Skocz do zawartości
IGNORED

Sub - łatwo powiedzieć...


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Preamp onkyo PR-SC886 (8000zł nowy) plus końcówka mocy do takiego pomieszczenia! Amen.

THX być musi. Sprawdziłem temat, dobiera barwę kolumn, wyrównuje automatycznie różnice wynikające z interakcji z pomieszczeniem, kąta promieniowania kolumn na słuchacza (ja mam wszystkie kolumny identycznie a mimo to po kalibracji na onkyo TX-SR806 dźwięk zrobił się jak czysty strumień, rewelka). Mój onkyo nawet ma EQ do subwoofera, nie muszę mieć velodyne do idealnego basu!

Hi-endowe marki - szkoda kasy. Masowe marki szybciej udoskonalają ten segment... Słyszałem instalacje krella, anthema, thety, sunfire i nie ciągnie mnie...

Najbardziej wyrafinowany jednak zestaw to był topowy meridian z aktywnymi kolumnami. Ale nie za 10 tys. zł ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mczaj

no wlasnie to wysokie onkyo i denon, ktorego juz znam pozostaje w polu zainteresownaia. znam tez pionki i yamahy i odpadaja, HK mi sie zwyczajnie nie podoba

 

co do subow to zdecydowanie Paradigm SUB 25. Potega niemal bez ograniczen.

 

-> Vitold_MAN

ogladaj nadla sprzet w supermarketach i buduj na tym swe pojecie. od poczatku pisalem, ze nie jestem znawca i zapalencem i opieram sie na tym co mi pasuje w odsluchu. lubie rzeczy dobre bo na nie ciezko pracuje. marki, ktore odrzucam mialem i sluchalem. poza onkyo.

 

-> wolf

czytasz mi w myslach:) zapewne tak sie to skonczy ale dla uproszczenia napisalem amplituner aby nie przeoczyc jakiejs perelki, ktora zagra w stereo a nie tylko w kinie. zapewne takowego nie ma wiec jak tylko odpoczne zaczynam szukac... kolejnosc -> perelka amp -> koncowka + denon -> preamp -> pozbycie sie denona -> fronty z prawdziwego zdarzenia... czy zycia wystarczy?:)

 

-> americano

slyszales zestawienie tego pre onkyo z koncowka ushera? pewnie nie ale wole zapytac:)

przyznam, ze bardzo zaluje, iz nie udalo mi sie dorwac tego revela ale kto wie moze sie pojawia i jesli faktycznie bedzie wart to zrobimy podmianke;) czy uwazasz, ze onkyo z serii 9 nie zastapi pre i koncowki?

 

znacie denona z serii 48xx? wart uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz

już pisałem że nie słyszałem ushera wielokanałowego, ale sądząc po końcówce stereofonicznej ushera to pre onkyo plus usher może być bardzo dobrze. Połączyć solidnymi kablami XLR.

Z integr to onkyo TX-NR5000E do takiego metrażu, ale nie wiem czy nie będzie drożej niż pre z końcówką/końcówkami.

Np. możesz ściągnąć do Onkyo PR-SC886 7 monobloczków Le Amp II (z zasilaniem SMPS 800V/A, zbalansowane, 200W RMS continuous power, Class A JFET gain stage, CLASS A/B bipolar stage)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) po zaledwie $300 sztuka z przesyłką (!!!) i masz gwarantowane, że żadna integra nie podskoczy jak również wiele zestawów dzielonych na wzmacniaczach multi-channel za wieloktrotnie większe pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 8 Lut 2009, 09:44

 

Ok. Ja też wolę własne uszy i to one (prócz limitu kasy) decydują o wyborze.

 

AV szanuję. Wpierw patrzę KTO napisał opinię, potem jaką, JAK, potem oceniam tekst "między wierszami" ;), bo przez X lat czytania, da się poznać styl i gust każdego redaktora. I kiedy zachwyca się taki jeden naprawdę, wiem, że może to być coś w moim guście. (Bo podobnie czujemy i preferujemy pewne aspekty.)

 

Siedzę w tematyce audio na tyle długo, że umiem zinterpretować sobie opis sprzętu (zdanie) różnych redaktorów.

Z jednymi mi bardziej po drodze, z innymi troszkę mniej.

A ja jestem sędzią :) (Czasem przed, a czasem po przeczytanym teście - o ile posłucham własnymi uszami.)

 

A AV stara się trzymać poziom, uważam.

Dlatego cenię je najbardziej.

 

Skoro czasem nie da się przesłuchać kandydatów z danego przedziału cenowego, można popatrzeć na ranking, przeczytać co o czym, kto i jak napisał i zrobić sobie wstępny przesiew kandydatów.

No ale to już każdy poczyna sobie wg swego zdania.

Mnie przydaje się doświadczenie i osłuchanie.

Też taki jestem, że do czegokolwiek w STEREO bym się nie przymierzał, przesiewam wszystkich kandydatów, żebym później nie żałował wyboru i dla świadomości, że wybrałem co mogłem najlepszego (za daną kasę).

* * *

 

GRATULUJĘ wyboru.

Obyś był z niego zadowolony jak najdłużej(+ jeden dzień więcej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> americano

wybacz jestem dosc zabiegany i stad moje zakrecenie.

zainteresowales mnie bardzo tym linkiem. jestem gotow sciagnac na probe 2 sztuki. jesli bedzie ok dokupie jeszcze trzy. Nie potrzebuje 7 koncowek gdyz jade na 5.1 i poki co nie zanosi sie na rozbudowe do 7.1. Czy slyszalej te koncowki? sa tak dobre jak je reklamuja? co z zasilaniem? robia pod 240V czy potrzeba konwerter? nie widze tych danych na stronie...

 

-> andrea29

wiec chyba rozumiesz, ze w tych odsluchach - nawet tych nie trafionych - byla masa frajdy. zreszta lubie sam dotknac zanim wydam kase wiec podotykalem:)

mam nadzieje, ze usyskam cene jaka jestem w stanie zaplacic i wtedy powiem, ze go mam:) jesli nie to pewnie bede musial sie zadowolic SUB25 - tez nie bedzie zle ale jednak to nie to...

Wielkie dzieki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dekoderami HD będziesz miał problem kupić coś dobrego do 10 000 tysięcy.

Szkoda że suba kupiłeś tak drogiego i żałujesz kasy na wzmacniacz do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> SZYBA

spokojnie:) wzmacniacz mam wiec sie nie pali... powoli... suba kupowalem 1,5 roku zaczynajac od 6 tys. daj mi ta przyjemnosc wchodzenia wyzej kierujac sie wlasnym poczuciem beznadziejnosci w okreslonym wyjsciowo budzecie:) budzetu pilnuje tylko sluzbowo... sobie raczej popuszczam pasa jak widac:) bedzie dobrze... aby tylko zdrowie bylo;)

 

-> americano

widze, ze po przejsciu na formularz zamowien okresla sie typ zasilania 220/110... tylko pytanie czy zasilacz 220 bedzie bezproblemowy przy naszej sieci? sa jakies tolerancje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie słyszałem, ale ponoć grają znacznie lepiej od monobloków cyfrowych Jeff Rowland i pewnie bym się nie zdziwił, gdyby tak było... Konstrukcja jest bardzo przemyślana, tylko bywają problemy z wykonaniem, bo to taka manufaktura z Tajlandii... Ale za tą cenę to zawsze można jakiś lut poprawić ;)

Z zasilaniem nie powinno być kłopotu bo to SMPS, wyślij maila i spytaj na wszelki wypadek, nie wiem też jak aktualnie z dostępnością i jaki termin dostawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie polpaku pojawiają się nowe suby z serii studio. niestety, bez danych technicznych i cen jak na razie. Jak ceny nie będą kosmiczne, to kto wie, może wybiorę się do Reguł na odsłuch. Większy wygląda jak servo signature, trochę to niezrozumiałe z jednej strony, taka wewnętrzna konkurencja może się źle skończyć dla droższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekdz, ja przez czas jakiś grałem 905 jako pre dla pary L i R oraz Usherem dwukanałowym. Nie powiem, dobre zestawienie, ale największe zdziwienie mnie ogarnęło, gdy odłączyłem Ushera i podłączyłem Onkyo w bi-ampingu. Pierwsze wrażenie - praktycznie nie słychać różnicy. W kinie w ogóle (tu jednak centralny gra zasadniczą rolę)w stereo - różnice wyłapałem przy naprawdę głośnym graniu. Tu Usher pokazywał przewagę. Ale to już były poziomy testowe. Wniosek stąd taki, że jednak sporą role w torze gra pre. Ja koniec końców doszedłem do wniosku, że pójdę w dobrą integrę + 905. W stereo będzie grała sama integra, bez wpływu sekcji pre z amplitunera. W kinie - integra będzie robiła za końcówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bi-amping... Moja 806-ka też ma bi-amping frontów, tylko wtedy zamiast 7.1 robi się 5.1.

Robi się to tak: pod wyjście głośnikowe "front" podłącza się woofer kolumny, natomiast tweeter pod wyjście "surr back". W menu konfiguracji "speaker type" ustawia się "bi-amp".

No ale mam na stałe 7.1 i kable już w ścianach więc nie korzystam z tej opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bi-amping jest o tyle zasadny, że pod górne zaciski są podłączone sekcje średnio i wysokotonowe. Czyli faktycznie całe pasmo jest sensownie podzielone na dwie końcówki, inaczej niż w przypadku, gdy jedna końcówka obsługuje tylko cykanie wysokotonowe, nie przynosząc tym ulgi końcówce obsługującej sekcję nisko-średniotonową, czyli pokrywającą wciąż pewnie 98% mocy (2% zostawiam na cykanie:). I póki co zostają przy 5.1 - jak dla mnie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest specyficzny zestaw - wszystkie kolumny to canton LE110 (niewielkie dwu-drożne z 6.5 calowym midbasem i 28mm text.tweeterem w obudowie zamkniętej, wszystkie wiszą na ścianach bo są płytkie 9cm i mają odpowiednie mocowanie).

Ostatecznie uznałem, że najlepiej brzmią gdy na front i center puszczam całe pasmo a dodatkowo z frontów kable głośnikowe są podwójne, jedna para zasila subwoofer nr 1 dopełniając bas. Drugi subwoofer podłączony pod wyjście pre sub czyli normalnie. Fajnie to gra. Gdy puszczam w trybie "pure audio" czyli z odłączeniem wszelkich sekcji video i wyświetlacza to dźwięk z tych małych cantonów jest czysty i pełny z idealnie sklejonym basem z suba nr 1, czuje się jakbym miał duże kolumny ze świetną dynamiką i głębią sceny. Słychać jak spora moc idąca na fronty bezwysiłkowo wysterowuje łatwiótkie cantony i trzyma je w garści. W małym pomieszczeniu taka konfiguracja jest dla mnie sensowniejsza niż wstawianie dużych kolumn frontowych.

Sorry autora za off-topic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> americano

czytales to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

manufakturka ale moze to sa wlasnie uczciwe koszty dobrego monoblocku oraz zarobek i transport:)

 

-> all

testowalem u siebie integre yamahy model 2500 chyba. kosztowala ok 5 tys w detalu i niestety ale korzysci sa tak nikle w zestawieniu z denonem 3806, ze nie warto wydac takiej kasy. stad moje poszukiwania dobrej koncowki a pozniej preamp z procesorem. testowalem tez ROTELA RB-1562 oraz Exposure 3010. Ten sam efekt co integra Yamahy. Podobno ten usher mch jest to ten sam co 1.5 ale rozbudowany. Uwazacie, ze w stereo pre typu onkyo podany przez americano bedzie gorszy w zestawieniu z tym usherem niz integra dedykowana pod stereo? Moze wiec inny pre? na pocztku i tak za pre bedzie robil denon. nie przeskocze tego finansowo.

 

jade na bi-wiringu gdyz moj denon chyba nie ma bi-ampingu. faktem jest, ze pozostaja wolne koncowki typu front B czy tez s.back ale nie kojarze w menu takowego przelaczenia. zainteresowaliscie mnie tym wiec zaraz sprawdze w instrukcji. Kable mam przystosowane do bi-wiringu wiec musialbym je rozdzielic po stronie ampa i po temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bi-amping w moim 3806. przekierowanie tak jak w onkyo na front. pobawie sie tym i zobaczymy roznice :)

 

a co myslicie o takim zetawie - ROTEL RSP-1570 (ok 8 tys) + RMB-1575 (ok 9,5tys) lub amp RSX-1560 (ok 10tys)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usher stereo i mch to zupełnie inne konstrukcje

stereo ma 14 tranzystorów na kanał, takich dużych kapselków motoroli

mch to już z tego co pamiętam 2 pary na kanał, innego typu (już nie "kapselki" tylko tradycyjny wygląd).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenne info... wg salonu mialo byc to samo... fajnie, ze klient nadal jest tylko zwierzyna i musi sie super znac aby nie dac sobie wcisnac... dzieki... teraz bede przygotowany;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem wczesniej czasu sie pochwalic ale niewiele myslac nastepnego dnia po Waszych wpisach o bi-ampingu zakupilem banany i rozdzielilem kabelki po stronie wzmacniacza. Efekt zaskoczyl i mnie i zone. Teraz to jest zupelnie inny sprzet... dziwek nabral przestrzeni i glebi, bas z frontow jest stanowczy i potezny, przybylo detali. Inna polka i az nie chce mi sie wierzyc, ze tak prosty zabieg wniosl tak duzo do naszych klockow. Ciesze sie, ze mam polsrodek na czas oczekiwania na koncowke itp:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 10 Lut 2009, 13:39

>nie mialem wczesniej czasu sie pochwalic ale

 

Ale jak już wyląduje u Ciebie subwoofer to zakładaj nowy wątek pt. "wzmacniacz-łatwo powiedzieć"

To może być ciekawe po tym jak walczyłeś z sub-em. I nie spiesz się. Ja podobny wątek na innym forum założyłem w listopadzie 2005-tego. I warto było ;-) Ale nie spieszyłem się i mam teraz naprawdę dobry i UNIWERSALNY system (dla moich uszu oczywiście)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedpiszcę.... ;)

 

 

__

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wiatrak

poplakalem sie ze smiechu a w pracy jestem... wygladam jak glupek wsrod mruweczek:)

 

ok ok bedzie nowy watek ale final nie nastapi szybko... musze jakosc odrobic zonie zniszczona podloge w salonie :) po wyborze koncowki pewnie do wymiany bedzie szafka - tez dostane za to po uszach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... temat mozna chyba uznac za zakonczony.

dzis stanal u nas nasz wlasny DD-15. dla odmiany postawilismy go na froncie i tak chyba zostanie.

po kalibracji pokazal sie z jeszcze lepszej strony niz wczesniej w testach.

jest doskonaly...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, szczesliwie juz po fakcie... jednak patrzac na rozmiary oraz moc obawiam sie, ze jesli stanowi konkurencje to nie w tej lidze. oczywiscie nie znam go ale jakos nie widze z niego basu w 60m2:) ale dzieki za wskazanie... pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.