Skocz do zawartości
IGNORED

Niebotyczna przewaga Scan-Speak na Vifa


Jarek33331

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze,

 

jeżeli ktoś z Was ma wątpliwości, co do jakości i wierności przekazu audio przetworników Scan-Speak i Vifa to napiszę, że Scan-Speak to Mercedes a Vifa to Opel.

Vifa jest poprawna, czytelna, głęboka, dobrze wykonana.

Scan-Speak to cudowna przestrzeń, piękno brzmienia, stereofonia i przekaz.

Jeżeli ktoś z Was ma wątpliwości, to proponuje odsłuch. Przekonacie się sami.

 

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi McGyver,

proponuję Ci odsłuch w najbliższym studiu odsłuchowym zanim napiszesz tak bezmyślną odpowiedź. Wydaje mi się, że kompletnie nie masz pojęcia o czym piszę. Słuchaj, słuchaj, słuchaj, zanim cokolwiek napiszesz.

Więcej pokory do bardziej doświadczonych kolegów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Józefiekania,

 

nie stać cię na bardziej ambitną odpowiedź. 0 merytoryki. O jajach mówią już dzieci w podstawówce.

 

A może to wasze zgnuśniałe forum opiera się na takich jak ty i nie ma w nim miejsca dla faktów, konktetów i prawdy?

 

Drogi Panie,

napisałem prawdę, mogę za nią świadczyć.

I nie będę pisał o jajach. To zbyt trywialne. Nie uważasz, kolego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kopczas,

 

życie skłąda się z wiel;u klocków. Jednym rodzajem tych klocków jest rzeczywistość. Pragmatyczna i ostateczna. Taka, którą opisałem.

Twoja wypowiedź jest bez treści. Ot taka, ajk splunięcie na ulicy.

 

Nie sądziłem, że standart na forum może być tak niski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym przepraszam McGyvera za przykre słowa, które mu sie nie należały. Generalnie, zgorzkniały poziomem wypowiedzi na forum sam staję się coraz większym impertynentem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, no hard feelings.

Innym też się nie należało.

Na przyszłość unikaj wrzucania wszystkiego do jednego wora. I podawaj konkrety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lex153, 30 Gru 2008, 01:18

 

>A po wacka taki temat ...

 

E tam, temat jak temat. Bardziej daje do myslenia kierunek rozwoju tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że słuchałeś zbliżonych klasowo głośników z obu firm, zamontowanych w identycznych (lub możliwie najbardziej porównywalnych) obudowach, zestrojonych odpowiednio pod konkretne, zamontowane w nich przetworniki, podłączonych poprzez specjalnie dla nich skonstruowane zwrotnice do tej samej elektroniki?

Bo jeśli nie, to to co napisałeś w temacie i w swoim wpisie jest jak najbardziej ogólnikiem.

W swoim życiu słyszałem zarówno konstrukcje na Vifach, które grały rewelacyjnie, jak i spierniczone i dennie brzmiące na Scan-Speak'ach.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek 33331

Byc może jestes fajnym gosciem ale mam dla Ciebie propozycje, która mysle ze ci pomoże.

Uderz sie wielkim młotkiem w głowe - mam nadziej że pomoże czego ci zycze.

Przy takim stanie wiedzy, słuchu i umusłu nici z audiofilskiej frajdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

>>A po wacka taki temat ...

>

>E tam, temat jak temat. Bardziej daje do myslenia kierunek rozwoju tego tematu.

Kierunek wydaje sie oczywisty - kolejna forumowa klotnia.

Tyle, ze zazwyczaj klotnie "kablowe", albo o wyzszosci SACD nad CD mi osobiscie wydaja sie zabawniejsze ....

To moze zmienmy temat :

Ja uwazam, ze kable slychac.

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

do spolki z peerlessem to od wielu lat jedna i ta sama dunska firma. Trzy w jednym jak to sie mowi w Paryzu

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, mozna wiedzieć jakie to kolumny porównywaleś w ktorych ta niebotyczna przewaga sie ujawniła ?

Kilka lat gralem na scan speakach(revelator+węglowa 18) i dla mnie te glośniki sa mocno takie sobie.

Nie słyszałem tez żadnej powalającej aplikacji scan speaka(najlepsza do tej pory to ProAc R3.8)...a słyszalem tego naprawde sporo.

Scan to taki smok wawelski jak ostatnio Accuphase :)

Niby gra super, a jak przychodzi co do czego to nikt nie wie gdzie :))))

....a jak porównac z innym punktem odniesienia niz recenzja prasowa to juz wogole zabawnie wychodzi

Przynajmniej z moich dotychczasowych spostrzezeń.

Sorry ale Scany to gosniki grajace stonowanym ugrzecznionym dźwiękiem. Jezeli ktoś taki lubi to OK, ale pisanie o niebotycznych różnicach ???:)))))

 

I co teraz ? Po Twoim wpisie koledzy mają iśc do salonu i tą "niebotyczną" przewagę "uslyszec" ???:P

Przecież jej nie ma.

Napisz przynajmniej na podstawie odsluchu jakich kolumn wyrobiles sobie takie zdanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz Heco nie sa debest? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Najlepszy jest Tannoy ;-)

 

I to im starszy, tym lepszy ! Normalnie prawie jak wino ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze sa glosniki z certyfikatem refubished :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, za przeproszeniem to "się" od Tannoy odtenteguj;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 30 Gru 2008, 11:34

 

>najlepsze sa glosniki z certyfikatem refubished :)

 

Sam się musisz poddać refurbishingowi bo ci się coś najwyraźniej inwencja skończyła :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elb, ale to tez twoja wina :/ jestes moja muza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys w salonie słuchałem bezposrednio 3 konstrukcj (vienna model mozart grand (góra scanspeak) audio physic spak 5 (góra vifa) i usher x-719 (góra usher) Mniej wiecej podobny przedział cenowy głosniki te montowane są w drozszych modelach tych producentów.

Odsłuch na cayinie a88t, odtwarzac cd cec, okablowanie nordost.

Dla mnie wtedy faworytem pod względem góry były w kolejnosci viena, audio physic, usher.

viena miała najbardziej krystaliczną góre ale zarazem najspokojniejszą co nie kazdemu moze sie podobac. Najmniej mi sie podobał usher którego góra była za ostra.

Najlepszy stosunek jakosc/cena ma wg mnie vifa ale ogólnie scanspeak jest ciut lepszy ale znacznie drozszy.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.