Skocz do zawartości
IGNORED

Sub - łatwo powiedzieć...


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Napisales, ze odpowiednikiem R-1.5 jest ten Krell. Roznia sie moca bo R-1.5 jest 2x150W - dlatego pytam. W wydajnych pradowo koncowkach roznica 100W to chyba duzo.

Tak, juz mi uswiadomiono, ze moje glosniki sa g...e i cala reszta tez - jakis czas temu na jakims forum:) Specjalnie mnie to nie martwi bo powoli zloze sobie to co bym chcial a od czegos trzeba zaczac. To co mam bylo ukierunkowane na kino z nadzieja polaczenia ze stereo ale juz to wiemy z zona, ze czas powoli cos ulepszac. Najlepsze jest to, ze ci wszyscy co tak sie wtedy wymadrzali w opisach mieli budzetoweczki:)

 

Poki co preampem bedzie 3806 a z czasem cos dedykowanego - nie mam fabryczki banknotow niestety.

Onkyo nie lubie ;)

 

Jakis podatny jestes marketingowo ;D?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas myślałem o R-1.5 że to 50W A class, widocznie przechodzi w A/B powyżej 50W.

Twoje głośniki nie są złe, ale nie są też specjalnie trudne. Nie wiedziałem, że zamierzasz je zmieniać. Onkyo też robi świetne pre 7.1, model PR-SC886 z wyjściami XLR, szkoda, że nie lubisz (ja bardzo lubię onkyo, w Stanach zawsze mi się podobały instalacje z wyższymi onkyo z THX, jest w nich pewne wyrafinowanie niespotykane w sprzęcie budżetowym, coś jak Linn).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, glosnikow nie zmieniam. moze i nie sa zbyt trudne ale chyba sa zbyt trudne dla Denona. z czasem pozbede sie dvd i amp - maja juz ok 3 lat i zupelnie nic nie wyciagaja z glosnikow, ktore kupilem pozniej - w zamian planuje dobra koncowke 6.0, pre, gramofon zapewne pro-jecta i dobry BD.

 

smieje sie tylko z tych opiniotworcow;)

 

onkyo nie lubie bo dobre kosztuja tyle co cytowany prze Ciebie model za prawie 30tys. taniej wyjdzie pre i koncowka z lekko audiofilskiej polki. z onkyo tak jak z samsungiem u nas "wynalazek" a w stanach dosc uznawana marka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano - znawco amerykanskich sprzetow:) nie odpowiedziales na moje wczesniejsze pytanie a mianowicie: "masz moze jakies doswiadczenia z Earthquake'm? mysle o MKV-15 lub MKVI-15? warte zachodu?" zalatwiam na testy tylko czy moge sie pozytywnie nastawiac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz,

końcówka mocy dla głośników L i R jako substytut suba - to niestety nie działa. Sam miałem Ushera R1.5 w tej roli. Uzysk w kinie w stosunku do samego onkyo 905 w bi-ampingu jest trudno zauważalny. Dopiero przy ekstremalnych głośnościach. Nie ma na pewno tąpnięć i zagęsczeń powietrza jakie oferuje sub. Może trochę porawi się zwartość i uderzenie basu - i tyle. W stereo - OK, ale trzeba zainwestować w dobre pre. Poza tym jeśli już końcówka do kina, to 5 kanałowa lub 3 kanałowa, po to, żeby najważniejszy moim zdaniem głośnik - centralny - miał należny swojej roli napęd, nie odstający od końcówek dla L i R.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, koncowka nie ma byc "substytutem" suba. To sa moje rozwazania na zasadzie - skoro nie ma dobrego suba za kase jaka mam to nie bedzie go poki co wcale a w zamian zrobie to co i tak planowalem czyli dobra koncowka do poprawy stereo. Tak, mysle o Usher R-6.0 ale do testow moge miec tylko 1.5. Poprawie wtedy stereo i kino za razem. Pre pozniej z braku kasy. Tak na marginesie o jakiej kasie na pre amp nalezy myslec przy Usherze aby mialo to rece i nogi i w czym szukac?

 

Sub poczeka na lepsze czasy budzetowe lub lepszy kurs dolara. Jak na dzis nic poza DD-15 sie nie lapie. Jutro odbieram na testy Earthquake MKV-12 a next week MKVI-15 - zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 22 Sty 2009, 15:23

 

>Pre pozniej z braku kasy. Tak na marginesie o jakiej kasie na pre amp nalezy myslec przy Usherze aby >mialo to rece i nogi i w czym szukac?

 

pre stereo czy mch? Analogowe czy procesor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz miał ciężko. Musisz śledzić wyprzedaże. (Mi się udało kupić chyba ostatni egzemplarz wielokanałowego i analogowego BelCanto) Są to urządzenia rzadko spotykane. Generalnie licz się z wydatkiem od 10000zł w górę (odjąć to co wynegocjujesz) Ale gra jest wg mnie warta świeczki :-) Ja mam możliwość podłączenia nawet trzech urządzeń 5.1 po analogu i wyprowadzić sygnał wielokanałowy po RCA lub XLR Co daje już duże pole manewru.

Z tych urządzeń co słyszałem to spróbuj LINN-a i ANTHEM-a. Oba mają świetny tor analogowy + "stare" dekodery, ale nie są to już czyste analogowe przedwzmacniacze i prezentują całkowicie różne szkoły dźwięku.

Ja jak szukałem to wrzuciłem w Google zapytanie o sklepy dystrybutorów i DO WSZYSTKICH napisałem emaila. Dłuuugo to trwało ale warto było :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zestaw pre + końcówka Audiolaba? Niestety bez dekoderów HD.

albo podobny zestaw z nowej linii Rotela, tu już z dekoderami

ew. procesor onkyo 886 + końcówka audiolaba lub rotela

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, 23 Sty 2009, 23:46

>może zestaw pre

 

Wybacz ale jeżeli chcesz wydać solidne pieniądze na sprzęt to NIE KUPUJ BEZ ODSŁUCHÓW! Nawet nie wiesz jak bardzo "inaczej" (od Twoich preferencji) może grać bardzo drogi sprzęt. Musisz posłuchać. Ja ładowałem do samochodu końcówkę, kolumny i odtwarzacz i zasuwałem 500km w jedną stronę. I warto było. Dwukrotnie dzięki temu uniknąłem wydania ponad 20kzł :-| Dobrym przykładem jest Servo i ANTHEM. Najpierw słuchałem w sklepie. Parę miesięcy później słuchałem w domu przez 2 tygodnie. A kupiłem prawie rok później. Byłem wówczas całkowicie pewny. I teraz mam sprzęt który MI się podoba. Na którym mogę posłuchać każdej MOJEJ muzyki. I nie czuję potrzeby zmian :-) Tak więc cierpliwość i odsłuchy. Szczególnie cierpliwości Ci życzę. To jest najtrudniejsze ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wolf

Tak wiem... kupuje suba juz z 1,5 roku :)

O ile cierpliwosc czasem jeszcze wykrzesam resztkami sil to konczy sie sprzet na rynku :)

 

-> all

Wiec earthquake juz sluchalem. Mam u siebie wlasnie na stanie MKVI-12. Glosnik 12" i do tego membrana bierna 12". Sporo ustawien na wzmacniaczu - jak na fotce. Wielkosc scianki obudowy na oko ok 35 cm. Masa ok 35kg.

 

Po zalaczeniu bardzo mile doznanie. Bas mieciutki, gleboki i ogromnie soczysty, punktualny i w rytmie. W kinie bardzo dobrze lecz niestety tu wychodzi jedyny minus - slaby wzmacniacz 600W RMS klasa "J" ?? o co chodzi z ta klasa:)? W poszukiwaniu kopa w kinie na mojej powierzchni nalezy go rozkrecic na maxa i tu zaczyna sie lekko gubic przy bardzo duzej dawce basu - lekko znieksztalca.

 

Gdyby mial wzmacniacz 1000W RMS bylby na dzis nr 1. Cena detal ok 9 tys.

Jak na dzis jedyna konkurencja do Velodyne.

 

Jutro odbieram Servo 15v2 i mozliwe, ze tez Earthquake MKV-12 (chyba ma wiekszy wzmacniacz w klasie D). Na dniach Velodyne SPL-1200R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 tys. za 12 cali z bierną to niemało...

A sprawdzałeś Klipsch Reference RT-12d ? 800W ciągłej i 2000W peak power, też z bierną. Nie słyszałem tego modelu ale może warto, cena w Polsce jest dobra o dziwo, niecałe 5000 zł sztuka czyli za podobną kasę do earthquake masz dwa klipsche. Dwie mocne 12-ki mogą się sprawdzić.

No i jest w nim jakiś opatentowany Adaptive Room Correction (ARC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem. myslisz, ze warto? Klipsch jak Klipsch ale u nas to marketowa marka. Popatrzylem po dystrybutorach i same saturny, euro itp. Odsluch wiec raczej nie wchodzi w gre... poszukam jeszcze. Dzieki za podpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec... mam juz w bagazniku servo 15. Dzis testy az do piatku. Przy okazji dowiedzialem sie, ze wlasnie dostali na magazyn Signature SUB 25. No i zaczelo mnie juz kusic:) cena detal brutto 16 tys. Jesli jednak potrafi uzyc tego o czym pisza w specyfikacji to musi byc doskonaly sub:) moze rozwaze test:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... wiec po kolei...

 

Z wniesieniem nie bylo problemu bo salon mam na parterze ale pomagal sasiad bo zona, ktora dzielnie sobie radzila ze wszystkimi poprzednimi tu wymiekla:)

Po wyjeciu z pudelka - nie lada wyczyn gdyz z powodu braku styropianu nie ma mozliwosci przekrecenia pudelka - oczom a raczej naszym nosom ukazal sie smrod... tak to cacko smierdzi i to potwornie:) jakosc wykoanania bez zmian. Z nowego suba odkleja sie juz material z maskownicy co powoduje jego marszczenie.

Po podlaczeniu oraz ustwieniu odpalilismy na wstepie muzyke. Wybaczcie mi wszyscy milosnicy Paradigma a w tym Servo ale to cos w niczym nie przypomina charakteru basu jakiego oczekujemy. Naprawde bardzo mu daleko do chocby Velodyne CHT-15R. Oczywiscie moca powala wszystkie lacznie z DD-15 ale... potwierdzaja sie moje odczucia z odsluchu salonowego. Ten sub moim zdaniem kiepsko panuje nad glosnikiem. W muzyce gral lekko za nia, nie wydobywal detali odzywal sie raczej jak ja to okreslam buczeniem a nie basem. Na dluzsza mete bardzo meczacy, bez przyjemnosci sluchania. W kinie lepiej i to duzo jednak tak samo jak w muzyce brak detali, ktore byly juz przy Velodyne CHT-15R i EQ MKVI-12. Jako jedyny w "I Robot" na samym poczatku gdy na widza jedzie kolejka nie zatrzasl kanapa i nie przejechal pomiedzy nami tylko zatrzepotal membrana. Potega uderzenia z cisnieniem przy efektach ale bez panowania. Wydobywal sie dziwny glosny plastykowy dzwiek jakby trzepotania membrany... cos bardzo dziwnego z czym nie spotkalismy sie do tej pory nigdzie. W "Ultimatum Bourne'a" przez wiekszosc filmu jest motyw muzyczny z fajnym glebokim basem budujacym napiecie. Na Servo tego nie ma!!!

Przeprowadzilem wszelkie kombinacje z ustawieniem na subie i w ampie i bez oczekiwanego efektu.

 

Za chwile dostane EQ MKV-12 wiec zamienie osobniki miejscami i jesli emocje pomeczowe pozwola odsluchamy porownawczo.

 

Moze jeszcze w tym tygodniu Velodyne SPL-1200R i mam nadzieje, ze bedzie trafiony... jak nie odkladam na DD-15 :(

 

Mozliwe, ze jeszcze dam szanse Servo na spokojni egdyz mam go do piatku jednak zona okreslila to jako "zal" i kazala schowac do pudelka :) naprawde mi przykro gdyz liczylem, ze servo pomorze nam zakonczyc poszukiwania.

 

-> maracz - chyba oboje z zona wpadlismy w ten nalog a jego efektem sa wyrafinowane wymagania. ciesze sie, ze moja polowa ma doskonale ucho muzyczne i poczucie smaku w tej sprawie gdyz latwiej jest mi poszukiwac tego idealu gdy mam pewne potwierdzenie wrazen...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzialem, ze moja opinia spotka sie z krytyka ale co poczac, ze nie tego szukamy:)

nic nie tlumaczy przydzwiekow membrany i trzeszczenia calej obudowy nawet "inne ucho" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> maracz

jestem pewny, ze to by Ci sie nie spodobalo. nie moze sie podobac cos co gra obudowa i membrana. Panowie, moze z tym klockiem jest cos nie tak? to ten sam co go sluchalem ponad rok temu u nich w salonie. moze on jest wadliwy skoro Wam sie podoba servo a nawet je kupujecie. Tego nikt z Was by nie kupil jestem pewny. Moze to wina egzemplarza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak v.2

obudowa trzeszczy i skrzypi przy mocnym basie a glosnik wydaje odglos jakby tarl o jakis plastik. milczy albo jest zbyt buczaco meczacy. w detalach go nie ma a w mocnym basie jak wyzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wolf

to nie jest kwestia percepcji bo albo cos jest albo nie ma. znam material i wiem, ze inne graly lepiej. pomijam BW i REL. z tego co pamietam jak wybierales suba to porownywales servo z raczej duzo slabszymi od niego przeciwnikami? w moim porownaniu niestety jest jak napisalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.