Skocz do zawartości
IGNORED

Studio16Hertz - Xentia


Iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na to, że ostatnio jestem zainteresowany konstrukcjami na HDSach ciekaw jestem czy ktoś słuchał kolumn jak w temacie. Osobiście słuchałem na HDSach RLS Charon II które o ile się nie mylę filtrowane są I rzędem i grają bardzo fajną stereofonią, przestrzennością a zarazem fajną barwą. Sam właśnie robię HND AkustyKa też na HDSach - podział około 4kHz, niskotonowe filtrowane pierwszym rzędem, wysokotonowy trzecim. Ciekawi mnie brzmienie, ale i cechy konstrukcyjne: ilo drożna to konstrukcja, jaka/jakie częstotliwości podziału jeżeli to nie tajemnica, jakie filtry, może ewentualnie jakiś wykres pasma? Te kolumny mogą być całkiem ciekawą propozycją: cena katalogowa 3.900zł, ale myślę, że dla forumowiczów MG wyskrobałby jakieś promocje. Dla porównania RLS Charon II kosztują 5.000zł. Gotowy zestaw HND zamówiony w akustyku też spokojnie gdzieś z ponad 3 tysiące kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akustyku kosztuje 3 tys bo połowe płacisz za paczki.

koszt wykonania kolmn jest taki:

Głaosniki 940 zł (u mcgyvera inny wysokotonowy ). U Ciebie Vifa pierscieniowa której nie trawi Mcgywer.

Koszt zwrotnic chyba 300 zł w akustyku ale za te pieniądze złozysz na lepszych elementach.

Koszt paczek 500 zł a jak chcesz zeby swieciły sie "jak psu jajca" idziesz do lakiernika samochodowego i lakirujesz kilka razy z polerką. Cena dobrego lakieru na takie kolumny do 100 zł. Cena robocizny ???? Mi powiedział 200 zł za 4 -krotne lakierowanie z polerką.

Za 2200 da sie zrobic te kolumny bardzo estetycznie wykonane z dobrymi zwrotnicami ale hiendu z tych przetworników nie zrobisz. Audiophysicowi sie nie udało , Mcgywerowi przypuszczam tez nie a i u akustyka nie bedzie lepiej niz u audiophysica który ma bardzo dobre rezultaty jak na głosniki które stosuje.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcio

ale tutaj nie chodzi chyba o to zeby zestrojone bylo, tylko zeby bylo po taniosci i sie swiecilo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, 2 Sty 2009, 20:56

 

>pawcio

>ale tutaj nie chodzi chyba o to zeby zestrojone bylo, tylko zeby bylo po taniosci i sie swiecilo...

 

U akustyka mozna kupic same głosniki i dostac projekt paczek i zwrotnic. Ja tylko napisałem ze jak ktos ma checi i mozliwosci to moze wykonac estetyczniej i solidniej paczki niz "markowa firma".

Nie zmam Polskiego producenta kolumn który robi paczki na poziomie wykonania kolumn forumowiczów np. Marko3t czy Pana H.Piątka (jesli pomyliłem albo przekręciłem nicki to przepraszam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 2 Sty 2009, 20:40

 

>Mi powiedział 200 zł za 4 -krotne lakierowanie z polerką.

 

To masz taniego lakiernika samochodowego. W moich okolicach lakiernicy samochodowi są naprawdę drodzy. A jak się już trafi jakiś nieco tańszy to kolejki jak za komuny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może MG naskrobałby coś na temat, bo z tego co przeszukałem forum, niewiele osób miało kontakt z tymi kolumnami. Można ich gdzieś posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tych xenti nie, bo moja wiedza na ich temat jest żadna ,

ale o mimo chętnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotychczas miałem okazje posłuchać mimo, natomiast moje mimo Grzegorz dostarczy mi w poniedziałek może wtorek.doczekać się nie moge ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, 2 Sty 2009, 23:41

 

>Aha. No to może napisałby coś o tej konstrukcji?

 

Miałem na myśli MG lub Grzegorza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze Panie i Panowie,

 

Po tegorocznym AudioShow 2008 na którym przedstawiony był między innymi model XENTIA do zapoznania się z jego dźwiekiem, model ten znalazł się w kręgu zainteresowań obecnych już odbiorców.

 

A w produkcji jest już od ponad 2 lat.

 

W zaszadzie to co jest w opisie na stronie firmy to jest ich dżwiek.

Dynamika ,duża skala dynamiczna i przy tym subtelnie podana góra pasma pochodząca a aluminiowej kopułki Vify.

 

Model Xentia jak i inne modele 16Hz to produkt handlowy zatem o projekcie nie napisze wprost.

Myślę że to jest zrozumiałe.

 

Mając na uwadze iz forum audio stereo to głównie osoby które budują samodzielnie zestawy i inna elektronikę napiszę iz potencjał midwoofera HDS 134 jest ogromny,w dodatku posiada jeszcze niedużych rozmiarów cewkę w układzie drgającym (25mm)co czyni ten głośnik nietrudnym do wystarowania a jego właściwości dynamiczne są bardzo duze. Nie jest już tak łatwo w przypadku HDS164 ,HDS180.

 

Zachecam osoby które chca budować swoje własne zestawy głośnikowe mające doświadczenie z budową kolumn do zapoznania sie z tym głośnikiem.

 

Grzegorz Rogala

16Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście rozumiem, że nie wszystko możesz ujawnić, ale chociaż mógłbyś napisać czy to konstrukcja 2 drożna, czy może 2,5, ewentualnie napisać jakie tam siedzą filtry bez podawania częstotliwości podziału, ale odwrotnie, podać częstotliwość nie podając rodzaju filtrów. To by mówiło nieco więcej o brzmieniu nie ujawniając zarazem szczegółów pozwalających na klonowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy, jak stromość filtrów czy częstotliwości podziału, są powszechnie podawane w "prasie" więc to nie jest wielka tajemnica :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach w prasie rozkrecają kolumny i widac nawet jakosc zastosowanych podzespołów.

Czasami smiesznie piszą ze producent zastosował dobre podzespoły a tam kondensatory za 3 zł itp. a jak trafi sie kondensator scr mkp za 15 zł to dopiero sie dzieje och i ach.... :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak filtry nie są tajemnicą .

 

Wykresy impedancji i charakterystyki częstotliwosciowe z CLIO i S.W.S. pojawią się w przebudowanej stronie www. we wszystkich modelach. Tylko typowego klienta zwykle interesuje muzyka a mniej wykresy.

 

Filtr głosnika niskośredniotonowego to II rzad 12db/octawę ,filtr głosnika wysysokotonowego to równiez 12 db/octawę .Tylko należy pamiętac że w Xentii pracuje na wysokich tonach Vifa D25AG.

 

Punkt podziału przypada na 2800 Hz.

 

W przypadku mniejszych kopułek 19mm takich jak seas K19 ,vifa XT19 stromosć filtru moze okazac się korzystniejsza 18db/octawę w połączeniu z HDS -em 134 Nomex,zwazywszy że będzie to ochrona głosnika wysokotonowego i jego malutkij cewki ,a to tylko dywagacje ponieważ nie łączyliśmy tych konkretnie głosników z sobą .

 

Ale rozumiem ze kity Akustyka są kompletne wraz ze zwrotnicą czy projektem zwrotnicy.

Jezeli ktos posiada taki gotowy projekt do montażu to proszę wykonać taki zestaw ,mozna porównać do zestawów fabrycznych na podobnych głosnikach.

 

W AudioPhysicach Spark są HDS-y 134 Nomexowe + XT25 Vify.

 

Taki projekt AKUSTYKA z XT19 ma szansę być dużo lepszym zestawem zważywszy że od ok 3.500Hz mała pierścieniowka Vify ma przewagę nad XT25.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio16Hertz, 3 Sty 2009, 18:52

 

>Tylko typowego klienta zwykle interesuje muzyka a mniej wykresy.

 

Eee, to audiofile nie są "typowym klientem", bo oni chcą znać wszystkie szczegóły :) Wykresy zawsze się przydadzą, po prostu "uwiarygadniają" cały projekt, jeszcze przed chęcią odsłuchu czy zakupu. Producenci nie chętnie pokazują pomiary pasma... Rozumiem, może nie chcą robić bałaganu w informacjach, natłoku informacji o sprzęcie.

 

A mając dane z pomiarów każdy audiofil może sprawdzić czy dobrze zinterpretował wykres charakterystyki przenoszenia :) Sprawdzi sobie czy np. słychać ten dołek przy 3kHz czy nie.

Zabawa i tyle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie charakterystyka kolumn nigdy nie jest równa .Sa dołki i wzgórki.

 

Niestety większosć programów symulacyjnych mierzy charakterystykę czestotliwościową samego głośnika ,bądź już wypadkowej wszystkich połączonych głośników.

 

Niestety nie posiadam programu który pokazuje charakterystki wodospadowe głosnika ,całego zestawu.Zreszta mało firm posiada i pracuje na takich programach ,ale tam wszystkie wzgórki i dołki z podkreśleniem jaki jest rozkład rezonansów w owych załamaniach zobrazowało by wiele więcej w sprawach dźwięku.

 

Mozna by dowiedzieć co się dzieje ponizej -2,-5,-10 dB poniżej pasma pracy.Tego nie wiemy.Widzimy górkę czy dołek,czasem górka z dobrym tłumieniem tego zakresu jest mniej groxna.

 

Niemiecki Klang &Ton mierzy głośniki dostarczone do redakcji i pokazuje charakterystyki wodospadowe oprócz pomierzonych i rzeczywistych parametrów Thiele Small'a .

Nie jest nowością iż niektóre pomiary różnia się od specyfikacji producenta ktory dostarcza metkę z paramertami takich głosnikow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział józefkania wielu z nas interesuje po prostu poważne podejście do tematu i własnej pracy. Przynajmniej mnie. Jak słyszę o zwrotnicach robionych na ucho to mnie odrzuca. Ucho uchem i na końcu zazwyczaj decyduje ale bez poważnego pomiaru się nie obejdzie. A wykres impedancji przyda się każdemu posiadaczowi lampowca.

No ale to tylko moje zdanie.

pozdrawiam

paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "robienie" zwrotnic na "ucho" jest poważnym błędem.

 

U nas to wygląda w sposób taki iż wstępny projekt wykonany jest w programie NETCALC z wiekszego programu WALDO CD będącego w dystrybucji niemieckiego intertechnika ,jest tam takze program do symulacji wielkosci skrzynek z kilkunastu dostepnych na płycie rozwiazań .

 

To pierwszy taki program dostępny przez polskiego dystrybutora QBA ,my go mamy od 1993 roku.

 

Wprowadzając bardzo precyzyjnie charakterystykę czestotliwosciową ,parametry T-S

i program liczy ,można ręcznie dodać ,skorygowac po programie,program oczywiście przeliczy wartości komponentow.Przyda sie porządny Multimert do parowania komponentów RLC.

 

Forumowy program S.W.S. z dobrym mikrofonem w bardzo dobrych warunkach pomieszczenia daje także pozytywne rezultaty,dokładnosc pomiarów jest dosyć dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bardzo ładnie, ale co będzie jeśli podczas pomiarów otrzymamy prawie idealną charakterystykę a z brzmienia i barwy nadal będziemy niezadowoleni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.