Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ls50 brakuje jakiegoś zakresu basu, jest to opisane w jednej z recenzji w sieci. Miałem je i wymieniłem na R300

 

wysłane mobilnie

 

Jestem po profesjonalnych pomiarach w moim pokoju odsłuchowym.

R300 same w sobie są liniowe.

Pomieszczenie rodzi problem.

Muszę uspokoić 45 Hz pułapką basową a 77 Hz po prostu dokręcić płytę regipsową lub podkleić drugą (na suficie) to ona buczy jak drga. To są jaja.

Ot takie ciekawostki.

Wykonujący pomiar powiedział że świetnie na r300 słucha się muzyki.

Z taka aurą, magią i że mają zjawiskową przestrzeń.

I potwierdził, że się muszą rozgrzać, bo zaczęły dobrze grać po około 20 minutach.

Co poniektórzy pitolą, że im od początku do końca grały taka samo. Tyle ile oznacza to, że od początku do końca grały słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

Wypożyczyłeś? Napisz jakie wrażenia.

 

Wypożyczyłem na weekend.

Słuchałem od rana do wieczora (na noc zostawiłem włączone radio Jazz).

Monitorki świetne, cena/jakość określiłbym jako najlepsze.

Gdzieś tam wyczytałem, że bas może nie domagać ze względu na małą konstrukcję. To się trochę zdziwiłem bo basu było aż nadto, wspaniała głębia, wysokie nie tak szczegółowe jak w moich PMC dlatego odczuwałem braki.

Jedna rzecz jaka mi nie pasowała to tylko to, że trzeba było kręcić gałą żeby zagrały. Są cichsze, po cichu było nijako dopiero po rozkręceniu pokazały potencjał.

Za te pieniądze bym był w stanie je kupić bo są uczciwie wycenione.

Kef to nie moje granie, zawsze tak twierdziłem. W tym momencie jestem 50/50%. Coś mi w nich wciąż brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Szukam kogoś, kto pomoże mi w małej modernizacji KEF R300. Chodzi mi o kupno i zamontowanie nowej zwrotnicy. Czy przerabialiście ten temat? Z jakim skutkiem i w jakim zakresie?

Nie warto. Jak chcesz coś zmienić to zmień model lub firmę.

No chyba, że jednak koniecznie chcesz kasę w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie, kondensatory. Jeśli dobrze pamiętam to kosztowało mnie to ok. 4tys. Kolumny zostały sprzedane po paru m-cach bez żalu. Oczywiście przed sprzedaża orginalne kondy wròciły na miejsce. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kompletu do upgrade to pw. Mam gdzieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kolumn nie mam. Pomieszczenie ciągle te same. r300 w zasadzie porównywałem z podłogówkami w salonie audio na 18m2 z Elac uf5 i to kefy zabrzmiały jakby były większe. Takie monitory to dobry interes, lepszy niż kupno porządnych podłogówek za dwa razy większa kasę.

Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.