Skocz do zawartości
IGNORED

Sub - łatwo powiedzieć...


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat zapewne już wałkowany jednak mam nadzieje, ze znajdzie się ktoś, kto dorzuci cos od siebie w moim konkretnym przypadku.

Posiadam sprzęt jak w opisie profilu. Sprzęt gra w pomieszczeniu o łącznej powierzchni ok. 60m2. Jako uzupełnienie poszukuje suba. Nie szukam hałasu i zamieszania a punktualności, szybkości i pełnego basu zarówno w stereo jak i w kinie.

Około miesiąca czasu miałem B&W825 jednak nie radził sobie wystarczająco.

 

Testowałem już w domu ewentualnego następcę REL B1. Bardzo przyzwoity jednak nadal nie do końca jest to to, czego szukam. Czekam na test B&W ASW855 oraz Paradigma Servo 15. Servo już raz odsłuchiwałem w salonie i tam zrobił na mnie raczej mierne wrażenie. Masa zamieszania i „harczenia”. Jednak czytając liczne zachwyty w sieci biorę go na testy do domu. Dostaje druga szanse. Ponieważ wizualnie to kompletne nieporozumienie przy ewentualnym zakupie biorę pod uwagę jedynie Signature Servo v.2.

 

Co można jeszcze zrobić? Gdzie szukać? Co może spełnić moje oczekiwania i poradzić sobie z rozmiarem pomieszczenia o wysokości 2,8m. Może wyda się Wam to nieprawdopodobne ale moje 703ki naprawdę nieźle „basują”

 

Budżet to najchętniej do 10-11 tys.

 

Liczę na rady i pomysły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 60m najlepszy jaki słyszałem (z 15 calowych) to był krell resolution, na drugim miejscu Revel B15, na trzecim Paradigm Servo 15 v.2, na czwartym Genesis 900 servo (którego miałem).

Pewnie nowszy revel ulima jest jeszcze lepszy od B15 i być może jest lepszy od krella (?)

Jednak cena/jakość zdecydowanie Revel B15 z moich doświadczeń. Fantastyczny, właśnie uniwersalny (do kina i do muzyki, bardzo szybki!), niedrogi, z second hand śmiesznie tani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info...

troszke poszukalem i nie moge namierzyc w Polsce ceny krella ale to co znalazlem w USA to 6 tys USD - calkowicie poza zasiegiem. Na stronie Revela nie widze Suba Ultima jest tylko B15A. Jestes pewny, ze maja tez suby Ultima?

Moze wiesz kto u nas sprzedaje Revela i ile to u nas kosztuje. Moze cos przeoczylem ale google nie bylo zbytnio pomocne. Z tego co piszesz to jesli Revela nie ma w Polsce to pozostanie wg tej specyfikacji Servo do ktorego sie mocno zrazilem. No ale moze odzyskam zapal jak pomecze go w domu :)

W sumie to bylem/jestem juz wstepnie przekonany do REL B1 ale jakos bez euforii pomimo, ze wypadl przyzwoicie. Podstawowym problemem jest u mnie to, ze bas jest wszedzie za wyjatkiem miejsca odsluchu i to bez wzgledu na umiejscowienie suba. Jak widac duza wada duzego pomieszczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz revel ultima z wysyłką worldwide. Zdaje się że one są 110/230V ale trzeba by się upewnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W Polsce handlował tym Artis Audio na Batorego kiedyś, teraz nie mam pojęcia, ale pewnie cena ultimy byłaby z $10.000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test Revela B15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zaręczam, że jest fenomenalny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupie w ciemno i nie kupie poza siecia dystrybucyjna w kraju. tym samym uzywka odpada. nauczylem sie tego po doswiadczeniach z ostatnich miesiecy. gdyby nie zakup u dystrybutora w kraju mialbym duzy problem ze sprzetem za blisko 10tys, ktory byl wadliwy fabrycznie. gdybym sciagnal sprzet jak planowalem ze stanow mialbym duzy problem. w tym wypadku odzyskalem kase i juz nie ryzykuje. fakt - sporo sprzetu w zyciu kupilem bez gwarancji sprowadzanego ale po tej nauczce nigdy wiecej :)

 

wg zumi artis audio nadal ma revela ale nie maja stony www wiec sprawdze w przyszlym tygodniu ceny i mozliwosc testow w domu. ultima za taka kase tez odpada wiec moze b15. tak czy inaczej rozmawiamy raczej o zbyt duzej kasie jak na moje mozliwosci :)

dziekuje za informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek - nie kupuj nowych fabrycznie tylko sprawdzone najlepsze jednostki.

B15 to jeden z najlepszych subów jakie istnieją, nie masz wyjścia ;) Co to za ryzyko $1500 plus przesyłka? Dobra nie namawiam, może jakimś cudem kupisz coś zbliżonego za 11 tys. PLN choć bardzo w to wątpię.

Ad Paradigm servo 15 v.2 to nie jest zły sub, ale do revela brakuje mu finezji, jest taki bardziej kinowo efekciarski/sztuczny, w porównaniu A/B z revelem to wychodzi (revel znika zupełnie). Jeszcze jedno, te paradigmy mniejsze ultracube 12 są bardzo przeciętne, szkoda pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Jasik Ci ściągnie Revela B15a z USA nowego? Mnie kiedyś ściągnął Genesisa i cena była amerykańska (niecałe $3000). Może się zmieścisz w 11 tys. PLN za nowego skoro cena w USA za B15a to chyba $3000.

Z napięciem nie będzie problemu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego rodzaju dźwięku, którego szukasz BARDZO poleciłbym ci subwoofer Thiela. Szybki, punktowy, doskonale kontrolowany i bardziej zbliżony do podanego budżetu. Oficjalna dystrybucja w Polsce. Jest tylko problem, że jeżeli chciałbyś go urzywać w trybie DWUKANAŁOWYM do stereo to z głośnikami innymi niż Thiel potrzebne jest dodatkowe urządzenie - integrator, kosztujący prawie tyle co sam subwoofer. Jeżeli tylko kino, to nie ma problemu, bo podłączasz wyjście LFE i już. Duży wybór fornirów, więc dopasujesz coś do swoich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jim. Słyszałem te suby thiela poza największym. Lubię thiele i to nie jest tajemnicą. Do wysokich 60m byłby SS3 jako ew. alternatywa dla revela, niestety cena do coś $7000 więc...

Poza tym Revela dobrze się skleja z kolumnami /bez integratora/. Jest bardzo elastycznym subem i to jest jego dużą zaletą obok wielu innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> americano

oj kusisz ale tak czy inaczej aby kupic musze posluchac:) poniewaz mam juz doswiadczenie z trudnym pomieszczeniem wiem, ze rozne suby graja w nim roznie. BW mial wzmacniacz classD 1000W i zachowywal sie gorzej niz REL classDC 500W. musze posluchac bo mnie to zameczy jesli po zakupie w ciemno cos mi nie przypasuje :) pomimo zapewnien i testow, ze to dobry sub...

 

masz racje wlasnie o tym [pisze przy servo brak finezji - dobrze ujete - kinowy sub i to tez bez wiekszej kultury. nie biore innego Paradigma pod uwage. mialem kiedys PS-1200 v4 i fajnie kolysla nogawkami... nic poza tym:)

 

i jeszcze jedna ciekawostka - bardzo przyzwoicie gral BW PV-1 nie wiem czy nawet nie dawal najlepszego basu z tych wszystkich do tej pory ale byl za slaby - moze wiec potestowac dwa PV-1? co o tym myslicie? :) zwlaszcza, ze mam problem z pokryciem pomieszczenia basem w miejscu odsluchu :(

 

-> Milimetr

piekne sa te Thiele. te glosniki zawsze zalatywaly eleganckim lecz ciezkim designem. moze wiesz jak one kosztuja te SSy? czemu nie mozna w stereo sluchac po LFE out? o co chodzi z tymi integratorami? "tak powinno byc w kazdym banku" :) wspanialy wybor fornirow a nie PCV w glosniku za 10tys jak servo 15.

 

oj Panowie namieszaliscie... wystarczylo powiedziec, ze REL B1 jest optymalny i lepiej nie znajde :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że o bardzo dobrych subach Velodyne nikt tu nawet nie wspomniał...

A miałeś przecież B&W 825, zrezygnowałeś z niego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velodyne mialem sprowadzic z USA jak dolar byl ok 2zl. Jednak z uwagi na duzy koszt dobrego konwertera i brak gwarancji przy duzej cenie zakupu odpuscilem sobie. Mial to byc DD-18. Cena tego suba w kraju to cos ok 7tys USD... odpada...

 

tak z 825 zrezygnowalem. tak jak pisalem nie radzil sobie tak jakbym chcial. lepiej juz wypada REL B1. Czekam na odsluch BW 855 ale chyba nie roznia sie zbytnio z 825 wiec mam umiarkowany optymizm w oczekiwaniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszej ceny w europie póki co nie widze na Velodyne DD-18

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czyli 3690 euro...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sam nie wierze, ale DD-18 jest za 2650 euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała wyjątkowość subwooferów Thiela polega na tym, by zespoić je z głośnikami głównymi absolutnie bezszwowo (oczywiście mówimy o odsłuchu stereo). To jest ta cecha, która spowodowała, że decydowałem się na zestaw monitory plus subwoofer do dobrej klasy stereo, chociaż wiele osób twierdzi, że sub w stereo to profanacja. Ja mam swoje zdanie na ten temat :-)

 

Co do Integratora i jak działają suby Thiela:

 

1. W subwooferze Thiela nie ma normalnych regulatorów, takich jak częstotliwość odcięcia, poziom głośności, czy faza. Zamiast tego są przyciski do wprowadzenia parametrów w jakiej odległości od najbliższej ściany bocznej i tylnej ustawiony jest subwoofer. Wbudowany we wzmacniacz układ korekscji bierze te parametry pod uwagę i koryguje pracę subwoofera tak by nie podbijały się niepożądane częstotliwości. I muszę powiedzieć, że to na prawdę DZIAŁA! Tak liniowego i czystego basu u siebie nie słyszałem, a słuchałem różnych subów, w tym miałem przez kilka lat RELa.

 

2. Traz jak działa integracja z kolumnami. Integrację suba z kolumnami załatwia się albo poprzez pasywną zwrotnicę, albo przez integrator. I tak - pasywna zwrotnica może być zastosowana TYLKO z głośnikami Thiela, wtedy do danego modelu kupuje się odpowiednią, zestrojoną zwrotnicę.

 

3. Jeżeli mam dowolne inne kolumny to używamy integratora. Do integratora wprowadzamy parametry naszych kolumn, takie jak: dolna częstotliwość przenoszenia, skuteczność, typ obudowy - zamknięta lub bass-reflex i inne parametry. Na stronie Thiela podane są parametry do wszystkich możliwoch kolumn. Gdy sub Thiela współpracuje z integratorem to jest po prostu bajeczne połączenie. Żadego zgadywania i kręcenia gałkami subwoofera, które jak każdy wie prowadzi do wciąż błędnych ustawień. Integrator to wszystko robi za nas. Odsyłam do recenzji w prasie zagranicznej.

 

Jeszcze jedno. Integrator może pracować w trybie augment mode lub crossover mode.

W trybie augment uzupełnia od dołu to, czego nie mogą przenieść kolumny, zaś w trybie crossover pozwala na przekierowanie części basu z monitorów do subwoofera. To jest o tyle fajne, że zamiast pomopować np. 40 Hz w jakieś cherlawe głośniczki puszczamy to na dwa głośniki subwoofera, a monitorom zostawiamy pracę ze średnimi i wysokimi tonami. To pozwala by cały system zagrał z większą swobodą, dynamiką, czyściej i po prostu głośniej.

 

Na prawdę polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> THX Ultra

Ta cena 2650 EUR jest za wykonczenie w czarnym orzechu. Pozostale wykonczenia to 3790 EUR.

Podaja tez pod cena jesli dobrze interpretuje barbarzynski jezyk :), ze w cenie zawarte jest MewerStoie (nie wiem jak sie to pisze). Kupujecie cos u nich? jak wygladaja teraz zakupy w UE? Kurier przywozi paczke i to wszystko? czy nadal mozna odzyskac MewSt tak jak to bylo kiedys? jesli tak to mozna by odzyskac jeszcze 19% ale wtedy pewnie zaplacic nasz VAT :) Bedzie tylko jeden problem - lokalny dystrybutor nie uzna gwarancji. Przyznam jednak, ze ponownie zaszczepiles mi myslenie o DD :)

 

-> Milimetr

Brzmi to wszystko bardzo profesjonalnie. Zreszta po Thielu mozna sie tego spodziewac. Profesjonalnym podejsciem do suba blysnal jak dla mnie REL. Zestrajanie RELa to tez cos wiecej niz dwa pokretla. Wynika z tego, ze wpiecie suba Thiel do systemu odbywa sie po czyms wiecej niz jednym kablu sygnalowym? Wiec zaczyna sie problem - ogranicza mi to jego lokalizacje tylko w okolicy sprzetu na froncie. Tylko kabel sygnalowy mam w scianie wyciagniety na tyl. Rzuc prosze jakimis cenami. Ile to kosztuje - sub i integrator. Kto to sprzedaje w w-wie? One sa jak dla mnie piekne.

 

Miales RELa. Nie odnoszac tego do Thiela (bo to chyba jednak inna polka) jak oceniasz RELa? Sluchales B1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zestrajanie RELa - problem w tym, że właśnie go musisz zestrajać. Mnie nigdy nie udało się tak zestroić subwoofera, żebym nie miał wrażenia, że coś jest nie tak. Albo sub za głośno, albo za cicho, albo za bardzo nakłada się na kolumny, albo jest dziura w paśmie, itd.

 

Przy subach Thiela masz to z głowy. Gra to jak duże i bardzo dobre kolumny podłogowe.

 

Niezależnie, czy użyjesz pasywki czy integratora (stawiane obok sprzętu) to od integratora lub pasywki idziesz do suba pojedyńczym przewodem sygnałowym typu XLR.

 

O ceny pytaj w hi-fi clubie na Kopernika w Wawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Widzę, że poziom jakości sugerowanych subów jest wysoki, jednak wydaje mi się, że w takim pomieszczeniu jeden subwoofer nie jest w stanie zapewnić równomiernego natężenia niskich częstotliwości w każdym miejscu. W zasadzie nigdy z jednego suba nie da się tego uzyskać, również w mniejszym pomieszczeniu.

 

Mam u siebie podobny problem pokoju 30 m kw z subwooferem na XXLS 12 z dwiema membranami biernymi napędzanymi Hypex DS 4.0. Co prawda nie można tego mojego porównywać z Rel`em czy Servo 15, ale jeśli miejsce odsłuch znajduje się w pobliży środka pomieszczenia, ciężko jest uzyskać szybi, dynamiczny i punktowy bas. Przerabiałem już kilka subwooferów i efekt jest zawsze ten sam.

Teraz mam na testach suba na 2x SLS 12 + DS 4.0. Jest lepiej, ale myślę, że jeden to za mało.

 

Niedługo planuję przeprowadzkę do nowego mieszkania, gdzie będę miał miejsce na pokój "tylko do kina" o powierzchni ok. 45m2, gdzie planuję instalację głośników "in wall".

 

Zamontuję wtedy więcej ukrytych subwooferów w obudowie zamkniętej na XXLS 12 - 830845 (ok4-6 szt.) zasilanych końcówką mocy + kontroler z precyzyjną regulacją(poniżej przykładowy kontroler-którego jakoś jest mi nie znana, a cena śmieszna).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobne rozwiązanie proponowane jest na stronie Zoller-a, gdzie polecają zamontowanie 4 swoich subwooferów posywnych w 30m2. Może jest to troszkę przesada, ale nikt chyba nie będzie wtedy rozkręcał potencjometru na maxa, a dynamika i swoboda będą z pewnością nie ograniczone.

 

Może się mylę, ponieważ nie miałem do czynienia z subwooferami w przedziale >10.000 na głośniku 15", ale wymagania co do jakości, oraz szybkości basu i jego swobody mam spore i jak do tej pory nie słyszałem niczego poza systemem "custom home theatre" co byłoby w stanie do końca mnie zadowolić.

 

Przepraszam jeśli nie na temat, ale pracuję właśnie nad projektem swojego małego kina i temat subów właśnie wałkuję.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Milimetr

strona hi-fi clubu sie nie otwiera wiec musze z cenami poczekac do poniedzialku ale obawiam sie, ze to rozwiazanie, o ktorym piszesz bedzie bardzo mocno przekraczalo moj sugerowany budzet:( ale sprawdze z ciekawosci. Moze raty ;)

 

-> xedo

oczywiscie, ze masz racje, ze jeden nie pokryje calosci. juz to wiem jak i to, ze przy tej pow. pomieszczenia trudno mu jest pokryc miejsce odsluchu znajdujace sie w srodkowej osi pomieszczenia i 2/3 dlugosci pomieszczenia mierzac od frontu. bas mam wszedzie nawet w sasiednich pomieszczeniach i to naprawde dobry ale nie w miejscu odsluchu.

Niestety nie dysponuje pomieszczeniem na kino i stereo i ta funkcje pelni salon w domu. obawiam sie, ze tym samym nie mam tego komfortu, o ktorym piszesz i jedyne glosniki "in wall" to tyly. Niestety poniewaz wszystkie sciany sa scianami zewnetrznymi a jest to dom nie mieszkanie nie moge tez sobie pozwolic na obnizanie termiki scian mostkami termincznymi, ktore powstaja przy instalacji "in wall". Tym samym zazdroszcze elastycznosci ale sam pozostane przy subie - poki co jednym. Jesli dobrze wybiore z czasem moze postawie drugi taki sam. Z tego co juz wiem zestrojenie dwoch subow w jednym pomieszczeniu to zadanie jeszcze trudniejsze niz zestrojenie jednego.

 

-> All

w sprawie Velodyne to cennik na stronie audiofastu sprowadzil me marzenia na ziemie:) ceny tego sprzetu sa w europie najnormalniej chore. zycze wszystkiego dobrego europejskim dystrybutorom. Ceny sa niczym nie uzasadnione. przeliczajac wszelkie cla i podatki oraz transport i konwerter napiecia i tak wychodzi taniej a przeciez dystrybutorzy maja upusty przy zakupie liczone w kilku dziesiatkach %. nie rozumiem polityki bussinesu z wielka marza i malym obrotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za rady i za zainteresowanie ale szczegolne podziekowania musze chyba skierowac do THX Ultra 2 :)

 

W sumie to chyba musze Ci podziekowac za otrzezwienie w czyms co bylo oczywiste a z niewiadomych do konca powodow pozostawalo poza mym ponownym rozwazaniem:) chodzi mi oczywiscie o ponowne odwrocenie mej uwagi w strone Velodyne.

 

Po krotce... wczoraj zdecydowalem sie na testy domowe 15" subika z niemal najnizszej polki Velodyne a mianowicie CHT-15R. Rozpakowalem, podlaczylem, fronty ustawilem na Large (wg specyfikacji schodza do 38Hz) a suba odcialem na 40Hz. Dodam, ze odciananie jakiegokolwiek suba z do tej pory testowanych na 40Hz dawalo w moim pomieszczeniu tyle, ze go nie bylo zupelnie. DOpiero polowa skali, no moze 1/3 dawala efekt i to mizerny.

Wracajac do sprawy Velodyne. Podlaczony, ustawiony no i jazda... pierwsze stereo i szok, SACD szok ze wstrzasem, DVD kino - MASAKRA!!! Nie bede sie rozwodzil nad detalami w stereo ale gral ladnie, super miekko i szybko nie odstajac absolutnie od reszty materialu byl bardzo spojny i zgrany. Poza uzupelnianiem pasma i odkrywaniem dzwiekow, ktorych do tej pory nie bylo nigdy w muzyce, ktora dobrze znam pojawilo sie cisnienie, ktorego wcale nie oczekiwalem od suba w stereo. Jesli chodzi o kino to poprostu jest to absolutne mistrzostwo swiata. Nie mialem wiele czasu na testy wiec zalaczylem wybiorczo tylko dwia filmy - "Ja Robot" oraz "Berna". Juz na czolowce wytworni w "Ja Robot" oboje z zona popatrzylismy po sobie z otwartymi szeroko ustami. Potega basu w 60m2! Kolejny szok juz w pierwszych scenach gdy robot biegnie z torebka ulicami. Cos niesamowitego ale gdy na ekranie byly kadry z begnacym robotem to jego kroki grzmialy bardzo niskim i lekkim basem, "masowanie widza" - wcisnalem mute na pilocie od suba i raz jeszcze wlaczylem ten bieg... i co? i nic... cisza:) w dalszych scenach gdy jest ujecie na miasto z lotu ptaka i z glebi ekranu na widza jedzie kolejka to wibracje kanapy i powietrza sprawiaja, ze sie z zona prawie rozsunelismy aby mogla przejechac pomiedzy nami. W niesamowity sposob wydobyl mase detali ze wszystkich materialow. W scenie gdy Will jedzie tunelem i jest otoczony przez dwa wielkie transportery z robotami byla masakra. Uwazam, ze istotne jest to czego wlasnie oczekiwalem. Te wszelkie doznania mialy miejsce przy mocno umiarkowanej glosnosci amplitunera, polowie moze troszke wiecej mocy suba i odcieciu go na 40Hz no moze ok 50 gdyz chcialem sobie spotegowac doznania:) Co ciekawe... oczekiwalem precyzji a nie bujania nogawkami a okazuje sie, ze dostalem i jedno i drugie - spodnie autentycznie drzaly mi na kostkach:) Wszystko to z jedynie 600W RMS.

 

Do tej pory nie bylo mocnego aby zagral w moim pomieszczeniu i to w miejscu odsluchu. Cala reszta zacnego grona grala wszedzie tylko nie w miejscu odsluchu i to grala w porownaiu z CHT naprawde miernie - nie odbierajac jakosci tym maszynkom. W bezposrednim porownaniu sa jednak bez szans.

 

Jednym slowem chyba juz wiem gdzie szukac i wcale nie chce gdzie indziej. Zastanawia mnie tylko co potrafia SPL-1500R i DD-15, na ktorych osluch czekam. Maja zdecydowanie lepsze wzmacniacze a do tego korekcje DSP z mikrofonem co podobno w Velodyne dziala super.

 

Jeszcze jedno... CHT ma zaprogramowane 4 ustawienia do Cinema, R&B/ROCK, Jazz/classic oraz Game. To tez dziala i warto zmieniac.

 

Reasumujac... zagral w miejscu gdzie nie graly inne, zagral z niesamowita precyzja i jakoscia basu, dolozyl do tego cisnienie no i gral na tak niskim poziomie jak nic do tej pory.

 

Sory jesli wypowiedz nie do konca jest skladna ale jestem w pracy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według Ceneo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to 1000W jest dynamiczna, a 600W to RMS. Opis skopany na ceneo? Instrukcja na pewno nie kłamie więc popraw mnie jak się mylę.

 

Pozdrawiam

Szuler

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje to ja zle spisalem:) pierwszy moj wpis byl prawidlowy. 600W RMS - tym bardziej godne podziwu. 1000W RMS spisalem z SPL-1500R.

 

Porownujac CHT-15R z 15" odpowiednikiem z serii SPL wnioskuje, ze wzmacniacz w CHT nie jest impulsowy. SPL ma magnes 8 kg ciezszy nisz CHT, ma mniejsza obudowe i do tego jest lzejszy o prawie 8 kg. Wnioskuje, ze w CHT masa jest zwiazana z obecnoscia analogowego napedu. Tym samym nie moge sie doczekac odsluchu SPL i DD. CHT pokonal konkurencje nawet z impulsowymi 1000Watowcami.

 

dzieki za czujnosc co do mocy RMS:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za współczucia :). Również borykam się z problemem, że bas jest np. w kuchni, a nie koniecznie na fotelu gdzie siedzę :). Niestety nie posiadam tak znaczącego budżetu by rozważać konstrukcje takie jak Ty wybierasz ale jestem w trakcie budowy czegoś skromniejszego (XXLS12" + 2 x membrany bierne i napędzany 300W RMS) i mam nadzieję, że mój opis po uruchomieniu tego będzie równie entuzjastyczny jak Twój :D.

 

Pozdrawiam

Szuler

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz

czy pod względem możliwości mocowych sprawdzałeś może gdzie leży ich kres? :)

i jak się ma ten kres do innych subów, które u siebie testowałeś i co to były za suby?

Ja również myślę nad CHT15, mam nadzieję że nie będzie odstawał od Paradigm S8, paradigm servo jest starsznie drogi obecnie. Moje obawy w CHT15 budził sam głośnik: mały magnes, skromne zawieszenie. Ale z tego co piszesz, to jego konstrukcja jest wystarczająca i skuteczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> szuler

sprawdz cene CHT15. moge smialo napisac, ze to tylko 5000 PLN

tak czy inaczej zycze powodzenia przy finalnym odpaleniu swego dziela:)

 

-> mczaj

moja przygoda z Velodyne zaczela sie juz z rok temu gdy pelen zapalu mialem zamiar sciagnac sobie DD-18 z USA. Bylem przekonany, ze jest to jedyny sub, ktory poradzi sobie u mnie w domu. Odpuscilem sprawe z uwagi na liczne ryzyka zwiazane z takim zakupem za oceanem oraz kwote ryzyka. Obecnie mozna zakupic DD-15 za 2150 USD a DD-18 za 2850 USD. Nowe prosto z Velodyne USA. Nalezy doliczyc konwerter napiecia za ok 500 PLN (problem z czestotliwoscia sieci pozostaje gdyz konwerter zmienia jedynie napiecie z 230V na 110V pozostawiajac nadal nasze 50Hz) przy zakupie sprzetu z takiej polki nie chce sie przekonac naocznie jak znaczacy wplyw moze to miec na dzialanie suba i dzwiek. Nawet jesli paczka zostanie oclona i dolicza VAT wychodzi sporo taniej niz w kraju. Mniejsza jednak o to gdyz to juz przeszlosc.

Kierujac sie nadal ta "logika", ze jedynie DD-18 jest dla mnie odpuscilem sobie ta marke z uwagi na cene w kraju 16500 PLN. Do wczoraj. Zostalem niemal sila zmuszony przez sprzedawce (przeciwnika subow) do zabrania go do domu (CHT). No i zabralem. Stalo sie...

 

Smialo moge Ci powiedziec tylko tyle, bierz go do domu i odsluchaj. Nie jestem specem ale jestem pewny, ze za 5 tys nie kupisz nic lepszego gdyz ja nie kupilem nic lepszego za 9tys. Musisz uwierzyc mi na slowo, ze pozostale sa o klase lub dwie z Velodyne. Mozliwe, ze to kwestia wyboru marek, ktore sluchalem ale jednak.

 

Byly to:

- B&W PV-1 - super ale do malych pomieszczen pomimo ze ma naped classD 500W RMS (cena ok 7tys)

- B&W ASW825 - rozkrecany na maksa znieksztalcal a nie dawal basu w miejscu odsluchu (cena ok 9tys)

- REL B1 - juz go prawie kupilem przed nowym rokiem - bardzo ladnie i przyjemnie jednak brak wypelnienia (cena ok 8,5 tys)

- Paradigm Servo 15 - odsluch tylko w sklepie. ogromne zniesmaczenie tym co produkowal. Masa zamieszania i moim zdaniem nic wiecej (cena ok 7 tys wtedy). Dodatkowo nigdy nie widzialem sprzetu za taka kase wygladajacego tak mizernie. Jakosc prosto z Chin na moje oko. Jednak daje mu szanse i dla swego spokoju biore na testy do domu. Moze uda sie zgrac z testami Velodyne. Jestem jednak w 100% przekonany, ze Velodyne rozniesie Paradigma. Moje pomieszcznie jest naprawde bardzo trudne - poza wielkoscia jest to minimalistyczne wnetrze bez kotar, dywanow i innych, lacznie z kuchnia ma ksztalt ogromnej litery L, odchodzi od niego korytarz, w ktorym bas szaleje (taki duzy bassreflex:). Skoro Velodyne sobie poradzil z tak malym magnesem i moca RMS na analogu z przecietnej wielkosci cewka to chyle czola przed konstruktorem. Mistrz swiata.

 

Powiem szczerze, ze nie moge sie doczekac DD-15 i SPL (na niego sie raczej nastawiam bo wyjdzie cenowo w miare osiagalnie). Zalezy mi na korekcji do pomieszczenia bo to moze byc powalajacy efekt skoro CHT bez korekcji wymiata konkurencje z wyzszych polek.

 

Co do zapasu mocy? obawiam sie, ze gdybym chcial sluchac glosniej w kinie amplitunera to bylby problem gdyz musialbym albo skrecac suba albo na stale zdjac cos z wyjscia LFE. Zapas mocy byl taki, ze poglaszanie nie powodowalo znieksztalcen a jedynie szalenstwo w szafkach kuchennych i drzenie wszystkich drzwi (pasowane uszczelkami). Nie rozkrecilem go na maksa bo sie balem:)

 

Zastanawiam sie czy ja tak malo w zyciu slyszalem czy tez moze to jest klasa sama w sobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.