Skocz do zawartości
IGNORED

ProAc fakty i mity...


foxbat

Rekomendowane odpowiedzi

Houek lyzka!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 6 Sty 2009, 13:59

 

>Co do kolumn tu nie ma mozliwosci uszkodzenia jesli sie zamienia elementy na lepszej jakosci ale o

>tych samych parametrach.

 

To na czym polega ta lepsza jakość skoro parametry takie same?

 

Tyler stosuje cewki rdzeniowe i niedrogie komponenty w zwrotnicach nie po to aby zaoszczędzić ale dlatego że uważa że wkładanie tam drogich elementów nic nie daje, o czym się zdaje się wypowiadał nie raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, 9 Sty 2009, 02:25

 

>nautilus81, 6 Sty 2009, 13:59

>Tyler stosuje cewki rdzeniowe i niedrogie komponenty w zwrotnicach nie po to aby zaoszczędzić ale

>dlatego że uważa że wkładanie tam drogich elementów nic nie daje, o czym się zdaje się wypowiadał

>nie raz.

 

On tak uwaza. W drozszych konstrukcjach sonus fabera albo w bowersie 802 stosują bardzo drogie podzespoły zwrotnicy.

 

Koszty wykonania pary kolumn proac response kosztują - przetwrniki max 1500 zł a nawet sporo mniej bo tak duza firma ma upusty u producentów. Paczki, terminale, zwrotnice to koszt dla firmy moze 1000 zł ale pewnie mniej.

Dalej firma nalicza zysk dla siebie i dla prosperowania firmy. Potem kolumny wpadają w ręce róznego rodzaju dystrybutorów, posredników którzy reklamują dany produkt, na koncu sklep z marzą min 20-30 procent, po drodze dochodzą podatki i tworzy sie kwota kilkunastu tys zł.

Gdyby producent dołozył hi-endową zwrotnice kórej koszty by wynosiły tyle co koszty głosników to gotowy produkt by nie kosztował o te powiedzmy 1000 zł wiecej (koszt elementów zwrotnicy) ale przynajmniej kilka tys wiecej i kto by to wtedy kupował.

 

Tylera nie nalezy winic za to ze tak mówi ale pewnie ma tak mówic aby zwiekszyc sprzedaz bo jak "GURU" tak powie to tak pewnie jest.

Ja z doswiadczenia wiem ze jest inaczej i tyle.

Nawet taka mała firma jaką jest Amplifon której własciciel jest/byl sceptycznie nastawiony do hi-endowych podzespołów jak usłyszał róznice między jego seryjnym odtwarzaczem cd a odtwarzaczem w którym kumpel wymienił kondensatory sprzegające na mundorf silver oil (koszt niemały bo kilkaset złotych) teraz do seryjnej produkcji swoich urządzen wprowadził te podzespoły i co ciekawe dostaje sporo swoich urządzen (głównie zza granicy) aby wymienił własnie te podzespoły na montowane obecnie.

Sam u niego wymieniałem w swoim jadisie kondensatory sprzęgające na mundorfy i zdecydowanie uwazam ze było warto. Teraz czekam na silver oil do swojego cd.

 

Sam byłem kiedys moze nie sceptycznie ale obojętnie nastawiony do podmieniania podzespołów na lepszej jakosci i uwazałem ze to co firma dała to swiete i wiekszosc ludzi zyje i bedzie zyło z taką swiadomoscią i moze lepiej :

Teraz mam dylemat czy wymieniac juz dobre podzespoły zwrotnicy (kondensatory jantzen) na bardzo drogie mundorfy (koszt modyfikacji ok 1500 zł :) oraz cewki powitrzne na cewki tasmowe najchętniej srebrne ale czy ta zabawa bedzie warta swieczki.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nautilus81, 9 Sty 2009, 10:54

 

>Zbig, 9 Sty 2009, 02:25

>

>>nautilus81, 6 Sty 2009, 13:59

>>Tyler stosuje cewki rdzeniowe i niedrogie komponenty w zwrotnicach nie po to aby zaoszczędzić ale

>>dlatego że uważa że wkładanie tam drogich elementów nic nie daje, o czym się zdaje się wypowiadał

>>nie raz.

>

>On tak uwaza. W drozszych konstrukcjach sonus fabera albo w bowersie 802 stosują bardzo drogie

>podzespoły zwrotnicy.

 

Pytanie czy stosują bo tak uważają czy po to aby zadowolić oczekiwania nabywców, którzy w tych cenach chcą mieć wszystko naj... Zresztą takie np. SF Cremona mają w zwrotnicy częściowo cewki rdzeniowe i elektrolity.

 

>Koszty wykonania pary kolumn proac response kosztują - przetwrniki max 1500 zł a nawet sporo mniej

>bo tak duza firma ma upusty u producentów. Paczki, terminale, zwrotnice to koszt dla firmy moze 1000

>zł ale pewnie mniej.

>Dalej firma nalicza zysk dla siebie i dla prosperowania firmy. Potem kolumny wpadają w ręce róznego

>rodzaju dystrybutorów, posredników którzy reklamują dany produkt, na koncu sklep z marzą min 20-30

>procent, po drodze dochodzą podatki i tworzy sie kwota kilkunastu tys zł.

>Gdyby producent dołozył hi-endową zwrotnice kórej koszty by wynosiły tyle co koszty głosników to

>gotowy produkt by nie kosztował o te powiedzmy 1000 zł wiecej (koszt elementów zwrotnicy) ale

>przynajmniej kilka tys wiecej i kto by to wtedy kupował.

 

Nie kosztowałby. ProAc sprzedaje np. Response 3.8 czy obecne D38 w cenach porównywalnych z wieloma znacznie bardziej kosztownymi jeśli chodzi o komponenty i montaż kolumnami. Prawdopodobnie mógłby spokojnie dołożyć "hiendowe" zwrotnice, gdyby chciał.

 

>Tylera nie nalezy winic za to ze tak mówi ale pewnie ma tak mówic aby zwiekszyc sprzedaz bo jak

>"GURU" tak powie to tak pewnie jest.

>Ja z doswiadczenia wiem ze jest inaczej i tyle.

 

Akurat w materiałach reklamowych ProAc pisze że stosuje wyrafinowane zwrotnice z najlepszych komponentów - co nie musi oznaczać najdroższych rzecz jasna. Czyli obaj wiecie swoje. Tyle że Tyler am pewnie trochę więcej doświadczenia ;-)

 

>Nawet taka mała firma jaką jest Amplifon której własciciel jest/byl sceptycznie nastawiony do

>hi-endowych podzespołów jak usłyszał róznice między jego seryjnym odtwarzaczem cd a odtwarzaczem w

>którym kumpel wymienił kondensatory sprzegające na mundorf silver oil (koszt niemały bo kilkaset

>złotych) teraz do seryjnej produkcji swoich urządzen wprowadził te podzespoły i co ciekawe dostaje

>sporo swoich urządzen (głównie zza granicy) aby wymienił własnie te podzespoły na montowane

>obecnie.

 

Pytanie o czym to ma świadczyć? Urządzenia lampowe są generalnie bardziej wrażliwe na rodzaj zastosowanych elementów. Nie znaczy jednak że się ta zasada musi automatycznie przenieść na kolumny.

 

>Sam u niego wymieniałem w swoim jadisie kondensatory sprzęgające na mundorfy i zdecydowanie uwazam

>ze było warto. Teraz czekam na silver oil do swojego cd.

 

Już parę razy słuchałem stuningowanych urządzeń które miały rewelacyjnie grać, i nawet niektóre grały trochę inaczej ale jakoś o zmianie klasy brzmienia nie można było mówić.

 

Słuchałem też całej masy urządzeń, których "zawartość materiałowa" przyprawiała o zawrót głowy, a dźwięk był co najwyżej średni. Zresztą można wpisać w google "jakość kondensatorów" i poczytać. niektóre linki dają do myślenia.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 1500 pln na mundorfy to spora kasa - oczywiście nie przeczę że nie można (ja np. lubię dobre podzespoły) ) ale nie należy się spodziewać zdecydowanego przyrostu jakości brzmienia. Powiem tak: dopłacają 1500 pln do lepszych tweeterów będzie ZDECYDOWANA poprawa , ta sama kasa wywalona w konday i cewki zmiana bedzię na granicy autosugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie kosztowałby. ProAc sprzedaje np. Response 3.8 czy obecne D38 w cenach porównywalnych z wieloma

>znacznie bardziej kosztownymi jeśli chodzi o komponenty i montaż kolumnami. Prawdopodobnie mógłby

>spokojnie dołożyć "hiendowe" zwrotnice, gdyby chciał.

 

Mógłby dołozyc ale by juz wtedy nie zarobił.

 

>Akurat w materiałach reklamowych ProAc pisze że stosuje wyrafinowane zwrotnice z najlepszych

>komponentów - co nie musi oznaczać najdroższych rzecz jasna. Czyli obaj wiecie swoje. Tyle że

>Tyler am pewnie trochę więcej doświadczenia ;-)

 

Tyler ma doswiedczenie tego nie neguje ale pewnie "siedzi nad nim" ksiegowy z "liczydłem"

Czemu w skodzie nie stosują cermicznych tarcz hamulcowych jak w slr mercedesie przeciez wtedy skoda by hamowala na 2 razy krótszym odcinku.

 

>Już parę razy słuchałem stuningowanych urządzeń które miały rewelacyjnie grać, i nawet niektóre

>grały trochę inaczej ale jakoś o zmianie klasy brzmienia nie można było mówić.

 

Nie ma sensu tuningowanie tanich urządzen gdzie tuning przekroczy wartos urzadzenia - lepiej dołozyc ta kase i kupic lepesze urządznie. Ale w przypadku drogich urządzen taka zabawa moze miec sens

 

>Słuchałem też całej masy urządzeń, których "zawartość materiałowa" przyprawiała o zawrót głowy, a

>dźwięk był co najwyżej średni.

Ja tez ale grały w złej konfiguracji. Po zmianie sprzetu towarzyszacego na inny kolosalna zmiana brzmienia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nautilus81, 11 Sty 2009, 15:49

 

>>Nie kosztowałby. ProAc sprzedaje np. Response 3.8 czy obecne D38 w cenach porównywalnych z

>wieloma

>>znacznie bardziej kosztownymi jeśli chodzi o komponenty i montaż kolumnami. Prawdopodobnie mógłby

>>spokojnie dołożyć "hiendowe" zwrotnice, gdyby chciał.

>

>Mógłby dołozyc ale by juz wtedy nie zarobił.

 

Ty może myślisz że jak kupujesz hi-endowy kondensator za powiedzmy 100 zł sztuka, to producenci kolumn płacą podobnie dużo? Nic z tych rzeczy. Oni płacą niemal po kosztach, które stanowią niewielki procent ceny ceny detalicznej. To nic szczególnego, podobnie jest np. w przypadku samochodów, gdzie wręcz dokłada się do dostaw OEM aby potem sobie odbić na rynku wtórnym. Jakbyś chciał złożyć takowy z części zamiennych to by wyszła 3-krotność ceny z salonu. Tymczasem cena samochodu wyjeżdżającego z fabryki to nie więcej niż 20-25% ceny salonowej. Tyler za Twój kondzik zapłaciłby 9,90 albo i jeszcze mniej.

 

>>Akurat w materiałach reklamowych ProAc pisze że stosuje wyrafinowane zwrotnice z najlepszych

>>komponentów - co nie musi oznaczać najdroższych rzecz jasna. Czyli obaj wiecie swoje. Tyle że

>>Tyler am pewnie trochę więcej doświadczenia ;-)

>

>Tyler ma doswiedczenie tego nie neguje ale pewnie "siedzi nad nim" ksiegowy z "liczydłem"

 

O ile mi wiadomo, to Tyler jest prezesem i właścicielem, więc żaden "księgowy" nad nim nie siedzi. Poza tym księgowi się czym innym w firmach zajmują, a już na pewno nie zatwierdzaniem budżetów.

 

>Czemu w skodzie nie stosują cermicznych tarcz hamulcowych jak w slr mercedesie przeciez wtedy skoda

>by hamowala na 2 razy krótszym odcinku.

 

??? Samochody klasy średniej hamują ze 100 na około 38 metrach. SLR pewnie osiąga koło 35 metrów. Uwzględniając typowe czasy reakcji różnica wyniesie ok. 3% a nie 50%. Po co zwyczajnemu klientowi ta różnica, nie będzie skłonny za nią dopłacać. Zresztą 99% klientów kupujących auto klasy średniej nie ma zielonego pojęcia czy i jak skuteczne ma hamulce.

 

Poza tym jaki sens ma porównywanie Skody Z Porsche? Tu też mam nadzieję rozmawiamy o podobnych poziomach cenowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Koobal, 11 Sty 2009, 02:14

 

>Panowie 1500 pln na mundorfy to spora kasa - oczywiście nie przeczę że nie można (ja np. lubię

>dobre podzespoły) ) ale nie należy się spodziewać zdecydowanego przyrostu jakości brzmienia. Powiem

>tak: dopłacają 1500 pln do lepszych tweeterów będzie ZDECYDOWANA poprawa , ta sama kasa wywalona w

>konday i cewki zmiana bedzię na granicy autosugestii.

 

Dokładnie tak. Aczkolwiek wymiana przetworników azwyczaj wymaga przeprojektowania zwrotnicy. Oczywiście problem nie występuje jeśli mówimy o optymalizacji projektu nowej kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

ART Loudspeakers za tuning firmowy zwrotnicy (czyli upgrade) żąda o ile pamiętam 4000 GBP. Różnica jest dobrze słyszalna - miałem okazję się pzrekonać. Tuning obejmuje wymianę cewek, kondensatorów, rezystorów i wewnętrznego okablowania kolumny. Głośniki zostają nie ruszone. Wymiana któregoś z głośników na pewno wiele by zmieniła, ale wtedy i tak RÓWNIEŻ trzeba by wymienić zwrotnicę, i to nie na elementy o tej samej wartości, ale w ogóle na inną. A jeśli głośniki, to czemu nie obudowę? I tak dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste o czym mówicie - lecz ja dywaguję o stosunku ceny do poprawy jakość dźwięku.

Bawiłem się podmianą podzespołów w zwrotnicy i oczywiście dają słyszalną różnicę w brzmieniu - ale na pewno relacja cenowa w stosunku do "przyrostu jakości" świadczy na niekorzyść tego działania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób wydaje te przysłowiowe 1000 złotych na kondensatory i cewki do kolumn których wartość jest niższa niż te elementy. I to dla mnie jest bez sensu. Chyba, że ktoś ma ochotę na sport typu "ile da się wycisnąć z przetworników" ale wtedy nie liczymy się z kosztami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli chodzi o ART, to tak. Są to trzy wersje kolumny. I tak chodzi mi po głowie: jeśli wiadomo, jakie podzespoły użyto w wyższym modelu, wartości parametrów są do odczytania z elementów posiadanych w modelu niższym (zakładając, ze się go ma), to co stoi na przeszkodzie, aby dokonać upgrade takiego AN czy ART-a w sposób nieautoryzowany? Co jeszcze moze ulec zmianie w sposób niekontrolowany w takiej kolumnie? Co producent ukrył w charakterze asa w rękawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, że chodzi o samą podmianę podzespołów - nigdy nie słyszałem aby różnica po takim zabigu była "klasowa" raczej subtelne kształtowanie dźwięku (oczywiście zwrotnica bazowa nie może być z totalnie beznadziejnych elementów - domyślam się że w ART jest przyzwoita). Oczywiście mogę się sromotnie mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor,

 

na pewno należy zadabać o to by elemnty faktycznie trzymały parametry w deklarowanej tolerancji (czyli sprawdzic czy jest jak producent podaje, bo pewnie trafia sie jakiś procent może nie wadliwych ale z jakichś powodów odbiegających, tak sobie spekuluję).

 

po wtóre nie wiem czy wchodząc na "wyższy" poziom (co nie musi oznaczać zakup cewki, kondensatora itd. tego samego producenta) nie okaże się że danej wartości w wyższym modelu nie ma i trzeba ją "składać" z kilku mniejszych - co z miejscem na płytce, łaczeniem itd. Cewki mogąw ogóle być robione na zamówienie - na konkretną wartość jaka jest potrzeban w danej zwrotce, to trzeba by wiedzieć (jaka to ma być wartość, raczej nie ma tego nigdzie podanego)

 

Po trzecie jest kwestia łączenia określonych rodzajów kondensatorów ze sobą, jeśli wymiemniając takowe na "lepsze" zmieniamy np olejowe na "tradycyjne" (sory nie jestem faochowcem ale mam nadzieję łapiecie) zmieniamy już coś więcej.

 

Wreszcie wcale nie wiadomo czy producent nie zatarł oznaczeń na elementach lub nie są dla niego robione i wówczas nie ma tych oznaczeń. Lub np: zalewa zwrotki, wówczas tunig polega na całkowitej wymienie tego elementu i jest jescze droższy.

 

Tak sobie myślę, niewiem czy tak faktycznie jest, ale gdyby to było takie proste to każdy kto w tym trochę dłubie, sam by sobie bez problemu zrobił takie soniczne cuda, że cho cho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyler za Twój kondzik

>zapłaciłby 9,90 albo i jeszcze mniej.

 

Mógłby dostac moze max 20 procent upustu bo wiem jak sie ma sprwa na rynku z tymi wyrobami. Znajomy chciał z brac bezposrednio na firme te kondensatory w sredniej ilosci i kupuje je z rabarem 10 prcent wiec gadanie ze tyler kupi kondensator nawiniety srebrem który kosztuje 100 zł za 10 zł (10 procent) jest smieszne.

 

>O ile mi wiadomo, to Tyler jest prezesem i właścicielem, więc żaden "księgowy" nad nim nie siedzi.

>Poza tym księgowi się czym innym w firmach zajmują, a już na pewno nie zatwierdzaniem budżetów.

Zasadm duzych i srednich firm produkcyjnych ma byc w miare dobrze ale najwazniejsze jak najtaniej!!!

 

>??? Samochody klasy średniej hamują ze 100 na około 38 metrach. SLR pewnie osiąga koło 35 metrów.

 

Slr hamuje tez ok 38 metrów ale z 200 km/h. Sredniej klasy samochód potrzebuje ok 100 metrów z tej predkosci.

 

Duza firma nie inwetuje w te podzespoły w swoich tanszych modeach bo przyrost jakosci do ceny jest za mały i nie ma sie jej co dziwic. Jesli takie podzespoły sie pojawiaja to w najdrozszych modelach niektórych producentów i te modele są najlepiej oceniane (oczywiscie w tych czołowych są lepsze przetworniki, lepsze paczki itd...)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nautilus81, 12 Sty 2009, 10:36

 

>>??? Samochody klasy średniej hamują ze 100 na około 38 metrach. SLR pewnie osiąga koło 35 metrów.

>

>

>Slr hamuje tez ok 38 metrów ale z 200 km/h. Sredniej klasy samochód potrzebuje ok 100 metrów z tej

>predkosci.

 

Kolego, jak przytaczasz fakty, sprawdź proszę najpierw. Wystarczy w wikipedii :-)

 

"Samochód ze 100km/h do 0km/h hamuje na dystansie 33 metrów. Natomiast z 200km/h do 0km/h w dystansie mniejszym niż 70m"

 

Ja się wprawdzie pomyliłem też o całe 2 metry, ale nie śledzę na bieżąco wszystkich dokonań motoryzacyjnych.

 

Rozumiem że o ten model Ci chodziło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i dobrze by było zachować właściwy punkt odniesienia, a rozmawiamy tu o kolumnach nawet i hi-endowych ale o w miarę rozsądnych cenach, a przytoczony przez Ciebie samochód to raczej przykład konstrukcji gdzie wali się wszystko naj bez względu na koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nautilus81, 12 Sty 2009, 10:36

 

>Tyler za Twój kondzik

>>zapłaciłby 9,90 albo i jeszcze mniej.

>

>Mógłby dostac moze max 20 procent upustu bo wiem jak sie ma sprwa na rynku z tymi wyrobami. Znajomy

>chciał z brac bezposrednio na firme te kondensatory w sredniej ilosci i kupuje je z rabarem 10

>prcent wiec gadanie ze tyler kupi kondensator nawiniety srebrem który kosztuje 100 zł za 10 zł (10

>procent) jest smieszne.

 

Takie upusty o których mówię dotyczą firm o uznanych światowych markach w danej branży i są niedostępne dla zwykłych hurtowników bez względu na ich skalę działalności. Są to rzeczy ściśle tajne, a za ujawnienie wynegocjowanej ceny grożą przykre kary. Co oczywiście nie jest przeszkodą aby to sobie dość precyzyjnie oszacować, właśnie poprzez porównanie kosztu urządzenia „złożonego” z części zamiennych i ceny fabrycznej, którą też można oszacować odejmując koszty, podatki, marże i narzuty związane z dystrybucją i sprzedażą.

 

Różnica nie jest może aż tak drastyczna jak w produkcji wielkoseryjnej i masowej – produkcja audiofilskich kolumn to raczej produkcja małoseryjna, ale wciąż cena dla OEM będzie z zupełnie innej półki.

 

Producent komponentów ma z tego darmową reklamę o niezastąpionej wartości – jego marka pojawia się w recenzjach i opiniach, co napędza dalszą sprzedaż zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Rzecz nie do uzyskania w inny sposób bo nikt nie recenzuje brzmienia samych kondensatorów, a prasa unika za założenia oceniania efektów jakiegokolwiek nieoryginalnego tuningu. Ostatecznie za wszystko płacą klienci, więc wszystko się zgadza i bilansuje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sredniej klasy samochód ( niech bedzie ze sie przyczepie - skoda) nie wychamuje z 200 km/h na standardowej nawierzchni w 100 metrów na standardowym ogumieniu.

Co do slr to ja ogladałem na top gerar w testach i tam było pokazane jak hamuje z 200 km na krótszym odcinku niz dobre auto ze 100 na godzine i tym tez sie chwalili wiec albo wikipedia sie myli albo prowadzący top gear którzy mogli mnie tez wprowadzic w bład.

 

Mnie sie nie wydaje ze tak ceniona firma jak mundorf by sprzedawała kondensatory praocowi za 9.90 czyli zapewne sporo ponizej kosztów produkcji. Ten wpis jest bzdurny i bezsensowny.

Czyli scnaspeak proacowi tez musi sprzedawac swoje głosniki zamiast za 400 zł to 40 zł bo to przeciez wielki proac :).

Szanujaca firma tak nie zrobi a wiesz czemu bo jak sprzeda po takiej cenie jednemu to inni sie odwróca plecami. Miałem doczynienia ze sprzedazą, mój brat jest handlowcem i wiem jak to jest.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda z przyczepą kampingową nie wyhamuje z 200 km/h na 100 m...to pewne.

 

Chyba, że ma w drzwiach głośniki Proac podłączone w przeciwfazie.

 

Ludzie, o czym w końcu jest ten wątek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>oldbeat, 12 Sty 2009, 16:23

 

>Skoda z przyczepą kampingową nie wyhamuje z 200 km/h na 100 m...to pewne.

>

>Chyba, że ma w drzwiach głośniki Proac podłączone w przeciwfazie.

>

>Ludzie, o czym w końcu jest ten wątek?

 

O różnych rzeczach, jak to wątek na tym forum :-)

 

O tym, że brat nautilusa jest handlowcem a moja siostra księgową

 

O dysonansie poznawczym i związanymi z nim reakcjach

 

O tym, że popularne programy telewizyjne robią ludziom wodę z mózgu

 

A teraz jeszcze o drodze hamowania z przyczepą kempingową. Masz jakieś linki do wyników testów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nautilus81, 12 Sty 2009, 16:12

 

>Sredniej klasy samochód ( niech bedzie ze sie przyczepie - skoda) nie wychamuje z 200 km/h na

>standardowej nawierzchni w 100 metrów na standardowym ogumieniu.

 

To się w końcu zdecyduj, tak czy nie, bo dwa wpisy wyżej napisałeś, że wyhamuje.

 

Chyba, że znajomość ortografii przez kierowcę ma tu jakieś decydujące znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udawadnanie bez odsłuchu ze jest wyraznie słyszlna poprawa po zastosowaniu audiofilskich kondensatorów jest jak udawadnianie ze jest słyszlna róznica miedzy kablami tyle ze trudnijsza to sztuka bo kabel mozna przepiac a kondensator trzeba wlutowac i poczekac az sie "wygrzeje".

Druga sprawa jak ktos kupuje markowe kolumny na słowo rozkręc dostaje wysypki i jak mysli ze wydal powiedzmy 3 tys to w srodku ma kosmiczna technologie łaczona złotymi przewodami itp...

Szkoda czasu na pisanie. Własciciele proaców beda bronic swojego i złotych mysli jak mu tam Tejlora który ma 90 procent upustu w mundorfie ale i tak z niego nie korzysta :).

Tym sympatycznym wątkiem koncze swój wpis, jesli kogos zdenerwowałem to przepraszam. Ide posłuchac Jopkowej bo kupiłem sobie jej nową płyte.

Pozdrawiam i nie rozkręcajcie swoich kolumn bo stracice gwarancje. Nie prubójcie tego sami w domu!!!. Jak cos to wysyłajcie do "Tejlora" - skasuje was za usługe pewnie pare tysiów ale jak on to zamontuje to bedzie zdecydowanie lepiej grało.

Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nautilus81, 12 Sty 2009, 16:12

 

 

 

>Mnie sie nie wydaje ze tak ceniona firma jak mundorf by sprzedawała kondensatory praocowi za 9.90

>czyli zapewne sporo ponizej kosztów produkcji. Ten wpis jest bzdurny i bezsensowny.

>Czyli scnaspeak proacowi tez musi sprzedawac swoje głosniki zamiast za 400 zł to 40 zł bo to

>przeciez wielki proac :).

>Szanujaca firma tak nie zrobi a wiesz czemu bo jak sprzeda po takiej cenie jednemu to inni sie

>odwróca plecami. Miałem doczynienia ze sprzedazą, mój brat jest handlowcem i wiem jak to jest.

 

Mnie też się nie wydaje, bo ProAc chyba w ogóle nie kupuje kondensatorów u Mundorfa, nieprawdaż? Mam wrażenie, że nieco zbyt dosłownie rozumiesz podawane przeze mnie przykłady.

 

Ile wynoszą faktyczne koszty produkcji kondensatorów Mundorfa? - to jest tzw. bardzo dobre pytanie. Zapytaj kogoś kto się ogólnie orientuje w technologii produkcji kondensatorów i wie jakie materiały są stosowane w M Capach, a pewnie będzie w stanie dość dokładnie oszacować. W razie czego mogę się zorientować w cenach srebra.

 

ScanSpeak nic nie musi tylko chce albo nie. Tak jak pisałem, to jest kwestia interesów i negocjacji obu stron co się komu opłaca w ostatecznym rozrachunku, w którym ceny za sztukę są tylko częścią dealu.

 

Akurat ProAc ma politykę zamawiania komponentów z własnym logo, więc może niekoniecznie dostaje jakieś wielkie zniżki, aczkolwiek recenzenci i się dowiadują lub po prostu rozpoznają je bez trudu i operują markami poddostawców w recenzjach.

 

Powtarzam raz jeszcze, to są dwustronne kontrakty, gdzie obie strony mają interes w zachowaniu cen w tajemnicy, dlatego nikt się nie ma podstaw plecami obracać, tym bardziej że jest tylko jeden ScanSpeak :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nautilus81, 12 Sty 2009, 16:50

 

>Własciciele proaców beda bronic swojego i złotych mysli jak mu tam Tejlora

>który ma 90 procent upustu w mundorfie ale i tak z niego nie korzysta :).

 

W sumie nie jestem pewien, ale chyba wymawia się Tajler :-) ProAc'e nabyłem trochę przypadkiem, bo mi Dynaudio sprzed nosa uciekły :-) No i pewnie będę na coś innego wymieniał bo w obecnych 26 metrach trochę są za małe. Może na ProAc a może na co innego. Raczej nie jestem zdeklarowanym obrońcą jakiejkolwiek marki, a ceny nowych ProAc akurat uważam za nieco przesadzone.

 

>Tym sympatycznym wątkiem koncze swój wpis, jesli kogos zdenerwowałem to przepraszam.

 

Ale wróć jeszcze. Ja się wcale nie zdenerwowałem, jakby co.

 

>Ide posłuchac

>Jopkowej bo kupiłem sobie jej nową płyte.

 

Mnie ona osobiście trochę wkurza tym swoim wymuszonym stylem śpiewania, i nie uważam aby działała relaksująco, ale technicznie jest niezła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbig :-)

 

ProAc mnie się widzi jako firma która wie najlepiej, jak ma być i już. Pamiętam wywiad z guru ProAc, było tam m.in. powiedziane: kopiowanie ProAc nie ma sensu, ponieważ i tak każdy kawałek kolumny jest robiony na zamówienie i jest inny niż wszystkie kawałki z których są złożone pozostałe kolumny świata, więc dajcie sobie spokój. Czy to jest mit czy prawda o ProAc?

 

 

PS Rozdział 5 jakby co:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>oldbeat, 12 Sty 2009, 17:28

 

>ProAc mnie się widzi jako firma która wie najlepiej, jak ma być i już. Pamiętam wywiad z guru ProAc,

>było tam m.in. powiedziane: kopiowanie ProAc nie ma sensu, ponieważ i tak każdy kawałek kolumny

>jest robiony na zamówienie i jest inny niż wszystkie kawałki z których są złożone pozostałe kolumny

>świata, więc dajcie sobie spokój. Czy to jest mit czy prawda o ProAc?

 

A to chyba wszytkie wiedzą najlepiej, a jak nie wiedzą to się nie przyznają :-)

 

Jak wpiszesz w wyszukiwarkę o mnie "proac response" to na 14 profili w 10 znajdziesz klony 2.5

 

To chyba najczęściej klonowane kolumny, co raczej świadczy dobrze o firmie. Jednak modelu 3.8, który w przeciwieństwie do 2.5 zawiera zmodyfikowane i niedostępne na rynku wersje przetworników nikt już nie próbuje klonować, choć ma bardzo wysokie oceny, więc może coś w tym co mówi ProAc jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig>>>

 

2.5 chyba miały standardowe scanspeaki, natomiast 3.8 już nie. Ja znam nausznie tylko Tablette z przezroczystą membranką, bardzo ciekawe i ładne monitorki sprzed lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.