Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Witam Kolegów

Czy ktoś z Was posiada projekty Akustyk NE22 lub Akustyk RD12 ?

Czy możecie zdanie skrobnąć na temat w/w kolumn ?

Witam, gram na rd 12 od dwóch lat, co do jakości wykonania to się nie wypowiem ponieważ kupiłem je w wersji diy, skrzynki wykonałem sam jeśli chodzi o aspekty brzmieniowe to najlepej posłuchać samemu, aczkolwiek bardzo ważna jest moc wzmacniacza, pamiętam jak ok roku walczyłem z brakiem basu, i dociążenia w muzyce, ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego blisko ściany trochę to poprawiło ale dźwięk był zduszony a na basie tzn buła. Zmiana hegla h80 na lar ia 200h zmieniła dźwięk nie do poznania kolumn przestawiłem dalej od ścian i dźwięk się otworzył największa zmiana była na basie, pojawiły się lepsze zejścia, wybrzmienia

Pozdro

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

He :-) Ciekawe dlaczego :-))))))

Bo polskie.....

Jakby logo było amerykanckie to by trzymali :)

Taka smutna prawda, że ludzie nie chcą krajowych wyrobów. Czasy Pewex-oskie nauczyły lud, że co zachodnie to najlepsze:)

Ludzie czują sie lepsi kupując produkty z „metkami”

I tak też jest z audio.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo polskie.....

Jakby logo było amerykanckie to by trzymali :)

Taka smutna prawda, że ludzie nie chcą krajowych wyrobów. Czasy Pewex-oskie nauczyły lud, że co zachodnie to najlepsze:)

Ludzie czują sie lepsi kupując produkty z „metkami”

I tak też jest z audio.

Wydaje mi się, że nie jest tak do końca, coraz więcej osób doceni dobry krajowy produkt, z własnego doświadczenia wiem że kiedyś dla mnie liczyły się wielkie przereklamowane marki, ale tu na forum dowiedziałem się co to Polska manufaktura i obecnie posiadam w systemie protagonist dac, wzmacniacza LAR ia 200h i kolumny akustyk rd 12

Pozdro

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie jest tak do końca, coraz więcej osób doceni dobry krajowy produkt, z własnego doświadczenia wiem że kiedyś dla mnie liczyły się wielkie przereklamowane marki, ale tu na forum dowiedziałem się co to Polska manufaktura i obecnie posiadam w systemie protagonist dac, wzmacniacza LAR ia 200h i kolumny akustyk rd 12

Pozdro

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

Świetny wzmacniacz, podoba mi sie design również.

Kolumn nie znam. Też tak myśle że polskie rzeczy są dobre i uczciwie wycenione w większości ale uwierz mi że dla wielu ludzi liczy sie ilość gwiazdek w HIFi Choice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świetny wzmacniacz, podoba mi sie design również.

Kolumn nie znam. Też tak myśle że polskie rzeczy są dobre i uczciwie wycenione w większości ale uwierz mi że dla wielu ludzi liczy sie ilość gwiazdek w HIFi Choice.

Problemem jest właśnie pójść do sklepu i odsłuchać kolumny akustyka i myślę że to zniechęca do zakupu, od 2018r rd 12 są inaczej strojone więc też nie wiem jak grają, pozostaje umawiać się na odsłuch z użytkownikam w klubach terytorialnych

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolumny Akustyk bardzo rzadko pojawiają się w sprzedaży SH, a nowe właściwie nie powstają, odkąd Pan Andrzej ma problemy ze stolarzem (starszy Pan nie ma już siły i chęci do dalszej pracy), więc i temat nie jest podbijany. Bo co można napisać jak ma się kolumny rok, dwa, pięć i nie ma chęci wymienić? To produkty tak dobre, że zakupione raz zostają, a resztę się wymienia. Mam chyba jedne z ostatnich egzemplarzy wykonanych w całości przez Akustyka i strojonych przez Pana Andrzeja. Wybitne kolumny!

Edytowane przez bagnet

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem budżet 7-8 tyś na wzmacniacz, CD i kolumny, Pochodziłem po salonach i się nasłuchałem na tyle, że nie widziałem sensu zmian tego co miałem, aż do momentu dopóki nie posłuchałem kolumn za 6 tyś.

Postanowiłem więc wszystko wydać na kolumny. Idąc tym tropem chciałem kupić jak najlepsze na lata - wydałem więc 7200, kupiłem Akustyka i mam je już 5 lat. Nie planuje ich zmiany (kusi mnie tylko upgrade zwrotnicy) ale wszystko inne powoli wymieniłem :)

 

A co mną kierowało: solidna obudowa z drewna, dobór koloru, świetne głośniki, kity od zwrotnicy używane przez wielu fanatyków DYI, czy mogło być źle. No nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś miałem budżet 7-8 tyś na wzmacniacz, CD i kolumny, Pochodziłem po salonach i się nasłuchałem na tyle, że nie widziałem sensu zmian tego co miałem, aż do momentu dopóki nie posłuchałem kolumn za 6 tyś.

Postanowiłem więc wszystko wydać na kolumny. Idąc tym tropem chciałem kupić jak najlepsze na lata - wydałem więc 7200, kupiłem Akustyka i mam je już 5 lat. Nie planuje ich zmiany (kusi mnie tylko upgrade zwrotnicy) ale wszystko inne powoli wymieniłem :)

 

A co mną kierowało: solidna obudowa z drewna, dobór koloru, świetne głośniki, kity od zwrotnicy używane przez wielu fanatyków DYI, czy mogło być źle. No nie :)

Też chciałem zrobić upgrade zwrotnicy, ale cena za komplet to ok 1 tyś hmm nie wiem czy warto, szczególnie że nie są to duże zmiany

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma lub mial model ILRM i moze sie podzielic wrazeniami jak one sie porownuja do innych monitorow (np. Chario Sonnet, Totem Mani-2, Dynki Special 25, Xavian XN250EVO, Diapason Adamantes III 25th czy GamuT L3) ?

 

Topowa konstrukcja za 8000zl gdzie same przetworniki sa z (prawie) najwyzszej polki i kosztuja chyba 5000zl w detalu wiec naprawde "uczciwa" konstrukcja chyba.

Charakterystyka czestotliwosciowa jest "wykonturowana na basie" stad kolumna kierowana chyba do wiekszosci normalnie sluchajacych ludzi (a nie purystycznych audiofili gdzie 'ma byc plasko jak stol'), a zwlaszcza dla tych ktorzy sluchaja kolumn cicho, po nocach a nie bardzo glosno - co dla mnie osobiscie jest super sprawa.

Zastanawia tylko ze 'nie schodza za nisko' bo punkt -6dB jest przy 42Hz a jest dosc sporo monitorow ktore schodza nawet ponizej 30Hz prawda? (KEF Ref 1, Xavian Orfeo itd)

 

ktos cos?

Edytowane przez Kaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie chodzi mi po głowie kolumna Akustyk RR4 podłączona do mojej integruje Musical Fidelity M6i I pytanie czy to dobry pomysł?

- salon 38m2 plus częściowo połączona kuchnia 15m2

- MF gra dzisiaj z Focal Chorus 836v

- kable kimber kable 8PR

 

Czy mój MF będzie wystarczający do wydobycia tego co najlepsze o czym tu właściciele RR4 napisali? Gra ciepło jak wiadomo i to lubię.

Czy da radę prądowo? Dzisiaj i tak nie przekraczam godzin 11 /12 na wzmaku bo Chorus mają bardz dobra sprawność i pomimo tego że impedancja ich schodzi nisko i nie ma problemu.

Czy to nie będzie mezalians klasy sprzętu? Czy to się ładnie zgra z ciepło grającym MF? Będę wdzięczny za opinię bo wydatki nie małe jak wiecie a ciężko posłuchać przed zakupem Jednak koledzy zawsze tu radzą nie szczędzić grosza na kolumnach a czytając o RR4 to pomimo naszej narodowej zdolności narzekania nikt nie napisał że coś słabo w nic jest zaprojektowane czy też jakość przetworników słaba. Akustycznie ponoć Mastersztyk ale w połączeniu z dobrą mocą ot co i stąd pytanie

Pomóżcie ...

 

Pozdrawiam

Marcin

 

P.s. jestem z Wrocławia. Jeśli ktoś jest z akustykami w okolicy to przyjadę z dobrą flaszką!

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie próbowałeś to skontaktuj się z konstruktorem, na pewno dużo Ci rozjaśnia w tym temacie, nie słyszałem rr4, ale biorąc pod uwagę zapotrzebowanie prądu na Scan Speak mf m6i Może i nie dać rady, jakiś czas były do sprzedania w Poznaniu wisiały dosyć długo i to była tylko jedna oferta którą pamiętam

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jeszcze nie próbowałeś to skontaktuj się z konstruktorem, na pewno dużo Ci rozjaśnia w tym temacie, nie słyszałem rr4, ale biorąc pod uwagę zapotrzebowanie prądu na Scan Speak mf m6i Może i nie dać rady, jakiś czas były do sprzedania w Poznaniu wisiały dosyć długo i to była tylko jedna oferta którą pamiętam

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Dzieki Remiqa za odzew. Chciałem zasięgnąć opinii forumowiczów bo wiadomo że producent zachwala swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że to napisałeś tym bardziej że to nie właściciel się w mailowej korespondencji wypowiada tylko domyślam się że pracownik.

 

A co cię skłoniło do wymiany Hegla? Czego ci brakowało i co cię naprowadziło na trop że wymiana wzmaka pomoże?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mówię o korespondencji z Akustykiem która prowadzę - że to nie Pan Andrzej odpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki że to napisałeś tym bardziej że to nie właściciel się w mailowej korespondencji wypowiada tylko domyślam się że pracownik.

 

A co cię skłoniło do wymiany Hegla? Czego ci brakowało i co cię naprowadziło na trop że wymiana wzmaka pomoże?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkMówię o korespondencji z Akustykiem która prowadzę - że to nie Pan Andrzej odpisuje.

Oj męczyłem się z heglem chyba ponad rok, brakowało mi dociążenia w dźwięku, zejścia na niskich, pełnego pasma przy cichym słuchaniu, na początku myślałem że nowy wzmacniacz i kolumny muszą trochę pograć, no ale ile można czekać, dzięki pomocy Kuby dostałem do testów hybryde lar ia 200h i tak naprawdę byłem zły sam na siebie ze tak długo zwlekałem z wymianą wzmacniacza, zaczęło to grać jakbym zmienił też kolumny, i szok jak membrana głośnikia mocno się wychyla Edytowane przez remiqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj męczyłem się z heglem chyba ponad rok, brakowało mi dociążenia w dźwięku, zejścia na niskich, pełnego pasma przy cichym słuchaniu, na początku myślałem że nowy wzmacniacz i kolumny muszą trochę pograć, no ale ile można czekać, dzięki pomocy Kuby dostałem do testów hybryde lar ia 200h i tak naprawdę byłem zły sam na siebie ze tak długo zwlekałem z wymianą wzmacniacza, zaczęło to grać jakbym zmienił też kolumny, i szok jak membrana głośnikia mocno się wychyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

czy ktoś może porównywał ILR12 lub podobne (ILR22) z innymi komercyjnie dostępnymi kolumnami w podobnym lub wyższym przedziale cenowym?

Ja tylko z Dali Ikon za 8tyś (nie znam modelu, kolumny te miały 6 lat już). Różnica była + dla ILR12 (lepsza góra, więcej detali i powietrza) chociaż różnica nie była powalająca.

Macie inne przykłady porównań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Klasa kolumn Akustyka to zupełnie coś innego niż może zaoferować Denon. Ja bym poszukał Leemy Tucana minimum aby mieć naprawdę dobry dźwięk. A i Vitus, McIntosh, Accuphase lub Audia to nie będzie za dużo dla tych kolumn.

Miałem RD1, konstrukcja podobna, nieco starsza i ze starszymi głośnikami a grało to tak, że klękajcie narody. Ani Hegel 80, ani Hegel 300 nie były wystarczającym partnerem. Potem zmieniłem RD1 .... na RR22.8 (konstrukcja zamknięta) i to już jest obłęd.

Przed RD1 miałem Dali Ikon 6 (świetny partner do Denona), miały one dużo wszystkiego, ale to był bardziej hałas niż rozdzielcza muzyka (oczywiście uwzględniając poziom percepcji i oczekiwań oraz osłuchania).

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Klasa kolumn Akustyka to zupełnie coś innego niż może zaoferować Denon. Ja bym poszukał Leemy Tucana minimum aby mieć naprawdę dobry dźwięk. A i Vitus, McIntosh, Accuphase lub Audia to nie będzie za dużo dla tych kolumn.

Miałem RD1, konstrukcja podobna, nieco starsza i ze starszymi głośnikami a grało to tak, że klękajcie narody. Ani Hegel 80, ani Hegel 300 nie były wystarczającym partnerem. Potem zmieniłem RD1 .... na RR22.8 (konstrukcja zamknięta) i to już jest obłęd.

Przed RD1 miałem Dali Ikon 6 (świetny partner do Denona), miały one dużo wszystkiego, ale to był bardziej hałas niż rozdzielcza muzyka (oczywiście uwzględniając poziom percepcji i oczekiwań oraz osłuchania).

 

Czy to oznacza że połączenie Denona z Ilr12 nie zagra dobrze czy po prostu kolumny będą miały spora rezerwę możliwości z lepszym wzmacniaczem?

W tej cenie co Ilr12 nie kupi się chyba nic rozsądnego z zagranicznej konkurencji typu Dali, B&W itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.