Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, piotrek7 napisał:

I tak wybrałbym LS-50. Chyba, że zakładasz w bliższej perspektywie wymianę wzmacniacza. Wtedy to by miało sens. Jeśli jednak chcesz pozostać przy Brio, LS

Tak, myślę, że za kilka miesięcy będę kupował czegoś mocniejszego.

Wstępnie myślałem o Rega Elicit R lub Roksan K3.

Roksan jest chyba polecany do rocka, ale do mich klimatów (jazz, soul, r&b, trochę rozrywki) lepsza byłaby chyba Rega?

8 godzin temu, puszkin napisał:

Ls50 nie są za małe do 25 m2. Grałem w takim pomieszczeniu na nich 4 lata. Do Jazzu bajka a i Rega je dość lubi. Ls-y dopalałem Rel T5 ale do cięższych klimatów.

Dzięki. Kurczę trochę się boję, że jednak metraż będzie za duży. Nie zawsze słucham tylko plumkania, boję się jednak, że np. taki Marcus Miller nie zagra z odpowiednim rozmachem. Wiem, wiem, wymagania jak z sufitu, a budżet 4 kzł... 

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek11 napisał:

Roksan jest chyba polecany do rocka, ale do mich klimatów (jazz, soul, r&b, trochę rozrywki) lepsza byłaby chyba Rega?

Miałem K3 z KEF R300. I to naprawdę potrafiło zagrać. Z R500 powinno być tylko lepiej. Roksan to jeden z najlepszych wzmacniaczy w cenie do 10 tys (jak dla mnie). W soul sprawdza się doskonale. Jazz także nie pozostawiał uczucia niedosytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napędzałem r300 caspianem.

Świetne zestawienie.

Potwierdzam, że roksan świetnie nadaje się do kefów.

Może mu brakuje troszeczkę wydajności.

Jak zasiliłem r300 w biampingu to wtedy zaczeło grać.

I oczywiście małe składy i elektronika to była magia.

Jednak jak wróciłem na chwilę do r300 to miałem wyrażenie, jakby były zepsute.

Reference to kilka klas lepiej.

No i oczywiście kefy są prądożerne.

Każde. Potrafią zagrać ale trzeba im dać jeść.

Przed zakupem r300 słuchałem je właśnie z k3.

To było świetne zestawienie.

Więc też potwierdzam wpis piotrek7.

Roksanowi brakuje troszkę głębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rivendel napisał:

Jak zasiliłem r300 w biampingu to wtedy zaczeło grać.

Z całym szacunkiem ale z tym się nie zgodzę. To o czym piszesz, to efekt ominięcia firmowych wewnętrznych zworek w głośnikach serii R. Z założenia miały być rozwiązaniem innowacyjnym (a raczej zbędnym bajerem), w praktyce mają bardzo negatywny wpływ na jakość dźwięku. Nie trzeba stosować biampingu, wystarczą najzwyklejsze, klasyczne zwory. Doskonałym rozwiązaniem jest srebrny drut Mundorfa. Po 10 cm na każdą parę terminali i problem z głowy. Uzyskasz taki sam, o ile nie lepszy efekt jak z biampingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 17:21, rivendel napisał:

Ja zastosowałem biamping a nie biwireing.

Z integry zasilałem górę i średnie (górne gniazda) a z końcówki bas (dolne gniazda). Integra pełniła funkcję przedwzmacniacza dla końcówki.  

No tak, ale w konsekwencji ominąłeś właśnie te wewnętrzne zwory, o czym wspomniał piotrek7.

Ja nie znam żadnych KEF-ów, ale to rozwiązanie z erek z pokrętłem do wewnętrznych zworek jakoś średnio do mnie przemawia. Gdybym już kupił jakieś R-ki, to zrobiłbym klasyczne zwory z jakiegoś w miarę dobrego przewodu, choćby dla "spokoju sumienia". Wciąż rozważam i LS50 i R300 i R500, chciałbym po prostu spróbować coś z tej marki, nigdy nie miałem, nie słuchałem, ale po prostu mi się podobają. Mam już mętlik w głowie. R300 są jeszcze u lokalnego dilera od ręki. R500 brak, LS50 tylko na zamówienie... Pewnie kupię jakieś KEF-y z 2 ręki w dobrej cenie i jak mi nie przypasują to sprzedam. Na olx były niedawno R500 w idealnym stanie za 4000 zł (ale już nie ma). Poza tym są LS50 za 3300 zł. R300 w bardzo dobrym stanie za 2500 zł. Mam na myśli kolumny w idealnym/prawie idealnym stanie, z polskiej dystrybucji. 

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na priv w sprawie r300.

Wydaje mi się, że ls50 do 25 mkw się nie nadają.

W dniu 4.01.2019 o 01:08, piotrek7 napisał:

I tak wybrałbym LS-50. Chyba, że zakładasz w bliższej perspektywie wymianę wzmacniacza. Wtedy to by miało sens. Jeśli jednak chcesz pozostać przy Brio, LS

Myślisz, że LS są łatwe?

KEF obecnie produkuje bardzo wymagające głośniki.

Bardziej wymagające od Dynaudio.

Przerobiłem dużo kefów a ostatnio słuchałem contour 20.

Nowe contour nie są trudne w amplifikacji.

PODKREŚLAM - do obecnych KEF tylko mocne wydajne piece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów o Kef r500. Ostatnio pomyślałem, że przystawię je do tylnej ściany, bo są odsunięte ok 1 m. Postawione przy ścianie zagrały basem aż nadmiernym. Więc wróciłem do poprzedniego ustawienia, i grają w sposób zrównoważony, z basem tam, gdzieś musi być. Brak obniżenia wyższej średnicy, co jest obecne w Pylon Diamond 25, daje poczucie naturalności i świeżości. Innymi słowy cieszą bardzo, a słuchanie daje dużo frajdy

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarrro, 

Maiłeś Pylon D25, nad ktorymi się sam zastanawiam, teraz masz R500. Ja mam stare iQ50. Teraz kupiłem stary wzmacniacz Marantz PM7200, do którego szukam głośników. iQ50, po podpięciu do PM7200 (wczeniej amplituner pioneer VSX920) dostały drugiego zycia, szczegolnie w opcji grania w klasie A, wszystko poszło na plus. Wiem jednak że to nie są super głośniki tylko sredniaki, dlatego szukam używanych nastepców.

 Zastanawiam się czy słuchałeś R300, bo w internatach piszą, że jak ktoś rozważa R500, to lepiej dopłacić do r700 jak go stać a jak nie to wziąć R300, bo większy woofer. Nie do końca mnie to przekonuje bo jednak R500 ma 2x15cm tylko jako woofer a w R300 18cm to srednio-nisko tonowy. Jakie jest twoje zdanie? Z czymś jeszcze porównywałeś r500 przed zakupem?

Przyznam, że zakup PM7200 to był spontaniczny ruch jak u Znajomego posluchalem go z R900 (u niego PM7200 to sprzet w zastepstwo amplitunera ARCAM ktory byl w naprawie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LOBO_M napisał:

Jarrro, 

Maiłeś Pylon D25, nad ktorymi się sam zastanawiam, teraz masz R500. Ja mam stare iQ50. Teraz kupiłem stary wzmacniacz Marantz PM7200, do którego szukam głośników. iQ50, po podpięciu do PM7200 (wczeniej amplituner pioneer VSX920) dostały drugiego zycia, szczegolnie w opcji grania w klasie A, wszystko poszło na plus. Wiem jednak że to nie są super głośniki tylko sredniaki, dlatego szukam używanych nastepców.

 Zastanawiam się czy słuchałeś R300, bo w internatach piszą, że jak ktoś rozważa R500, to lepiej dopłacić do r700 jak go stać a jak nie to wziąć R300, bo większy woofer. Nie do końca mnie to przekonuje bo jednak R500 ma 2x15cm tylko jako woofer a w R300 18cm to srednio-nisko tonowy. Jakie jest twoje zdanie? Z czymś jeszcze porównywałeś r500 przed zakupem?

Przyznam, że zakup PM7200 to był spontaniczny ruch jak u Znajomego posluchalem go z R900 (u niego PM7200 to sprzet w zastepstwo amplitunera ARCAM ktory byl w naprawie)

 

W dniu 4.01.2019 o 01:08, piotrek7 napisał:

I tak wybrałbym LS-50. Chyba, że zakładasz w bliższej perspektywie wymianę wzmacniacza. Wtedy to by miało sens. Jeśli jednak chcesz pozostać przy Brio, LS

Myślisz, że LS są łatwe?

KEF obecnie produkuje bardzo wymagające głośniki.

Bardziej wymagające od Dynaudio.

Przerobiłem dużo kefów a ostatnio słuchałem contour 20.

Nowe contour nie są trudne w amplifikacji.

PODKREŚLAM - do obecnych KEF tylko mocne wydajne piece.

R300 TO KOLUMNY TRÓJDROŻNE.

TAM NIE MA ŻADNEGO ŚREDNIONISKIEGO GŁOŚNIKA.

Kef R300.

Uniq - czyli kopułka ze średnim.

Woofer odpowiada tylko za dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie KEF R300 mają więcej basu, jednak jest on gorzej kontrolowany, jest wolniejszy od KEF R500, które grają w sposób lepiej zrównoważony. Nie wiem, dlaczego na polskich forach wszyscy proponują zmianę z R300 na R700, w innych krajach takie propozycje się nie pojawiają. Uważam, że obecna cena Kef R500 to prawdziwa okazja. Jeśli kogoś stać i ma duże pomieszczenie, to niech kupuje R700

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rivendel, faktycznie masz racje, za duzo juz w internecie przeszukuje i cos mnie zmylilo

ze mnie nie jest audiofil, dlatego czesto mam problem z rozszyfrowaniem waszych opisow;-) dlatego niekontrolowany bas nic mi nie mowi. 

U mnie jest ten problem ze mam 40cm polke na calej dlugosci, ktora jest za niska do monitorow, a za wysoka do podlogowych. Salon duzy, a powierzchnia gdzie siedzimy i sluchamy muzyki to 6x4, zamknieta trzeba scianami. Jak na zdjeciu.

Nie szukam idealu. Dla mnie jest bardziej istotne czy R300 to nie za male glosniki. Jakie sa R500 wzgledem nich. 

A co jeszcze miales przed R500? Jaki masz wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując dane techniczne tych dwóch glośników jest roznica 1dB max ciśnienia. 

R300 są akurat w lokalnym sklepie, dlatego pojdę tam z moimi q50 i moim wzmacniaczem i porownam granie, są tez tam q700 wiec jakis obraz sytuacji bede mial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nie miałem r500.

Mam reference 1.

Miałem iq40, xq20, r300 a teraz mam reference 1.

Mam musical fidelity m6500i.

To jest elektrownia, która dopiero dała radę reference.

R300 też trudne w amplifikacji. Miałem caspiana w biampingu. Dawał radę ale przy głośniejszym słuchaniu grzał się i czasem wyłączał.

Słuchaliśmy z kolegą r300 z heglem w 28mkw i było ok. Dawały radę mimo dużej powierzchni. Hegel to chyba był H200.

KONTROLA BASU ZALEŻY OD AKUSTYKI I WZMACNIACZA tj. Jego mocy i wydajności.

Trudność wysterowania głośników zależy od skuteczności, impedancji (im niżej tym gorzej), ilości elementów w zwrotnicy i z czego są zrobione (miedziane cewki), materiału z jakiego zostały zrobione woofery (papier ok, tworzywo sztuczne nie ok).

Patrz dynaudio : nisniska impedancja, skuteczność, cewki miedziane i plastikowe woofery.

Kef podobnie.

Kak r300 dostaną prąd to i kontrola będzie bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u znajomego słuchałem R900 z tym wzmacniaczem PM7200 i dosłownie wielki salon się trząsł, ciało ubrania wszystko (sorry za prostotę opisu). Dletego mocowo chyba mój staruszek da radę. Z czasem zaserwuję mu modyfikcję bo podobno w tym modelu warto. To że moc ma znaczenie widzę po starych iQ50 ktore mnie zaszokowały jak podpialem pod PM7200 (zakladam ze to i tak jeszcze slabo bo wzmacniacz leciwy).

@Jarrro, Wiec Ty masz pełną drogę po modelach. Skoro z R300 przeszedłeś na R500 to jakiś powód musiał być. Ja jestem pasionatem muzyki, a w mniej sprzetu audio. Dlatego wiem ze to zakup na xxlat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jarrro napisał:

Uważam, że obecna cena Kef R500 to prawdziwa okazja.

R500 chodzi w granicach 4000-4500, R300 okolo 2500-3000 oczywiscie uzywane. Wiec wzgledem cen nowych super. Tak jak wspomnialem, jak znajde czas odslucham R300 z kilkoma innymi jakie beda na stanie sklepu, niestety u nich malo jest na stanie. Wtedy pomysle co dalej. 

Wiekszosc uzywek jest warszawa lodz i slask, na pomorzu lipa straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jarrro napisał:

Uważam, że obecna cena Kef R500 to prawdziwa okazja.

R500 chodzi w granicach 4000-4500, R300 okolo 2500-3000 oczywiscie uzywane. Wiec wzgledem cen nowych super. Tak jak wspomnialem, jak znajde czas odslucham R300 z kilkoma innymi jakie beda na stanie sklepu, niestety u nich malo jest na stanie. Wtedy pomysle co dalej. 

Wiekszosc uzywek jest warszawa lodz i slask, na pomorzu lipa straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie zaczepne... ktoś używa jajek kef 2005.2 i suba? Opinie? Czy warto to modyfikować? Ktoś w ogóle z Was bawi się w mody kefow? Jakichkolwiek. Chodzi o opinię i sens. 

Pozdro

Konrad

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozpisywania się. Rega Brio R jest naprawdę bardzo zacnym wzmacniaczem i super się zgrała z Dynaudio X14. System gra w 12m2, ale na horyzoncie jest nowe lokum i salon ok. ok. 25m2, więc właśnie zakupiłem Regę Elicit R za dobre pieniądze. Ten wzmak już raczej rozhuśta i R300 i R500 i R700. Co proponujecie? LS50 do 25m2 chyba odpada? No bo np. taki Marcus Miller będzie chyba brzmiał zupełnie jak nie on?

Jazz, soul , r&b, muzykalność okraszona fajnym drivem bez kluchy w dźwięku plus jak najlepsze wokale, to jest to, co lubię najbardziej.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 odpada. Ja bym wziął R500. Im naprawdę niczego nie brakuje. Spokojnie dadzą radę i są o wiele bardziej przyjazne dla akustyki pomieszczenia. Są najbardziej wyrównane z całej serii pod względem brzmienia. R700 są obiektywnie lepsze ale do wzmacniacza o innej charakterystyce grania tzn Primare, T+A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, R500 to najlepszy wybór. Grają szybciej i jaśniej od R300, które są lekko zamulone. Miałem R300, teraz przesiadłem się na R500 i jestem bardzo zadowolony. Długo się wygrzewają

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć od miłośników zestawów marki KEF (być może w niedługim czasie dołączę do szczęśliwej grupy posiadaczy tych wybitnych kolumn) Jak mają się obecne konstrukcje tej marki do zestawów z lat '90. Chodzi mi głównie jak mają się takie kolumny jak r300; r700 czy LS50 do reference 103/4 czy reference one lub reference two?

Czy warto warto interesować się sprzętem starszym, ale topowym w swoim czasie, czy konstrukcje piętro niżej ale obecnie sprzedawane prezentują wyższy poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto

ALE!!!!!!!!!

Jeśli są w dobrym stanie technicznym

Zapewnisz im odpowiedniej klasy elektronikę

Zapewnisz im pomieszczenie o odpowiedniej akustyce

Bez tego, nie warto. Zdecydowanie lepiej kupić współczesne R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.