Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieje , ze wlasciciel akustyka nie bedzie mial mi za zle wstawienie fotek. Jesli to naduzycie to prosze o usuniecie.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlufik ma wt 40 i ciągnie bez problemu hdx1 które robilismy , są bardzo łatwe do wysterowania. Następne kolumny bede miał na górze hds wiec bede miał porównanie z pierscieniową vifą.

Monitorki swietne ciut mniej basu niz z avance signature mk2 ale lepsza przestrzen i budowanie sceny raczej w głąb i łatwiejsze do wysterowania

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wt 40 chyba jednak jest troche bardziej wydjana pradowo od 30.

I ponawiam pytanie dotyczace zestawienia glosnikow we wczesniejszym moim wpisie.

Pozdr

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta,

 

to prawda, jak miałem proac studio 140 to wt 30, wogóle ich nie "dźwigał" w wt 0 to i owszem.

 

Mam podłogówki RR2 i mionitory HDMX.

 

RR2 - full wypas, nawet mi sie nie che produkować i o nich pisać. SPrzedam je tlko wtedy jak małżonka wymiśli zmianę koloru mebli, wtedy zainwetuje w rr2 w innym kolorze :) bardzo mi ich dźwięk leży.

 

HDMX, miały byś początkowe jako bajerek do sypialni lub tył do kina (w sumie jeśli 10 lat kino mnie nie złapało to dlaczego miałoby teraz).

 

Pokój w którym słucham ma ok 24 m kw, monitorki są do niego wyczajnie (moim znadniem) za małe.

 

Ale jak zmniejszyłem poój odsłuchowy do 12 mkw, to moje oczekiwania zostały z naddatkiem zaspokojone.

Tak streszczając (o q.... jest naprwade dobrze - a wiem co pisze bo rzadko klne tak bez przyczyny).

 

Teraz troszkę pogrzeje i posłucham.

 

Pozdrawiam maniaków i maniaczków, niezeleżnie od stadium tej choroby

 

Szlufik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już czekam na reszte mojego sprzętu druga cześć głośników i zwrotnice zamówione, powinny być w tym tygodniu.;) Myślę że wtedy jeden dzień bedzie mi potrzebny na dokończenie mojego HD2. Chętnych wysłuchania 2/5 drogów zapraszam do Zamościa za 2 tygodnie powinny już grać bezproblemowo. Pozdrawiam i składam wielkie podziękowania dla Nautiliusa81 za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

tak chwalicie produkty Akustyka, a mi zależy na tym, by było w miarę miękko, bez żadnych ostrości, agresji, kłucia i eksponowania któregoś zakresu, bo to męczy, by scena i lokalizacja była akuratna, bas w miarę rzeczywisty i by zgranie-zszycie głośników było idealne. Bo jak nie ma równowagi tonalnej to nie ma słuchania. Czy można powiedzieć, że tak lub podobnie grają Akustyki ?

Kiedyś słuchałem monitorów diy na scanach i było słabiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam coś ala Esa Trition i akustyk HX18 tylko, że w wersji podłogowej. W zasadzie chcę już sprzedać, gdyż napalam się na 3 drogi.

post-21207-100006950 1240302481_thumb.jpg

post-21207-100006951 1240302481_thumb.jpg

post-21207-100006952 1240302481_thumb.jpg

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszce jedno zdjęcie. Mam ich naprawdę wiele. Powiem, ze tutaj nie widać tego efektu cokołów z fazą i kolcami - w rzeczywistości prezentują się niesamowicie.

post-21207-100006949 1240302545_thumb.jpg

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov, 21 Kwi 2009, 10:28

 

>Ja posiadam coś ala Esa Trition i akustyk HX18 tylko, że w wersji podłogowej. W zasadzie chcę już

>sprzedać, gdyż napalam się na 3 drogi.

 

Kiliov na co Ci tyle kolumn ?.

Akustyk pracuje nad trzyipółdroznym projektem (2 głosniki 22 cm )na najnowszych scanspeakah - projekt ma byc dostępny w ciągu najblzizych miesięcy - ma to byc najlepsza konstrukcja akustyka.

Bede dzwonił na dniach do Kisiela to popytam o nią.

Jak bede miał monobloki na gm 70 od amplifona to kolumnienki bedą w sam raz dla mnie do 40 metrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt co prawda jeszcze nie skonczony, ale juz gra i to to calkiem fajnie, wiec sie pochwale i dopisze do klubu szczesliwych posiadaczy tych udanych konstrukcji :) Jestem tutaj nowy, ale m.in. dzieki temu forum zdecydowalem sie na akustyka zamiast gotowych konstrukcji, za co chcialbym podziekowac. Wybralem co prawda nieco bardziej budzetowy projekt HDX2 na podwojnych HDS'ach i vifce, ale akurat spasowane do mojego zaplecza sprzetowego, gdzie ma grac rowniez w kinie. Gra to sobie obecnie z onkyo 805 + pioneer PD9700. Podpialem jeszcze nad'a C370, ale dzwiek byl jakis przymulony i poki co zostalem przy samym onkyo. Ponizej pare fotek z "produkcji". Teraz czas na wybranie ladnego forniru :)

post-23538-100006638 1240745752_thumb.jpg

post-23538-100006639 1240745752_thumb.jpg

post-23538-100006640 1240745752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldi dawaj jakies fotki i napisz jak pogrywa wysokotonowy peerless HDS.

Pozdr.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne , a w cenniku akustyka jako gotowe kolumny nie widac.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie WO to WH (XT18WH0908). Wysoki to (XT25TG3004). Obydwa z jednej rodziny.

Różnice wizualne głośnika wh a wo, prawdopodobnie od strony membrany wyglądają tak samo, od tyłu różnią się wielkością magnesu (to pewne).

Z moich obserwacji wynika że po kształcie paczki Akustyka można powiedzieć która to wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku zobacz, w ofercie na stronie akustyka (http://www.akustyk.com.pl/projekty/XT1.html) jest projekt XT1 z głośnikiem WO. Frontowa ścianka obudowy na dole ma lekkie skosy, a moja jest prosta.

Ciekaw jestem jaka jest różnica w brzmieniu? Jeśli masz wiedzę lub przypuszczenia jaka różnica może napisz. A swoją drogą ciekaw jestem czemu była to vifa a teraz jest Peerless V-line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Scan-Speak, Vifa i Peerless to marki handlowe należące do jednego koncernu Danish Sound Technology, a później do Tymphany. Kilka lat temu zrobiono "rewolucję" w ofercie bardzo ograniczając asortyment głośników znanych kiedyś pod marką Vifa, a te które pozostały w produkcji zaczęto opatrywać logiem Peerless V-line. To nadal te same głośniki produkowane w tej samej fabryce w Videbaek, tyle że maja inne nalepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.