Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeden znajomek (uk) tak opisał pierwsze wrażenia z nowych r-ek:

 

Some may have found the previous R Series a little on the “polite” side - if so, it seems like they’ve had a little tweak to bring more excitement - although, it could be down to the all new 11th gen UniQ...treble is definitely cleaner, more “out of the box”. Slightly more “throw” on the UniQ allows the same 400Hz point as Reference, and along with the Shadow Flare (like Reference), I think you can see a pattern evolving. These are as close to Reference as is possible for the budget. Oh, and they play louder too! Always a good sign.

 

 

A pierwsza recenzja r3:

 

https://www.whathifi.com/reviews/kef-r3

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak grają z Marantzem, nie wypowiadam się. Nie słuchałem w takim zestawieniu. Co do powierzchni, wiele zależy od adaptacji akustycznej i ustawienia. Potrafią zagrać na takiej powierzchni ze wzmacniaczami takimi jak Primare lub T+A. R500 wydaje się bezpieczniejszym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat R300, w końcu wymieniłem na Pylon Diamond 25, które to z początku bardziej mi się podobały, R300 grały zimno i beznamiętnie.

Jednak dziś z kolei Pylony przestały m się podobać, bo grają swoim dźwiękiem, koloryzują, ubarwiają, co działa mi na nerwy.

Czy wymiana na R500 byłaby progresem w stosunku do R300?

Czy R500 grają tak samo zimno?

I czy zimne beznamiętne granie oznacza zawsze granie neutralne, bez koloryzacji?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne z powodu zgaszonej góry. Poza tym grają bardzo dobrze, ze świetnie kontrolowanym basem

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

To może zadam inne pytanie. Czym się różnią w brzmieniu R300 od R500?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli R300 oceniasz jako zimne, szukaj innej marki. Problem leży chyba gdzie indziej. Nie w głośnikach. Jedyny minus jaki mają R300 to brak dostatecznej ostrości,

To fakt. Brak im detalu, nieco jasności. Bas jak z monitora 165mm jest OK. Ma ful basu, nieco mniej zejscia, ale nie ma co oczekiwać od takiego woofera cudów. Ale podstawa to miejsce, jak nie będą miały przestrzeni zagrają tragicznym basem.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią w brzmieniu R300 od R500?

R500 trochę lżejsze? Grają bardziej na luzie choć tak jak 300 mają zdecydowanie zaznaczoną średnicę. Niemniej R700 mają najwięcej góry i są zdecydowanie warte polecenia mimo wycofywania tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r 300 porównywałem bezpośrednio z ls50 na elektronice Naim-a a konkretnie xs2. Ls zagrał dla mnie zdecydowanie lepiej, z większą kulturą choć jak wiadomo z mniejszą ilością basu. Tu pomógł a raczej nadal pomaga Rel t5. Obecnie mam Supernaita i miałem okazje mieć w domu kilka dni R500. Niestety zagrały z moim SN w moich warunkach tragicznie. Strasznie ostro co mnie zmęczyło po 2h..... Basu był bardzo duuuużo aż do tego stopnia, że musiałem zatkać jeden BR. Głośniki stały 80 cm od ściany a po bokach miały po 2m i nic pomiędzy sobą. Pom 25m2. Może ktoś pomyśleć, że to wina słabej akustyki ale miałem również na odsłuchu s16hz mina anor premium i tam basu było w sam raz mimo wiekszych przetworników ale za to mało detalu jak dla mnie. Zdecydowanie lepiej Minasy zagrały z lampą Cayin a70t.

Mimo to uważam r500 ta paczki godne uwagi lecz jak wspominali koledzy wcześniej trzeba im zapewnić dobre warunki i odpowiednią elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r 300 porównywałem bezpośrednio z ls50 na elektronice Naim-a a konkretnie xs2. Ls zagrał dla mnie zdecydowanie lepiej, z większą kulturą choć jak wiadomo z mniejszą ilością basu. Tu pomógł a raczej nadal pomaga Rel t5. Obecnie mam Supernaita i miałem okazje mieć w domu kilka dni R500. Niestety zagrały z moim SN w moich warunkach tragicznie. Strasznie ostro co mnie zmęczyło po 2h..... Basu był bardzo duuuużo aż do tego stopnia, że musiałem zatkać jeden BR. Głośniki stały 80 cm od ściany a po bokach miały po 2m i nic pomiędzy sobą. Pom 25m2. Może ktoś pomyśleć, że to wina słabej akustyki ale miałem również na odsłuchu s16hz mina anor premium i tam basu było w sam raz mimo wiekszych przetworników ale za to mało detalu jak dla mnie. Zdecydowanie lepiej Minasy zagrały z lampą Cayin a70t.

Mimo to uważam r500 ta paczki godne uwagi lecz jak wspominali koledzy wcześniej trzeba im zapewnić dobre warunki i odpowiednią elektronikę.

ls 50 porownywales z.r300 w 25m2

????

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ls 50 porownywales z.r300 w 25m2

????

Te porównanie robiłem w salonie na pow ok 20 m2. Od 3 lat Lsy grają u mnie w 25m2 i z elektroniką NAim-a świetnie sie sprawdzają.

 

Ale jak R500 mogły zagrać ostro jak w całej serii R siedzi ten sam średnio wysokotonowy?

Ktoś wyżej napisałe, że R700 mają zdecydowanie najwięcej góry. Nie zagłębiałem się nigdy ale może inne strojenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.