Skocz do zawartości
IGNORED

DAC tu, DAC tam...


D4ncer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie, coraz wiecej slyszy sie o DACach, najrozniejszych. Proponuje w tym temacie skrobnac troche na ich temat. Nie jednak na zasadzie "Zero Dac jest lepszy od Beresforda", a ktorego DACa z czym mielismy polaczonego i co z tego wyszlo.

 

Naturalnie szanowni ktorzy mieli przyjemnosc porownywania kilku DACow jednoczesnie sa tutaj wyjatkowo mile widziani :)

 

Moze rozgraniczmy zakres DACow, do 1000zl i te powyzej :) Sam mysle nad czyms uzywanym i DACiem do tego, chetnie skorzystam z zamieszczonych informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że w dzisiejszych czasach DAC to dość bezpieczne rozwiązanie: do akcji wkraczają różne urządzenia do przechowywania muzyki które praktycznie zawsze mają wyjście SPDIF:PC-ty, squeezeboxy, popcorny itp. Problemem w zewnętrznych DACach jest jakość połączenia cyfrowego ze źródłem a więc i jitter. Co prawda nowoczesne odbiorniki SFDIF radzą sobie z tym problemem znacznie lepiej niż jeszcze parę lat temu, jednak wciąż problem nie został całkowicie wyeliminowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

swojego czasu słuchałem u siebie 3 DACów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy post. Mnie również interesuje zakup DACa. Po przejrzeniu rynku zastanawiam się na MF V-DAC. Dobra cena, tylko nie wiem jak gra. Może ktoś słyszał lub coś wie. Będę wdzięczny za podzielenie się informacją. A oto link to jednej z recenzji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMPro ADDA192S - tandeta ... dałem za niego 1080 PLN ... obecnie można kupić poniżej 1 K. Regulator natężenia nie trzyma balansu i minimalnie zmienia się barwa w zal. od nastawionej głośności. Dodatkowo tracił u mnie synchronizację (a inne DAC nie mają jakoś problemu nawet z 192K 24 bit).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam DAC ...do samochodu :)

 

z tego co mi wiadomo jedna z najlepszych konstrukcji w historii car audio oparta na 2x BurrBrown PCM-63P :)

 

jak ktoś chce lepsze foto to postaram się zrobić , proszę pisać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podjecie tematu :)

 

No wlasnie, DACow dzisiaj cala masa, urzadzen ktorym takowy by sie przydal jeszcze wiecej, a info o nich jak na lekarstwo. Panowie, mysle ze ten temat moze pomoc wielu osob(bnik)om ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście super wątek. Szczególnie jestem zainteresowany opisaniem charakterystyki dźwięku wydobywającego się ze Zhaolu, Zero DAC a także, a może przede wszystkim, z VALAB DAC (lub Gigalab moon DAC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ostatecznie jakie czipy są warte uwagi w DACach do 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity X-DAC. Przyjemna zabawka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze po wygladzie sprzetu audio sie nie ocenia ale jak patrze na valab albo gigalab to jakos mam wrazenie ze to zabawka :). sam mam beresforda, tutaj (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) duuuuuuzo (moze az za duzo) informacji na temat brzmienia, rozwoju tego klocka i innych pobocznych spraw zwiazanych z tym i innymi DACami (takimi jak zasilanie, transmisja po usb itp.). Aktualnie jestem na etapie oczekiwania na swoja kolej do upgrade'u do Stage III aplikowanego przez naszego kolege GRADO_Fana, ostatnie poprawki w PClinku no i drozszego optyka z oferty Beresforda. Ja tylko dopowiem, ze DAC po wygrzaniu gra re-we-la-cyj-nie :) - porzadek na scenie, separacja dzwiekow i instrumentow, inna klasa dzwieku. Wzmak sluchawkowy wbudowany w DAC podobnej jakosci jak ten oferowany przez Holdegrona w wersji standard jednak pierwszy wygryzl z systemu ten drugi a to za sprawa innej sygnatury brzmienia - bardziej cieplej, analogowej (niestety to co podobalo mi sie rok temu - precyzja i dokladnosc teraz minelo i holdek zaczal mi wadzic).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC DA53 powyżej 1k PLN nowy, Używkę kupiłem za 350 euro z przesyłką.

Z Micromega Stage 5 lekko modyfikowaną na systemie słuchawkowym ( X-Cans V3 fully modded jak w opisie Pinkiego + Pinky PSU, AKG 701, Sennheiser HD650+ Silver Dragon v2, Interconnect "home Made" porównywany z Synergistic research i Harmonixem - wg ocen uczestników porównania niewiele ustępował ww. a w pewnych aspektach był lepszy)

W stosunku do DAC z kompaktu poprawa homogeniczności brzmienia. Obraz dźwiękowy bardzo uporządkowany czasem jak dle mnie zbyt uporządkowany. Niskie schodzą głęboko i mają ładną definicję i strukturę. Na plus schodzi niżej niż Micromega, nie traci rytmu, na minus minimaalnie mniej sprężysty.( nie przepadam za dużą ilością basu, więc ktoś może mieć odrębne odczucia) Średnica plastyczna, nabrała trochę wagi , zwłaszcza głosy. Głos Katie Melua nie syczy jak to było na Micromedze. Wysokie jakby mniej dźwięczne, albo nieco mniej powietrza - choć może to być subiektywne odczucie związane z nieco innym obrazem dźwiękowym niż szkoła Micromegi. Scena minimalnie na minus - nieco mniej wyraźny rysunek i lokalizacja ale za to więcej "treści" w dźwięku - w Micromedze ładny rysunek konturu ale gorsze wypełnienie.

Z laptopem gra świetnie, dużo lepiej niż EMU 0404 USB. Z lapkiem jako źródłem niewiele ustępuje zestawowi z kompaktem.

Ustawienia filtrów : SOFT/Dither Off/128FS.

Czekam na Raysonica modyfikowanego, zobaczymy czy będzie poprawa.

W kategoriach cena/jakość uważam , że poprawa jak najbardziej opłacalna, choć może zależeć od systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chick

Bezpośrednie owszem, jesli posiadasz w laptopie wyjście cyfrowe optyczne bądź coaxialne.

 

Niebezpośrednio przez konwerter USB->optyk i/lub coaxial zwany pclinkiem. Ok 100zł na ebay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aethelred, 5 Sty 2009, 00:30

>>CEC DA53 powyżej 1k PLN nowy, Używkę kupiłem za 350 euro z przesyłką.

>>Z laptopem gra świetnie, dużo lepiej niż EMU 0404 USB.

 

Ten DAC jest bardzo ciekawy ,ale jedna kwestia jest tam dziwna tj :

 

Burr-Brown PCM1796 x 2 (for RCA and XLR outputs)

Burr-Brown PCM2906 (Headphone output)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla wyjścia słuchawkowego pracuje niższej klasy przetwornik niż dla outputs .

 

Ciekawy jest też Audiotrak Dr Dac2 ,poniżej recka Dr DAC2 po Polsku :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Są również głosy że gra lepiej od EMU 0404 USB ,ale jest mało konkretów :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście słuchawkowe w typ DACu to ściema, producent zstrzega, że jest ono przewidziane dla VoIP, nie ma nawet regulacji głośności no i mały jack ;). Chyba dlatego, że producent ma w ofercie osobny wzmak słuchawkowy. Innego uzasadnienia nie znajduję, lepiej było w tym miejscu rozdzielić sterowanie opcjami, bo wszystkie ustawienia filtrów wybiera się jedną gałką, nie jest to złe ale mogłoby byc lepiej. Nawet nie sprawdzałem jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DAC był porównywany w holenderskim portalu do Benchmarka i recenzent stwierdził, że nie jest jednoznacznie gorszy, inna szkoła dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aethelred napisz o różnicach w porównaniu z E-MU 0404 USB ,jak i o wrażeniach z użytkowania samej E-MU 0404 USB .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś lista DACów czytających HDCD ? Ewentualnie który jest wg was godny polecenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4ncer -> na poczatku podpiety byl do karty M-Audio Audiophile, teraz via PClink no i do dvd pioneera dv 300.

 

Co do wygrzewania - zgodnie z instrukcja Grado_Fana - tydzien pod pradem, roznica kolosalna. Ktos kiedys napisal, ze na poczatku Beresford gral jak Creative Audigy i zgadzam sie z ta opinia. Potem to juz cud, miod i orzeszki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim EMU uzywalem z lapkiem Toshiby P200 i mialem duzo problemow zwlaszcza z ASIO,WASAPI + foobar pod Vista, Na KS bylo OK.Zwiechy, dzwiek sie rwal itp. CEC na nowym lapku Samsung R710 dziala bez zarzutu.

Jesli chodzi o dzwiek, to z EMU jest bardziej techniczny dzwiek, niby wszystko jest OK ale czegos brakuje, glosy byly niezbyt ekspresyjne, detal OK, scena na 4 powiedzmy. Wrazenie bylo jak przyzwoity CD z przedzialu poweidzmy 1k PLN, z CEC jak pisalem jest minimalna roznica w porownaniu z zestawieniem Micromega+CEC jako DAC. Powiem tak, ze najbardziej zaskoczyla mnie jakosc sygnalu USB w tym DACu. Mam gdzies recenzje to pozniej dam linka,teraz jestem niestety w pracy.

Jesli ktos szuka DACa do lapka uwazam, ze jest to bardzo dobry wybor. Sprawdzalem jeszcze Benchmarka, ale dla mnie to zbyt kliniczny dzwiek, nie moj gust.

EMU ma tez wzmacniacz microfonowy ( CEC zreszta tez ) ale wydaje mi sie ,ze EMU ma nieco lepszy.Z EMU masz tez wzmacniacz sluchawkowy, calkiem przyzwoity - AKG 501 potrafil uciagnac, wiec nie jest zle. Podlaczenie EMU jest nieco klopotliwe po RCA bo trzeba nabyc przejsciowke no i wyprowadzenie coaxial jest z przodu a RCA z tylu wiec WAF ( Wife Acceptance Factor ) raczej niski ( przynajmniej mojej wife ;) ) Ogolne wrazenie mialem takie, ze EMU jest niezle ale DAC section nie ma co porownywac do CEC, zreszta to inna klasa cenowa jesli chodzi o nowe urzadzenia. W holandii CEC stoi ok 1200 - 1300 euro, a EMU jakies 200 pare.

Na poczatek to dobry sposob na system z lapkiem jako zrodlem, ale moze byc duzo lepiej.

Jesli jestem zainteresowany to moje EMU chyba bedzie na sprzedaz, Jakby co to prosze na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek i jak dla mnie bardzo na czasie, właśnie kupiłem CEC'a 71DX Mk.II Limited Edition. Jak patrzę na śledzenie przesyłki to już jest w Polsce i kurier powinien zapukać do mnie dzisiaj, najdalej jutro. Jak się rozstawię z zabawką to wam napiszę jaka różnica w porównaniu z CD CEC'a 51XR i może jakieś foto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku

 

Tutaj można poczytać porównanie poprzedniej wersji Beresforda z Dr.DAC2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę wkleić kilka wrażeń z porównań, które dostałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jest gdzieś lista DACów czytających HDCD ? Ewentualnie który jest wg was godny polecenia ?

 

Można konwertować HDCD do 24-bitowego FLACa programem dBpoweramp a dalej odtwarzać na zwykłym 24-bit DACu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym przy okazji tej dyskusji zapytac,czy ktos z Was mial mozliwosc posluchac takiego DAC'a :

 

Mhdt Labs Havana

 

-CS8414 digital input with non-oversampling structure

-The digital signal accepted is based on the capability of CS8414 digital receiver

-No digital filter, no Op-amp

 

-Utilize legendary R-2R multi-bits Burr Brown PCM56P (16 bits) DAC chip

-No differential phase shift in both channels

-Tube buffered output, tube instocked GE5670

-Tubes can be used: 5670, 2C51, 396A, 6385, 6CC42, 6386, 6N3,6854, CV2575, CV4013, CV5894, CV8247, CV2381

 

Opis producenta intrygujacy - jakiego typu brzmienia nalezy sie spodziewac po takiej konstrukcji..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12056-100007609 1231159124_thumb.jpg

post-12056-100007610 1231159124_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mi też po głowie chodzi jakiś zewnętrzny DAC do Marantza CD63SE. Czy takie kombinacje mają sens i coś wniosą pozytywnego do systemu? Czy może lepiej zainwestować w nowszego cedeka?

 

 

McGyver,

 

Może Ty coś ciekawego napiszesz na ten temat, bo chyba masz doświadczenie z takim Cedekiem.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->mlb

Dzięki. Właśnie chodzi mi o to, że mam dożo zgranych plików flack, wave, albumów w HDCD (np. cała japońska dyskografia Yes). Tak więc rzeczywiście dobrym pomysłem jest odkodowanie tego przez program w kompie i odtworzenie w zewnętrznym DACu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No wlasnie, czy ktos z doswiadczeniem moze napisac, czy warto inwestowac w drozsze CD, czy w DACa do takich CDkow jak np wyzej wspomniany Marantz czy Denon (1420)?

 

2. Jezeli mowimy o DACach zewnetrznych sprawa jest jasna, a co z wewnetrznymi "plytkami"? Tzn, czy 3eba zwracac sie do osob z doswiadczeniem, czy mozna takowa operacje przeprowadzac samemu? (naturalnie z pomoca ponow z dzialu DIY)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.