Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do kolumn Quad 12l 2 ?!


dżihad_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo proszę o radę jak w temacie!Dotychczas kolumny napędzał wzmacniacz marantz pm - 55 i jak według mnie bas był zbyt twardy i płytki,a średnica lekko cofnięta. Szukam wzmacniacza, który ociepli nieco dźwięk i sprawi iż kolumny pokażą swą szybkość (zwłaszcza w rocku)!

Moje gusta muzyczne są różnorodne od rocka poprzez elektronikę a skończywszy na klasyce!

 

Kwota jaką mogę przeznaczyć na wzmacniacz to 1000 zł( używany)

Proszę też o sugestie co do kabli do kolumny(coś taniego 100 max)

 

dziekuję za podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Quady grają z Myryadem MI120, bas jest, a jego twardość i szybkość (w wygasaniu i nie zamazywaniu sugestywnej średnicy) to tylko zaleta. Wcześniej miałem wielkie trójdrożne wkurzająco ciepłe kolumny diy i denona pma 1560 do tego ciepły harman 750. Po tym subsonicznym masażu poszedłem w stronę czytelności i przestrzeni. Obecny cd azur 640C, ale może czas na zmiany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam polecam goraco Arcama z kolumn jakie posiadalem najlepiej gral wlasnie pod quadami 21l.Zaleta Arcama jest to ze bass schodzi bardzo nisko jest szybkim wzmacniaczem i detalicznym zaleta jest bardzo malo basu na poziomie 100 -200 hz czyli syfu!!! Quady ktore posiadasz sa niemal identyczne lekko zmieniona elektronika na plus i sa w mniejszej budzie.Kazdy wzmak komercyjny bedzie podbijal wysokie basy i niskie soprany te meczace ucho.Nie szukaj cieplych wzmacniaczy bo quady sa cieple jedwabiste wysokie tony miekki bass tylko wzmak !!!!Podepnij Arcama a zobaczysz ...ma tak nisko schodzacy bass ze zatesknisz za pudelkowymi hahahahaha pozdrawiam.

Arcam A85 !!!! lub mniejszy chyba 60 czy 65 mozesz zapodac A90 w sumie te same graty w srodku i wyglac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wlasnie moje stare quady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za rady!

 

Wracając do Arcama to co Szanowne grono sądzi o tym wzmacniaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i o czymś takim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A może są jeszcze jakieś inne propozycje prócz Arcama i Myryada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli 12 graja podobnie do 11 to szukalbym czegos cieplejszego.. napewno w tym przypadku trzeba wykluczyc quada 77.. z 11-tkami gralo fatalnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o propozycje wzmacniaczy nieco cieplejszych od quadow 77 i arcama 65!- co do ostatniego to spotkałem sie z różnymi opiniami na formum i chciałbym rozwinąć ten wątek!

 

Mieszkam w Rzeszowie gdzie odsłuch wzmaków i kolumn jest mocno ograniczony więc nie pozostaje mi nic innego jak zdać się na forumowiczów. Wiem że za 1200 zl nie mozna nabyć niczego z wyższej polki ale coś przyzwoitego...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo laczenia quada z quadem, tez sluchalem podobnego zestawienia i nie uwazam go za zle, quad to pewna filozofia dzwieku, ktora jezeli komus nie pasuje to powienien dac se spokoj z ta firma, laczenie na zasadzie przeciwienstw np Quad + myryad jeszcze bardziej psuje spojnosc przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H.Himler, 7 Sty 2009, 16:49

 

>a propo laczenia quada z quadem, tez sluchalem podobnego zestawienia i nie uwazam go za zle, quad

>to pewna filozofia dzwieku, ktora jezeli komus nie pasuje to powienien dac se spokoj z ta firma,

>laczenie na zasadzie przeciwienstw np Quad + myryad jeszcze bardziej psuje spojnosc przekazu.

 

kolego chyba nie sluchales quada 77 i monitorow 11! Ba, nie chyba a napewno! Osobno kazdy z tych elementow jest swietny..ale w polaczeniu ze soba kompletna klapa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem kiedyś taki właśnie zestaw: Nait3 + Quad 11l.

Przyzwoite to połączenie było.

B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co waszym zdaniem lepiej zgra się z kolumnami:

-arcam a 75, a80, a90

-rotel ra-01, ra-03

-nad 352

-CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640A v.2 ??????

 

zalezy mi na cieplym basie co przemawia na korzyść rotela, ale dynamika wieksza u arcama tylko obawiam sie ze bedzie zbyt sucho!

calkiem serio biore tez pod uwage kupno Azura

 

wiem ze najlepiej sprawdzic samemu ale odsluch niestety ograniczony

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja Arcam gra sucho a rotel cieplo ? T

o dopiero nowosc .Rotela dali mi kiedys ze sklepu na testy jakis sredni model cd za okolo 3 tys zl i jak go ustawilem do Arcama Diva cd192 to kobita powiedzial wylacz ten syf bo wrzesczy .Sopran wrzask bas twardy jeszcze nigdy nie slyszalem tak ostrego i wrzesczacego cd !!!!sopran zagral jak tuby z altusa na wzmaku Arcam gral na 35 tak glosno jak Rotel na 50 !!! przepasc !!!! Wzmaki graja podobnie i polecam do zamulonych kolumn.Powiadam jeszcze raz Arcam i nic innego ze sredniej polki.Jeszcze jedno ustawilismy w sklepie Arcama Fmj 24 bity do classe cd za 4 tys E i tez go pozamiatal Na Vangelisie Voices 5 utwor slychac jak ludzie chodza po galeziach i pekaja im pod nogami na classe zero !!!z tego co pamietam classe mial sporo fajnego basu ale detale scena daleko do Arcama.pozdro !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Zastanawiam się nad wzmacniaczem do moich Qudadów 21l2 i zawęziłem wybór do dwóch wzmacniaczy: Denon PMA-1500AE i Jolida 1501RC. Sklaniałbym się do Jolidy, ale trochę się boję czy nie będzie mulenia bo Quady do najszyszych głośników nie należą.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak grają kolumny quada ale wiem jak gra zestaw quad 77. to dla przykładu totalne przeciwienstwo naima 3. quad pokaze wszystko, jest przestrzenny, zwiewny, prawdziwy, gra bardzo równo, bas ma nie nadmuchany, ale stąd tez srednice ma nie wypelnioną tym srednim basem, jest ona duzych rozmiarów ale szczupła. u mnie quad 77 z monitorami na revelatorach (ktore tez mają dosc szczupłą srednice) nie dał sie słuchac na wielu płytach, a naim 3 to jest to !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.