Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w sklepie i słuchałem Kef R500.

To jest to, co lubię. Bez głupiego słodzenia, wyrównane pasmo.

I znów mnie straszono, że to ostatnie głośniki i więcej nie będzie. Wcześniej czy później kupię je.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

U dystrybutora już się skończyły z tego co wiem. Jeśli coś jest w sklepach to są to ostatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nikogo nie interesuje, ale już niebawem dołączę znów do klubu z Kef r500.

I to będzie już koniec mojej podróży po głośnikach. Wystarczą mi w zupełności do śmierci. Co prawda sam w to nie wierzę, co piszę, bo w przeciągu trzech lat to brzytew mój czwarty zestaw, ale, jak to się mówi, do trzech razy sztuka.

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wiem, że to nikogo nie interesuje, ale już niebawem dołączę znów do klubu z Kef r500.

I to będzie już koniec mojej podróży po głośnikach. Wystarczą mi w zupełności do śmierci. Co prawda sam w to nie wierzę, co piszę, bo w przeciągu trzech lat to brzytew mój czwarty zestaw, ale, jak to się mówi, do trzech razy sztuka.

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Miało być to będzie a nie brzytwa

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, co dłużej słuchali r500.

Coś czuję, że nie ma tu takich osób.

Jak z kontrolą basu?

Czy to nieokreślone plamy niskich tonów, czy jednak kontury basu są wyraźnie zaznaczone?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Pytanie do tych, co dłużej słuchali r500.

 

Jak z kontrolą basu?

Czy to nieokreślone plamy niskich tonów, czy jednak kontury basu są wyraźnie zaznaczone?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Cytuję, by dokonać edycji, jedno zdanie nie podobało mi się, zapewne innym też nie

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z Kef R500. Mimo braku wygrzania zachwycają dynamiką i szczegółowością. Niskiego zejścia basu nie słychać, mam nadzieję, że się pojawi.

Nawet jeśli nie, to po Pylon Diamond 25 prawdziwa uczta dla uszu. Tego potrzebowałem

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że są niewygrzane, zachwycają szczegółowością. Basu wiele nie ma, w Pylon Diamond 25 było go więcej, ale to jest kontrolowany i szybki! W końcu słyszę, co to dynamika, są szybkie , bardzo szybkie. Na szczęście to inne granie od r300. Grają na 22 m. odsunięte od ściany o 90 cm.

Bardzo zrównoważone granie. Jestem zachwycony

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R500 grają w zrównoważony sposób, żadne pasmo nie jest uprzywilejowane.
Bas szybki i krótki, mniej niż w r300.
Jestem bardzo zadowolony

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

R500 grają w zrównoważony sposób, żadne pasmo nie jest uprzywilejowane.
Bas szybki i krótki, mniej niż w r300.
Jestem bardzo zadowolony

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam i proszę o Waszą pomoc..

Pokój 25m2.

Wzmacniacz Rega Brio R.

Co będzie lepszym pomysłem - R300 czy R500 i czy Brio R je uciągnie? Ta Rega ma wprawdzie 2 x 50W na 8 omach, ale wydajność prądowa jest niezła.

Najczęściej gra jazz, również mocno elektryczny i w lżejszych odmianach, soul, r&b, trochę rozrywki. Lubię dźwięk muzykalny, ale bez zamulania dołu czy przygaszania góry, muzykalność ma wynikać bardziej z dynamiki, drive'u, ładnej średnicy i wokali, niż z "podlewania całego pasma miodem gryczanym".

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rivendel napisał:

to kup ATC.

ATC Scm40 oczywiście.

Nie te pieniądze. Mój budżet na kolumny to circa 4000 zł (na używki podłogowe lub używki monitory plus nowe standy).

Poza tym Rega Brio R do tych ATC to chyba "lekki" mezalians, podejrzewam że do ATC potrzeba małej elektrowni, żeby chociaż w połowie pokazały na co je stać. 

Pozostaje jeszcze gust, moim zdaniem kolumny mają też dobrze wyglądać, a ATC pod tym względem są kiepskie IMO:

44-51_11_2011_02.jpg

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek11 napisał:

Najczęściej gra jazz, również mocno elektryczny i w lżejszych odmianach, soul, r&b, trochę rozrywki. Lubię dźwięk muzykalny,

Odradzam. Do tej muzyki KEF-y są świetne ale nie do tego wzmacniacza. Szczególnie R-300 potrzebują szybkiej elektroniki aby pokazać, co potrafią. Rega jest fajna ale nie tędy droga. O wiele lepiej LS50. To zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, jarrro napisał:

Sam wzmacniacz źle kojarzę, jako grający nienaturalnie. R300 to więcej basu, R500 to dźwięk zrównoważony, bez dominacji jakiegokolwiek zakresu, bas szybki i zwarty.
R300 są wolniejsze

No właśnie boję się tego, że bas w R300 będzie trochę pogrubiony. R500 mają chyba bardziej wyrównane i neutralne brzmienie, zachowując jednak swoistą plastyczność. Nota bene czytałem już kilka takich opinii o R300 i R500, również na angielskich forach. Pozostaje pytanie, czy Rega Brio R im podoła? Z drugiej strony to nie są Blade'y czy choćby R900...

 

15 godzin temu, piotrek7 napisał:

Odradzam. Do tej muzyki KEF-y są świetne ale nie do tego wzmacniacza. Szczególnie R-300 potrzebują szybkiej elektroniki aby pokazać, co potrafią. Rega jest fajna ale nie tędy droga. O wiele lepiej LS50. To zagra

No też tak czuję, że ta Rega Brio R i R300 to nie będzie to. A co myślisz o połączeniu tej Regi z R500?

LS50 - faktycznie jest to jakaś opcja, tylko czy nie będą po prostu za małe do 25m2?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tomek11 napisał:

A co myślisz o połączeniu tej Regi z R500?

I tak wybrałbym LS-50. Chyba, że zakładasz w bliższej perspektywie wymianę wzmacniacza. Wtedy to by miało sens. Jeśli jednak chcesz pozostać przy Brio, LS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.