Skocz do zawartości
IGNORED

Esa Continuum^2 - dobór elektroniki


Jarek33331

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

2 miesiące temu kupiłem nowe Esa Continuum^2. Kupiłem je zafascynowany dźwiękiem w Nautilusie w Krakowie. Większość opinii na forum sugeruje, że aby dobrze zagrały potrzebny jest mocny, wydajny wzmacniacz. Testowałem je na Pioneerze M90 (z i bez C90). Efekt był beznadziejny (dźwięk mdły i niedetaliczny).

Testowałem na Sound Project 2 SE i 3SE. Na SP 2SE dźwięk jest bardzo ładny - ten wzmacniacz jest bardzo niskiej mocy a kontroluje te kolumny doskonale (wbrew wielu opiniom na forum, które sugerują, że tylko mocne klocki dadzą sobie radę). Na lampowym Phast integra dźwięk jest jeszcze lepszy (wbrew wielu forumowym opiniom, że Continuum^2 raczej źle współpracują z lampowcami).

Testowałem na Cambridge Audio A500 + D300. Dźwięk był przeciętny.

 

W torze stosowałem zawsze Cd Pioneer PD 75 + głośnikowe Fadel Art Graylitz II + interkonekty Van den Hul The second lub Reson.

 

Niniejszym kwestionuje wiele opinii wystawianych na forum Audiostereo. Wiele wątków traktowanych jest nieprofesjonalnie. Piszę to głównie do nowych forumowiczów, którzy mocno sugerują się opiniami bardziej doświadczonych forumowiczów.

Stać mnie na zakup drogich sprzętów i bardzo często to robię. Moje opinie są czyste i podsumowując, uważam, że wielu z forumowiczów, wypowiadających się niczym góru w kwestii audio, nie ma zbyt wiele doświadczenia a może i słuchu.

Piszę to celowo w tym tonie, aby przytrzeć nosa wielu zarozumiałym i krnąbrnym forumowiczom, mającym doświadczenia na sprzęcie za max. kilka tys. zł w niemoralnej zwykle akustyce pomieszczeń. Wielu z Was używa przy tym języka i jadu iście piekielnego...

 

Wszelkich odgrażalskich, mających odmienne zdanie lub próbujących się odgryźć na mnie rspondentów zapraszam na odsłuch do mnie do Świdnicy (dolnośląskie) (możecie wziąć swój sprzęt, swoje kable i płyty).

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem Esa Contiunuum 2, ale miałem dwa inne modele kolumn tego producenta, a obecnie gram na monitorach, zbudowanych w oparciu o te same głosniki co w kolumnach które Cię interesują, w związku z czym pozwolę sobie na klika słów w tym aspekcie.

Po pierwsze nie o moc wzacniacza tutaj chodzi tylko o wydajność prądową.

Dla przykładu podam że pare lat temu miałem u siebie esy ostinato 2000 i wzmacniacze musical fidelity e11 - 110 w/4ohm, naim 3r - 30w/4ohm, densen beat100 110w/4ohm. Zdecydowanie najlepiej grało z "słabowitym" naimem. Dynamika i kontrola basu była na poziomie do którego pozostałe wzmaki nie miały szansy dobić.

Z obecnymi monitorami na ss takimi jak w Twoich esach doswiadcyenia ma podobne, słuchałem ich w domu na arcam a22 - 170w/4ohm i lampce cayin a88 w triodzie 22w/4 ohm. Wynik konfrontacji w zakresie basu i dynamiki wydawał sie z góry przesądzony. W trakcie słuchania nie dowierzałem. Spodziewałem sie że lampa rozłoży arcama w kwesti roydyielcyođci góry, srednicy czy sceny i tak sie stało. Ale w kwesti basu, dynamiki, wykopu - szybkości grania to był prawdziwy nokaut na korzyść lampy. Jeżeli nie masz jakiegoś strasznie dużego pokoju to spróbuj jakąs wydajną lampę na kt88/6550 lub 845. Jednak wydaje mi się że odsłuch jest na pewno konieczny. Czesto wyniku brzmieniowego zestawienia nie da się w najmniejszym stopniu przewidzieć. Z głosników ss da sie uzyskać bardzo fajne brzmienie tylko trzeba sie trochę pogimnastykować przy dobieraniu sprzętu tow.

Owocnych poszukiwań !! pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.