Skocz do zawartości
IGNORED

ProAc fakty i mity...


foxbat

Rekomendowane odpowiedzi

tomaen

Na podstawie odsłuchu jednego modelu, pewnie w przypadkowym pomieszczeniu i z przypadkowa elektronika wnioskujesz o klasie firmy? Człowieku, prosze Cie, ale to z lekka smieszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek, 5 Sty 2009, 23:07

 

>McGyver

>A jak niby wyobrazasz sobie tuning kolumn? Na wymianie głośników?

 

Hm, ja sobie nie muszę wyobrażać. Tuning to nie podmiana jednego na drugie, takie samo tylko że lepsze. Takie coś, to działanie "na małpę" wielokrotnie obśmiane nie tylko na tym forum. A jeden z drugim wziął coś, popodmieniał elementy, często nie wiedząc w ogóle jak to działa, i... kicha. A potem taki jeden z drugim wypisuje gdzie się da, że tuningi są do d... A jasne że są do d... jeżeli biorąc się za dłubaninę nie wie się jak działa to, w czym się dłubie. I jak działa każda użyta w tym czymś część. Tymczasem wiedza co niektórych ogranicza się do tego, że można wymienić kondensator na taki sam, tylko że lepszy. Albo głośnik - na droższy. Nic dziwnego, że potem jest gorzej. Tymczasem tak naprawdę to można zrobić coś innego. Można np. opracować nowe, inne niż oryginalne zwrotnice, można skorygować strojenie skrzynek, można wiele. Nie istnieje coś takiego jak jedna, jedynie słuszna aplikacja danego zestawu głośników. Są aplikacje mniej lub bardziej udane, bądź też po prostu różniące się od siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek, 5 Sty 2009, 23:51

 

>tomaen

>Na podstawie odsłuchu jednego modelu, pewnie w przypadkowym pomieszczeniu i z przypadkowa

>elektronika wnioskujesz o klasie firmy? Człowieku, prosze Cie, ale to z lekka smieszne.

 

Sorry, ale Studio 125 naprawdę są takie sobie. ProAc miał w swojej historii modele udane i mniej udane. Do tych udanych należą m.in. Studio 1, a takie np. nowe Studio 110 mają się do nich nijak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest ze starsze modele ,,prozaka,, sa naprawde w wiekszosci udane i czuc w nich talent do budowania kolumn z niczego bo wiele modeli jest na tanszych glosnikach i graja wybornie a te na swietnych to niewatpliwie czolowka swiatowa (seria Response jest tego dowodem).

 

Ale jest tez model ProAc Studio 1 mk2 (poprzednik Studio 100) i jest to przefajny monitor dajacy wiele przyjemnosci ze sluchania muzyki ale niestety juz tylko z drugiej reki , nowe z Vifami na gorze to juz nie te same kolumny.

 

Jeszcze potwierdze tylko to ze houkowe 1 SC to absolutny top w klasie minimonitorow i w odpowiedniej konfiguracji , pomieszczeniu smialo mozna nazwac HI-END em.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mac tzn co masz na mysli?

 

Porownywalem wczoraj u Yolaosa do mojego bylego Philipsa 304 na CDM 1 PRO i gra cieplej nie odstajac od niego niczym ma glebszy bas ale mniej twardy i chyba jednak lepsze stereo a w ,,Filipku,, siedza szacowne flaki jak wiesz.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja wiem, ze studio 125 sa niezbyt udane. Ale i opisywane tutaj studio 1 mkII jak i response 1sc miałem i mam, wiec doskonale wiem co znaczy "dobry duch prozaka":)

 

A co do tuningu to dla wtajemniczonych moze to byc dobra zabawa, ja jako laik nie kumam tego procederu. Producent wykonał swój produkt w taki a nie inny sposób, choć wiadomo, ze miał pewnie 100 róznych mozliwosci...skoro nam sie nie podoba charakter brzmienia to zmienmy kolumny na inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek ->

mówisz, że odsłuchiwałem je w przypadkowym pomieszczeniu i na byle czym.

Ciekawe.

Czy Sound Art Jazz z Sound Art Sarah to byle co ?

ten system gra w pokóju jak marzenie do słuchania, że mała bania

 

Czy Audio Note Oto SE i cd AN to też byle co ?

 

Najlepiej 125 zagrały z suchym Exposure 2010, bo ten wzmak ich nie obnażył tak dotkliwie jak te powyżej

 

Teraz kolega ma kolumny na scan speak i odkrywa muzyke na nowo i tak sie przywiązał do tych kolumn, że w przyszłości chciałby, aby scany były podpiete pod lampę, co będzie trudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Ja na głupiej wymianie kondensatorów sprzegających we wzmacniaczu Jadis Orchestra na mundorfy miałem znaczną poprawe w przestrzennosci i poprawe wysokich tonów. Podobnie w poprzednim wzmacniaczu amplifon wt-40 słuchając dwa obok siebie (jeden seryjny drugi po wstawieniu drogich olejowych mundorfów). Róznica wyraznie słyszalna. W kolumnach ma to jeszcze większe znaczenie.

Jesli producent wstawia gówniane tanie elementy to po to zeby zarobic wciskając ludziom swoje "ideologie". Dobre zwrotnice kosztuja 2 razy wiecej niz głosniki zastosowane w sredniej klasie kolumn proacka.

Oczywiscie prawidłowe zestrojenie jest najwazniejsze ale gdyby proac stosował najlepsze elementy i je dobrze stroił byłoby znacznie lepiej tyle ze kolumna by kosztowała w sklepie prawie razy tyle.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek, 5 Sty 2009, 22:01

 

>Kolego, dobrze piszesz. Tuning to bładzenie z reguły po omacku, droga donikąd. W każdym, nawet

>najdroższym urządzeniu, kolumnie znajdzie sie element, zamiast którego można zastosować teoretycznie

>lepszy, dlatego też nie widzę sensu tuningu. Poza tym grzebanie w klockach z pewnego pułapu cenowego

>to swoista profanacja! Wyobrazacie sobie kupic Wilson Audio czy Accuphase i zaraz w nim "coś

>grzebnąć"? Heheheh!! A wyciskanie tzw. potencjału z budzetowych klocków, które z założenia takie

>miały byc, metodą prób i błędów mnie nie bawi i nie interesuje. Nawet gdyby ktoś wpadł na sposób jak

>wycisnąć z marantza cd-40 poziom accuphase dp-500...i tak wolałbym mieć w domu dp-500:)

 

Bzdura odnosiło sie do tego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautilus81

Naucz sie szacunku do punktu widzenia innych. Ja mam takie zdanie, Ty masz inne - bez tego to forum by nie istniało. A nazywanie czyjejs wypowiedzi bzdura to daleko idaca nieuprzejmosc.

Tuning aut jak i tuning audio ma tylu zwolenników i przeciwników i Twoje ignoranckie wypowiedzi tu nic nie zmienia. Nie kazdy lubi 18calowe koła w chromie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek, 6 Sty 2009, 10:16

 

>Tuning aut jak i tuning audio ma tylu zwolenników i przeciwników i Twoje ignoranckie wypowiedzi tu

>nic nie zmienia. Nie kazdy lubi 18calowe koła w chromie...

 

To o czym piszesz to nie jest tuning, tylko "wiejski tuning". Prawdziwy, sensowny tuning jest zrobiony tak, że z zewnątrz nic nie widać, lub widać niewiele, ale "osiągi" ulegają poprawie. Nautilus pisze o tym drugim przypadku, i ma rację, aczkolwiek o formę wypowiedzi nie zadbał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>teraz ProAc wypuscil nastepce, ale jeszcze nie sluchalem

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ja posluchalem na bazie zainteresowania ProAc na pewnym etapie i w bezposredniej konfrontacji z D15 okazalo sie ze Response D Two wydal sie niestety z lekka rozjasniony, na tle zrownowazonych D15 balans tonalny zdawal sie byc przesuniety w gore niestety. Ale bylo wkrotce po wprowadzeniu D Two na rynek wiec podejrzewam ze egzemplarz odsluchiwany w Tophifi nie byl porzadnie rozegrany.

 

Mnie odsluch Studio 130 zniechecil, modele serii Response jakich sluchalem (D15, D38 i mimo wszystko D Two) zostawily znacznie lepsze wrazenie, brzmienie uporzadkowane, uladzone. Jedynie w muzie typu rock brakowalo mi kropki nad i w postaci mocnego uderzenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tuning aut jak i tuning audio ma tylu zwolenników i przeciwników i Twoje ignoranckie wypowiedzi tu

>nic nie zmienia. Nie kazdy lubi 18calowe koła w chromie

 

I tu sie nie zgodze jeszcze kilka lat temu małem honde crx z której ze 136 koni wyciągnołem (a raczej firma) ponad 200 koni. Na nielegalnych wyscigach złoiłem porshe 911 i inne fajne drogie fury.

A i nie miałem 18 calowych fel tylko 14 jak jestes bystry to bedziesz wiedział czemu.

Jesli pisze bzdura to znaczy ze sie z kims nie zgadzam a nie jakis brak szacunku.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są urządzenia w których da sie grzbac i w których nie tak samo z samochodami. Czasem nie ma miejsca albo ciezko jest cos zamontowac. Proste.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81

Nie kazdy chce sie scigac na 1/4 mili! To, ze złoiłeś 911 to nie zmienia faktu, ze przy porsche crx jest kupa i tyle....nawet jakby miała 400KM (choc z napędem na przód byłoby ciezko tym jezdzic)

Zmierzam do tego, ze wyznacznikiem klasy urządzenia lub auta nie sa tylko osiągi/brzmienie. Sa jeszcze wygląd, jakośc wykonania, prestiż itd Nalezy pamietac tez ze nasze odczucia słuchowe sa czysto subiektywne i to, ze Ty uwazasz, ze wymiania kondów w Twoim wzmacniaczu przyniosła lepsze rezultaty, nie znaczy ze ktos inny to potiwerdzi. Poza tym wymieniłeś kondy i stwierdziłes:" o kurde, fajnie gada"...ciekawe, czy odróżniłbys to w slepym tescie wersje oryginalna od tej tuningowanej. Wybacz mój, sceptycyzm, ale juz kiedys widziałem chojraka który nie odróżnił albedo monolith od dnm reson, choc zarzekał sie ze róznice sa kolosalne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ukochany crx (dokładnie 198 koni z seryjnych 136). Warto tuningowac ale z głową.

Crx jezdził bezawaryjnie z dodatkową turbiną prawie rok !

Tearaz jezdze audi a3 tdi i jest gówno nie jazda ale jak sie ma rodzine trzeba isc na pewne kompromisy.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze porównywałem 2 zestawy bezposrednio bo kolega ma identyczny jak ja (amplifon wt-40 i amplifon tacd nawet kabelki mamy te same (interkonekt i głosnikowy)) tyle ze moje seryjne a jego po wymianie kondów - koszt w cd i wzmaku ok 1500 zł :). Jego zestaw grał lepiej, czytelniej , zdecydowanie lepsza góra pasma (nick szlufik czesto jest na lampowym forum amplifona mozesz go zapytac co dała wymiana).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81

Ok, wyluzuj....sam jezdze tdi, choc kiedys jezdziłem Alfa Gtv 3.0 v6 24v 230KM :) Wiec chyba mamy cos wspolnego.

Skoro wiecie co, jak i w jakim urzadzeniu wymienic, aby było lepiej, to chyle przed Wami czoło. Ja sie nie znam na grzebaniu w audio wiec zdaje sie na fabryke. Ot, tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie tuningował accuphase czy krela bo praktycznie jest to ciezkie do wykonania - montaz elementów na płytce. Warto modyfikowac urzadzenia proste w budowie gdzie mamy kilka elemntów na krzyz. Tam warto sie bawic ale jakies podstawowe pojęcie trzeba miec. Nawet głupia wymiana kondensatorów sprzegających moze sie zakonczyc porazką. Kiedys własciciel firmy amplifon opowiadał mi jak mu przysłali do serwisu wzmacniacz z Dani podajze. Ktos tam wstawil olejowe kondensatory sprzegające audio note za kilkaset euro. Nie przewidział ten ktos ze wewnątrz wzmacniacza panuje duza temperatura pzekraczająca mozliwosc "pracy" tych kondensatorów. Kilkaset euro poszło sie......

Nawet podmiana alementów na audiosfilskie moze nie dac własciwych rezultatów.

Zmiana układu czyli taki prawdziwy tuning tez moze okazac sie zabójcza bez posiadania odpowiedniej wiedzy.

Co do kolumn tu nie ma mozliwosci uszkodzenia jesli sie zamienia elementy na lepszej jakosci ale o tych samych parametrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raziel

Nie wiem....spytaj osób, które kupują nowe Audi A8, BMW 7, czy Mercedesa S-klasy....albo systemy MBL lub Marka Levinsona. To, ze Ty nie odczuwasz potrzeby posiadania czegos drogiego, wyjątkowego i doskonale wykonanego to nie znaczy, ze ktoś inny tego nie pożada. Fakt, moze potrzeba luksusu nie jest podstawową potrzebą człowieka wg Maslowa....ale od zawsze była jego podstawowym marzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.