Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rozumieć, że nowsze konstrukcje mają większą szansę zabrzmieć lepiej w gorzej zaadaptowanej przestrzeni i niższej klasy elektroniką?

Czy odpowiednia elektronika to taka, która była z nimi zestawiana w czasie swojej dystrybucji (np NAD 3400?) Czy aktualna elektronika uważana za dobrą napędzi takie zestawy odpowiednio?

Mam pokój dzienny 18m^2 mieszkam w bloku z żoną i dwójką dzieci, mam dosyć ograniczone możliwości adaptacji, problem powszechnie znany. Nie chcę też wszystkiego podporządkowywać pod audio, po prostu lubię posłuchać sobie dobrze brzmiącej muzyki.

Generalnie brzmienie reference z lat '90 bardzo mi odpowiada, ale nie chcę przesadzić i wdać się w żonglowanie paczkami, chociaż sprzęt z końcówki ubiegłego wieku jest nawet przystępny cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze warto wjesc w starsze konstrukcje. Przykladowo 10 letnie kolumny nie musza byc wyeskpolatowane, a najczesciej technologie z topowych modeli pojawiaja z "automatycznie" w nowszych modelach z nizszej polki. W moim przypadku przesiadka z IQ30 na XQ30/40 wydaje sie naturalnycm ruchem. IQ kosztowaly kolo 1000 zl rok temu, QX majace wieksza moc oraz bedace pare klas wyzej powinny byc tez dobrym wyborem. Obecnie XQ30 mozna znalezc po 2500 zl, dziesiec lat od daty produkcji nie powinno w nich zrobic duzego spustoszenia. QX40 wydaja sie lepszym ruchem ale poki co najtansze jakie znalazlem byly po 850 Euro, poza tym do mojego pokoju 25mkw wydaja sie odrobine za duze, jednak jako alternatywa sa ciagle w grze. Kupowanie nowego sprzetu jest naprawde ekscytujace, ale jak w kazdym przypadku, placimy frycowe dla producenta )

PS Czy ktos z Was Drodzy Forumowicze ma wiedze na temat "starzenia" sie kolumn KEF. Probowalem cos znalezc na ten temat ale niewiele sie udalo. Chodzi mi o starzenie/zuzywanie sie membran, kopulek, elektroniki oraz kwestie dbania o sprzet tak by sie nie rozlecial zbyt szybko )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mpi1973 napisał:

Mysle, ze warto wjesc w starsze konstrukcje. Przykladowo 10 letnie kolumny nie musza byc wyeskpolatowane, a najczesciej technologie z topowych modeli pojawiaja z "automatycznie" w nowszych modelach z nizszej polki. W moim przypadku przesiadka z IQ30 na XQ30/40 wydaje sie naturalnycm ruchem. IQ kosztowaly kolo 1000 zl rok temu, QX majace wieksza moc oraz bedace pare klas wyzej powinny byc tez dobrym wyborem. Obecnie XQ30 mozna znalezc po 2500 zl, dziesiec lat od daty produkcji nie powinno w nich zrobic duzego spustoszenia. QX40 wydaja sie lepszym ruchem ale poki co najtansze jakie znalazlem byly po 850 Euro, poza tym do mojego pokoju 25mkw wydaja sie odrobine za duze, jednak jako alternatywa sa ciagle w grze. Kupowanie nowego sprzetu jest naprawde ekscytujace, ale jak w kazdym przypadku, placimy frycowe dla producenta )

PS Czy ktos z Was Drodzy Forumowicze ma wiedze na temat "starzenia" sie kolumn KEF. Probowalem cos znalezc na ten temat ale niewiele sie udalo. Chodzi mi o starzenie/zuzywanie sie membran, kopulek, elektroniki oraz kwestie dbania o sprzet tak by sie nie rozlecial zbyt szybko )

Kolega ma właśnie 102/3 ze wspomnianym wcześniej NADem 3400. Rok produkcji chyba 1995 w każdym razie mają ponad 20 lat. Grają przepięknie, nic się nie kruszy nic się nie odbarwia, ale mówię tu tylko o tych egzemplarzach, gdyż innych nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.02.2019 o 18:50, Mr.Jones napisał:

...za sztukę ;-) czyli też cwaniakują

i wysyłka tylko do krajów niemieckojęzycznych

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem zdziwienia ze podana cena za sztuke, przy drozszych kolumnach raczej wlasnie widze podawanie ceny jednostkowej a nie pary. Oferta Ebaya zawiera darmowa wysylke ktora jest skalkulowana na terenie Niemiec. Najlepiej szukac problemow tam gdzie ich nie ma jak mi sie wydaje. A to ze daje po dupie polskim dystrybutorom to juz nie moj problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 10:04, mrb napisał:

...za sztukę ;-) czyli też cwaniakują

i wysyłka tylko do krajów niemieckojęzycznych

W PL też takie są opisy... więc to wręcz norma.

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 2.02.2019 o 18:50, Mr.Jones napisał:

Byłem chętny i wyrwalem, parę za 1350 Euro. Bardzo miły i uczynny sprzedawca, polecam. Kolumny dotarły dzisiaj i już  się  wygrzewaja, ale nawet teraz jest już dobrze, banan nie schodzi z paszczy ?Tym samym witam w klubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

6 godzin temu, jarrro napisał:

Na jakim metrażu grają?

Wysłane z P20
 

24 m² ale musze dodac, ze dosyc wysoki pokoj i co najwazniejsze bardzo dobry akustycznie. Zadnego dudnienia, mruczenia itp. jest tak jak byc powinno, pomimo, ze stoja dosyc blisko sciany. Jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Witek.K napisał:

 

24 m² ale musze dodac, ze dosyc wysoki pokoj i co najwazniejsze bardzo dobry akustycznie. Zadnego dudnienia, mruczenia itp. jest tak jak byc powinno, pomimo, ze stoja dosyc blisko sciany. Jestem bardzo zadowolony.

A wzmacniacz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu na chwilę LS50 Wireless. Grają całkiem nieźle jak na takie małe pudełka. Niestety lubi wrzasnąć góra. Nie wiem czy to kwestia akustyki, a nie jest najlepsza... Do sypialni byłyby ok. Mam sklep bardzo blisko i są jakieś Kefy do wypożyczenia. Nie wiem czy dalej w to iść. Czy kolumny serii R mają podobny charakter?

Edit.

WiFi działa bardzo dobrze, lepiej niż Auralic Altair który dostawał czasami czkawki. Integracja z Roon bezproblemowa choć przewijanie ma lekkiego laga. Tak to płynnie wszystko. Router przez ścianę na drugim końcu mieszkania, także jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o R300 , 700 , 900 to każde grają nieco inaczej.

R300 nieco napompowany bas , R700 potężny i twardy bas jak nie z BR .

R900 najrówniejsze , najlepsza stopa i najniżej schodzą .

Grają analitycznie , elektronika powinna być barwna i rozdzielcza .

 

LS50 to świetne mini monitorki gdzie bas jest atrapą . Mają swoje wady i zalet jak każde kolumny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, muda44 napisał:

Jeżeli chodzi o R300 , 700 , 900 to każde grają nieco inaczej.

R300 nieco napompowany bas , R700 potężny i twardy bas jak nie z BR .

R900 najrówniejsze , najlepsza stopa i najniżej schodzą .

Grają analitycznie , elektronika powinna być barwna i rozdzielcza .

 

LS50 to świetne mini monitorki gdzie bas jest atrapą . Mają swoje wady i zalet jak każde kolumny .

 

No właśnie, naczytalem się o tym twardym basie R700 i trochę się balem, bo muzyka, której głównie słucham, niekoniecznie lubi twarde akcenty. Nie wiem, czy elektronika, miekkawy PM8005, czy akustyka pokoju zgodziła twardość basu. W każdym razie, jest wyrazisty, ale nie " liczy żeber" ? jest OK, tak jak być powinno. 

1 godzinę temu, chcheckitout napisał:

R900 kuszą mnie żeby odsłuchać. Myślałem o elektronice MF.

 

LS50 bym sobie wrzucił do kuchni w sumie ? niech pyka jakieś radyjko internetowe .. 

Do kuchni, to LSX-y bym dał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z R900 warto by spróbować Unisona Triode 25 . Nie wiem czy zagra bo Triode 25 próbowałem z innymi kolumnami ale u mnie 15W Leben 300F dawał sobie z nimi radę więc Triode 25 też powinien .

Inne , udane opcje które przerabiałem z R900 to Luxman Lu505uX i Accuphase E-260 a najdłużej z modyfikowanym NADem C356BEE ( a jeszcze lepiej z C350 + mod rozszerzony ) , ale to nie poziom ( jak i cena ) powyższych .

 

R700 mają ten bas specyficzny . Jak komu się spodoba to ciężko będzie o alternatywę .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich:)

 

Chcialbym sie zapisac do klubu Kef z monitorkami Kef Ls50.Niesamowite monitorki graja szeroka scena z bardzo naturalnym dzwiekiem wciagajacym na wiele godzin.Duzy skok na przod w porownaniu z B&W 685 ktore graly u mnie pare lat.Kefy nie sa latwe do napedzenia by pokazaly swoj potencjal dlatego dobieralem ostroznie wzmacniacz do nich I tak zakupilem Cyrus One ktory pieknie sobie z nimi radzi.Reszta toru to Rega Rp3 z wkladka Exact ,CD Nada oraz kabelki Chorda odyssey 2.Jestem mega zadowolony I czuje niedosyt sluchania gdyz mam kolumienki tylko tydzien.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.