Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to, że nie wykorzystasz ich możliwości.

Wiem że w ss illuminatorach kryją się spore możliwości które może wykorzystać dobry piec. Jednak mając do wyboru w tej cenie właśnie model ilr12 lub bardzo przeciętny powiedzmy z Dali chyba lepiej wybrać ten pierwszy. Zawsze następnym krokiem może być wymiana wzmacniacza na lepszy. Pewnym wyborem może być też tańszy revelator 18cm + illuminator R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

w temacie illuminatorów...

Po pierwsze - zgłaszam się jako nowy uczestnik forum ? i pozdrawiam "akustyków".

nabyłem jakiś czas temu kolumny ILB22 w wersji SE i to jest mój pierwszy element docelowego zestawu. miałem okazje odsłuchać modelu ESA credo i tak mną wstrząsnęło, że po namierzeniu Pana Kisiela bez zastanowienia zamówiłem powyższe.

teraz przychodzi czas na odstawienie starego wzmacniacza SONY F470, który gra w naszej rodzinie od 30 lat i nawet mimo chwilowego 5 letniego postoju w piwnicy nie odmawia posłuszeństwa. Nawet z nim wrażenia są obłędne. Muzyka dosłownie zalewa salon i wypełnia go tak, jakby głośników było więcej i stały tuż przy uchu. Do tego instrumenty można lokalizować co do centymetra.  No bajka. 

Teraz potrzebuje rady jaki wzmacniacz zagra wg Was z tymi kolumnami.

Zastanawiam się nad wzmacniaczem lampowym. Preferuję spokojne granie a'la MKnopfler. Może ktoś z okolic Poznania pomoże "praktycznie" ?

Pozdro.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiowit napisał:

Nie polecam wzmacniacza lampowego  do 2x18 illuminator.

Słyszałem kiedyś KEF Reference 5 napędzane przez Ayona. Co prawda nie był to najtańszy z jajonów (raczej coś ze środka cennika) ale to połączenie dawało radę. Tak więc może jednak coś z oferty firmy, którą obaj lubimy?

https://www.wbamp.com/pl/produkt/thunderbird-dual-mono-wzmacniacz-zintegrowany/

Może to zagra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, w tym momencie nawet pędzę iluminatory lampą ( Lorelei) ale do akurat tych przetworników polecam bardziej mocny tranzystor z duuuzym trafem, a najlepiej dwoma. Lampa da sobie radę( jesli juz to pp) ale raczej w ograniczonym repertuarze.

No chyba, że ktoś lubi miekki, słabo różnicowany bas. Iluminator jest świetny z tym, ze trzeba go trzymać w ryzach.

 

Słuchałem iluminatorów na Thunderbirdzie i było dobrze. Zdecydowanie odradzam uklady se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administratorzy

Czy ktoś posiada logo tej marki, aby można było wstawić do klubu?

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Sprzedam moje kolumny podłogowe AkustyK RR1 kupione w 2014r w siedzibie firmy AkustyK. Konstrukcja oparta na referencyjnym zestawie głośników Scan Speak Revelator 18W/8531G00 + Revelator R2904/700000 Kolumny kupione jako gotowe. Perfekcyjna stolarka i wysokiej klasy użyte przetworniki zadowoli najbardziej wymagających.

Możliwa wysyłka, posiadam oryginalne kartony.

IMG_5513.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam użytkowników kolumn Akustyk. Mam zamiar w przyszłym roku skompletować docelowy zestaw kina domowego. Zastanawiam się między innymi nad kolumnami Akustyk. Na stronie producenta nie ma w regularnej ofercie głośników centralnych, nie mniej jednak podczas rozmowy telefonicznej otrzymałem informację, że bez problemu takie głośniki są wykonywane do każdej pary kolumn.  Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was posiada system KD opartego na  tych kolumnach. Jeżeli tak, to z jaką elektroniką grają. 

Mam również pytanie o porównanie tych kolumn do odpowiedników w podobnej kategorii cenowej  w detalu. Czy ktoś porównywał te kolumny do popularnych modeli oferowanych w salonach audio i czy faktycznie mogą one rywalizować z dwu- a nawet trzykrotnie droższymi produktami. Brak możliwości odsłuchu niesie ze sobą małe ryzyko. Z drugiej strony słyszałem tylko bardzo dobre albo rewelacyjne opinie na ich temat. Chciałbym jednak posiadać taki zestaw, który byłby wykorzystany w jak największym stopniu. Planuje to podłączyć do zestawu dzielonego Emotiva. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Krzychu72 Kino domowe na Akustyku - może być bardzo ciekawie tylko nie wiem cyz mają w ofercie centrala, ale central np na revelatorach brzmiał by imponująco.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, kivlov napisał:

@Krzychu72 Kino domowe na Akustyku - może być bardzo ciekawie tylko nie wiem cyz mają w ofercie centrala, ale central np na revelatorach brzmiał by imponująco.

Znam kolegę ,co zrobił sobie centralny na Elipticorze. Tu można mówić ,że brzmi mu imponująco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kivlov napisał:

Kino domowe na Akustyku - może być bardzo ciekawie tylko nie wiem cyz mają w ofercie centrala,

W ofercie stałej nie mają centralnych kolumn. Przy zamówieniu frontów bez problemu jednak zrobią taką kolumnę centralną z tych samych przetworników. Cena wynosi ok. 50% kolumn głównych. Ze względu na praktyczny brak możliwości odsłuchu chciałbym się dowiedzieć od użytkowników, czy porównywali te kolumny z produktami innych firm. Producent zapewnia,że mogą śmiało rywalizować z kolumnami dużo droższymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Teraz, opteron napisał:

Dobry wieczór, czy tutaj jeszcze przyjmują?
Jeśli tak to zgłaszam się z RR4 ?

gratuluję zakupu

najbardziej będziesz zadowolony z krótkiego basu, ale nie zejdzie do czeluści ?

napisz co Cię urzeklo w tych kolumnach i czy nie są dla Ciebie ciut za jasne?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie są jasne, raczej przechodzące metamorfozę z jasnych czy wręcz ostrych do ciepłych i czasem aż ponurych. W zależności od repertuaru, bardzo się zmieniają, moje kappy 9 były bardziej jednostajne i przewidywalne z tą swoją manierą na wysokich tonach. Tutaj jest to bardzo urozmaicone i to jedna z rzeczy która mi się bardzo podoba. Druga to serwowanie planów, jeden za drugim, potem trzeci, do tego lekko w lewo, lekko w prawo i mamy całą dużą scenę to też nowość, cały czas jest dystans, kappy robiły góra dwa plany i pierwszy był trochę na twarz. Rozdzielczość akustyków to hmm, słychać dużo, bardzo dużo. Bas faktycznie punktowy i atakujący z fajną energią, kolumny potrafią zagrać BARDZO głośno, do tego stopnia że aż się zdziwiłem, podobnie jak z kappami to już niemal koncert na granicy wytrzymałości laryngologicznej a nadal jest czysto i z wigorem w salonie blisko 40m, jak by liczyć z korytarzem to i więcej. Ale, Kappy przedstawiały ten najniższy bas z lepszą energią, fizyki nie da się oszukać. Nie mniej nie płaczę z tego powodu bo jest fajnie.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja kiedyś miałem

https://www.china-hifi-audio.com/en/bada-cd-hdcd-sacd-player-c-18/bada-dc-222t-12au7-4-tube-fidelity-integrated-amplifier-with-remote-p-951?zenid=de8805279b52caff2eb26e40ed5f9ae6

i dawał radę z RD1. Ma w miarę podobne parametry. Poza tym to bardzo słaby wzmacniacz ale bardzo dobrze zbudowany.

Edytowane przez teurle
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko RD1 jest na 18 Revelator a ILR12 na 18 Iluminator ponoć Revelatory są łatwiejsze dla wzmacniaczy.

Ja na ILR 12 grałem z Primare I21, Unison Research SR1, Exposure 3010 i Unison Research Unico Secondo - każdy z wymienionych wzmacniaczy był w stanie napędzić kolumny więc CEC też powinien dać radę ale jednak na Twoim miejscu sprawdził bym przed zakupem jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 12:49, bagnet napisał:

Myślę o wymianie swoich Akustyk RR22.8 SE na RR4, czy ktoś robił może taką zmianę?

Ja zrobiłem zmianę RR4 na RR4 : -) konkretniej to zmieniłem moim kolumnom twarz, z lakierowanych na czarno na fornirowane w naturalnej okleinie bubinga, skosy + maskownice magnetyczne.

1607365260894.jpg

1607366166925.jpg

1607365260904.jpg

1607365260887.jpg

Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał kolubryn, trochę lepiej to widać z wysokości siedzenia/odsłuchu

1607420643058.jpg

Ale kolega jak ma ILR22 to wysokością niewiele się różnią...

Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bagnet napisał:

Piękne są. Kurde, myślę czy RR4, czy te na Elipticorach...

Który model masz na myśli z elipticorami? Może chodzi o ILR22 ale to na illuminatorach w środku i na górze?

Miałem napisać że tutaj główną rolę mogą odegrać oczekiwania gdyż w ILR jest BR co powinno dać szersze pasmo rozciągnięte w dół. Jednak pomiary pokazują że tutaj nadal ma przewagę RR4 mimo że to OZ, jednak sekcja niskotonowa jest większa i to pewnie stąd lepsze rozciągnięcie. Lepsza skuteczność o 2dB to niewątpliwie plus ale większe wymiary, zwłaszcza głębokość to już może dla niektórych pomieszczeń być... być albo nie być (53 vs 45cm) :)))

Największym bólem kolumn Akustyka jest brak możliwości posłuchania przed zakupem nowych, ale chyba większość zgodnie przyzna że ryzyko się zwykle opłaca. Pomijam okazje że ktoś akurat sprzedaje ale to nie częsty widok w ogłoszeniach...

Finalnie sądzę że co nie kupisz to "będziesz Pan zadowolony"...

P.S. Teraz doczytałem że to układ dający możliwość pracy zarówno w BR jak i OZ no ciekawie...

Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.