Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapisuje sie.

Probowalem kolumn Kef na przykladzie monitorka Q15(do zestawu NAD)i kompletna porazka w kazdym aspekcie. Chce zrobic kolejne podejscie i zastanawiam sie nad Coda7 lub C20.

I tu wlasnie prosba, szukam informacji, wynikajacych z praktyki o monitorach C20.

Kolumienki przeznaczam do NADa3020

Uparlem sie na Kefy, gdyz podobno sa to kolumny dedykowane NADowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, 12 Sty 2009, 19:09

 

>Ja miałem KEF Q1. Kolumny miały przepiękną barwę i scenę rozbudowaną w głąb. Niestety brakowało im

>dobrej stereofonii, lokalizacji. Kolumny nie znikały. Gdyby miały te cechy to chyba grałyby u mnie

>do tej pory.

 

Przed zakupem iQ70 słychałem iQ7 i iQ7SE. Miałem podobne odczucia do Ciebie! Stosunkowo wąska scena i słaba przestrzeń. Nowe KEFY to już inna bajka. Piękna barwa wysokich, genialna średnica, nie męczący bas oraz ta wspaniała głębia. Ja tak lubię. Poza tym KEFY należy odpowiednio ustawić wtedy dopiero oddają od siebie to co najlepsze. Nie należy bać się stosunkowo szerokiego rozstawienia (szerokośc sceny zdecydowanie się poprawia)! ! ! Jeden z moich znajomych, lajik w kwestii audio, po wieczornym słuchaniu powiedział, że trudno jest wskazać źródło dźwięku palcem gdy się ma zamkniete oczy. Poza tym stwierdził, że muzyka płynie ze ściany ! ! ! To o czymś świadczy. Porównywałem 70 z MA RS6 - brzmienie drugich było dla mnie nie dopuszczalne, ładowały basem tak, że po 4 utworach odsłuchu głowa mnie rozbolała, srednica ostra była a góra zapiaszczona. Na pewno w niedługim czasie zmienie iQ70 na xQ3, ale to inna strona medalu. Słyszałem także xQ4, C7, iQ30.

Uwielbiam moje KEFY ! ! !

 

ZAPISUJĘ SIĘ DO KLUBU I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rivendel, 13 Sty 2009, 11:29

 

Jeden z moich znajomych, lajik w kwestii audio, po wieczornym słuchaniu powiedział, że trudno jest wskazać źródło dźwięku palcem gdy się ma zamkniete oczy. Poza tym stwierdził, że muzyka płynie ze ściany ! ! ! To o czymś świadczy.

 

Hmm, to jednak też niezbyt dobrze. Bo w zasadzie to świadczy o słabej lokalizacji źródeł pozornych i związanej z tym holografii przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zakupiłem płytę Dire Straits "Brothers In Arms" w wersji SACD.

Odpaliłem ją i jestem w szoku. W utworze 4 jak gość gra na trąbce to tak jak by stał przde mną. Słychać takie szczegóły że szok. Kolumny podpiąłem na bi-wiring. Na górę dałem szczegółowy kabel QED Silver Aniversary XT a na dół Procab LS25 (na razie z lichymi bananami). Dźwięk zmienił sie.

Jednym słowem KEF ruez !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, 13 Sty 2009, 20:06

 

>rivendel, 13 Sty 2009, 11:29

>

>Jeden z moich znajomych, lajik w kwestii audio, po wieczornym słuchaniu powiedział, że trudno jest

>wskazać źródło dźwięku palcem gdy się ma zamkniete oczy. Poza tym stwierdził, że muzyka płynie ze

>ściany ! ! ! To o czymś świadczy.

>

 

Pisząc źródło dźwięku miałem na myśli miejsce w którym stoją głośniki! Lokalizacja źródeł pozornych jest świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia, to na razie jest ono tymczasowe. Pokój około 19m2 prostokąt. Kolumny na razie stoją na dłuższej ścianie, rozstawione na około 2 metry. Docelowo mam zamiar przenieść wszystko na krótszą ścianę. Powinno sie troche poprawić brzmienie jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loost, 21 Sty 2009, 16:50

 

>Co do ustawienia, to na razie jest ono tymczasowe. Pokój około 19m2 prostokąt. Kolumny na razie

>stoją na dłuższej ścianie, rozstawione na około 2 metry. Docelowo mam zamiar przenieść wszystko na

>krótszą ścianę. Powinno sie troche poprawić brzmienie jak sądzę.

 

Przekonamy się. Ja twierdzę, iż lepiej ustawić na dłuższej ścianie bo się nie tworzy tuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Uważaj loost !

Po pierwsze, ten gostek nazywa się Randy Brecker, a po drugie, jak posłuchasz tego

z LP i z głośników OB, to on , kurde, będzie ZA Tobą stał z tą trąbą...

Niestety, gramofon + wkładka , razem za 3000 biją na łeb CD za 3000...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LP i głośników OB to nie wiem, nie słyszałem, ale podejrzewam że efekt może być niesamowity.

Nie bardzo mnie interesuje LP ze względu na brak płyt z mojej strony i szczerze mówiąc brak zainteresowania. Jak na razie jestem w 100% zadowolony z tego co mam. Niedawno ściągnąłem z netu płytę Rick Wright "Broken China". Co prawda na mp3 ale zrobiłem z niej CD audio. Odpaliłem i efekt był niesamowity, co skłoniło mnie do zamówienia oryginału na eBay.co.uk (swoją drogą na eBay'u w Anglii są na prawdę tanie płyty i na pewno oryginały). Płyta ta jest nagrana w systemie Q-sound więc gra można powiedzieć "dookoła". Moje KEF'y na nowych kablach mają bardzo dobrą przestrzeń, szczegółowość i dużą dynamikę. Jak dla mnie bomba. Jedyne co prawdopodobnie zmienię to wzmacniacz na mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollins, 8 Lut 2009, 20:31

 

>Dlaczego nie z Cyrusem? Mam takie zestawienie i jest ok, bardzo mi się podoba... Może jakieś

>argumenty???

 

Zestaw: Roksan caspain M series-1 integra, cyrus cd8, kolumny kef iQ50 i iQ9 na zmiane. Okablowanie głośnikowe: straight wire Octave, monitor black&white 1002 na zmiane, IC Straight wire rhapsody. Pomieszczenie 18 mkw. W każdym przypadku zachwiana równowaga tonalna z naciskiem na bas. Tak byłem zmeczony, że miałem dośc słuchania. O próbie oceny szerokości i głębi sceny już wolę nie wspominać. Jest tylko jedna ewentualnośc: i50 były nie wygrzne a iQ9 są poprostu za duże do 18 metrów. U mnie iQ70 grają z roksanem i yamaha cd 596 w 16 mkw i jest bardzo przyzwoicie. Szukam cd do Caspiana myślałem o cyrusie ale to połączenie chyba jest do bani. Chcę poprawić scenę i przestrzeń więc chyba pozostanie zakup caspiana do kompletu ale to cholerny wydatek.

Którego masz Cyrusa i skąd jesteś rollins

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam chętnie się przyłącze do klubu. Niedawno zmieniłem swoje stare kolumny (wharfedale diamond 9.5) na KEF IQ70 i jestem prawie w niebie. Piszę prawie bo jeszcze muszę się pozbyć mojego deneona 700AE wzm +cd i zamienić go na arcama fmj A18 +17 lub na creeka evo integra wzm +cd.

Jesli macie panowie jakieś sugestie, który z zestawów wybrać to chętnie posłucham/przeczytam.

Zaznaczam, że arcama słuchałem i mi się bardzo spodobał, więc może nie zawracać sobie głowy odsłuchałem creeka (zwłaszcza że w Warszawie wszędzie daleko a i czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chętnie się przyłącze do klubu. Niedawno zmieniłem swoje stare kolumny (wharfedale diamond

>9.5) na KEF IQ70 i jestem prawie w niebie. Piszę prawie bo jeszcze muszę się pozbyć mojego deneona

>700AE wzm +cd i zamienić go na arcama fmj A18 +17 lub na creeka evo integra wzm +cd.

>Jesli macie panowie jakieś sugestie, który z zestawów wybrać to chętnie posłucham/przeczytam.

>Zaznaczam, że arcama słuchałem i mi się bardzo spodobał, więc może nie zawracać sobie głowy

>odsłuchałem creeka (zwłaszcza że w Warszawie wszędzie daleko a i czasu brak.

 

Słuchałem iQ7 z arcamem a18. Nie było dobrze. Lepiej kup diva a90. Dzwięk niezwykle przestrzenny, poukładany, "duży" ale lekko spowolniony. Akustyczne nagrania zagrały genialnie w rocku było troszkę gorzej przez to spowolnienie. Spięte to było starszym typem chord carnival głośnikowym, po zmianie na wireworlda było gorzej.

Poza tym cieszy, że kolejny z forum docenił kefy iQ70. Grają jak diabli. Doskonałe głośniki w tej cenie. A90 arcama można kupić na ebay nowego za około 2000 do 2200. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem w poznańskiej audiosterefie zestaw arcama A 28 plus Cd 17 do moich KEF-ów IQ 70. Wzmacniacz ma bardzo dobre brzmienie i myślę że pokocha moje kolumienki :). Swoją drogą polecam audiuostrefę bo chociaz mieszkam na Ursynowie w Wawie to łatwiej, przyjemniej (świetna obsługa) i taniej jest kupić w Poznaniu. Wygląda na to, że Centusie są teraz u mnie w mieście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.