Skocz do zawartości
IGNORED

Niebotyczna przewaga Scan-Speak na Vifa


Jarek33331

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie musi świadczyć. Mnie się kolumny Gamuta nie podobają, co mi nie przeszkadza w "lubieniu" duńskich głośników. Przynajmniej niektórych. Nie cierpię pierścieniowych tweeterów Vify, ale uwielbiam ichnie tweetery blaszane! ale i tak Dynaudio Esotar über alles! Howgh!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okreslenie cos mi tu smierdzi miałem na mysli to ze skoro peerlrsa przejmuje vifa to czemu nazywa sie peerles. To tak jakby Volkswagen przejął skode i zrezygnował z marki Volkswagen i wszyskie swoje auta by sie nazywały skoda np skoda passat, skoda tuareg itp....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeee tam. Już bardziej tak, jakby Renault przejął peugeota wraz z prawem do marki handlowej Peugeot, i odtąd wszystkie auta wypuszczał pod marką Peugeot, którą właśnie był zakupił.

Czasem wręcz kupuje się same prawa do używania marki. Np. Kyocera (produkuje aparaty fotograficzne Yashica) kupiła prawa do używania marki Contax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, ale skąd. Najlepsze są społemowskie hajtechowe(na koszach klasy tonsil-srednobudzetówka) talerze w awalonach a i łilsony niczego sobie....im droższe tym lepsze - też jak wino....Sofia zdaje się ? :-)

 

wkamil, no trochę sie męczyem... przez pierwszy rok mozgownica nie mogła sie pogodzic z tym ze glośniki sa po prostu miałkie :)))

Takie reklamy, takie ochy a tu nic specjalnego :/

Większosć czasu(kilka lat)przeleżaly w kuchni....od czasu do czasu podlaczałem zeby sie upewnic ze to pomylka :)

Z czytsym sumieniem mogę napisac ze od 9900 reveletora lepszym glośnikiem jest Seas 27TBFC8/G kosztujący chyba 1/5 jego ceny (oba miaem u siebie i suchaem w różnych aplikacjach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywan, Ty sie z kolegi nie nabijaj ze ma klony totem mite bo zawsze mozna zrobic sobie gorzej....naczytal sie i widze ze chce sobie machnac coś ala Avalony :)

 

Basil, sluchales wogóle Avalonów ???....bo ja slyszalem ze jak sie ma Avalony to sie do konca życia szuka wzmaka do nich....wszystkie są za cienkie :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster bidaku, gdzie ty i z czym słuchałeś Avalonów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 31 Gru 2008, 00:35

 

>Zdenerwował mnie ten post. Kupiłem sobie wiatrówke i jutro odreaguje na wronach!.

 

Mało że nerwus, to jeszcze zbrodniarz!!! Będzie leczył swoje frustracje sprawiając cierpienie niewinnym zwierzątkom!!!

Nautilus, chyba Cię nie lubię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z czytsym sumieniem mogę napisac ze od 9900 reveletora lepszym glośnikiem jest Seas 27TBFC8/G

>kosztujący chyba 1/5 jego ceny (oba miaem u siebie i suchaem w różnych aplikacjach)

 

A łyzka na to nie do wiary...

Ja tez jezdziłem nową s klasą mercedesa i moim audi a3 kosztującym chyba 1/5 jego ceny i z czystym sumieniem moge napisac za a3 jest lepszym i bardziej komforowym samochodem niz s klasa mercedesa.

 

Od dzisiaj zamiast strzelac do bezronnych ptaków bede bredził jak pewna częsc forumowiczów. :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 31 Gru 2008, 10:06

 

>Od dzisiaj zamiast strzelac do bezronnych ptaków bede bredził jak pewna częsc forumowiczów. :).

 

No i brawo! Wronom w ten sposób nie zaszkodzisz.

 

czubsi, 31 Gru 2008, 10:40

 

>nie ! żeby latała a wrony będą strzelać ...

 

No dobrze, a kto stuninguje wrony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus jak byś trochę popatrzył w innych wątkach to Mite (których nigdy nie uważałem za ideał, a służyły z GC jako komplet do kompa :) ) to chyba nie ta liga nie?? Teraz męczę vife XT + Aurum Cantus i efekty są bdb ,są to monitory obudowa br :) i pisząc wcześniej odwoływałem się do monitorów. W testach miałem też SS R2904-700000 i niestety lepiej wypadła vifka sporo tańsza na której nie było wrażenia że głośniki grają same dla siebie co zaobserwowałem przy wysokotonówce SS (pomijając już że wysokie z SS były bardzo męczące i ostre) (oba głośniki i vifa i SS były cięte na tej samej częstotliwości), oczywiście możliwe że vifa wybitnie pasuje do tego AC a SS nie :). Wracając do gotowych konstrukcji to z chęcią posłucham jakiś dobrych monitorów na SS , które zaspokoiły by moje oczekiwania:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Swoją drogą to dziwny ten wątek. 99% z nas doskonale wie, że wystarczy drobna zmiana w zwrotnicy by świetnie zaplikowany głośnik zrobił "gówniane" wrażenie. Gusta są różne, wysokie scany to generalnie żylety (ktoś powie, że to takie drugie b&w) ale słyszałem je tak zgrane z resztą, że elektronika dopięta do systemu brzmiała słodko i delikatnie. Ja wolę prostsze w aplikacji wysokotonówki - ostatnio testuję Ushery i powiem szczerze, że wole sam sądy wygłaszać niż wierzyć innym ... 9950 czy 9930 uznane za kopie ss w rzeczywistości są zdecydowanie łagodniejsze a 9930-20nc to po prostu podstawowy punkt wyjścia do neutralnych systemów i to za około 150 zł;/szt.

Na scanach generalnie miałem problem z tym, że gdy osiągałem piękną przestrzeń i detal to z kolei darła się gitara jak instrumenty zaczynały brzmieć prawdziwiej i bez wzmocnień na wycinkach pasma to z kolei wokale były nieśmiałe i schowane za linię instrumentów pierwszoplanowych itd. Dałem sobie spokój bo doszedłem do prostego wniosku, ze onstrukcje na scanach wymagają precyzyjnego doboru elektroniki a ja wolę kolumny neutralne i zgrywajace się z bardzo różnymi systemami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz napisze coś całkowicie pozbawionego wartości obiektywnych, ale będzie to prawda. Seas jest OK, ale malo wyrafinowany od góry pasma, Morel gra "chudo" ( to określenie według mnie najlepiej opisuje to brzmienie ), Dynaudio jest ugrzecznione, wyczyszczone, Audax soczysty, Scan Speak bywa z angielska "splashy" - okreslenie to znalazłem w recenzji Dali Grand i jest ono bardzo adekwatne, ale mimo to SS dla mnie gra najlepiej z wymienionych. Tweetera Vify nie miałem, więc sie nie wypowiem. Bez wzgledu na różne aplikacje głośniki wykazyzały swoje cechy "charakterystyczne". Moja wypowiedź jest oczywiście ogromnym uogólnieniem, ale i tak oddaje rzeczywistość.

Naturalnie aplikacja SS w Dali Grand jest pewnie bardzo dopracowana, więc gra dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, 31 Gru 2008, 13:23

 

>ja teraz napisze coś całkowicie pozbawionego wartości obiektywnych, ale będzie to prawda.

 

Lubie takie filozofowanie - logiki w tym nie ma ale fajnie sie czyta ;-)

 

Co do tematu - slyszalem w Danii od faceta, ktory pracowal w tutejszych glosnikach a potem przeniosl sie do Dali, ze generalnie dunskie firmy glosnikowe cienko przeda w tej chwili. Powodem jest male zainteresowanie jakoscia dzwieku generalnie. Rynek dominuje kino domowe a tu kolumny dobrej jakosci nie sa poszukiwane - ludzie nie znaja sie a jakos elektroniki do kina takze pozostawia wiele do zyczenia. Dalej idac - ktos kto ma kino z kolumnami np. 5+1 philipsa czy czyms w tym stylu slucha na tym kinie takze CD z muzyczka. Mysle, ze trzeba poczekac na kolejne odbicie kiedy to ludzie dojrzeja ponownie do dobrego dzwieku. Oczywiscie, nie dotyczy to nas ale tzw. wiekszosci glosujacej nogami czy tez raczej kieszenia. 20 lat temu dobre hi-fi bylo obowiazkowe w kazdym domu. Dzis jest to kino a w kinie jak to w kinie - dzwiek to tylko czesc bajkopisania.

 

Druga wazna sprawa - Vifa zle podpisala jakis kontrakt z Chinami kilka lat temu i okazalo sie, ze praktycznie sprzedala logo i nazwe chinczykom (och ta dunska latwowiernosc!). Teraz na rynku pojawia sie mase produktow z logo Vifa, ktore nie maja nic wspolnego z dunskim producentem - a to radyjko Vifa, a to DVD - no szkoda.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soso:

Myślę, że i 20 lat temu owe hi-fi było w niewielu domach. Obecnie KD zastępuje zwykłe TV. Niestety, za cenę kiedysiejszego TV. Sąsiad za ściana ma KURO a do tego amplituner i głośniczki za 800 zł! Wiecie jak to brzmi :-(.

Nic się nie zmieniło. Ludzie potrzebują dźwięku tylko do słuchania „gadających głów” i słuchania disco-polo (czy jakoś tak,). Potwierdzają to statystyki sprzedaży płyt gatunków muzycznych, których nie nazwiecie nawet muzyką. Tacy ludzie nie potrzebują Scan Speaków i Vif.

Ale się smutno zrobiło.

20 lat temu na SS zbudowałem monitory. Graja u kogoś do dzisiaj z dobrym skutkiem :-).

Powodzenia Wszystkim w nowym roku. I oby bracia zza kawałka Bałtyku dostarczali nam tak znakomitych przetworników nadal. I chromolił to, kto wysuwa się na 1. pozycję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus, nie wiem jak wczesniej ale od dzisiaj to bredzisz nawet bez tych szumnych zapowiedzi :))))

Seas 27TBFC/G ma nawet lepsze wyniki pomiarow znieksztalceń od 9900.

Jest od niego szybszy, barwniejszy i dynamiczniejszy.

Jedno co w 9900 moze sie podobac to budowanie sceny w gląb, ale co z tego skoro calośc jest stonowana i napuszona....taki accuphase wśród glosników....oczywiscie rwniez z dorobioną legendą :))))

 

Prosze jak to wystarczy nazwać cos revelator i wpakowac do paczek za 60Kzł zeby co poniektorzy koledzy sie posiusiali ze szczescia :)

A ani amati(stare, bo nowszych nie slyszałem) ani reveletory szczytem nie są ....i zaryzykuję nawet że średnio udane jak za swoją kasę ujednolicone i przyłumione granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, spodziewam sie ze moze być rożnie, skoro NORWESKI(:)) Seas robi np. swojego ER18 majacego mozliwości na poziomie 18cm revelatora(albo i lepsze w temacie średnica) a kosztuje to pewnie 30% jego ceny.

Przykład midbasow Scana mówi sam za siebie.

Stare konstrukcje(przed epoką węglasow np 18W8542)byly bardzo udane....a potem ktregos pieknego dnia postanowiono głośniki domulić nie wiadomo po co.

Revelatory 18cm nie nadaja ie do zastosowania powyżej 2-2,5KHz i to wcale nie rpzez wzglad na spl tylko na prezentację średnicy....czy oni tego nie suchają ???

...ciekaw jestem nowego wypustu - iluminatorow - wygladaja musze przyznac super.

 

 

Wy się Panowie nie dziwcie ze ludzie interesuja sie sprzęciorami z marketów bo różnica miedzy takim gratem a "hiendem" za xxxxxxx jest najczęsciej jedynie dla wytresowanego na gazetkowych reckach audiofila.

hehehe, a dzis sie jeszcze ubawiłem kiedy przeczyalem o sieciówce za 15Kzł w ktora warto warto zainwetowac ZAMIAST w urzadzenia :))))

...i do tego proponuje revelatory 9900 bo to taki "mercedes" :P

Rynel samochodow nie jest jednak tak nawiedzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver,

 

jest to temat do którego możesz wiele wnieść, daj już może spkój zwierzatkom i napisz coś na temat,

 

jestem zaniepokojony wypowiedziami Kolegów dot. ostrości revelatorów w szczególności na górze, i chrakterystyka średnicy, czy w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest jakaś wyższa VIfa (wiem, wiem najważniejsza jest aplikacja ale są chakterystyczne jakieś cechy brzmienia danych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista5, 2 Sty 2009, 10:08

 

>McGyver,

>

>jest to temat do którego możesz wiele wnieść, daj już może spkój zwierzatkom

 

Ależ ja uwielbiam zwierzątka, i nie odbieram im spokoju. Chodzi mi o to, żeby przeróżni frustraci zwierzątek nie dręczyli!

;-)))

 

>i napisz coś na temat,

 

OK. "Coś na temat"

Załatwione?

;-)))

 

>jestem zaniepokojony wypowiedziami Kolegów dot. ostrości revelatorów w szczególności na górze,

 

Wyższe tweetery Scan-Speaka potrafią zagrać nieco sucho, potrafią też podkreślać sybilanty. Bardzo dużo zależy od zastosowanego wzmacniacza. Nie z każdym się zgrają. Ale jak znajdziesz wzmacniacz z którym się zgrywają, to będziesz miał wszechogarniającą, doskonale zorganizowaną przestrzeń, i mnóstwo mikrodetali. Ja taki efekt uzyskałem łącząc kopułki Skana z drogimi lampowcami na triodach bezpośrednio żarzonych.

 

>i

>chrakterystyka średnicy,

 

Narzekania na średnicę dotyczą głównie midwooferów z serii "revelator" z membranami nacinanymi w słoneczko. mają tendencje do grania matowym, osuszonym dźwiękiem o zredukowanych barwach. Za to bas znakomity. Miałem, aplikowałem, ponownie rezultat końcowy mocno zależy od elektroniki towarzyszącej. Docieplenie i dodanie kolorytu lampowym SETem mocno wskazane.

 

>czy w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest jakaś wyższa VIfa (wiem, wiem

>najważniejsza jest aplikacja ale są chakterystyczne jakieś cechy brzmienia danych głośników.

 

Jedyny tweeter Vify jaki w dobrej aplikacji jest w stanie stanąć obok Skanów, to aluminiowa D25AG, chętnie stosowana przez takie amerykańskie legendy jak Thiel czy Hales... niestety wycofana z produkcji, co IMHO jest bezdenną głupotą, bo był to najlepszy tweeter Vify wszech czasów. Pozostałe tweetery Vify to mocna średnia klasa, nic więcej. A słynny pierścieniowiec XT IMHO należy do grupy "wypadki przy pracy".

Zresztą nie ma co się upierać przy produktach z Videbaek, są jeszcze inni producenci. Ja osobiście uwielbiam tweetery Dynaudio. Kultowego Esotara mam za najlepszy szmaciany tweeter świata, a D260Esotec oceniam też bardzo wysoko za przestrzeń, zróżnicowanie detali, smaczków, a nade wszystko barwę .W tej dziedzinie tweetery Dynaudio są wręcz niedoścignione. Przykre zjawiska znane ze Skanów tu w ogóle nie występują. Tweetery te chętnie grają z lampowcami, jak i z dobrymi tranzystorowcami. Niestety nie są już sprzedawane luzem. Dla wytrwałych pozostaje polowanie z nagonką na światowym Ebayu i innych audiogonach, i ryzyko zakupu zbuka. Można też zainteresować się ofertą Morela, którego tweetery mają wiele z Dynaudio, a stosunek cena/jakość jest IMHO niezwykle korzystny.

Idąc wyżej w cenę mamy do dyspozycji tweetery Accutona. Niełatwe w aplikacji, i niezwykle wymagające wobec elektroniki, ale niezwykle detaliczne, precyzyjne, przestrzenne. Idąc jeszcze dalej wkraczamy już na obszar okupowany przez wstęgowce. Te potrafią oczarować holograficzną prezentacją przestrzeni, ale od strony aplikacji bywają bardzo wymagające. Zwykle wymagają na tyle wysokich częstotliwości podziału, że skuteczne połączenie ich z klasycznym midwooferem nie jest możliwe. Duńska firma Dali radzi sobie z tym skutecznie i elegancko, choć kosztownie... po prostu uzupełniając wstęgę od dołu...klasyczną, 28mm jedwabną kopułką przypominającą Skana 9300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo,

 

w ramach swojego niedużego doświadczenia (posiadane focus 110 i 52SE) tweetery dynaudio też mi najbradziej podeszły - oczywiście Ty piszesz o jeszcze wyższej wersji (esostar), natomaist OBOK 52SE marzą mi się jeszcze jakieś inne głośniki i tu faworytami są xaviany (250 xc lub xc giulletta) i stąd zaintersowanie opiniami o scanch (ew, vifach - 125 xn),

rozważania dot. ew. midwooferów vify bo wystotonówówka to raczej scan 29mm (tak kombinacja jest w np. xn 125), ale napiasłem o ostrości i logiczne że odniosłeś się do tweetera vify.

jak można por. najnowsze midwoofery vifa do scana np. w zakresie przentacji średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.