Skocz do zawartości
IGNORED

Prosba o pomoc w uzupelnieniu KD


stecko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym uzupelnic swoje stereo do KD i zwracam sie do Was:) Potzrebuje kolumne centralna i ''tyly'' .

Moj obecny zestaw to:

 

wzmacniacz Yamaha dsp A-2

kolumny front TDL RTL 3se

sub Velodyne cht-15

 

pokoj 20m

 

Myslalem o Tannoy mc i M2 ew cos z B&W , Kef

Szukam w uzywkach po rozsadnej cenie i jakosci zblizonej do reszty mojego zestawu:)

 

z gory dziekuje za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopalem troszke google i wytypowalem cos takiego:

 

Tannoy M2

B&W 602 s3

Mission m72

wharfedale diamond 8.1se

JBL e30

 

 

ktore najbardziej by byly godne polecenia? jako 'tyly' do kd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam center tannoy eyris, oraz tyły eyris er. Sam posiadam te tyły i są świetne.

Tannoy m2 to trochę niska seria, mam jako tylny center mx2 c to zupełnie inny poziom niż eyris. Chcę go wymienić na dodatkowe 2 szt eyris er co pozwoli stworzyć konfigurację 7.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm poszukam ale cos mi sie wydaje ze to chyba wyzsza polka cenowa:_) czy aby nie za duzo jak na moje pozostale klocki?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresuj sie tonsilem siestą

ja mam do kd caly komplet siesty

i rowniez tylne monitory !

 

brzmienie o klase wyzsze jak w tych ktore ty wymieniles !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyły nie musisz sie silic na super kolumny,przod to co innego stereo ,scena muzyczna,tył to kolumny efektowe i potrafia milczec przez 70 proc filmu.Te co podałes napewno wystarcza kupowanie drogich kolumn na tył to troche snobizm.Jezeli masz na przodach np B&W 604 to 602 sa idealnym rozwiazaniem,to samo Tannoy m4 tył m2 wazne jest to zeby były dopasowane seriami,bo mieszanie serii moze ci zaszkodzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widzę to posiadasz ampli yamaha dsp a-2. To dość wysoka półka, a i sub velodyne to nie byle co dlatego poleciłem eyris. Co do wypowiedzi przedmówcy nie do końca się zgadzam, że na tył kupowanie dobrych kolumn "to snobizm". Dobre tyły potrafią zniknąć i na prawdę tworzą efekty przestrzenne zapierające dech w piersiach. Wcześniej miałem mini monitorki Paradigma i myślałem, że to szczyt. Po przejściu na eyris jest znacznie lepiej-tyły całkowicie znikają, a efekty przestrzenne są bez porównania z poprzednimi. Znacznie bardziej delikatne, oraz detalicznie.

 

B&W z serii 6xx kosztują więcej niż tannoy eyris z drugiej ręki i są du zo gorzej wykonane - w eyris naturalna okleinia, a jakość wykonania jest super. Miałem okazję porównywać B&W z Paradigmem z seri monitor i wybrałem te drugie. Z kolei na eyris przeszedłem z monitorów Paradigma uznając je za lepsze.

 

Tyły nie koniecznie muszą być z tej samej serii co przody, raczej zaleca się stosowanie jednakowych kolumn front+center, oraz cały tył, czyli np tylni center jednakowy z surround.

Centralny to ważny kanał bo 70 proc filmu leci przez niego dawanie tam dyle czego spowoduje wielką stratę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówcą tyły są bardzo ważne !

co do braku efektow w tylach odpowiedzialne są formaty w niektorych filmach

z dolby digital ac3 czy dts jest malo efketów na tył i w tym przypadku uzywa sie dobrze skonfigurowanych procesorow dsp Yamahy o ile uzytkownik troszke kuma baze idzie je tak skonfigurowac ze procesor odpowiednio zrobi przestrzen w filmie i tylne efekty są slyszalne czesto i gęsto druga sprawa wlasnie !:))

 

tutaj chodzi o jak najlepsza przestrzen i tez dlatego wybralem siesty charakteryzuja sie super przestrzenia nei sa ta zwykłe pierdziawki a porzadne skrzynki z znakomitym brzmieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Vitold MAN mam do ciebie jedno pytanie dlaczego w o sobie napisałes xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx zamiast TONSIL SIIIIIIIIIIIESTA w kazdym wątku i wszystkim polecasz te kolumny ,Nawet jesli ktos nie bierze tych kolumn wogole pod uwage Nie jestem wrogo nastawiany do tych kolumn ale badz chłopie troche elastyczny.Napewno nie sa to tak wspaniałe kolumny tak renomowane z wielka tradycja i pewnie znajda sie jeszcze jakies inne ktore warto polecic.Nie wszyscy chca miec Siesty czy JBL.Co do procesorow to ze amplituner bedzie emitował,lub usiłował grac jak w hali na koncerie lub w teatrze to wcale super dobre kolumny na tył nie zmienia tych efektow na lepsze niz jest sam dts bo ten dsp to poprostu kicha i niemozna tego słuchac.Słuchałem i oglądałem wiele koncertow i napewno najlepiej grały w zwykłym Dolby Digital jeszcze lepiej Dts,Dsp to dobre do wiez tybu AIWA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xedo

 

Niestety tannoy eyris niegdzie nie znalazlem w uzywkach a tylko takie mnie interesuja:) Seria M jest czesto do oddania ale eyris malo kiedy zwlaszcza monitory.

 

Co do tonsila - mieszkam za granica wiec niestety odpada bo na tutejszym rynku nie ma wogole firmy tonsil...

 

mysle powaznie na mission m72 i jezeli cena nie bedzie za wysoka skusze sie chyba na nie ew tannoy m2 widzialem za 250zl wiec moze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura ty nawet nie wiesz co to dsp :) sam dolby digital to dno !:) dts troche lepsze dno

niczym nie rozniace sie od mp3 tego sie nie slucha bo tego sie nawet niedaje sluchac

 

takze nie opowiadaj mi o koncertach w dolby digital czy dts :)

bo pierwsze sensowne formaty i technologie do koncertów do sacd ,dts hd lub dolby true hd gdzie kompresja jest znikoma lub nie ma jej wcale ;)

a DIGITAL SOUND PROCESOR W TAKIEJ YAMASZCZE NP RXV3800 robi z niektorymi filmami duzo duzo wiecej niz samo dd czy dts :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wspominam tu o kocertach bo kino domowe sie do tego nei nadajeeeeeeeeeeeee

to jest do filmow :) i wtedy dsp potrafi zdzialac cuda przypuszczam ze nawet nie wiesz oco mi chodzi procesor dsp trzeba jeszcze odpowiednio skofigurowac a opcji ustawien jest multum

znaczam multum na wysokiej klasy ampli czy wzmakach :) nie wspominam tu o zabawkach typu modne onkyo606 czy yamaha 663:) plus jbl i harman kardon :)

 

nie bede tutaj z toba dyskutowal bo mi sie nie chce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie temat o dsp dd itp tylko o monitorach na tyl plus central:))

 

co do centrala to nie mam zadnego na oku moze b&w 300 lcr3 ?widzialem cos takiego tylko nie wim jak to wogle gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- stecko

 

Nie znam Twoich kolumn przednich i nie wiem jakiego rodzaju jest tam głośnik wysokotonowy.

Najlepiej żebyś poszukał kolumn które będą miały ten głośnik wykonany z tego samego bądź

podobnego materiału... Pozwoli to na zachowanie zbliżonego brzmienia zestawu kolumn.

LCR 300 jest przyzwoitym głośnikiem centralnym. Jakbyś miał możliwość dokupienia do tego monitorów DM 303 to byłby to całkiem udany zestaw. Jeśli poruszamy się w kręgu "wysokotonowców metalowych" to zwróć uwagę na kolumny Celestion (central F48c i na tył F10, F15 lub F18 w zależności od wielkości pomieszczenia)

Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki haszu rozejze sie troszke po ebay'u:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ta wiedza o dsp i blu-rey to raczej z gazetek a nie z własnych odsłuchow.Bo w innym wypadku nie pisałbys takich bzdetow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to wysokotonowka Peerless'a siedzi ale jaki model hmmm :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haszu

 

dokladnie to w moich tdl siedza tweetery Peerlessa SR10 :) Czy znasz jakies kolumny (monitory) ktore maja te glosniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission 700 nowe za 100zl warto??:)

 

wlasnie zamowilem- zobaczymy:) Z opisow nie jest rewelka ale Nowe za 100zl tzn 200zl z wysylka chyba warto? zwlaszcza ze to beda 'tyly' mam nadzieje ze nie wtopilem 200zl:)

 

Za 200zl niewiele z uzywek bym kupil...

 

odezwe sie jak dojda:)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam kolumn z tym głośnikiem wysokotonowym.

Myślę że w tej cenie ciężko byłoby znaleźć inne firmowe kolumny.

Nawet jeśli nie spodoba Ci się jak grają możesz je sprzedać

z niewielką stratą (a może jeszcze na nich zyskasz? kto wie?):)

Tak czy inaczej daj znać jak się z nimi osłuchasz.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitold_MAN, 6 Sty 2009, 17:00

 

>dariusz ty nawet nie wiesz co oznacza skrót dsp

 

 

Z tego co napisałeś kilka postów wyżej to Ty nie wiesz co oznacza

ten skrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitold_MAN, 6 Sty 2009, 20:10

 

>do ciebie wyzej nie dorastasz mi do piet:)

>mozesz najwzyej powąchać moje zrogowaciałe pięty :) jak dosięgniesz:)

 

 

Te pięty to chyba ci zrogowaciały od słomy co ci z butów wystaje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze wasze wpisy nie sa na temat....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co naprawdę oznacza skrót DSP:

 

Digital Sound Procesor (czyli Yamaha i gotowe pola dźwiękowe)

 

czy może

 

Digital Signal Procesor (czyli cały układ scalaków produkcji chociażby Texas Instruments, Sony lub innych)

 

Tak z ciekawości pytam czy to ma jakieś znaczenie.

 

Ciekawi mnie także czy ktoś z Was (poza Vitold_MAN-em) używa procesora do odsłuchu czegokolwiek, np. film "Piąty element" w DTS-ES 6.1 + program DSP Contert Hall.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala, 7 Sty 2009, 16:57

 

>Co naprawdę oznacza skrót DSP:

>Digital Sound Procesor (czyli Yamaha i gotowe pola dźwiękowe)

>czy może

>Digital Signal Procesor (czyli cały układ scalaków produkcji chociażby Texas Instruments, Sony lub

>innych)

>Tak z ciekawości pytam czy to ma jakieś znaczenie.

>Ciekawi mnie także czy ktoś z Was (poza Vitold_MAN-em) używa procesora do odsłuchu czegokolwiek, np.

>film "Piąty element" w DTS-ES 6.1 + program DSP Contert Hall.

 

Konrad, moim zdaniem kolejność powinna być odwrotna.

Np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastosowany w tym urządzeniu scalak przetwarza dostarczone sygnały i tworzy odpowiednie pola dźwiękowe, ale o tym pewnie każdy z Was wie więc sorki za łopatologię:)

Pamiętam że jak miałem mój pierwszy amp kina domowego (Pioneer vsx 609) bawiłem się trochę tymi trybami dsp i któryś z nich w połączeniu z dolby digital dawał całkiem niezły rezultat. Ale to było w początkowej fazie posiadania tego sprzętu więc zabawa była na całego. Filmy oglądam bez dodatkowych bajerów dźwiękowych.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mission'y juz sie wygrzewaja:) Graja calkiem przyjemnie jak na te ''polke cenowa'' Chyba je zostawie choc jezeli jest ktos chetny...:)) Stan NOWE, nie uzywane z kartonami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ten procesor degradował dźwięk, wprowadzał szumy i zniekształcenia....to najgorszty korektor w historii Technicsa, zresztą każdy korektor daje tylko namiastkę prawdziwej jakości......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.