować co to jest g.? Bo z dwojga mp3 i laptop, to bardziej laptop. Mówimy o markowych produktach w obydwu przypadkach, oczywiście. Miałem CrossRoads Mylarone X3 dopóki nie odjechały wraz z taksówką, a reszta kabla została na mojej szyi, i mnie urządzały. Teraz mam Sony MDR-EX700LP, ale izolacja w nich nieszczególna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zyzio, 11 Sty 2009, 08:54

 

>+> Zbig

>Cos Ty taki dowciapny się zrobił, kryzys wieku średniego dopada ? :D>

 

A to się objawia wyostrzeniem dowcipu? To w zasadzie, czemu nie ;-) ?

 

A Grado, jak każde inne otwarte słuchawki, nie nadają się do samolotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem E4c, mam Zen Aurvana, CX300, Triple Fi.

 

E4c poczatkowo bardzo mi sie podobaly ale one niestety graja dosc plasko, co nie sprawdza sie w kazdej muzie i czasem moze sie wydawac ze maja wykrojone pewne czestotliwosci. Na zewnatrz tez bardzo przyjemnie sie slucha ale faktycznie nie sa zbyt wygodne.

Pisanie ze graja porownywalnie z normalnymi duzymi sluchawkami jest przesada.

Zreszta Zen Aurvana to takie E4c dla ubogich - maja gorszy bas i wysokie ale wg mnie lepsza srednice.

Triple Fi odwzorowuja pelniej pasmo i generalnie daja sporo funu.

CX300 dobrze graja z Vedia - maja za duzo basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>michelangelo

>Shure mają jeden mankament - głęboko wchodzą do ucha, prawie opierając się o oko, co u mnie przekreślało te IEMy, ale dźwiękowo OK.

 

Tak to oko to jednak niektórym może przeszkadzać :)

 

=>kopaczmopa, 12 Sty 2009, 11:08

>E4c poczatkowo bardzo mi sie podobaly ale one niestety graja dosc plasko, co nie sprawdza sie w

>kazdej muzie i czasem moze sie wydawac ze maja wykrojone pewne czestotliwosci.

 

Moim zdaniem one grają trochę chudo średnicą nie idą w stronę ocieplenia to taki zimny drań :)

Co do średnicy jest nie wyeksponowana ale w niektórych nagraniach po prostu czasem za dokładna-przy słuchaniu na stacjonarnym CD i wzmacniaczu słuchawkowym.

 

Do dobrego przenośnego CD są równorzędnym zawodnikiem, można sobie np według upodobań włączyć np funkcję S-XBS,S-XBS+,Train,Live;co kto lubi i ma.

 

>>Pisanie ze graja porownywalnie z normalnymi duzymi sluchawkami jest przesada.

 

Po pierwsze mają nawet mniej przestrzeni w stosunku do słuchawek zamkniętych-to dokanałówki! cudów nie bedzie hektary przestrzeni to w Staxach. Poza tym w stosunku do dobrych dużych słuchawek najniższe basy jak i najwyższe tony ciut za wcześnie opadają (na MP3 to drugie nie zauważalne z racji formatu a to pierwsze można skorygować S-XBS-wiec po co przepłacać)Dla basolubów warto się doposażyć w E5c-naprawdę ekstra.

E4c mają spore plusy co do małych zniekształceń harmonicznych np. moim zdaniem góra jest bardziej czysta i gładka w stosunku do bardzo dobrych już np BD880PRO

 

No ale mówiliśmy o słuchawkach do samolotu.

 

Moim zdaniem do przenośnego sprzętu są perfekt, poza tym dobrze się w nich ucina drzemkę zapominając o nich ucho może "niechcąco" spoczywać na miłej sąsiadce ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie Welniany. co do E4c, sprzedalem je tylko dlatego ze kupilem lepsze Triple Fi a mam nieco gorsze ale dosc podobne Zen Aurvana.

Na Triplach scena miazdzy, czego nie mozna powiedziec o Shurach.

W Shurkach duzo zalezy od uzytych nakladek w jednych jest cieplej w drugich detaliczniej, w jeszcze innych wygodniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Moje Creative Aurvana zbizaja sie wlasnie do cmentarnych wrot. Dlatego odnawiam watek. Aurvana graja naprawde fajnie ale.. przez rok. Nie uzywam ich codziennie, faktycznie to pewnie mialem je w uszach ze 200 godzin a one rozkleily sie (!).

 

Poczatkowo jakas szczelinka potem wieksza, potem w drugim kanale podobnie. W koncu przedwczoraj kawalek zostal mi w rece. Jakis Hindus skleil mi je czyms (zywica z drzewa sandalowago? ee.. chyba nie bo by pachnialo drewnem sandalowym a pachnie raczje sandalami). W kazdym razie jest prowizorka i zniechcenie do firmy, ktora daje 12 miesiecy gwarancji bo w 13 miesiacu cmentarz.

 

Zatem jakies nowe tipy? Macie nowe przemyslenia w temacie? Na razie mam na oku Triple Fi bo ufam kolegom ;)

Ale moze jest cos fajniejszego? Kasa nie moze przekraczac 400-500 zl bo zaczne byc nerwowy zahczajac kabelkiem o guzik ;)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam sennheiser pxc 250 . kupione rok temu do dziś działają wyśmienicie . system redukcji szumów na śmieszne baterie paluszki pozwala zapomnieć o szumie w samolocie prawie całkowicie . jakość dzwięku z samolotowego wyjścia jest rewelacyjna . nie słucham tego na mp 3 , do słuchawek w komplecie jest wtyk samolotowy z dwoma bolcami . po kilku nastu rejsach do azji ponad 10 godzinnych , przezwyczajenie spowodowało że zacząlem je też uzywać w sypialni do Yamaha PC 800 . zobacz w sklepach interenetrowych , powinieneś zmieścic się w budżecie , jeżeli nie to może zdecyduję się na sprzedaż mojego rocznego kompletu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Szukam akurat takiego wynalazku, pozwołcie wiec, że odnowie wątek.

 

Na razie po głowie chodziły mi Bose. Głównie dlatego, że nie wiedziałem iż inne firmy także produkują słuchawki z aktywnym systemem przeciwszumowym.

 

aaa.. wazna rzecz. Ma to ładnie grać, ale z Iphonem - więc rewelacji i tak sie nie spodziewam. Na pierwszym miejscu jest ergonomia i mozliwość cichego słuchania w głośnym otoczeniu.

 

Pojawiło sie coś ciekawego na rynku? Cos sie sprawdziło, coś zostało obnazone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Za na prawdę rozsądne pieniądze polecam Lindy 20425 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzisiaj skończyłem pisać ich krótką recenzję, więc lada dzień powinna się pojawić. Dla niecierpliwych powiem, że pomimo mało znanej na naszym rynku marki i bardzo przystępnej ceny Lindy na prawdę działają i co najważniejsze dźwięki przez nie reprodukowane nie męczą nawet przy dłuższym odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

czy cos sie zmienilo od roku ?

prosze o opinie na temat sluchawek:

Sony MDR-NC7

SONY MDR-EX300SL

 

PHILIPS SBC HN 050

PHILIPS SBC HN 060

PHILIPS SHN 5500

 

vivanco TRA7071

NCH-1000

AKG K 440 NC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do samolotu to koniecznie David Clark :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak najbardziej Hi-Fi, doskonale tłumią dźwieki z zewnątrz, tylko poloci mogą być trochę zazdrośni ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do samolotu to koniecznie David Clark :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak najbardziej Hi-Fi, doskonale tłumią dźwieki z zewnątrz, tylko poloci mogą być trochę zazdrośni ;P

moze zle sie wyrazilem, do podróży samolotem - nie jestem pilotem

ktory model z tych co wymienilem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zle sie wyrazilem, do podróży samolotem - nie jestem pilotem

ktory model z tych co wymienilem ?

 

te słuchawki to jak najbardziej sprzęt hi-fi nie profesjonalny lotniczy. Nie mają mikrofonu, normalne prametry jak w zwykłych słuchawkach do domu, ale firma jak najbardziej lotnicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.