Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w sklepie i słuchałem Kef R500.

To jest to, co lubię. Bez głupiego słodzenia, wyrównane pasmo.

I znów mnie straszono, że to ostatnie głośniki i więcej nie będzie. Wcześniej czy później kupię je.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

U dystrybutora już się skończyły z tego co wiem. Jeśli coś jest w sklepach to są to ostatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nikogo nie interesuje, ale już niebawem dołączę znów do klubu z Kef r500.

I to będzie już koniec mojej podróży po głośnikach. Wystarczą mi w zupełności do śmierci. Co prawda sam w to nie wierzę, co piszę, bo w przeciągu trzech lat to brzytew mój czwarty zestaw, ale, jak to się mówi, do trzech razy sztuka.

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wiem, że to nikogo nie interesuje, ale już niebawem dołączę znów do klubu z Kef r500.

I to będzie już koniec mojej podróży po głośnikach. Wystarczą mi w zupełności do śmierci. Co prawda sam w to nie wierzę, co piszę, bo w przeciągu trzech lat to brzytew mój czwarty zestaw, ale, jak to się mówi, do trzech razy sztuka.

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Miało być to będzie a nie brzytwa

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, co dłużej słuchali r500.

Coś czuję, że nie ma tu takich osób.

Jak z kontrolą basu?

Czy to nieokreślone plamy niskich tonów, czy jednak kontury basu są wyraźnie zaznaczone?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Pytanie do tych, co dłużej słuchali r500.

 

Jak z kontrolą basu?

Czy to nieokreślone plamy niskich tonów, czy jednak kontury basu są wyraźnie zaznaczone?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Cytuję, by dokonać edycji, jedno zdanie nie podobało mi się, zapewne innym też nie

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z Kef R500. Mimo braku wygrzania zachwycają dynamiką i szczegółowością. Niskiego zejścia basu nie słychać, mam nadzieję, że się pojawi.

Nawet jeśli nie, to po Pylon Diamond 25 prawdziwa uczta dla uszu. Tego potrzebowałem

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że są niewygrzane, zachwycają szczegółowością. Basu wiele nie ma, w Pylon Diamond 25 było go więcej, ale to jest kontrolowany i szybki! W końcu słyszę, co to dynamika, są szybkie , bardzo szybkie. Na szczęście to inne granie od r300. Grają na 22 m. odsunięte od ściany o 90 cm.

Bardzo zrównoważone granie. Jestem zachwycony

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z subwoofer Kef HTB 2. Kilka dni temu usłyszałem trzaski w głośnikach. Teraz głośniki grają na 20-30%. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Mieszkam w woj. łódzkim. Jakiś serwis lub dobry fachowiec w łódzkim?

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R500 grają w zrównoważony sposób, żadne pasmo nie jest uprzywilejowane.
Bas szybki i krótki, mniej niż w r300.
Jestem bardzo zadowolony

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

R500 grają w zrównoważony sposób, żadne pasmo nie jest uprzywilejowane.
Bas szybki i krótki, mniej niż w r300.
Jestem bardzo zadowolony

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nadal w klubie.

Tym razem Reference 1 - bajka.

Kefy mają coś w sobie, że chce mi się ich słuchać!!!

Jeden problem to ich potworna prądożerność.

Niestety 84 dB skuteczności i tak naprawdę 4 ohm nie napawają optymizmem jeżeli chodzi o amplifikację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i proszę o Waszą pomoc..

Pokój 25m2.

Wzmacniacz Rega Brio R.

Co będzie lepszym pomysłem - R300 czy R500 i czy Brio R je uciągnie? Ta Rega ma wprawdzie 2 x 50W na 8 omach, ale wydajność prądowa jest niezła.

Najczęściej gra jazz, również mocno elektryczny i w lżejszych odmianach, soul, r&b, trochę rozrywki. Lubię dźwięk muzykalny, ale bez zamulania dołu czy przygaszania góry, muzykalność ma wynikać bardziej z dynamiki, drive'u, ładnej średnicy i wokali, niż z "podlewania całego pasma miodem gryczanym".

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rivendel napisał:

to kup ATC.

ATC Scm40 oczywiście.

Nie te pieniądze. Mój budżet na kolumny to circa 4000 zł (na używki podłogowe lub używki monitory plus nowe standy).

Poza tym Rega Brio R do tych ATC to chyba "lekki" mezalians, podejrzewam że do ATC potrzeba małej elektrowni, żeby chociaż w połowie pokazały na co je stać. 

Pozostaje jeszcze gust, moim zdaniem kolumny mają też dobrze wyglądać, a ATC pod tym względem są kiepskie IMO:

44-51_11_2011_02.jpg

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wzmacniacz źle kojarzę, jako grający nienaturalnie. R300 to więcej basu, R500 to dźwięk zrównoważony, bez dominacji jakiegokolwiek zakresu, bas szybki i zwarty.
R300 są wolniejsze

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wzmacniacz źle kojarzę, jako grający nienaturalnie. R300 to więcej basu, R500 to dźwięk zrównoważony, bez dominacji jakiegokolwiek zakresu, bas szybki i zwarty.
R300 są wolniejsze

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek11 napisał:

Najczęściej gra jazz, również mocno elektryczny i w lżejszych odmianach, soul, r&b, trochę rozrywki. Lubię dźwięk muzykalny,

Odradzam. Do tej muzyki KEF-y są świetne ale nie do tego wzmacniacza. Szczególnie R-300 potrzebują szybkiej elektroniki aby pokazać, co potrafią. Rega jest fajna ale nie tędy droga. O wiele lepiej LS50. To zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jarrro napisał:

Sam wzmacniacz źle kojarzę, jako grający nienaturalnie. R300 to więcej basu, R500 to dźwięk zrównoważony, bez dominacji jakiegokolwiek zakresu, bas szybki i zwarty.
R300 są wolniejsze

No właśnie boję się tego, że bas w R300 będzie trochę pogrubiony. R500 mają chyba bardziej wyrównane i neutralne brzmienie, zachowując jednak swoistą plastyczność. Nota bene czytałem już kilka takich opinii o R300 i R500, również na angielskich forach. Pozostaje pytanie, czy Rega Brio R im podoła? Z drugiej strony to nie są Blade'y czy choćby R900...

 

15 godzin temu, piotrek7 napisał:

Odradzam. Do tej muzyki KEF-y są świetne ale nie do tego wzmacniacza. Szczególnie R-300 potrzebują szybkiej elektroniki aby pokazać, co potrafią. Rega jest fajna ale nie tędy droga. O wiele lepiej LS50. To zagra

No też tak czuję, że ta Rega Brio R i R300 to nie będzie to. A co myślisz o połączeniu tej Regi z R500?

LS50 - faktycznie jest to jakaś opcja, tylko czy nie będą po prostu za małe do 25m2?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek11 napisał:

A co myślisz o połączeniu tej Regi z R500?

I tak wybrałbym LS-50. Chyba, że zakładasz w bliższej perspektywie wymianę wzmacniacza. Wtedy to by miało sens. Jeśli jednak chcesz pozostać przy Brio, LS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.