Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Zeby te Cyrusy takie okropne nie byly... ? Pare slow o moich R700, ktore juz sie wygrzaly i graja pieknie, goraco polecam te kolumny, jak ktos moze je wyrwac za obecna okazyjna cene, powinien to zrobic, bo kto wie co bedzie po brexicie, no i model juz znika z magazynow. Naprawde warto. Dziele sie rowniez zdjeciem mojego skromnego "audio-raju". Pozdrawiam pierwszomajowo ?

 

20190501_112302Audio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Witek.K napisał:

Dziele sie rowniez zdjeciem mojego skromnego "audio-raju"

Nie masz problemu z basem ? Wygląda jakby te KEFy stały u ciebie blisko ścian, a ja musiałem u siebie sporo odsunąć, bardziej niż moje arie, plus bastrapy, inaczej bas był problematyczny, a i to tak niepełna ściana.

Mam u siebie te KEFy 2 tygodnie no i chyba zostaną :). Grają równiej i trochę cieplej niż moje arie, bardziej otwarte i takie przyjemniejsze, 'fajne' granie z lekkim estradowym charakterem. Góra jest bardziej dociążona, w ariach była jednak trochę za lekka, a bas bardziej sprężysty i mięsisty, ale dokładny, schodzi też trochę niżej, chociaż wydaje się grać bardziej obudową/BRem(?). Arie za to mają mocniejsze pier...nięcie, co czasem jest fajne, czasem wręcz przeciwnie ? 

Arie są jednak dużo ładniej wykończone - skóra, prime walnut dużo przyjemniejszy dla oka i w dotyku - widać że KEF jest made in China. Nie mówię że jest źle, ale jak na zestaw za 12k można się przyczepić (za 7k-8k pewnie nie ? )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mieszkam w domu ekologicznym, cala gora, tam gdzie stoja kolumny jest z drewna, jest dostyc wysoki sufit i to chyba powoduje, ze pomieszczenie jest w stanie wchlonac wiecej basu niz KEF-y sa w stanie wyprodukowac ? Dlatego tez stoja blisko sciany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus one byl najlepszy ze wzmacniaczy ktore porownywalem w podobnej cenie.Pod lupe bralem CA cx80 ,Rega Brio (grala bardzo dobrze ) I nowego Nada w klase D.Mieszkam a UK takze dostep do Brytyjskiego sprzetu jest najlepszy zreszta lubie ich szkole grania:)Cyrusa one kupilem nowego w dobrej cenie . Co do wygladu ja lubie ten spartanski styl minimalizm do bolu.Wczesniej mialem Nada takze nowy Cyrus wyglada duzo korzystniej:).Najwazniejsze ze Cyrus naprawde dobrze gra I jest funkcjonalny z dobrym pre na gramofon I wzmacniaczem sluchawkowym czesto podpinam moje sluchawki Akg I gra to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam miłośników KEF'ów.

Czy o moich 104aB to tutaj czy w vintage ?? Skończyłem pracę wizualną i elektryczną nad nimi i nie wiem gdzie się pochwalić.

spacer.png

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2019 o 23:52, eMCZe napisał:

Witam miłośników KEF'ów.

Czy o moich 104aB to tutaj czy w vintage ?? Skończyłem pracę wizualną i elektryczną nad nimi i nie wiem gdzie się pochwalić.

spacer.png

Nie dyskryminujemy za wiek ? 

Witamy. Ładne.

Ktoś już może miał przyjemność starą serię R skonfrontować z nową w bezpośrednim starciu?

Najbardziej interesuje mnie R500 vs R5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zdjęcia skrócone z renowacji i zmian w dziale vintage 

 

Całość na audiokarma jakby ktoś chciał to podeślę na priv

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 15.05.2019 o 12:13, whir napisał:

Nie dyskryminujemy za wiek ? 

Witamy. Ładne.

Ktoś już może miał przyjemność starą serię R skonfrontować z nową w bezpośrednim starciu?

Najbardziej interesuje mnie R500 vs R5.

Mogę się odnieść do R700vsR7. Nowe wyglądają świetnie,  dużo subtelniej i drożej ; ) Na tym się jednak kończy w moich oczach i uszach ich przewaga. Moim zdaniem jeśli ktoś mysli o Kefach z serii R, to powinien kupować starą serię, bo za tę cenę,  to rewelacja, która niedługo przejdzie do historii, jest ich z każdym dniem coraz mniej w ofercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, whir napisał:

Czyli jak? Różnicy nie ma specjalnie zauważalnej?

Wiadomo, że jakieś tam są,  ale jak dla mnie R7 nie zdeklasował R700, a przy różnicy obecnych cen 1300 vs 3200 Euro za parę,  wypadałoby aby różnica była bardziej wyraźna. W niektórych aspektach R700 mi się bardziej podoba np. bas, starszy model jest bardziej wyrazisty, co mnie odpowiada. Wiem, R700 kosztowały kiedyś 2600 Euro, wtedy można byłoby się zastanowić... obecnie zdecydowanie R700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez odsłuchu ciężko się spodziewać żeby nowe R7 zagrały na tyle lepiej, żeby usprawiedliwić 2x różnicę w cenie. To po prostu nieco poprawiona R700.

19 godzin temu, Witek.K napisał:

Mogę się odnieść do R700vsR7. Nowe wyglądają świetnie,  dużo subtelniej i drożej ; )

A które wykończenie ? W orzechu jakoś mnie nie przekonuje ten jednotonowy styl nowych R7, no chyba że są generalnie lepiej wykończone.

A porównywałeś R11 do R900 ?

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, niowluka napisał:

Nawet bez odsłuchu ciężko się spodziewać żeby nowe R7 zagrały na tyle lepiej, żeby usprawiedliwić 2x różnicę w cenie. To po prostu nieco poprawiona R700.

A które wykończenie ? W orzechu jakoś mnie nie przekonuje ten jednotonowy styl nowych R7, no chyba że są generalnie lepiej wykończone.

A porównywałeś R11 do R900 ?

Niby tak, ale w w gazecie Stereoplay, R7 wyladowaly na bardzo wysokim miejscu, dlatego spodziewalem sie wiecej... no coz, sila marketingu ? "Obcowalem" ze wszystkimi wykonczeniami, ale moja wypowiedz dotyczyla bialych, orzech tez do mnie nie przemawia, chociaz w rzeczywistosci wyglada lepiej niz na zdjeciach. Jesli chodzi o jakosc wykonania, ani jednym ani drugim nie moge nic zarzucic.

PS. R11 nie sluchalem, ale w rzeczywistosci robia wieksze wrazenie, niz R900. To juz niestety nie moja liga, i ze wzgledu na cene i na wielkosc salonu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu Kefów serii R - słuchalem już Kef r700 i bardzo mi się podobały, góra delikatna, nic nie syczy, a detale nie znikają.

Chcialbym jednak na wszelki wypadek jeszcze porównac z moim tym razem wzmacniaczem, R500, R700 i R900 - gdzieś na ślasku najlepiej jednak własnymi siłami sposobności nie znalazłem...

Może ktoś posiada posiada któryś ze sprzętów i usposobnił by taką możliwość?

Co do R900 ciekawi mnie czy nie dyskwalifikujecie ich jako za duże na pomieszczenie 4,5m na 6,5m, ale jedna ściana całkiem otwarta na kuchnie i jadalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _Kuben_ napisał:

Co do R900 ciekawi mnie czy nie dyskwalifikujecie ich jako za duże na pomieszczenie 4,5m na 6,5m, ale jedna ściana całkiem otwarta na kuchnie i jadalnię.

R700 na takiej powierzchni pokażą więcej niż R900. Z tymi większymi musiałbyś bardzo dużo uwagi poświęcić adaptacji akustycznej. Mimo, że pomieszczenie jak sam napisałeś jest "pozbawione" jednej ściany. Sam odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2019 o 16:00, _Kuben_ napisał:

Witam,

Przymierzam się do zakupu Kefów serii R - słuchalem już Kef r700 i bardzo mi się podobały, góra delikatna, nic nie syczy, a detale nie znikają.

Chcialbym jednak na wszelki wypadek jeszcze porównac z moim tym razem wzmacniaczem, R500, R700 i R900 - gdzieś na ślasku najlepiej jednak własnymi siłami sposobności nie znalazłem...

Może ktoś posiada posiada któryś ze sprzętów i usposobnił by taką możliwość?

Co do R900 ciekawi mnie czy nie dyskwalifikujecie ich jako za duże na pomieszczenie 4,5m na 6,5m, ale jedna ściana całkiem otwarta na kuchnie i jadalnię.

R500 to kolumny dla kogoś komu żona nie pozwala wcisnąć czegoś większego między szafki ?

 

R700 a R900 to zupełnie inne granie . R700 mają znacznie więcej wyższego , twardego i przepotężnego basu . R900 za to mają bardziej prawdziwą stopę i wyraźnie niżej schodzą z basem . R700 im wyżej pasma są bardziej łagodne , R900 są bardziej liniowe .

Musisz posłuchać u siebie . Być może R700 będą zabijały basem i jego rezonansami a R900 zagrają równiej i czyściej .

Koniecznie wygrzane , nowe " wrzeszczą " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Również bez przesady z tym twierdzeniem o R700 ? dużo zależy od akustyki pomieszczenia. U mnie R700 są "cywilizowane". We wszystkich fachowych opiniach R700 przedstawiane są jako grające liniowo w całym zakresie, co mogę potwierdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jarrro napisał:

Bez przesady z tym twierdzeniem o R500.
Posiadam i jestem z tego powodu bardzo zadowolony

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To dobrze że jesteś zadowolony ale postaw je kiedyś przy R900 i posłuchaj czym się różnią a różnią się basem . Nie chodzi o zejście czy ilość ale jakość basu . Prawa fizyki . Żeby uzyskać dobry bas musi być głośnik odpowiedniej średnicy dlatego ja jak bym miał wybierać to albo  R300 albo R700 i wyżej .

2 godziny temu, Witek.K napisał:

Również bez przesady z tym twierdzeniem o R700 ? dużo zależy od akustyki pomieszczenia. U mnie R700 są "cywilizowane". We wszystkich fachowych opiniach R700 przedstawiane są jako grające liniowo w całym zakresie, co mogę potwierdzić. 

Oczywiście że dużo zależy od akustyki więc jakbyś w miejsce R700 wstawił teraz inne kolumny zestrojone liniowo to by Ci zniknął bas . One nie są liniowe , tu masz opis i pomiar .

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/441-kef-r700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muda44 napisał:

One nie są liniowe , tu masz opis i pomiar .

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/441-kef-r700

The 'pomiary' sugeruję traktować z dużą dozą sceptycyzmu - zdarzają tam się wyniki które zdają się nie mieć większego związku z rzeczywistością.

R700 na pewno nie są liniowe, ale określenia 'przepotężny bas', czy 'zabijają basem' są grubo przesadzone.

Osobiście uważam że bas mają świetny. A R900 pewnie gra i lepiej, ale to bardzo duża kolumna, dużo większa niż R700, które już są spore i w 25m dominują i dźwiękiem i rozmiarem.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, niowluka napisał:

The 'pomiary' sugeruję traktować z dużą dozą sceptycyzmu - zdarzają tam się wyniki które zdają się nie mieć większego związku z rzeczywistością.

R700 na pewno nie są liniowe, ale określenia 'przepotężny bas', czy 'zabijają basem' są grubo przesadzone.

Te pomiary ( jak i wiele innych przedstawionych w tej gazecie ) i opis potwierdzają to co słyszałem u siebie mając R300, R500, R700, R900 i Reference 5 i na tle wielu innych kolumn .

Żadne inne nie miały tak twardego i potężnego basu .

 

 

Tu masz za to subiektywny " pomiar " Twojego wzmacniacza

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/wzmacniacze-i-amplitunery-lista/3553-yamaha-a-s1100

Czyli dokładne przeciwieństwo pomiaru R700 co na wyjściu powinno dać wyrównaną równowagę tonalną .

Tylko tyle i aż tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, muda44 napisał:

Tylko tyle i tyle ?

Raczej tylko, bo nie wiem co ma z twojego wpisu wynikać.

To że ty nie słyszałeś twardszego i potężniejszego basu nie znaczy że takich kolumn nie ma. Ja wiele nie słyszałem, ale i tak mogę wymienić co najmniej 2 kolumny które grają twardszym i/lub potężniejszym basem (Klipsch, Focal).

I nigdzie nie pisałem z czym słuchałem R700. A o pomiarach już pisałem wyżej ...

W każdym razie, wniosek jest jeden i niezmienny od zarania dziejów: wszystko zależy od reszty sprzętu, pomieszczenia i preferencji słuchacza, i nic nie zastąpi odsłuchu, najlepiej u siebie.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, niowluka napisał:

Raczej tylko, bo nie wiem co ma z twojego wpisu wynikać.

To że ty nie słyszałeś twardszego i potężniejszego basu nie znaczy że takich kolumn nie ma. Ja wiele nie słyszałem, ale i tak mogę wymienić co najmniej 2 kolumny które grają twardszym i/lub potężniejszym basem (Klipsch, Focal).

I nigdzie nie pisałem z czym słuchałem R700. A o pomiarach już pisałem wyżej ...

W każdym razie, wniosek jest jeden i niezmienny od zarania dziejów: wszystko zależy od reszty sprzętu, pomieszczenia i preferencji słuchacza, i nic nie zastąpi odsłuchu, najlepiej u siebie.

Wynika to że mając wzmacniacz który ma mniej basu a więcej góry i kolumny z podbitym basem a osłabioną górą daje nam to neutralne - równe pasmo .

Odniosłem się do innych kolumn Kefa i tych które znam .

Co do pomiarów nie wnikam w Twoją wiedzę ale dla mnie dużo znaczą i się sprawdzają .

W Twojej stopce jak byk jest Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.