Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PD-8500 - tunig


MarioSan

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Pionieera PD-8500, czytałem tu i ówdzie że owa maszynka ma spory potencjał

i można w drodze przeróbek sporo z niej jeszcze wydobyć, zapytuję zatem Drodzy Forumowicze, któż już w owym PeDeku grzebał i z jakim skutkiem, no i do kogo mozna by się zwórcić z prośbą o tuning tego jakże zacnego źródła??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8500 nie robiłem ale z tego co pamietam ze schematu to jest to dobry model do tuningu. Robiłem 2szt 8700 dla siebie, wkrótce kolejny trafi do mnie dla kolegi. Pioneerki mają ogromny potencjał napiszę co warto zrobić

-zegar jak najlepszy np TCXO 1ppm szum fazowy -125dB z e-baya + samodzielny zasilacz, prestabilizator i drugi stopień na niskoszumnym tranzystorze,

-wzmacniacze operacyjne najlepiej OPA627 bufor wyjściowy można dać na tranzystorach lub BUF ( uwaga na tanie podróbki) albo dyskretne ew. jak za drogo to coś tańszego, 5532 nie są zbyt wysokich lotów,

-filtr dolnoprzepustowy Bessela 80-100kHz na dobrych elementach, kondensatory polipropylenowe,

-kondziorki tnące sygnał syfrowy za przetwornikami - Silver Mica! i zmniejszyć pojemność,

-wszystkie rezystory min metalizowane 1%, mierzone dobre,

-wywalić cały układ wyjściowy muting włącznie z kondensatorem zamiast niego nawet jakieś proste DC-servo , na wyjściu OPA tylko rezystor ze 100 oHm + może być perełka ferrytowa i nowe złocone gniazda, muting jak ktoś chce to na przekaźniku ja nie stosuję w ogóle po co mi dodatkowe styki i pole magnetyczne

-zasilanie można poprawiać prawie w nieskończoność tu jest największe pole do popisu tylko nie wiem czy 8500 ma miejsce czy trzeba trochę na pająku. Ja dowalam dobre staby + bardzo duże pojemności + oscony, suche tantale itp szczególnie przy przetwornikach które sieją strasznie zakłóceniami. Wiem co piszą na forum o dużych pojemnościach i markach audiofilskich ale jak mam dwa takie same CD jeden z małymi audiofilskimi pojemnościami a drugi zrobiony po mojemu to wiem który lepiej gra i jak duża jest różnica.

-żadnych lamp czy innego badziewia chyba że ktoś lubi zniekształcenia i smrodek, kwestia gustu,

-na płytce cyfrowej też warto poprawić zasilanie,

-masę można pogrubić najbardziej od stabów do przetworników, diody prostownicze na mające mniejszy spadek napięcia

itp itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha wytłumić pokrywe takim grubym filcem do wytłumiania aut to świenie wyciszy laser i mechanikę, mi przeszkadzało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mam pytanko, jako że nie bardzo bym chciał wysyłać sprzęt gdzieś hen daleko szukam zatem jakiegoś speca w okolicach Poznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.