Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

We wtorek odbieram paczki od lakiernika wypolerowane. Strasznie mnie denerwowłał ten czerwony fornir bo ma teką strukture ze 10 krotnie lakierowane nie do konca zakryło strukture. I tak w pudła z kolcami władowałem ponad 1000 zł. Zdjecia gotowych kolumn (2 komplety) dam w srode moze w czwartek.

 

>Szukam obecnie kolumn dla kolegi i nie ukrywam ze bacznie przygladam sie wlasnie projektom Akustyka

>wiec sledze watek z uwaga by w odpowiednim czasie cos ,,wystrugac,, (oczywiscie nie sam bo nie

>potrafie).

 

Za jakis czas (moze miesiąc) bede robił jeszcze projekt :

http://www.akustyk.com.pl/projekty/HD1.html

Ciekaw jestem tego twetera ponoc nie ustępuje drogim kopułkom scanspeaka i dynaudio - wyjdzie w praniu jak posłucham. Pudła mam w połowie do nich zrobione (brakło mi forniru i musze dokupic). Jak zrobie to bedą do kupienia ( po kosztach).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na efekty Twojej pracy i nie moge doczekac fotek.

 

Juz teraz wiem ze bedziesz robil kolumny dla mojego kolegi bo nie wyobrazam sobie inaczej za te pieniadze nie jestem mu w stanie nic tak wygladajacego i grajacego zaproponowac:)

 

Ja natomiast bym posluchal tych HDS z linka co wkleiles na wysokotonowym co niby przypomina ,,dynie,, i scany.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny własnie odebrałem od lakiernika i montuje wszystko do kupy - jutro dam fotki bez kolcy bo tych jeszcze nie mam ale są gotowe u tokarza . Narazie te kolumny co mam juz są sprzedane ale mam 1 komplet nie skończonych paczek i moge koledze zrobic po kosztach bez zarobku dla siebie to jest jakies 700 zł za pudła plus cena głosników i zwrotnic od akustka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nie mogę doczekać moich HD2 z kolegą Nautilusem81 niedługo składam zamówienie więc też bede mógł powiedzieć jak gra ten wysokotonowy HDS już jeden leży w domu czeka na drugą część głośników i zwroty budy sa w trakcie malowania ale juz poskładane;)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny juz graja i to bardzo fajnie. Bas nie jest taki jak ze scana revelatora ale srednica cieplejsza, przestrzen ok, kolumny znikają w pomieszczeniu (a są nie wygrzane jeszcze).

Góra jest spora ale nie bardzo natarczywa (a tego si obawiałem choc słuchałem wczesniej kolumn na tym głosniku np audio physic spark 3 i wtedy jak i dzisiaj mi sie podobało (moze przy ostro grającym wzamcniaczu jest inaczej ale nie u mnie na jadisie). Fotki zamieszcze justro bo teraz po ciemku to nie wyjdą. Pozdrawiam i spadam słuchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

napiszcie, kto gdzie na Pomorzu, posiada kolumny Akustyka?

Ciekawi mnie to jak grają i chętnie ich posłucham :) Po wstępnej rozmowie z producentem, nie wiele się dowiedziałem poza tym, że jego kolumny są zrobione bardzo dobrze, że ich możliwości dźwiękowe są utrzymane na bardzo wysokim poziomie oraz to, że kupując u niego, kupuje się w ciemno. Zupełnie w ciemno, co sam podkreślił. Nawet go za to polubiłem :)

Poza tym, nie mam pojęcia jak grają kolumny zbudowane na przetwornikach Scan-Speak. Oczywiście oprócz tego, że grają bardzo dobrze, co podkreślił Pan Akustyk :)

W grę wchodzą tylko kolumny podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81mam 1

 

>komplet nie skończonych paczek i moge koledze zrobic po kosztach bez zarobku dla siebie to jest

>jakies 700 zł za pudła.

 

Czytam ten wątek pobieżnie i sie troche pogubiłem. To 700 bez zarobku, to za podłogowe oczywiscie, bo chyba nie za monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czytam ten wątek pobieżnie i sie troche pogubiłem. To 700 bez zarobku, to za podłogowe oczywiscie,

>bo chyba nie za monitory.

 

Za pudła do podłogówek ale 700 zł to cena z kolcami i blaszkami na terminale z wygraberowanym napisem akustyk (kolce i te blaszki mnie kosztowały 200 zł). Zdjecia niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wystawione kolumny juz wczesniej obiecałem jednemu kolesiowi wiec nie są na sprzedaz i za pare dni juz ich nie bede miał. Mam do dokonczenia kolejne paczki i zamawiam głosniki ( te z hds) wiec za jakis miesiąc powinny byc gotowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to sie wygrzewają. Mogę je porównac z avance signature 3 mk2 które mam i akustykami rr2 które miałem wczeniej i których słuchałem na tym systemie. Jak sobie posłucham na zmiane przez 2 - 3 dni to napisze ale gorsze od avance nie są ale poziomu rr2 tez nie reprezentuja. Póki co fajna przyjemna srednica i przestrzen. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vifa XTb kompletnie mi nie lezy wiec nawet nie biore jej pod uwage i czekam na Twoje wypociny z kompletem HDS.

 

Koledze byc moze zrobimy cos drozszego:)

 

Ale skrzynki piekne co do tego nie mam watpliwosci , jesli ktorys z projektow trafi w moj gust to takie wlasnie chce tylko w orzechu lub debie rustykalnym.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam chce ktos takie blaszki do swoich akustyków bo mam 1 pare na zbyciu - po kosztach. Info na priva. Daje fotki - na kolce czekam juz ponad 2 tyg - cyba musze poszukac nowego tokarza bo ten mnie delikatnie mówiąc wk.....

Pozdrawiam

post-14012-100008158 1239216066_thumb.jpg

post-14012-100008159 1239216066_thumb.jpg

post-14012-100008160 1239216066_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik ze swoimi monoblokami to i 3 drogi by rozbujal bez problemu.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

kichanadeta, 18 Kwi 2009, 19:06

 

>Kazik ze swoimi monoblokami to i 3 drogi by rozbujal bez problemu.

 

pewnie tak, i nawet w zapale kusiłem się na RR4 ale są za drogie.

2/5 drożne są interesujące ale kij wie jak to gra. Mocno mnie kuszą propozycje Akustyka, niemniej trzeba w ciemno kupować a to jest mało komfortowe. On ma rację, że jego projekty są relatywnie tanie w stosunku do podobnych kolumn innej produkcji ale nie słuchając ich nie można podjąć poprawnej decyzji. Bo co będzie, jak się coś nie uda w dźwięku ? Zamówić IR2 LANSJER w przez siebie wybranym wykończeniu jest proste.........Akustyk mówi tak, owszem kupuje pan w ciemno, ale moje kolumny są bardzo dobre.

I bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega złozył monitorki akustyka na peerlrsach (góra pierscieniowy peerlres)- bajka scena ogromna ładna głebia bardzo realistyczne i wierne oddanie tresci i kosztowało go to niecałe 1700 zł w naturalnej okleinie machon. Ma tez rr2 ale to juz wyzsza liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyki na scanach grają bardzo dobrze ale jest jeden problem a mianowicie potrzebują duzo prądu. Mój jadis nie do konca sobie radził z rr2 co słysze jak obecnie słucham na peerlrsach ale najprawdopodobniej pojawią sie monobloki amplifona na gm 70 które chetnie kupie i wtedy bede myslał nad rr4 bądz czyms na illuminatorach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyki na scanach grają bardzo dobrze ale jest jeden problem a mianowicie potrzebują duzo prądu. Mój jadis nie do konca sobie radził z rr2 co słysze jak obecnie słucham na peerlrsach ale najprawdopodobniej pojawią sie monobloki amplifona na gm 70 które chetnie kupie i wtedy bede myslał nad rr4 bądz czyms na illuminatorach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym chcial monitorki akustyka pewnie w koncu sie zdecyduje z tym , ze zlece komus zlozenie.

Rozwazam takie zestawienia:

 

1.HDM - Peerless HDS i HDS 180 EXCLUSIVE

 

2.MPL - Vifa PL18WO09-08 i Vifa D27TG35-06 lub zamiast wysokotonowej Vify Peerless HDS

 

3.Vifa PL18WO09-08 i na gore Peerless HDS

 

4. XT18WO-09-08 i Peerless HDS na gore

 

5. XT18WO-09-08 i na gore Vifa D27TG35-06

 

I tu kilka pytan , a mianowicie jak podane przeze mnie zestwaienia sie zgraja i czy w ogloe mozna je razem laczyc chodzi naturalnie o pozycje 3, 4, i 5?

Dalej czy Amplifon to pociagnie?

 

Tez chcialem poczatkowo cos na SS ale jesli Jadis nautilusa nie dal rady to Amlifon tez pewnie nie pociagnie.

Pozdr i czekam na odpowiedzi.

post-1391-100007079 1240139499_thumb.jpg

post-1391-100007080 1240139499_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.