Skocz do zawartości
IGNORED

TAGA HARMONY jako pierwszy?


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy znane Wam sa produkty TAGA HARMONY? Konkretnie chodzi mi o ekrany projekcyjne.

Mam zamiar zakupic takowy ekran jako pierwszy po duzym wydatku, ktorym byl zakup Mits HC7000.

Z czasem zapewne bedzie mnie stac na lepszy ekran jednak od czegos musze zaczac.

Poniewaz rynek ekranow jest mi obcy a fundusze poki co ograniczone zastanawiam sie czy to jest dobry poczatek czy moze za ta kase mozna lepiej? Kasa to ok 2200. W standardzie czarne ramki i czarny gorny pas, naped elektryczny, trigger, oraz zdalne sterowanie IR. Dokladnie mam zamiar zakupic model KARBONADA Matt Grey (bardzo jasne pastelowe sciany i bialy sufit).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

poniewaz nie ma chetnych do pomocy zapytam inaczej:)

Jako ekran docelowy:

- Adeo Tensio Motorized Elegance, czy moze

- Viz-Art Tension Cine Elegance

 

Pozdstawa ekranu ok 250 cm. Adeoe wychodzi troche taniej.

Co o tym sadzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam ekran TAGA HARMONY AMBER, jest to ekran o bardzo...ale to bardzo niskiej jakości wykonania, mechanizm zwijania nie działał od pierwszego dnia po zakupie,niesprawny egzemplarz mi wymieniono na inny ale co to za wymiana skoro ten nowy miał taką samą usterkę, do tego sam ekran był tak bardzo pofalowany że naprawdę ciężko było coś obejrzeć bez wkurzania się na jakość wyświetlanego obrazu .

Naprawdę największemu wrogowi nie życzę zakupu tego ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej ciesze sie, ze nie zaryzykowalem bo juz mialem zakupic najwyzszy model... jednak co chinol to chinol... mijac z daleka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zaskakująco nisko cena - ktoś miał do czynienia z ekranami Optomy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie do ściany - dziecinnie proste, wystarczą dwa kołeczki rozporowe fi 6 i nasunięcie na nie otworów w obudowie kasety, do zrobienia bez pomocy drugiej osoby. Możliwe jest także mocowanie do sufitu.

Mechanizm zwijania działa elegancko i bez problemu, ja używam ekranu na stałe rozwiniętego. Zapaszku nie mam, ale kupiłem używany i zapewne zdążył wywietrzeć, ale Optoma nie jest z tych najbardziej chemicznie wonnych... ;)

Wielu użytkowników zauważa niewielkie falowanie powierzchni, ja mam pionowe zafalowania na około 1/5...1/4 szerokości ekranu (tylko z jednej strony), szczególnie dostrzegalne przy wyświetlaniu materiału z kompa (okienka!); poziome linie mają delikatne ugięcia. W filmach dokucza to praktycznie jedynie dla określonego materiału - albo poziome linie albo ruch poziomych lub pionowych elementów obrazu, szczególnie przy panoramowaniu; zaczyna mnie to coraz bardziej drażnić, ale jeszcze nie przeważa nad moim lenistwem, które trza by pokonać przy usunięciu wady lub wymianie ekranu. ;)

Prosta recepta na naciągnięcie ekranu (wsunięcie metalowego pręta jako obciążnika w dolną listwę) u mnie nie zadziałała, mam w niej (w listwie) zawinięte całkiem sporo z dolnej krawędzi materiału i nie ma miejsca na grubszy pręt. :(

Co do jakości obrazu ciężko mi się wypowiedzieć, nie porównywałem w domu z innym. Przed ekranem miałem biały HDF, różnica jest ogromna. Na korzyść ekranu oczywiście... ;) No, poza geometrią...

Powierzchnia jest równomierna jeśli chodzi o jasność i kolorystykę, z czasem (4 miesiące eksploatacji) na bardzo jasnych/białych obszarach zacząłem dostrzegać fakturę ekranu (niejednorodność), jeszcze mi to nie dokucza ale jest zauważalne; nadmieniam iż obraz ma 82 cale przekątnej (178 cm szerokości) a oglądam z 2,4 metra; póki co tylko DVD. Przy nieco większej odległości widz - ekran wspomniana niejednorodność może być niedostrzegalna.

Wydaje mi się że ta Optoma ma doskonały stosunek cena/jakość. Wprawdzie zaczynam odnosić wrażenie że zauważyłbym różnicę w stosunku do ekranu za 1500...2000 PLN, niewykluczone jest że się na droższy/lepszy przesiądę, ale te około 300 PLN za DS9092 to bardzo dobrze wydane pieniądze.

 

Nieco innych opinii tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy link dałem z wyszukiwarki forum, nie wiem czy zadziała dla niezalogowanych, tu poprawka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;)

 

Gdzie jest obiecywany EDIT???!! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.