Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kina domowego LG HT503TH


ps47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam kilka pytań jednak zacznę od sytuacji:

 

Szukam optymalnej konfiguracji do odsłuchu muzyki, oglądania filmów. Póki co jedyny mój zestaw odsłuchowy to 2 stare głośniki, wzmacniacz UNITRA PW8010 oraz PC :). Ostatnio dostałem także od wujka stary odtwarzacz DVD Philips DVD750, który filmów nie czyta, jednak z muzyką sobie radzi. Do dyspozycji mam blisko 700zł (wiem, że to smieszne pieniądze, ale chciałbym mimo wszystko uzyskać profesjonalnej porady) ponieważ większa część oszczędności została przeznaczona na TV - Sony KDL-32W4210. Ponadto suma możliwych pieniędzy byłaby znacznie większa gdyby nie to, że od chyba już 10 lat regularnie kupuję różne CD (w tej chwili mam 21lat) których cena niekiedy jest zawrotna - oczywiscie dla młodej niepracującej osoby :). Mój pokoj ma około 5,5 x 4 metry. jest położony od strony północnej, co w połączeniu z małymi oknami daje dobre predyspozycje na "małą sale kinową" :) dlatego też zdecydowałem się na zakup TV najpierw. W moich kalkulacjach miało to wyglądaćtroche lepiej ale pojawiły się nieoczekiwane wydatki i tak zostało 700zł. trochę teraz tego żałuję, ponieważ coś grającego "dobrze" przydałoby się bardziej.. na duchu mnie podtrzymuje fakt, że dostałem ten TV na bardzo korzystnych warunkach..

 

Teraz sedno czyli moje pytania:

 

po pierwsze: czy zestaw do kina domowego wymieniony w tytule pozwoli na w miarę dobry odsłuch muzyki? czytałem gdzieś na jakiś 'pseudoforach', że za te pieniądze nic lepszego w sensie zestaw, się nie dostanie.

po drugie: rozważam skompletowanie poki co zestawu stereo i pozniejszą modernizację, jednak za takie pieniądze może być cieżko o jakiś przyzwoity dźwięk.

po trzecie: całkiem dobrą alternatywą wydają się być słuchawki. myślałem nad jakimiś droższymi modelami tj moje magiczne 700zł albo coś tańszego np: AKG K-530, SENNHEISER HD555 lub GRADO SR60 + do tego dokupić jakiś niedrogi wzmacniacz słuchawkowy. Teraz pojawia się pytanie, czy "NIEDROGI (ok 200-300zł)" wzmacniacz słuchawkowy znacząco poprawi jakość odsłuchu.

 

nie jestem audiofilem, chociaż nie ukrywam, że pasja się rozwija:) Zależy mi na opini kogoś, kto miał już do czynienia z tym zestawem KD, ponieważ wydaje się być to całkiem dobre rozwiazanie. Nie znalazłem w internecie żadnej negatywnej wypowiedzi na temat tego zestawu (lub nie mogę sobie nic przypomnieć).

Kręci mnie oglądanie filmów z dobrym nagłośnieniem, ale także uwielbiam spędzać godziny słuchając Dead Can Dance, This Mortal Coil, Elizabeth Fraser; czy chociażby ostrzejszego grania. Ostatnio rozkoszuję się indy rock'n'rollem czy melodyjnym rockiem. Czasem także dobry jazz też się przewinie np. ostatnio Wojciech Staroniewicz - Alternations.

 

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz uwagi. pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.