Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że zmieniłeś zdanie i kupiłeś wyższy model ARCAMA. Niechaj KEFY zabiorą Cię w podróż po muzycznym oceanie.

A tak z ciekawości to ile te KEFY u Ciebie grają? U mnie 4 miesiące (około 150 godzin) i teraz naprawde jest niesamowicie. Wielu je odrzuca bo są niecierpliwi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Severianus, 11 Mar 2009, 09:32

 

>No i zamówiłem w poznańskiej audiosterefie zestaw arcama A 28 plus Cd 17 do moich KEF-ów IQ 70.

>Wzmacniacz ma bardzo dobre brzmienie i myślę że pokocha moje kolumienki :). Swoją drogą polecam

>audiuostrefę bo chociaz mieszkam na Ursynowie w Wawie to łatwiej, przyjemniej (świetna obsługa) i

>taniej jest kupić w Poznaniu. Wygląda na to, że Centusie są teraz u mnie w mieście :)

 

Spróbuj takiego połączenia: arcam + kef + chord carnival głośnikowy. Słyszałem to połączenie i było niesamowicie przestrzennie.

 

ZAZNACZAM, ŻE SPRZEDAWCA POPEŁNIŁ BŁĄD BO NA KABLU PISZE WW ALE TO NIE JEST WIREWORLD TYLKO CHORD CARNIVAL NA 1000000%

 

http://allegro.pl/item573430308_wireworld_carnival_silver_plus_2x3m_bi_wire_lubin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i przepraszam za wzwłokę w odpowiedzi. No więc jak brzmi mój zestaw - krótko mówiąc bardzo naturalnie. Wzmacniacz gra zupełnie bez wysiłku, bas ma moc ale czuje się nad nim kontrolę, wysokie tony, nie wiem czy dobrze to opiszę, są ciepłe i bez zgrzytów, ale kiedy trzeba wpowietrzu wokół pojawia się piasek sypany na talerze :) brzmi bez zgrzytów. Dźwięk jest mięsisty i pełny. Jazzowe kawałki brzmią kameralnie, ale rock sprawia, że ma się ochotę wrzasnąć yeah!! To tyle jeśli chodzi o moje subiektywne odczucia. A co moich znajomych to wszyscy łapią się na tym, że nie potrafią określić z ktorej kolumny płynie dźwięk to jest potwierdzenie że KEF-y grają bardzo, bardzo przestrzennie. Podoba mi się również średnica, która spina całość, ale nie przy tym zbyt ofensywna.

W skrócie powiem tak: jestem bardzo zadowolonym 39,5 latkiem zakochonym w synku, przeuroczej (zgrzrzzyt.. :) małżnonce i zestawiku arcam fmj CD17 i A28. Kable, które mam obecnie to interconect tara labs prism 300a oraz głośnikowe Z1R monster plus banany audionowa. W zamierzeniu kable miały dociążyć dźwięk i dociążyły co widać, słychać i czuć :)

Jakość wykonania sprzętu - po prostu świetna, dodam, że z opisu na tylnej ściance wynika, że pochodzi z Anglii :) Rivendel jak się osłucham, a sprzęt i kable się wygrzeją ostaecznie to spróbuje poexperymentować z chordem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

W jednej z moich IQ70 padł głośnik uni-q, ale juz go wymieniłem na gwarancji i jest OK. Kolumny znowu graja jak trzeba.

Kupiłem ostatnio płytę Jhenna Lodwick w wersji XRCD i ponownie jestem w szoku. Panowie i panie ona brzmi jak na żywo. Płyta troche droga bo prawie 140pln ale na prawdę warta swej ceny. Więc znów moje iq70 spisały sie na medal. Ostatnio porównywałem je do droższych kolumn marki Vienna i szczerze mówiąc nie powiedziałbym że Vienny sa lepsze, w każdym razie ja bym swoich nie zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam czy ktoś posiadakolumny kef XQ 40 i jesli tak to prosze o swoje wrazenia i moze ktos wie jakby one sie zachowywaly da ampltunera KD onkyo 906 Moze ktos odsluchiwal? Bo jak widze to wszyscy maja ale serie IQ Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi. A i jeszcze prosze napisac gdzie jest serwis w jakim miescie tych kolumn ?.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek

kilka miesiaecy temu, przeprowadzilismy szybki (4 godz.) test porownawczy momiedzy KEF XQ40, NHT Classic4 i Revel F12. Zupełni inne szkoly. Kef (jak to kef) duzy, bogaty dzwiek, zbalansowany w pelnym pasmie. Podobny, dostojny i przyjemny w odsluchu, choc troche przyciemniony ton, wydobyl sie z Revela. Obie konstrukcje, pomimo pewnych roznic, wybitne. NHT, to zupelnie inna bajka. Dzwiek zywy, otwarty, kolumny znikaly w pokoju w sekundzie, niezaleznie od materialu. Szybki i dynamiczny bas oraz czysta jak krysztal srednica, zrobily z NHT lidera testu ( w naszej opini).

Wszystkie trzy konstrukcje swietne. Kazdy z nas jednak znajdzie swojego lidera, gdyz prezentuja "swiat" nieco inaczej. Trzeba posluchac, naprawde warto.

 

PS

źrodlo - NAD m55

integra - NAD m3

receiver - (dzielony) Marantz 8003

pokoj - 35-40 m2, studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem xQ40 i mnie powaliły rozdzielczością, głębią, powietrzem wokół instrumentów basem plastycznym konturowym i dobrze rozciągniętym. Świetna równowaga tonalna. Do każdego rodzaju muzyki a zwłaszcza do akustycznych nagrań

To kolumny do dużych pomieszczeń. Słuchałem je z Caspianem w biampingu. Dodam, że wiele innych z tego przedziału cenowego z nimi przegrało (MA, WFDALE, AF)

Do około 20 mkw to lepiej xQ30

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firebird, 23 Lip 2009, 01:01

 

>lolek

>kilka miesiaecy temu, przeprowadzilismy szybki (4 godz.) test porownawczy momiedzy KEF XQ40, NHT

>Classic4 i Revel F12.

 

3 pary w 4 godziny - dla mnie to mało miarodajny test :). A ile godzin te kefy grały wcześniej przed testem?

Moje iQ70 to dopiero teraz grają tak jak należy a kupiłem je w listopadzie. Na początku chciałem je oddać :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rivendel, 23 Lip 2009, 16:10

>

>3 pary w 4 godziny - dla mnie to mało miarodajny test :). A ile godzin te kefy grały wcześniej przed

>testem?

>Moje iQ70 to dopiero teraz grają tak jak należy a kupiłem je w listopadzie. Na początku chciałem je

>oddać :)

>Pozdrawiam

 

wcale-nie-zaprzeczam. wrecz, przyznalem (bez bicia) ze test byl szybki. mial na celu swierdzenie roznic pomiedzy systemami, mniej ocenianie i analize kazdego z nich. byly to "demo" pary lokalnego dealera. kazdy system mial dobre kilkadziesiat godz. przebiegu. Kefy naprawde wypadly rewelacyjnie. z trzech zaprezentowaly najbardziej uniewrsalne, dojrzale i ambitne brzmienei. stwierdzilem jendak, iz NHT zaskoczyly nas wszystkich swoim temperamentem. z dobrze dobranym systemem moga konkurowac z duzo drozszymi konstrukcjami.

czy zamienilbym swoje ref.2. na nowe nht??? jesli tak, to ze wzgledu na ich wyglad ;)

 

pozdr.fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zamienilbym swoje ref.2. na nowe nht??? jesli tak, to ze wzgledu na ich wyglad ;)

>

>pozdr.fb.

 

Zastanawiam się właśnie nad zakupem albo xQ30 albo monitorów reference 201 z drugiej ręki. iQ70 do caspiana są za słabe. Były ostatnio te starsze z hypergwizdkiem do wzięcia za 6 KPLN. Te nowe chyba nie mają basreflexu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rivendel czyli ty uważasz że xq 40 do 21 m to za duże one są?..... Ja ich słuchałem w 16 m i tu faktycznie było za mało bo słychać było takie buczenie od basów. Ale tak sobie myślałem że może w 21 m zagra to lepiej.Myslę jeszcze na Paradigme studio 60 v5 są to najnowsze studio już wygląd jest super może nie to co w kef-ach ale też jest ok. Dzwiek z nich tez jest już bardziej europejski może nie tak szczegółowy jak w kef-ach ale w sumie jest ok. I bardzo dynamiczne i szybkie są więc w kinie na pewno lepiej się sprawdzą jak kef-y. Ale na pewno nie są tak szczegółowe ale to wszystko jest albo w jedną stronę albo w drugą to trzeba by było nic nie robić tylko odsłuchiwać rożne kolumny a potem kabelki itd..... A tak myślę że jak ja słucham dużo rokowych zespolów to może i paradigme studio 60 v5 pokażą co ich stać a one w 21 m zagrają bo mają mniejszą średnicę głośniki i było to już trenowane a teraz zupełnie inaczej grają jak poprzednie modele. Ale dla tych co nie lubia paradigma to i tak się nie przekonają tak jak inni do innych kolumn które poprostu nie pasują...Co człowiek to i inny gust :-) Pozdrawiam a ty co sądzisz o nowych paradigmach studio 60 v5 i czy wg. ciebie xq 40 to dla nich na pewno 21 m to za malo ? Pozdrawiam

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rivendel, 24 Lip 2009, 11:07

 

>Jeszcze jedno o kefach - na tych kolumnach stare i gorzej nagrane płyty brzmią bardzo dobrze, a to

>bardzo ważna cecha

 

niezabardzo. rivendel, niechce sie z Taba sprzeczac, ale jedoczasnie niemglem nieodpisać.

raczej kipska reklama dla głosnika, jesli pisze sie o nim ze ukrywa nieprawidlowosci. celem naszej zabawy jest wyniuchac takie CD "stinkery" i usunąc je z kolekcji. dobry glosnik powinien ujawnic wszystkie zle cechy nagrania...wedlug mojej opini, ale moze sie myle?

 

jedyna szansa dla starych (gorzej nagrane, dla nich niema ratunku), moze byc dobry DAC. wlasnie tego doswiadczylem. stara plyta Yazoo, zagrala duzo lepiej plynac przez nowy AC DacMagic. polecam sprobowac.

pozdr.fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT, 25 Lip 2009, 18:32

 

>> Firebird

>Ja mam inną jednak teorię dobrego głośnika. Dobry to taki, który stara się z każdej płyty wydobyćco

>najlepsze, a nie taki, który przesieje nam całą płytotekę do 5 dobrze nagranych samplerów :D

 

GT,

ja o niebie, a Ty o chlebie ;)

z praktycznego punktu widzenia, masz racje. Twoja teoria mija sie jednak z regulaminem tzw. Audiophil-stwa :)

do wydobywania, co najlepsze z cd, sluzy procesor D/A. glosnik powinien byc projektorem, a nie kreatorem dzwieku.

??tak mysle.

 

pozdr.fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT, 25 Lip 2009, 18:32

 

>> Firebird

>

>Ja mam inną jednak teorię dobrego głośnika. Dobry to taki, który stara się z każdej płyty wydobyć co

>najlepsze, a nie taki, który przesieje nam całą płytotekę do 5 dobrze nagranych samplerów :D

 

I oto chodzi na wieki wieków +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.